pluto37 Re: Integracja z emigrantami....... 04.03.16, 19:24 Dyziek! Słusznie przestrzegałeś przed integracją z emigrantami, bo emigrant emigrantowi nierówny: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Polacy najliczniejszą grupą przestępczą wśród imigrantów w w Wielkiej Brytanii Przestępczość wśród imigrantów w Wielkiej Brytanii wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat o prawie 40 proc. Pierwsze miejsce na niechlubnej liście skazanych zajmują Polacy – informuje "Daily Mail". Popełniają oni m.in. morderstwa i gwałty, co według prof. Zbigniewa Nęckiego, może być związane z dwiema cechami polskiego społeczeństwa. Kurde... chyba same muslimy bo przecie Polak -katolik takim łobuzem być nie może. Odpowiedz Link Zgłoś
obserwator1-2013 Re: Integracja z emigrantami....... 04.03.16, 19:25 @taniarada storima czy jak mu tam hutabezbieruta trolowania niezaprzestanie. To już jego druga natura. W realu szczęścia nie znalazł. Szuka go w świecie wirtualnym. Ten jegomość jest złośliwy aż do bólu. Wszyscy muszą go słuchać, takie jest jego mniemanie. Aż dziw bierze, że gdy pluto37 zaszczeka to ten grzecznie podkuli uszy i pędzi za nim na oślep, zaczyna ujadać naśladując pluto37. Do cyrku chodzić nie potrzeba, wystarczy poczytać wpisy tych dwóch hejterów. Aby było ciekawiej to storima udaje osobę szlachetną i "staje się" obrońcą ludzi związanych z ruchem Solidarności. Czyżby było aż tylu "bolków"? ... sądzę, że ilu ich było to storima wie. Ciekawe czy nam powie? A może tylko znowu zacznie ujadać i wzywać na pomoc pluto37? Odpowiedz Link Zgłoś
taniarada Re: Integracja z emigrantami....... 05.03.16, 00:10 Bieruta napisała.Masz czelność ludzi na tym forum wyzywać o trolli .Choć sama zmieniasz nicki i spamujesz.Stosując swoisty mobbing na tym forum.Umrzesz ,a niczego w tym życiu się nie nauczysz . Odpowiedz Link Zgłoś
pluto37 Re: Integracja z emigrantami....... 19.03.16, 16:07 dyziek_o 19.03.16, 04:41 Znaczy, emigrant to przyjaciel........... News nie news ale wiedzieć warto; xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Dyźku! Jak się przyjrzysz róźnym nieemigracyjnym tzw dziennikarzom to pewnie sam zachowałbyś się jak ten emigrant. Nie każdy zachowuje się spokojnie jak ta dziewczyna z Polsatu co na zlecenie Rydzyka dostała po pysku pod Jasną Górą. Ostatnio w tv -innej niz TVP, pokazywali film poświęcony Michnikowi i tam tez występowała taka jedna glizda z mikrofonem i ze dwa podobne szambonurki, które jak dwa ratlerki ganiały za nim po ulicy. Co akurat dokładnie opisuje sytuacje jakie zdarzaja się w sytuacjach zderzenia zwyczajów panujących w relacjach obu stron. A w tym szwedzkim przypadku tez mogło być różnie. i prawdę mówiąc mało mnie to interesuje. Etniczni Szwedzi sami z własnej woli, lenistwa i potrzeby siły roboczej zdecydowali się na uzupełnianie populacji nienordykami. I jest to ich własna decyzja. Przecie ktoś musi tłustym, wyżartym i wypasionym Szwedom czyscić kible, szorować kanały ściekowe, podmywać ...... i ....... Tak samo jak różne imigranty i uchodźce z arcykatolickiego kraju najwiekszego papieża świata w niemieckich kanałach. Czy sądzisz, że podmywany zad tłustej szwedki czy Niemki rozróżnia czy dobrze mu robi katoliczka, czy muzułmanka, albo inny buddysta? A właściciel kanału zastanawia się nad rasą i wyznaniem czyściciela? A ćpun nad wyznaniem dilera? jeśliś kibicem żużla toś pewnie zauważył rasowego Szweda -chyba - Lundbecka z nazwiska - czysty nordyk, tylko, że czarny z dredami:):):) Więc dla nas to żaden przykład... Odpowiedz Link Zgłoś
obserwator1-2013 Re: Integracja z emigrantami....... 22.03.16, 23:13 dyziek_o napisałeś w dniu 06.02.16, 12:46 tak: Ponieważ w niedalekiej przyszłości i nas to będzie dotyczyć, proponuję przyjrzeć się jak to wygląda w krajach gdzie multi-kulti egzystuje od pewnego czasu..........! Sytuacja na dzień dzisiejszy, np. w Niemczech jest taka: hindi | 22.03.2016 [22:38] no to się pofatygowałam i zebrałam info tylko z dziś i tylko grubsze przestępstwa w Niemczech 22.03.2016 Celle (Niemcy, Welt) niemiecki nauczyciel/tłumacz woluntariusz został pobity na śmierć w ośrodku dla azylantów przez 58letniego Afgańczyka, który przybył w grudniu. Przyznał się do pobicia żelaznym prętem. Hamburg (Bild) pięciu "arabskich mężczyzn" zostało aresztowanych za gwałt 7letniej dziewczynki w ośrodku emigranckim, ojej zostali aresztowani i czekają na proces. Bawaria (Passauer Neue Presse) syryjski emigrant wspiął się na starą stację elektryczną w proteście przeciw "trudnym" warunkom w domu dla emigrantów, ratowało go 150 członków służb i helikopter. Gratuluję Niemcom, ja chcę zamknięcia granic Jak widać powyżej, zacytowałem wpis jednego z forumowiczów, z dnia dzisiejszego, znaleziony w sieci. Tak więc dyziek_o nie martw się. Ludzie widzą, co się dzieje. Tyle tylko, że politycy jakoś NIC nie zauważają, nawet tego, że w Niemczech są już przepełnione więzienia. Tylu uchodźców popełnia przestępstwa. Ponieważ brak wolnych miejsc w więzieniach to wielu przestępców pozostaje na wolności. A poprawność polityczna nakazuje mówić tylko dobrze o uchodźcach więc władze Niemiec ukrywają problem i nie publikują danych. niezalezna.pl/78029-niemcy-wiezienia-pelne-imigrantow A w Polsce?... www.fakt.pl/swiat/bruksela-jasnowidz-jackowski-o-zamachach-to-nie-koniec-zamachow-nadchodzi-krwawy-czerwiec,film,619925.html Odpowiedz Link Zgłoś
dyziek_o Re: Integracja z emigrantami....... 23.03.16, 17:48 No to jeszcze w sprawie emigrantów. Choć może dokładniej w temacie ichniej religii i co z tego wynika: Cyt. Europa zareagowała na zamachy w Brukseli dokładnie tak jak się można było spodziewać. Wieża Eiffla i Brama Brandenburska zabłysnęły w kolorach belgijskiej flagi, portale społecznościowe aż zatkały się od wyrazów współczucia i solidarności (Je suis?), organizacje społeczne zabrały się za organizacje marszów, a politycy od Paryża po Londyn prześcigają się w wypowiadaniu pustych frazesów o ?bezlitosnej walce? z terrorystami i obronie ?stylu życia? i ?wartości?, których sami nie są w stanie określić. Bezsilność Europy najlepiej zobrazowała szefowa unijnej dyplomacji Frederica Mogherini, która zwyczajnie popłakała się podczas konferencji prasowej w stolicy Jordanii, Ammanie. Gdy rozum poszedł w odstawkę, pozostaje już tylko płacz. A rozum odszedł w zachodniej Europie w odstawkę już dawno i obawiam się, że nie da się go tak łatwo odzyskać. By móc ?bezlitośnie? walczyć z islamskim terroryzmem, jak zapowiedziały, elity starej Europy musiałyby odżegnać się całkowicie od polityki wielokulturowości i tolerancji, która urosła w ostatnich dziesięcioleciach z pomylonej ideologii do systemu wiary, u którego podstaw leży niechęć do samych siebie, do własnej kultury i tożsamości. Musiałyby także uznać, że islam nie jest kompatybilny z liberalną demokracją, której tak zaciekle bronią. To nie brak tolerancji Europejczyków powoduje, że muzułmanie się nie integrują, tylko oni sami. Islam ? według potocznej definicji - oznacza posłuszeństwo. My twierdzimy, że człowiek jest wolny. Ta koncepcja wolności jest w islamie nie do przyjęcia. Bogobojny muzułmanin określa się jako niewolnik Boga. Islam to ekstremalny purytanizm bazujący na zasadzie: realizujcie dobro i zabraniajcie zła. Odważę się nie zgodzić z prof. Chazbijewiczem, który oddziela islamizm od islamu. O ile wiem sunniccy bojownicy spod znaku IS są muzułmanami. Modlą się pięć razy dziennie, w kierunku Mekki i wymachują Koranem przed nosem swych przerażonych zakładników. U podstaw wahhabizmu leżą Koran i hadisy (wypowiedzi i czyny proroka Mahometa), interpretowane dosłownie. Jest powód dlaczego ?normalni? muzułmanie, o których mówi prof. Chazbijewicz, ukrywali jednego z autorów zamachów w Paryżu - Salaha Abdeslama - przez kilka miesięcy w brukselskiej dzielnicy Molenbeek, a aresztujących go policjantów obrzucili kamieniami. Tym powodem jest wrogość do Zachodu, która jest w świecie islamu bardzo rozpowszechniona i nie ogranicza się do kilku fanatycznych salafitów. W oczach tych ?normalnych? muzułmanów Salah Abdeslam nie zrobił nic złego. Wręcz przeciwnie. Gdy IS zaczął budować swój kalifat katarska telewizja Al Dżazira przeprowadziła sondaż w sunnickich krajach arabskich. Jego wynik był szokujący: 81 proc. ankietowanych poparło powstanie ?państwa islamskiego?. 92 proc. poza tym uznało, że IS ?działa zgodnie z zasadami islamu i prawem szariatu?. Te fakty przeczą złudzeniu, że można z islamem znaleźć wspólne wartości i osiągnąć na ich gruncie porozumienie. Mówienie o tym głośnio i otwarcie pociąga za sobą jednak wciąż oskarżenia o ?islamofobię? i rasizm. Tymczasem nie chodzi tu o niechęć do islamu jako takiego tylko o żądanie, by przebywający w Europie muzułmanie dostosowali się do panujących tu zasad. Tu znów nie zgodzę się z prof. Chazbijewiczem. Nie większość muzułmanów na starym kontynencie, tylko mniejszość, jest zeuropeizowana. Tatarzy się dostosowali, wręcz zasymilowali. Muzułmanie w Brukseli, Paryżu i Berlinie, mimo iż żyją tam od pokoleń, nie. Gardząca sama sobą, nihilistyczna Europa, nie ma im nic do zaoferowania, co mogłoby przeważyć nad tożsamościową i jednoczącą siłą ich religii, szczególnie w jej najbardziej fanatycznej formie. Dziesięciolecia ?wychowania? przez zachodnie elity do roli ofiar wytworzyły wśród muzułmanów na dodatek postawę roszczeniową. Tą samą postawę widać u napływających obecnie do Europy uchodźców, którzy dobrze znają sposób myślenia mieszkańców starego kontynentu. Muzułmanie to także wdzięczny elektorat, szczególnie dla hołubiącej zasadzie wielokulturowości post-marksistowskiej elity pokolenia 68, która obecnie rządzi Europą Pozostaje pytanie w jaki sposób cofnąć skutki chybionego eksperymentu multi-kulti? W samym sercu Europy żyją miliony muzułmanów, którzy mają ją serdecznie w nosie, a do nich - dzięki kryzysowi imigracyjnemu - dołączają kolejni, którzy traktują ją w swej przeważającej większości, jak dojną krowę. Wśród tych muzułmanów mogą być lub już są potencjalni terroryści. Europejskie elity zaś, z unijna galerią politycznych pajaców na czele, nie są gotowe wyrzec się swoich lewicowo-liberalnych ideałów i są gotowe zawrzeć pakt z samym diabłem (vide Erdoganem), by móc dalej udawać, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Dzisiejsze reakcje na zamachy w Brukseli pokazały to aż nader wyraźnie. Perspektywy są więc raczej ponure. Kilka marszy przeciwko przemocy i religijnemu fanatyzmowi, kilka tygodni gardłowania o tym, że coś trzeba zrobić, aż do następnego zamachu. I tak w kółko. Rozum i zdrowy rozsądek znów polegną w starciu z chorymi ideałami. Dzięki temu pani Mogherini, i nie tylko ona, będzie miała jeszcze wiele powodów do płaczu. Europa, jaką znamy, powoli się kończy. Tolerancja i apatia to ostatnie cnoty umierającej cywilizacji. autor: Aleksandra Rybińska Odpowiedz Link Zgłoś
obserwator1-2013 Re: Integracja z emigrantami....... 23.03.16, 20:52 "...w Niemczech zaginęło bez śladu co najmniej 142 tys. imigrantów. Przekroczyli w roku ubiegłym granicę i słuch po nich zaginął." wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,W-Niemczech-znikaja-imigranci-To-moga-byc-terrorysci,wid,18230115,wiadomosc.html?ticaid=116b41 Niemcy to nowy Trójkąt Bermudzki??? Odpowiedz Link Zgłoś
dyziek_o Re: Integracja z emigrantami....... 05.06.16, 07:56 Zginęli bez śladu........ale jedynie z niemieckich spisów. Jak wiadomo, Niemiec musi mieć wszystko pospisywane, poukładane znaczy deutsche ordnung mus sein. Tymczasem, - prawdopodobnie, - ciapate podawali lipne nazwiska i ........... cały niemiecki porządek diabli wzięli. Nie sądzisz ( chyba ), że Niemcy wymordowali ( po cichu ) 150 tys emigrantów i nikt nic nie wie.....?! A jeśli ( udokumentowane ) większość " uchodźców " twierdzi, że nie posiada dokumentów... w życiu ich się nie odnajdzie. Tym bardziej, ze specjalnie nikt szukać ich nie zamierza. Bo to koszta panie.......! Odpowiedz Link Zgłoś
pluto37 Re: Integracja z emigrantami....... 07.06.16, 14:08 Dyźku! Ty o jakichś germańskich problemach z zaginietymi muslimami i podobnymi, a tu masz w Linzmanstadt wykwit integracyjny gdzie prawdziwe polactwo katolicko-narodowe wystrzelało legalna studentke po pysku [ładnym swoja droga] tylko dlatego że chustke miała na głowie. To w ramach tysiącletniej tolerancji multikulturalnej w rocznicę tzw chrztu Polski. Ja tam się nie zdziwię jak jakieś muslimy w ramach rewanżu paru prawdziwych polaczków widowiskowo zarżną przy jakiejś okazji. A Franciszek mówi, że biednych emigrantów w potrzebie należy wspomóc i to jest obowiązek katolika..... Ale lanie w pysk muzułmańskiej dziewczyny, to chyba nie jest to o co franciszkowi chodziło. Amen Odpowiedz Link Zgłoś
asia-loi Re: Integracja z emigrantami....... 12.06.16, 18:59 pluto37 napisał: A Franciszek mówi, że biednych emigrantów w potrzebie należy wspomóc i to jest obowiązek katolika..... Ale lanie w pysk muzułmańskiej dziewczyny, to chybanie jest to o co franciszkowi chodziło. Bicie jakiejkolwiek kobiety jest nieładne, nie tylko muzułmanki. Możesz napisać, jak w praktyce jest realizowane przez polskie duchowieństwo, to co mówi ich szef - papież Franciszek. Moim zdaniem w pierwszej kolejności, to właśnie ci co nauczają katolickiej wiary, powinni dać przykład w realu i pomóc pseudo uchodźcom, pokazać wiernym jak to się robi, a nie tylko mówić na pokaz, i nic z tego mówienia nie wynika. Odpowiedz Link Zgłoś
pluto37 Re: Integracja z emigrantami....... 12.06.16, 21:07 napisałaś: Bicie jakiejkolwiek kobiety jest nieładne, nie tylko muzułmanki. delikatne to jakieś. Ale niech bedzie. Dziś muzułmanka jutro każda inna. Ruda, lesba i uliczna k....a, albo taka która patryjocie wygląda na k....ę. Przecie pod samą Jasną Górą w spęd Rydzyka dziewczyna z Polsatu dostała po pysku od dzielnego chrześcijańskiego patryjota choć w burce, ani chusty na głowie nie miała. Możesz napisać, jak w praktyce jest realizowane przez polskie duchowieństwo, to co mówi ich szef - papież Franciszek. :):):):) Nie mogę. Jedyne co moge to wynikajaca z obserwacji konstatacja iż wielebni maja słowa Franciszka w głębokich tyłach, a jego wycieczka do RP to jedynie pretekst do wydojenia z kasy państwa grubej mamony. W końcu obwoźne jasełka darmowe nie są. Gdyby wydano ten szmal na biednych czy choćby na pielegniarki czy oddłużenie szpitali to byłby z tego konkretny miły ludziom pożytek . Moim zdaniem w pierwszej kolejności, to właśnie ci co nauczają katolickiej wiary, powinni dać przykład w realu i pomóc pseudo uchodźcom, pokazać wiernym jak to się robi, a nie tylko mówić na pokaz, i nic z tego mówienia nie wynika. Moim też - a więc nie jestem sam:):)= Dyźka też można doliczyć:):) Częstochowa w latach opresji przyjmowała uchodźców. Tylko mało kto o tym pamieta. A co do tych współczesnych, to zauważ, że był czas kiedy przymowano w RP Czeczenów kiedy mordowły ich ruskie kohorty I oni byli takimi samymi muzułmanami jak ci Syryjczycy, a warto wspomnieć, że wśród syryjskiej ludności było calkiem sporo chrzescian, których inni chrześcianie winni wspomóc. Ale w końcu kto powiedział, że polski odłam chrześcijaństwa ma mieć coś wspołnego z miłosierdziem dla człowieka w potrzebie I kiedy jego żywot jest zagrożony. Odpowiedz Link Zgłoś
taniarada Re: Integracja z emigrantami....... 12.06.16, 21:26 Cosik ci się pojebało z Czeczenami i resztą odłamu.Fajny jesteś piśmienny i rozgarnięty .Wpadasz rozdajesz razy i wypadasz.Myślisz ,że reszta to nierozgarnięty motłoch? Odpowiedz Link Zgłoś
koyod Re: Integracja z emigrantami....... 12.06.16, 21:34 W kościołach w Polsce kilkukrotnie przeprowadzono już zbiórki pieniężne dla potrzebujących ze Syrii. Tak więc zarzuty asi-loi jak i pluto_37, iż polscy katolicy nie okazują miłosierdzia potrzebującym są chybione. W mieście naszym również mamy przykłady działalności charytatywnej kościoła, że wymienię chociaż jadłodajnię na Targowej, przytulisko dla kobiet na Staszica. Chciałbym również abyś pluto_37 skomentował atak Schetyny na dziennikarza, o którym donosiły media www.wprost.pl/kraj/10008107/Schetyna-uderzyl-dziennikarza-na-marszu-KOD-u-Jest-sledztwo.html Tu ci nie przeszkadza zachowanie twego idola? Odpowiedz Link Zgłoś
asia-loi Re: Integracja z emigrantami....... 13.06.16, 19:42 koyod napisał: > W kościołach w Polsce kilkukrotnie przeprowadzono już zbiórki pieniężne dla potrzebujących ze Syrii. > Tak więc zarzuty asi-loi jak i pluto_37, iż polscy katolicy nie okazują miłosierdzia potrzebującym są chybione. koyod, a Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Napisałam przecież wyraźnie, że niech kler sam pomoże pseudo uchodźcom i pokaże wiernym, jak się to robi. Zbiórki pieniężne w kościołach oznaczają, że to znowu wierni, musieli się na tą pomoc zrzucić, a nie kler. Ilu polskich dostojników kościelnych, gości w swoich pałacach uchodźców. Na ilu plebaniach (nie parafiach) są goszczeni imigranci z Bliskiego Wschodu i Afryki? Odpowiedz Link Zgłoś
koyod Re: Integracja z emigrantami....... 13.06.16, 17:44 I po raz kolejny hejter pluto37 w swych wpisach forum.gazeta.pl/forum/w,55,160299106,160299106,Integracja_z_emigrantami_.html?p=161770426 i forum.gazeta.pl/forum/w,55,160299106,160299106,Integracja_z_emigrantami_.html?p=161770479 w obliczu braku argumentów reaguje agresją. Z pewnością gdyby rozmowa ta toczyła się twarzą w twarz to prostak posunąłby się do rękoczynów, nie raz bowiem w swych wpisach odwoływał się do przemocy. Odpowiedz Link Zgłoś
pluto37 koyod 13.06.16, 20:30 Z pewnością gdyby rozmowa ta toczyła się twarzą w twarz to prostak posunąłby się do rękoczynów, nie raz bowiem w swych wpisach odwoływał się do przemocy. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx przecież ostrzegałem, że tekst jest trudny i może być dla ciebie nie do strawienia. No! Ostrzegałem.:):) I stało się jakom przewidział. Po co stosować przemoc w stosunku do jednostek niedorozwinietych? Przecież to grzech jest:):) Już ci tłumaczyłem nadaremno -jak widac - że homo sapiens [trudne i obce słowa] tym się różni od jamochłona, że potrafi MYŚLEĆ abstrakcyjnie. Tak to zaprogramowała Matka Natura prze wieki wieków. Amen! Odpowiedz Link Zgłoś
pluto37 Re: Integracja z emigrantami....... 13.06.16, 20:39 Asia: koyod, a Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Asiu! No! Co Ty???????? O co Ty go podejrzewasz? To jest wręcz niemoralne takie znęcanie się na osobnikiem płci dowolnej:) On -ten koyod znaczy się -jest w tym stadium kiedy rozpoznaje się kształt liter czarnych na białym tle. Do rozpoznania podstawowych związków miedzy nimi dojdzie w toku kolenych zmian ewolucyjnych. Choć muszę przyznać, że nauczył się już pisać słowo hejter. I nie zdziw się kiedy i Ciebie nim okrasi:):):) Odpowiedz Link Zgłoś
koyod Re: Integracja z emigrantami....... 13.06.16, 22:53 @asia-loi, Ja traktuję Kościół jako wspólnotę, ty zaś jako antyklerykał próbujesz różnicować Kościół poprzez pryzmat wiernych i duchowieństwa. O jakże to dziwne, iż to właśnie ciebie, antyklerykała boli, iż w dobrowolnych akcjach zbiórek pieniężnych biorą udział ci z którymi walczysz. A może napiszesz nam jak ty wspierasz potrzebujących uchodźców, czyżby identycznie jak twoi koledzy pluto_37 i dyziek piszący kiedyś na tym forum, iż zwolnieni są z darowizn na budowę studni dla murzynków do dają tym co ich suszy pod marketami, a może tak jak storima i qq44 wyśmiewając się z propagowania sportowych akcji charytatywnych? @pluto_37 O, jednak kolega małymi kroczkami się uczy i jest w stanie stworzyć wpis, którego treść nie narusza regulaminu. Inna rzecz, że nadal nie jest w stanie stworzyć odpowiedzi na postawione mu pytanie. @arek.domagała vel storima vel tubajka Po raz kolejny zwrócę koledze uwagę, że ja piszę spod jednego nicku a ty ze względu na ciągłe naruszenia regulaminu zmuszony jesteś korzystać z ciągle to innych. Jakoś z moderatorem macie zupełnie inne poglądy na temat jakości wpisów twych i twego wieloletniego kompana. Odpowiedz Link Zgłoś
asia-loi Re: Integracja z emigrantami....... 14.06.16, 20:43 koyod napisał: > @asia-loi, > Ja traktuję Kościół jako wspólnotę, ty zaś jako antyklerykał próbujesz różnicować Kościół poprzez pryzmat wiernych i duchowieństwa. O jakże to dziwne, iż to właśnie ciebie, antyklerykała boli, iż w dobrowolnych akcjach zbiórek pieniężnych biorą udział ci z którymi walczysz. Jako już niepraktykujący katolik uważam, że najpierw pomagać powinni ci, co o tej pomocy najwięcej mówią. Mnie już nie boli, że to głównie zwykli ludzie dają na wszystkie zbiórki kasę, a nie kler. Nie boli mnie, ponieważ ja już zmądrzałam i już nie daję żadnych grosików Krk. Mają ode mnie tylko tyle, ile mi przymusowo zabiorą z moich podatków. > A może napiszesz nam jak ty wspierasz potrzebujących uchodźców... Ja tych pseudo uchodźców nie wspieram, i nie mam zamiaru, chociaż tak po ludzku, to żal mi tych kobiet i dzieci, które są wykorzystywane i robią za tarcze ochronne, dla młodych, zdrowych, w wieku poborowym mężczyzn udających uchodźców, a którzy uchodźcami nie są. A tak na marginesie, to w/g katolickiej wiary, nie należy się chwalić dobrymi uczynkami. Bo chwalenie powoduje, że są to dobre uczynki na pokaz, a nie z potrzeby serca, i Pan Bóg podobno ich nie zalicza. Odpowiedz Link Zgłoś
dyziek_o Re: Integracja z emigrantami....... 13.06.16, 23:04 No panie "koyod": Asia zarzuciła ci kłamstwo. Twierdziłeś, że kościół zbiera datki na pomoc a okazało się, że owszem, - ale od wiernych. Znaczy nie kościół pomaga tylko społeczeństwo, w dodatku naiwne bo przecież nie ma nikogo, kto stwierdził by co dalej z tą kasą się dzieje. I czy aby faktycznie jest przekazywana na pomoc... uchodźcom. Prawo do takich podejrzeń daje mi przykład najsłynniejszego koscielnego "biznesmena" - Tadzia Rydzyka. On też zbierał na pomoc.........stoczniowcom. I też naiwne społeczeństwo dsało się klesze okpić przekazując mu często ostatnie grosze za co ten zorganizował sobie fabrykę do robienia kasy........znaczy stację TV. i radio Więc bądź tak uprzejmy i nie próbuj cisnąć kitu ludziom bo nie wszyscy do durni się zaliczają. Jedynymi jakich znam, to słuchacze toruńskiej rozgłośni. Oraz wyborcy PiS-u. Jak więc widzisz, kolejny raz udowodniliśmy ci, kant i oszustwo. Oczywiście po raz ostatni jako że szkoda czasu na polemikę i kretynem któremu gdy się pluje w gębe, - twierdzi, że deszcz pada. Od tej pory, - ignor. Odpowiedz Link Zgłoś
koyod Re: Integracja z emigrantami....... 14.06.16, 16:51 dyziek_o piszący na tym forum, między innymi: ... Mi wisi i powiewa, co jest przyczyną, że zachowanie tych miglanców jest jakie jest. Jak oni chcą u mnie mieszkać, - mają przestrzegać mojego prawa i dostosować się do kanonów MOJEJ kultury. A jeśli im to nie pasuje.............rosyjski patent do zastosowania natychmiast. Albo załadować w samolot i nad pustynią wysadzić............nie koniecznie z lądowaniem. Taki sk.......n ze mnie. ... bądź ... Problem pojawi się, gdy oni ściągną swoje rodziny - a to gwarantuje im UE, - zaś te rodziny ściągną swoje rodziny...........i już będzie koło mnie mieszkać min. 500 obiboków którym trza będzie zbudować meczet a moja żona nie będzie mogła paradować latem w mini bo jej głowę utną............abo co innego! A wtedy ja, za ostatnią emeryturę kupię kałacha i wezmę się za robienie porządku. .... będzie stawiał katolikom zarzuty, iż nie pomagają uchodźcom. I to w sytuacji gdy informacje na temat są dostępne w mediach, np wiadomosci.onet.pl/kraj/kosciol-w-polsce-przekazal-6-mln-zl-na-pomoc-uchodzcom/gznn60 , wyborcza.pl/1,75398,19660717,episkopat-zebral-1-2-mln-euro-dla-potrzebujacych-syryjczykow.html. Odpowiedz Link Zgłoś
taniarada Re: Integracja z emigrantami....... 14.06.16, 21:02 Dyzma napisał :Znika tubajka vel arek pojawia się jakaś asia i dyzma z plutem szaleje na necie.Dla mnie dyzma możesz swoje wypociny prowadzić z plutem do usranej śmierci .W miarę poprawności i na pewno ci nikt nie odpisze.Jeśli bujda to zostaniesz skarcony robaczku .Gdybyś nie popełnia grzechu obłudy i kłamstwa to byś sobie poczytał .Że wielu Polaków i emigrantów egzystuje dzięki Caritasowi .Na Jasnej Górze co jakiś czas wydawana jest żywność .Koło poczty.Przy Katedrze od strony Galerii codziennie wydawane są zupy dla ubogich .Gotują i to nie źle siostry z Indii. 6 takich jadłodajni jest w Częstochowie i okolicach .W samej Częstochowie 18 tyś posiłków rocznie .Nie wspomnę o schroniskach dla bezdomnych.Przytulisko Oaza dla kobiet.Leki darmowe w parafii Św. Jacka na Warszawskiej .Głównie z Niemiec i Francji .Multum tego jest wystarczy poczytać i wyszukać osiłki Boże.Że też chce się koydowi użerać z takimi tumanami internetowymi.Jestem pełen podziwu .I tradycyjnie nie pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
asia-loi Re: Integracja z emigrantami....... 16.06.16, 18:07 taniarada napisał(a): > Dyzma napisał :Znika tubajka vel arek pojawia się jakaś asia i dyzma z plutem > szaleje na necie. Ja na tym forum jestem od lat, tylko wcześniej pisałam pod innym nickiem. Rzadko zaglądam na to forum, ponieważ nie mam czasu. "Stoczyliśmy" kiedyś długą dyskusję na temat aborcji. Odpowiedz Link Zgłoś
koyod Re: Integracja z emigrantami....... 15.06.16, 20:00 Jak w odpowiedzi na zarzuty antyklerykałów, że Kościół nie wspiera potrzebujących przywołano liczne przykłady działalności charytatywnej to nagle dowiadujemy się od nich, że: - asia-loi ... to w/g katolickiej wiary, nie należy się chwalić dobrymi uczynkami. Bo chwalenie powoduje, że są dobre uczynki na pokaz, a nie z potrzeby serca, ... - dyziek_o ...Znaczy nie kościół pomaga tylko społeczeństwo, w dodatku naiwne ... Nie sposób dyskutować na tak niskim poziomie, tym bardziej, iż stawiający zarzuty nie są w stanie przywołać przykładów pomocy realizowanej przez ich środowisko a na forum można znaleźć wiele wpisów w dyźka_o i jego kompanów wyśmiewających pomoc dla potrzebujących. Odpowiedz Link Zgłoś
asia-loi Re: Integracja z emigrantami....... 16.06.16, 18:18 koyod napisał: > Jak w odpowiedzi na zarzuty antyklerykałów, że Kościół nie wspiera potrzebujących przywołano liczne przykłady działalności charytatywnej to nagle dowiadujemy się od nich, że: > - asia-loi ... to w/g katolickiej wiary, nie należy się chwalić dobrymi uczynka > mi. Bo chwalenie powoduje, że są dobre uczynki na pokaz, a nie z potrzeby serca> , ... koyod, nie słyszałeś jak Ziobro chwalił się publicznie, że kasę z 500+ przeznaczył na pomoc choremu chłopcu i odpowiedzi na to jego chwalenie się, jego partyjnego kolegi? Jeżeli nie słyszałeś to masz: www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zbigniew-ziobro-oddaje-500-plus-choremu-chlopcu,650126.html A Ty się nam pochwalisz, jak pomagasz potrzebującym? Odpowiedz Link Zgłoś
taniarada Re: Integracja z emigrantami....... 16.06.16, 18:53 Zanim zadasz pytanie z takim nickiem nieznanym .Bo multum trolla storimy jest tu kasowane .To byś się najpierw przedstawił/ła .A tak ogólnie to spadaj .Sam się pochwal co robisz?Czy pieski są ważniejsze czy człowiek ?Ludzie na tym forum to nie mają żadnej godności .Wyrzucają ich drzwiami ,a wchodzą od strony budy. Odpowiedz Link Zgłoś
asia-loi Re: Integracja z emigrantami....... 16.06.16, 22:30 taniarada napisał(a): To byś się najpierw przedstawił/ła .A tak ogólnie to spadaj . Widzę, że brakło Ci argumentów i chcesz mnie po chamsku wygonić z publicznego forum. A więc do Twojej wiadomości: będą bywała i pisała na takich forach na jakich będę chciała, a Tobie jak nie pasuje, to załóż sobie własne, prywatne, zamknięte forum. Odpowiedz Link Zgłoś
taniarada Re: Integracja z emigrantami....... 16.06.16, 23:06 Ciebie się nie da wygonić .Spadaj. Odpowiedz Link Zgłoś
asia-loi Re: Integracja z emigrantami....... 17.06.16, 21:28 taniarada napisał(a): > Ciebie się nie da wygonić .Spadaj. To, Ty spadaj. Nie ma to, jak dyskusja na argumenty. Odpowiedz Link Zgłoś
taniarada Re: Integracja z emigrantami....... 17.06.16, 22:34 Sorrki bo nie doczytałem .Przypominam sobie .Tylko nicku dawnego nie .Zwracam honor .Otumanił mnie ten "wpisywacz spod Paryża. Odpowiedz Link Zgłoś
taniarada Re: Integracja z emigrantami....... 17.06.16, 22:48 ainafets przypomniałem sobie.Zwracam honor i pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
asia-loi Re: Integracja z emigrantami....... 18.06.16, 08:49 taniarada napisał(a): > ainafets przypomniałem sobie.Zwracam honor i pozdrawiam. Bingo. Odpowiedz Link Zgłoś
koyod Re: Integracja z emigrantami....... 16.06.16, 21:09 asia-loi, Przejrzyj sobie wcześniejsze me wpisy na tym forum to się dowiesz jak wspomagam potrzebujących, była dyskusja na temat budowy studni w Afryce, zachęcam do aktywności fizycznej w honorowydawcaenergii.fortum.pl, wrzuciłem do puszek jak była zbiórka na potrzebujących w Syrii a w styczniu do WOŚP, deklarowałem też darowiznę na rzecz akcji charytatywnej prowadzonej przez antyklerykałów pod warunkiem jednakże, iż dyziek_o wskaże mi taką akcję, póki co nie wskazał, ale możesz mu pomóc. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
obserwator1-2013 Re: Integracja z emigrantami....... 24.06.16, 15:22 @dyziek_o, zakładając ten wątek zastanawiałeś się jak będzie wyglądać integracja z emigrantami. "Wpadł mi w ręce" ciekawy artykuł z wczorajszego dnia, pt.: "Awantura o uścisk dłoni imama z nauczycielką w Niemczech". wiadomosci.wp.pl/kat,142954,title,Awantura-o-uscisk-dloni-imama-z-nauczycielka-w-Niemczech,wid,18393623,wiadomosc.html Faktem jest, że Gość zawsze ma obowiązek przestrzegać zasad u goszczącego jak to napisał forumowicz "Parisko". A życie jest jednak życiem. Jedni tworzą zasady, inni je łamią. Jeżeli to robią w celach wyższych to zrozumiałe. W przypadkach, o których mowa w/w artykule, trudno mówić o celach wyższych. To próba zawładnięcia terytorium: z gościa stać się Panem tego terytorium! Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś