Dodaj do ulubionych

Oświadczenie byłego prezydenta Wrony

17.11.09, 20:44
Szanowni Państwo

Już wielki Platon, snując rozważania nad zachowaniami ludzi w
określonych sytuacjach i analizując ich przyczyny miał oznajmić te
słowa: Kto nie jest wewnętrznie zrośnięty i spokrewniony z tym,
co moralne i piękne, ten (...) nigdy nie pozna prawdy o dobru i złu.

Żyjemy w czasach, które, niestety, obfitują w wydarzenia
przeczące dominacji tego, co moralne i piękne nad tym , co fałszywe
i złe.
Wierzę jednak, że taka tendencja nie zawładnie na zawsze naszą
rzeczywistością i kiedyś dostrzeżemy wokół siebie ład i prawdę
zadającą kłam wszelkiej niegodziwości i kłamstwu.
Pragnę wyrazić słowa podziękowania i ogromnego uznania
wszystkim Mieszkańcom Miasta, którzy trafnie ocenili zaistniałą
sytuację i nie poddając się presji i nachalnej propagandzie
lansującej kłamstwa i destrukcję, nie wzięli udziału w referendum.

Serdecznie dziękuję moim Współpracownikom, Koleżankom i
Kolegom, których wiedza, oddanie i ciężka praca przyczyniły się do
wielu sukcesów i osiągnięć przekładanych na rozwój naszego Miasta i
Jego wizerunek w kraju i w świecie.
Oby dotychczasowy wielki trud nie został zniweczony przez działania
pozorne, podejmowane dla uzyskania łatwego efektu medialnego,
którego przełożenie na realne korzyści Miasta i jego Mieszkańców
będzie znikome.

Tadeusz Wrona

źródło: tadeuszwrona.pl/
Obserwuj wątek
    • Gość: . Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.09, 20:48
      Jeśli to jego słowa, to tylko jeden komentarz mi się nasuwa: cham!
      • Gość: Tomasz Jaskóła Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.09, 21:23
        • Gość: :) Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.alfanet24.pl 17.11.09, 22:17
          Heh, panu Tomaszowi zabrakło słów do komentowania:)
        • Gość: Tomasz Jaskóła Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.09, 22:34
          To był mój wpis, ale jakoś się za pierwszym razem nie załączył :):)

          Pokonanemu należy się szacunek. Taka jest tradycja europejska. Panie Prezydencie
          mam nadzieję, że kilkunastu "wiszących u pańskiej klamki" ludzi opamięta się i
          dojdzie do słusznego wniosku - pociągnęliśmy go na dno.

          Współczuję Panu jako człowiekowi - wynik jest niezwykle sugestywny - nie jako
          politykowi, lecz strategia wybrana przez współpracowników lub Pana była błędna.
          Nie był Pan tak złym Prezydentem jak się Pana przedstawia - takie już są prawa
          polityki, jednak nie był Pan również tak dobrym jak przedstawiał Pan to sam.

          Uczę swoich uczniów, że w każdym sukcesie jest zalążek porażki i odwrotnie - w
          każdej porażce zalążek sukcesu. W końcówce PRL - u dał Pan świadectwo silnej
          woli - jest Pan jednym z tych, którzy nie złamali się przed SB. Ale i
          jednocześnie, aby porażkę przekuć w sukces trzeba wyraźnie "policzyć" za i przeciw.

          Zdecydowanie powinien Pan postawić na nowych ludzi – tych z osiągnięciami. Tych
          którzy mają doświadczenie. Niech Pan ucieknie do przodu. Odetnie kilku
          cwaniaków, którzy zrobili ten wynik dla Pana. Nie muszę wymienić nazwisk – zbyt
          wielu z nas Częstochowian zna nawet szczegóły ich dziwnych interesów, czy
          machinacji. Warto wyczyścić przedpole i zastąpić ich konkretnymi ludźmi, którzy
          mają pomysły, idee i są uczciwi. Szczególnie proszę przyjrzeć się drogom – to
          podstawowa bolączka miasta.

          Niech to referendum będzie przestrogą dla każdego nowego gospodarza miasta -
          jeśli poważnie nie zaczniecie myśleć o rozwoju miasta zostaniecie zwolnieni.
          Warto pamiętać, że wy politycy zostaliście zatrudnieni przez nas - samorząd.
          Pamiętajcie kto jest dla kogo!

          Życzę Panu, aby z nowym zespołem wystartował Pan w przyszłych wyborach – niech
          zwycięży lepszy - niech demokracja się rozwija [to referendum właśnie tym jest].
          I proszę pamiętać – to a propos Platona, że jego mistrz Sokrates mawiał:
          „Przywilejem Filozofów jest mylić się – Głupców być nieomylnym.”
      • Gość: asd Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 17.11.09, 22:22
        "cham" - znaczenie: grubianin, prostak, gbur. prędzej o tobie można to powiedzieć.
      • Gość: chupakabra Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.chello.pl 18.11.09, 16:02
        do Gościa: Ty nie jesteś gość, ty jesteś facet! Mało powiedzieć facet, ty jesteś
        As! Mało powiedzieć As - z ciebie jest Kut-As!
    • Gość: amadeusz buta i arogancja do końca IP: 188.33.0.* 17.11.09, 22:23
    • Gość: kret Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.adsl.inetia.pl 17.11.09, 22:25
      To jest dowód na to, iż sam p.Wrona się udzielał pod różnymi nickami na tym
      forum. Pan, Panie Tadeuszu ma rozmyte pojęcie o dobry i Prawdzie, jest Pan w
      błędzie i zagubieniu. Daleki Pan od życia realistycznego, a kto nie jest /proszę
      zapytać u teologów/ realistą i nie żyje dziś i teraz pośród ludzi, doceniając
      ich wartość i sens ich życia - NIE JEST CHRZEŚCIJANINEM. Mistykiem Pan nie jest
      także, dzięki Bogu.
      Niech Pan nie wypisuje tu "śliniawych pożegnać", a szuka rzeczywiści w życiu
      Prawdy i dobra. Mieć lustro przed sobą i mile się uśmiechać do ludzi, to nie
      wszystko. Powodzenia.
      • Gość: mieszkaniec Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.11.09, 22:29
        Marszałek Piłsudski skomentowałby to w charakterystyczny dla siebie
        sposób: Wam kury szcz... prowadzać, a nie politykę robić. Burdel,
        pierdel, serdel.
        Myślę, że te słowa idealnie pasują do prezydenckiego memorandum.
        • Gość: kret Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.adsl.inetia.pl 17.11.09, 22:33
          Jak ktoś taki rodzi się raz na sto lat, mówię raczej o Dmowskim, trochę o
          Piłsudskim też, to już nam dorasta i wkrótce go poznamy. To wszystko co było
          przed tem - tylko szumowiny.
          • Gość: obserwator Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.11.09, 22:59
            "Nie muszę wymienić nazwisk – zbyt wielu z nas Częstochowian zna
            nawet szczegóły ich dziwnych interesów, czy machinacji."

            O machinacjach bym nie powiedział, bo prezydent Tadeusz Wrona, co by
            o nim nie mówić, to na wskroś uczciwy i prawy człowiek i machinacje
            przy nim na pewno by nie przeszły.
            Ale co do nazwisk, dlaczego mamy nie mówić. To oni pociągnęli
            prezydenta na dno:
            - Nabrdalik, za idiotyczny upór w walce z Raczkiem. Naraził budżet
            miasta na straty idące w setki tysięcy złotych. Powinien z własnej
            kasy za to zapłacić. Za rozdawnictwo w dobie kryzysu dla pracowników
            MPK i ich rodzin,
            - Augustyn "nie będziemy odśnieżać dopóki nie przestanie sypać" za
            wiejski stan głównych częstochowskich arterii, przeciągające się
            remonty i naprawianie nie tego co potrzeba (vide ostatni remont
            skrzyzowania AK z Dekabrystów - po cholerę, skoro było w niezłym
            stanie, a np. na pozostałych odcinkach AK, Kiedrzyńskiej czy
            Kilińskiego wszystkie 4 koła można stracić),
            - Leśnikowski za niewyparzoną gębę min. na forum Gazety Wyborczej.
            Który nauczyciel akademicki powiedział, że praca rzecznika polega na
            biesiadowaniu w interenecie, a PR należy robić w sieci na forum
            lokalnym?,
            Do tego zestawu można dodać jeszcze kilku faworytów dotychczasowej
            ekipy, ale ponieważ nie wsławili się niczym wyjątkowym poza tym, że
            byli forowani przez prezydenta nie chce mi się o nich pisać.
            A na deser do tego Titanica wsadziłbym jeszcze
            częstochowskich "artystów", sygnatariuszy sławetnego hołdu dla
            prezydenta. Nie ma co, popisali się.
            • Gość: kret Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.adsl.inetia.pl 17.11.09, 23:31
              Więc, rozumu nie ma, a jak nie ma, to fruuu... tak się i stało.
    • dora153 Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony 17.11.09, 22:59
      Panie Tadeuszu jest Pan szanowanym czlowiekiem w Czestochowie.A teraz zobaczycie
      lepsze rzady HA ha ha
      • Gość: wyborca na Tak Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.alfanet24.pl 17.11.09, 23:06
        Do obserwatora - dołożył bym jeszcze inwestycje w super w doniczki
      • Gość: GAGA Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.09, 23:08
        Przykro czytać -co za duma i pycha -sama samochwała .
        Niestety godnego następcy byłego pana prezydenta nie ma -czyli z deszczu pod
        rynne Częstochowo!!!!!
    • Gość: smuga Wrona żle zaszedł ! IP: *.chello.pl 17.11.09, 23:24
      Lepiej chyba pójść choćby kawałek dobrą drogą, niż zajść daleko, lecz
      źle.


      Platon
      to już naprawdę koniec drogi panie Tadeuszu !
      przynajmniej jako prezydenta miasta
      • Gość: ... Re: Wrona żle zaszedł ! IP: *.51.57.168.tvksmp.pl 17.11.09, 23:46
        i jako dobry wujek dla Słamowira Św. (gra sobie na
        nosie "prokuratury")oczywiście częstochowskiej......
        • Gość: .................. Re: Wrona żle zaszedł ! IP: *.adsl.inetia.pl 17.11.09, 23:49
          A "prokuratorzy" grają na naszych nosach
    • Gość: smuga 2 pytania do pana Wrony IP: *.chello.pl 17.11.09, 23:36
      korzystając z okazji, bo rzecznik coś zamilkł, 2 pytania :
      Rzeczpospolita pisze o pana pierwszym dniu pracy po referendum:
      "zajął się organizacją nadzwyczajnej sesji na najbliższy piątek, na której radni
      mieliby głosować za nadaniem metropolicie częstochowskiemu abp.Stanisławowi
      Nowakowi tytułu honorowego obywatela tego miasta"

      Czy to głosowanie na sesji jest aktualne ?
      2.Czy abp. Stanisław Nowak to pana szwagier ?
    • harry1983 Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony 18.11.09, 01:57
      > Już wielki Platon, snując rozważania nad zachowaniami ludzi w
      > określonych sytuacjach i analizując ich przyczyny miał oznajmić te
      > słowa: Kto nie jest wewnętrznie zrośnięty i spokrewniony z tym,
      > co moralne i piękne, ten (...) nigdy nie pozna prawdy o dobru i złu.


      Taa, to była tzw. inwokacja.

      > Żyjemy w czasach, które, niestety, obfitują w wydarzenia
      > przeczące dominacji tego, co moralne i piękne nad tym , co fałszywe
      > i złe.

      Oj w Częstochowie bardzo często, czasem nawet pod płaszczykiem KK.

      > Wierzę jednak, że taka tendencja nie zawładnie na zawsze naszą
      > rzeczywistością i kiedyś dostrzeżemy wokół siebie ład i prawdę
      > zadającą kłam wszelkiej niegodziwości i kłamstwu.

      Niektórzy dostrzegli i dali temu wyraz 15 listopada.

      > Pragnę wyrazić słowa podziękowania i ogromnego uznania
      > wszystkim Mieszkańcom Miasta, którzy trafnie ocenili zaistniałą
      > sytuację i nie poddając się presji i nachalnej propagandzie
      > lansującej kłamstwa i destrukcję, nie wzięli udziału w referendum.
      >


      Chociaż raz kościelna agitacja przyniosła jakiś wymierny i korzystny skutek :)

      > Serdecznie dziękuję moim Współpracownikom, Koleżankom i
      > Kolegom, których wiedza, oddanie i ciężka praca przyczyniły się do
      > wielu sukcesów i osiągnięć przekładanych na rozwój naszego Miasta i
      > Jego wizerunek w kraju i w świecie.

      Społeczeństwo Częstochowy również im dziękuje, miejmy nadzieję, że po raz ostatni.

      Panie były prezydencie, przegrywać też trzeba umieć i trzeba robić to z klasą. To co pan uskutecznia to jest agonia.
      Trzeba pogodzić się z rzeczywistością - mieszkańcy coś proponowali - pan wiedział lepiej, coś chcieli zmienić - pan wiedział lepiej - itp. itd. Zaczęło się od Dekabrystów i pamiętnych juwenaliów.

      Skoro już tak zaciekle cytuje pan Platona, pozwolę sobie również zacytować: "Obserwuj, słuchaj, rzadko osądzaj i nie chciej za dużo"
      Może, gdyby stosował się Pan do tych zasad, dalej pełniłby pan swoje stanowisko, a tak - po raz drugi zostaje pan odwołany.
      Do trzech razy sztuka ?

      Zapomniał Pan o jednej, najważniejszej rzeczy - jest (był) pan urzędnikiem wynajętym i opłacanym za nasze (podatników) pieniądze.
      Jako pańscy pracodawcy społeczeństwo Częstochowy nie było zadowolone z wykonywanych przez Pana obowiązków, tym samym 15 listopada został Pan demokratycznie (a jakże, sam Pan przecież tą ustawę współtworzył) większością głosów zwolniony.

      Czy ktoś zorientowany potrafi odpowiedzieć, ile trwa "okres wypowiedzenia" po takim odwołaniu ?

      Pogłoski o wielkiej fecie z udziałem biskupa (o ile to prawda) zakrawają już na kpinę.
    • segel Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony 18.11.09, 06:01
      To znaczy, ten moralny i piękny, to Pan Panie Prezydencie?
      Są ludzie, których nikt i nic niczego nie nauczy, Pan najwyraźniej do takich ludzi należy.
      Częstochowianie spuścili Panu baty za całokształt. Długo dojrzewali do tej decyzji, bo jak do tej pory przed wyborami w rozmowach z wieloma ludźmi słyszałam wiele niepochlebnych opinii na Pana temat, ale kiedy dochodziło, do głosowania, to nie szli, bo uważali, że nic od nich nie zależy.
      Trzeba było po spotkaniu w parafii św. Jakuba zastanowić się, co się stało, że właściwie nikt nie chciał Pana słuchać, że prawie nikt Pana tam nie popierał, że ludzie klaskali, kiedy Panu tłumaczyłam, że jest Pan wynajętym przez nas pracownikiem i to Pan nas ma wysłuchać, a nie my Pana w nabożnym skupieniu i uwielbieniu dla Pana wielkości. Mówiłam, że jest Pan postrzegany przez mieszkańców poprzez ludzi przez Pana wywindowanych na stanowiska, a nieudolnych i w dodatku nie do ruszenia.
      Na spotkaniu w parafii nie było tłumu komuchów, tylko starsi ludzie - wydawałoby się Pana wierny elektorat. Sama wyszłam zdziwiona, że ten Pana elektorat prawie Pana wygwizdał.
      Ale tak to jest, jak się nie uważa na lekcjach, to się potem na sprawdzianie dostaje pałę.
      Poczytał Pan sobie w prasie i pooglądał w telewizji, co o Panu piszą i mówią? Nikt Pana nie żałuje, no może tylko "Niedziela" się nad Panem użali.
      Ludzie, którzy kończyli studia dwa, trzy lata temu uważają, że zmarnował Pan ich szansę na lepszą pracę i lepsze życie. Boom gospodarczy nas ominął, chwali się pan teraz Ikeą - to tylko kolejny supermarket z pensją 1300 zł, czym tu się chwalić?
      Jak znam życie, będzie Pan próbował jeszcze raz, jest z Pan z gatunku tych, co to wyrzucani drzwiami, wracają oknem, ale w tym zdaniu nie ma pochwały dla Pana politycznej odporności na stres.
      Myślę, że Pan nie będzie się musiał rejestrować w pewnym Urzędzie na mojej ulicy, oszczędzone będą Panu upokorzenia rejestrujących się tam mieszkańców "Dobrego Miasta", którzy chcą w nim godnie żyć i pracować. Proszę postudiować oferty tego Urzędu przez kilka dni, tam widać, co po Panu zostało.
      • Gość: teżczęstochowianin Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.net.stream.pl 18.11.09, 08:17
        Pan już ex-prezydent /na całe szczęście !/ cytuje Platona, a ja
        zacytuję księdza Krasickiego:
        ..." Nie dość siąść w krześle spornym, a wygodnym;
        Trzeba jeszcze coś więcej: BYĆ siedzenia GODNYM !
        Bo krzeslo nie daje rozumu ni cnoty..."
        • Gość: prawda Re:do T.Wrony!Byles grabarzem Czestochowy ! IP: *.lnse3.win.bigpond.net.au 18.11.09, 08:40
          Tadeusz Wrona ! Byles grabarzem Czestochowy i mieszkancow.
          prawda
          • vincent_vega06 Re:do T.Wrony!Byles grabarzem Czestochowy ! 18.11.09, 09:09
            no prosze i stało sie
          • Gość: Gitarzysta Re:Pare slow przy betoniarce. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.11.09, 09:16
            Byc dobrym politykiem to jest sztuka.Dobrych politykow na arenie
            miedzynarodowej znam kilku.Scena polityczna w naszym kraju ,no coz
            nedza.Bedac dobrym politykiem,trzeba byc tez dobrym
            strategiem.Wiem,ze jest pan dobrym szachista.Pare lat temu mialem
            okazje z panem zagrac ,niestety przegralem.Bedac dobrtym szachista
            zapomnial Pan o tzw. GAMBICIE,za co Pan zaplacil w
            referendum.Pozdrawiam.
      • Gość: xxx Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.143.lesio.net 19.11.09, 07:53
        Tak na marginesie nowych miejsc pracy w centrach handlowych pamietam
        iż jak pan prezydent Wrona zaczynał swą kadencje obiecywał iż koniec
        z budową marketów. W kilka miesiecy po tej deklaraci koło ul.
        Mickiewicza otworzył się market LIDL nidługo potem kolejny w dz.
        Raków. Potem chyba była Castorama a teraz niedawno w najbardziej
        atrakcyjnym miejscu na terenach po dawnej papierni miast firmy
        produkcyjnej otwarto Galerie Jurajską. Nie mam nic przeciwko takim
        inwesytcją ale niech beda one na peryferiach miasta a nie w
        najbardziej atrakcyjnych miejscach na uzbrojonych terenach
        poprzemysłowych które az prosza sie na oddanie ich komus co tam cos
        bedzie produkował. Teraz powstaje LIDL nr 3 a na kolejnej działce w
        atrakcyjnym mijscy powstanie kolejny market czyli IKEA. Ciekawe iż
        co atrakcyjnijsze miejsce to powstaje tam market.
        Kolejna sprawa to sprawa Merkurego - jak miasto moze dopuscic aby w
        samym centrum trzeci rok straszył obiekt który mozna wykorzystac dla
        dobra mieszkańców Cz-wy przebudowy jego w cokolwiek innego i tak nie
        bedzie bo kolejna galeria jest juz u nas zbedna - nie mneij po
        remoncie nadawał by sie ten budynek chocby dla czestochowskich
        kupcow z placu Balcerowicza który to z kolei w tej formie co jest
        nie stanowi ozdoby centrum miasta.
    • Gość: smuga Częstochowa zasługuje na dobrego gospodarza ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.09, 09:51
      Tadzio oświadcza :
      Kto nie jest wewnętrznie zrośnięty i spokrewniony ...
      faktem jest, że b. prezydent jest zrośnięty i spokrewniony (nie tylko
      wewnętrznie ale i zewnętrznie)z abp. Nowakiem i klerem ale niekoniecznie z
      mieszkańcami Cz-wy !
      Częstochowa to dobre miasto, które zasługuje na dobrego gospodarza !
    • Gość: tt Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.centertel.pl 18.11.09, 10:22
      dowidzenia
      • Gość: wacek Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.net.stream.pl 18.11.09, 13:50
        NIECHAJ te słowa księdza Ignacego Krasickiego : że
        ..." Nie dość siąść w krześle spornym, a wygodnym;
        Trzeba jeszcze coś więcej: BYĆ siedzenia GODNYM !
        Bo krzesło nie daje rozumu ni cnoty..."
        mają również na UWADZE WSZYSCY potencjalni NASTĘPCY "wielkiego"
        i "nieomylnego" Tadeusza W !
        / bo znów się ..."skrzykniemy" i ... ODWOŁAMY !!!!!
    • Gość: kol Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.09, 15:28
      Byłem na referendum i głosowałem aby prezydent został i Wrona mi nie
      podziękował,a podziękował tym co nie poszli.
      • mirage75 Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony 18.11.09, 15:45
        Refleksja nalezy do Ciebie samego.
        Wiele osob mialy podobne skojarzenia.I refleks zauwazyc ze
        dziekowano im z obozu zwycieskiego ze wykazali sie odpowiedzialnocia
        za miasto i glosowali zgodnie ze swoimi przekonaniami.
        Nie chodzi o skale zwyciestwa,chodzi o czysto rozumiana
        odpowiedzialnosc za kawalek ziemi na ktore sie mieszka razem.
        Trzymaj sie.
        Pozdrawiam
    • Gość: XYZ Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: 94.254.168.* 18.11.09, 16:25
      Nic Pan, Panie Wrona nie zrobił dla mieszkańców Częstochowy, a na
      fotelu Prezydenta był Pan bardzo długo. Nie obronił Pan żadnego miejsca
      pracy, jak zwalniali ludzi z BREMBO, TRW, HUTY CZĘSTOCHOWA, GOMMY i
      innych dużych zakładów to nawet nie kiwnął Pan palcem i nikomu nie
      pomógł. Dobrze, że ludzie wybrali tak jak wybrali i już nigdy nie
      powinien Pan wracać na tak odpowiedzialne stanowisko. To już jest
      koniec Pana kariery w tym mieście. Koniec, kropka.
    • Gość: jk Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.09, 16:54
      Szanowny Panie były prezydencie. Niech Pan nie używa słów, których znaczenia Pan
      nie rozumie. Mówi pan o moralności i jednocześnie opluwa Pan ponad dwa tysiące
      ludzi, którzy wierząc w demokrację poszli do urn wyborczych by Pana bronić. Dla
      Pana są oni otumanionymi głupcami. Czytając Pańskie wypowiedzi można odnieść
      wrażenie, że rości Pan sobie prawo do dawania wykładni tego co złe a co dobre,
      co moralne a co nie. Ludzie mają prawo do własnej oceny rzeczywistości i tej
      oceny dokonali. To Pan sprzeniewierzył się zasadom demokracji wzywając
      mieszkańców do nie brania udziału w referendum a teraz nie może się pogodzić z
      przegraną.Powołuje się Pan no poparcie różnorodnych grup a nawet jak widać
      wciąga Pan do świty swoich popleczników nawet Platona. Tymczasem nikt nie ma
      monopolu na prawdę absolutną, nawet Platon i nich Pan da spokój temu zacnemu
      filozofowi. Trzeba było wzywać swoich do udziału w referendum, być może by Pana
      obronili. Mam wielki szacunek dla tych wszystkich mieszkańców miasta, którzy
      uczestniczyli w referendum. Jednakowy dla tych którzy głosowali przeciwko Panu
      jak i tych co głosowali za Panem.To był ich świadomy wybór. Przegrać też trzeba
      umieć. Pan jak widać nie umie. Mam nadzieję, że w najbliższych wyborach, pańscy
      zwolennicy, którzy głosowali za Panem zapamiętają w jaki sposób ich Pan potraktował.
    • Gość: Lajo2 Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.chello.pl 18.11.09, 18:04
      Panie Wronw ,przegral pan własnie dlatego ze pański elektorat,na
      pana wezwanie POZOSTAŁ W DOMACH! istne strzelenie sobie samobója!
      demokracji nie można miec na wlasny prywatny uzytek
      • Gość: micha Re: segel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.09, 19:06
        Ptasia rada obraduje
        z wrony każdy tu nierady,
        głupia wrona nas rujnuje
        teraz stracimy posady.
        Odezwała się rybitwa;
        będzie całkowicie marnie,
        przyjdzie teraz inna sitwa
        wszystkie nam posady zgarnie.
        Mądra sowa tak powiada;
        nie ma czego tu narzekać,
        od biskupa jest ta rada
        trudny okres trza przeczekać.
        Czekać zawsze to jest warto
        nie patrzeć w przyszłość ponuro,
        w Częstochowie tu nad Wartą
        ptasia sitwa będzie górą!
        *
        PiS PO SLD PSL KRA*
        * Kolesiostwo Radosnej Adoracji
        ( Na kogo głosujemy? ) :-)
        • bluegrazyna Re: segel 18.11.09, 19:13
          micha trafiłaś w sedno , ty jednak niegłupia jesteś .
          pozdr.
          • Gość: kret Re: segel IP: 77.255.80.* 18.11.09, 19:54
            Więc, Panie i Panowie trza tworzyć własne środowisko polityczne - ruch
            narodowościowy, aby przesiać przez sito ruchu wszystkie znane nam "osobistości"
            żucia /nie pomyliłem się/ publicznego. Kto za?
    • Gość: Gość Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: 193.138.241.* 18.11.09, 20:12
      Niestety byłam na referendum i zagłosowałam na NIE. Chciałam pomóc,
      zaszkodziłam. Jest mi bardzo smutno.
      • Gość: m Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.09, 20:47
        a teraz jeszcze cię prezio olał.Tylko sobie czegoś nie zrób
    • blanc Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony 18.11.09, 21:37
      Troszkę wstyd i żal, że dorosły człowiek piastujący w różnych okresach czasu
      wiele odpowiedzialnych stanowisk (prezydent miasta, poseł, wykładowca akademicki
      itd....) nie potrafi odejść z klasą, a chociażby z resztkami godności, nie
      "próbując chyba nawet spróbować zrozumieć" z jakiego powodu tak się stało, ale
      ale... jednocześnie gratuluję: chyba pierwszy raz mieszkańcy Częstochowy zrobili
      coś wspólnie. Do tej pory istniały jedynie małe grupki coś próbujące zrobić,
      mające wspólny cel itp. Nawet w okresie gdy nasze województwo było zagrożone nie
      potrafiliśmy się zorganizować, a teraz się udało.

      Nie życzę sobie deprecjonowania frekwencji, ponieważ do lokali referendalnych
      poszli ludzie świadomi - tak ci, którzy głosowali za odwołaniem, jaki i ci
      którzy chcieli pomóc byłemu prezydentowi. Nie zmarnujmy tego. Jednocześnie
      zadziwiające jest rozumienie - a właściwie kompletnie niezrozumienie - przez
      byłego prezydenta instytucji referendum. Może nie byłoby w tym nic dziwnego,
      gdyby w ten sposób wypowiadał się jakiś tam pośledni polityczyna jakich na
      pęczki niestety mamy na scenie nie tylko samorządowej, ale nie osoba która nad
      tym pracowała jako poseł.
      Może łatwiej będzie zrozumieć instytucję referendum na przykładzie: gdy
      przedsiębiorca (lub zarząd, czy rada nadzorcza odpowiednio) nie jest ze swojego
      pracownika zadowolony to go zwalnia - a tutaj Częstochowianie po prostu zwolnili
      swojego prezydenta, z którego większość zadowolona po prostu nie była. Wszystko
      odbyło się zgodnie z prawem. I nie ma co się zżymać, ponieważ każdemu może się
      zdarzyć - dla polepszenia samopoczucia proponuję by sympatycy byłego prezydenta
      razem z nim samym myśleli sobie, że po prostu na niego nie zasługujemy;) Teraz
      pozostaje zwyczajnie poszukać swojego miejsca w życiu i takiego zajęcia które
      będzie mogło być dobrze wykonywane.

      Nieobecni na referendum racji nie mają - oby jednak się także czegoś nauczyli -
      jak widać liczy się każdy głos i każdy może współdecydować. I bojkot nie jest
      najszczęśliwszą jak widać formą. Osoby które nie były łaskaw w niedzielę udać
      się na referendum niech po prostu zamilkną i zapamiętają tę lekcję demokracji,
      by w przyszłości wzbogacili każde następne wybory (ewentualne referenda) swymi
      głosami oraz swoją w nich obecnością.

      Wprawdzie nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, ale z drugiej strony
      rzeka nigdy nie jest też taka sama.
    • puhyes Salus populi suprema lex esto. 19.11.09, 01:56
      "Dobro ludu niech będzie najwyższym prawem." To z Cycerona (O
      prawach), skierowane do sprawujących władzę w Rzymie konsulów, jak
      już jesteśmy przy starożytnych. Wyjaśnia przyczynę Pańskiej porażki.
      A cytat z Platona doskonale ilustruje styl i charakter dalszej
      części Pana wywodu. Nie jestem pewnien czy o to właśnie Panu
      chodziło.
      • Gość: JANKowalskiMyszkoW teraz jest prawda!!!!!kto wtedy wybral wrone IP: *.net.stream.pl 19.11.09, 02:20
        wrona zabierze ze soba LESNIKA?

        a taki byl slodki
        nawet @ NIE PODZIEKOWAL nam forumowiczom za to zesmy go do pracy
        na forum wciagali

        teraz powinien zaczac rzeczowa dyskusje na temat bolesnego upadku
        jego chlebodawcy i pokajac sie za to, ze pod wieloma wpisami dawal
        nam odpor na forum, zesmy sa nienormalni i ze referendum nie
        przejdzie, ze
        ze zdecydowana wiekszosc mieszkancow wybrala wrone swoim
        prezydentem

        TERAZ WIDAC JAK TO I KTO TO WYBRAL WTEDY PREZYDENTA!!!!
        [u]BIALOHABITOWCY, CZARNOHABITOWCY I MOHERKI/u]


        TERAZ JAK DO REFERENDUM POSZLI NORMALNI MIESZKANCY, DLA KTORYCH
        CZESTOCHOWA MA BYC DOBRYM MIASTEM
        bo w/w POPRZEDNI WYBORCY usluchali wrony ...jeszcze jedna jego
        idiotyczna decyzja...
        I zostali w domu
        widac, ze zdecydowana czesc NORMALNYCH MIESZKANCOW nigdy by
        wronich rzadow nie chciala
        teraz mieszkancy napewno wezma udzial w kazdym nastepnym
        GLOSOWANIU, gdyz przekonali sie, ze nieobecni nie maja racji.

        Mam nadzieje , ze teraz zadnej FETY DLA KOLORATKOWYCH ZE
        SZWAGREM NOWAKIEM NA CZELE URZAD, ZA NASZE PODATKI ROBIL NIE
        BEDZIE!!!!! bo i z jakiej racji? za nasze podatki amay urzadzac
        jakies jebileusze klechom?

        NIEDO RZECZNIKU a ku ku?
        gdzie jestes?
        juz spakowales swoje manatki?
        pospiesz sie bo juz niedlugo, zeby wejsc do URZEDU BEDZIESZ MUSIAL
        SIE ZAPISAC W KIOLEJKE JAKO INTERESANT ;-)
        POWIEDZ KIEDY........przyjde popatrzec !!!!
    • Gość: Gitarzysta Re: Atrakcyjna szopa? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.11.09, 09:15
      Czy ten atrakcyjny budynek ,ktory sie buduje prz ulicy Pulaskiego to
      bedzie Night Club,czy cos w tym stylu.
    • Gość: mb Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.09, 14:38
      forum.gazeta.pl/forum/w,55,103000890,103050939,Re_Czestochowa_Tadeusz_Wrona_odwolany.html
      zająć się tym
    • jacek_wu Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony 20.11.09, 22:12
      ON: zrośnięty, spokrewniony, moralny i piękny, trafnie oceniający, pełen ładu i
      prawdy, wszechwiedzący, oddany i ciężko pracujący człowiek sukcesu. MY:
      żli,fałszywi, kłamcy, niegodziwcy i destruktorzy, lenie i ciemniaki. OTO CAŁY
      WRONA.
      • Gość: krzyś Re: Oświadczenie byłego prezydenta Wrony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.09, 22:41
        Czekam kiedy Wrona podziękuje mojej babci,bo poszła i zagłosowała aby się
        ostał.Może poprosić któregoś z księży,żeby wytłumaczyli Wronie,-ze podziękować
        powinien.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka