Gość: erka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.03.05, 11:30 Zrobił sie z tego forum Punkt Ludzi Zaginionych :). To i ja tym razem spytam: czy są tu absolwenci podstawówki nr 2 z 1973 r.? Miesciła się wtedy na ul. Dąbrowskiego 14. Odezwijcie się, proszę. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: erka Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.05, 15:59 Naprawdę nie ma nikogo???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: erka Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.05, 18:29 Hoop Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wspomnienia Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.05, 19:32 są niektórzy nawet teraz tam pracują dzisiaj to sie nazywa Instytut Plastyki :- (((( smutna instytucja martwa nie ma nic wspólnego z naszą dawną szkołą nr. 2, kto pamieta dyrektorkę Miller i Stasię Paciorkowska wróciła wtedy z canady pamiętacie, a woźny Musik to był świrek jak nas gonił, wyzywał i bił pamiętacie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asia Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.05, 19:36 a pamiętacie pania Rydz od polskiego jest po wylewie często ją widuję a woźnego i jego małżonkę to wszyscy pamietająto były egzemplarze ponoc do tej pory tam mieszkaja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: erka Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego IP: *.ids.czest.pl / *.czest.pl 08.03.05, 17:29 Pani Rydz nie pamiętam (może uczyła jak mnie nie było, może skleroza, a może chodzi o kogoś innego?) A co do woźnych, to ja pamiętam jeszcze pana Knasia i panią Knasiową (chyba tak się nazywali - niewysocy, niepozorni) za moich czasów przeszli na emeryturę. Za to pamiętam swoją polonistkę i zarazem wychowawczynię - panią Rydecką - doskonała nauczycielka i wzorowy wychowawca, teraz już takich nie ma. Fajna była buda, chociaż czasy nieciekawe... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asia Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.05, 18:19 sory to chodzi o Pania Rydecką, pomyliłam się w nazwisku, a co do woźnych to nie na K a na m byli nawet zamieszkiwali w szkole pamiętasz???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: erka Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.05, 21:06 Jasne, że pamiętam - byli to państwo Musikowie. Knasiowie byli przed nimi (chyba jeszcze przed remontem szkoły. Ja chodzić do "dwójki zaczynałam, gdy trwał remont i szkola zajmowała chwilowo budynek na Staszica (tam, gdzie tera jest chyba dom Caritasu, a przedtem był Dom Dziecka) Odpowiedz Link Zgłoś
dwat59 Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego 11.03.05, 11:05 Ja zaczynałem w 66 na Staszica( w 67 przenieśli na Dąbrowskiego), skończyłem w 74. A pamiętacie panią Smiejewską, Skrzypczyk, Wesołowską, Starostkę, Eliasz. 74r - 8a. Pozdrawiam T.T Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: erka Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.05, 23:32 Czyli zaczynałeś rok po mnie :). Jasne, takich ludzi pamięta się do końca życia! I tylko szkoda, że nasze dzieci nie chodzą do takich szkół - zgroza mnie ogarnia, gdy dowiaduję się, że na chemii nie ma ćwiczeń a na fizyce doświadczeń. Jedni nauczyciele się boją, innym się nie chce, inni nie potrafią a jeszcze innym władza nie pozwala. Eeeech, to se ne wrati... Odpowiedz Link Zgłoś
dwat59 Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego 12.03.05, 10:49 dzisiaj nie mam czasu, ale wpadnę tu jeszcze Odpowiedz Link Zgłoś
dwat59 Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego 14.03.05, 11:24 no co jest, rocznik 59 nie chodził do dwójki ??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: erka Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.03.05, 14:21 A propos rocznika 59, to owszem ja z niego jestem, ale nietypowo zaczynałam 1965. Pewnie z widzenia znaliśmy się. A byłeś bity po łapach przez dyrektora (wtedy kierownika) Kokoszczyka :)? Odpowiedz Link Zgłoś
dwat59 Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego 21.03.05, 20:28 Właśnie,Kokoszczyk, nie mogłem sobie przypomnieć. Nie dostałem od niego, ale za uszy mnie wytargał. A to, że Musik walił gdzie popadnie, to bzdura. Jedna koleżanka z mojej klasy pracuje w Realu, a pozostałych:Jola Zielińska, Ewa Świątek, Janek Szymczyk nie widziałem ponad 20 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: erka Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.03.05, 00:31 Jak podałeś nazwiska, to już wiem, pewnie chodziłeś do VIII a, która kończyła w 1974 roku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dixi Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.05, 17:00 Pamiętam, pamiętam ta szkołę horroru, i woźnego Musika który walił po ciele gdzie popadnie?????ponoć jest po wylewie ale nie jest mi go żal, gdyby to były inne czasy staneli by przed sądem. Odpowiedz Link Zgłoś
dwat59 Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego 01.04.05, 20:53 wychodzi na to, że tylko trzy osoby chodziły do tej szkoły Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: erka Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.04.05, 14:36 Może i trzy, ale wynika z postów, że pomimo podeszłego (hihi) wieku pamięc mają niezlą! Odpowiedz Link Zgłoś
dwat59 Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego 04.04.05, 18:41 nieżle się trzymamy, co ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: erka Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.04.05, 11:28 No cóż, pewnie lepiej niż ci z "czterdziestki" i "dwudziestki piątki", którzy, nie wiedzieć czemu, chcieli z nami konkurować :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: erka Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.05, 10:05 Hoop, musiałam dźwignąc watek w nadziei, że jednak ktoś dołączy... Czy ktoś z Was pamięta, jak zaczynaliśmy rano naukę od deklamowania przyrzeczenia: "Ojczyzno, nasza, Polsko Ludowa, tyś owocem walki i pracy pokoleń najlepszych twych córek i synów...."? Z podstawówką to kojarzę, ale czy w szkole średniej też tak było? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: erka Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.04.05, 22:50 hoop Odpowiedz Link Zgłoś
dwat59 Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego 11.06.05, 19:51 Wszyscy już poumierali ? Niemożliwe ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: erka Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.06.05, 17:06 Faktycznie, chyba wszyscy poumierali :( ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: erka Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.06.05, 20:43 Siostra, wpisuj się :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aa Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.05, 21:57 chodziłąm do 25tki, a do 2 na Dąbrowskiego na świetlicę którą prowadziłą Pani Kowalska , ktoś to pamięta? Odpowiedz Link Zgłoś
dwat59 Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego 21.06.05, 18:47 może zaczniemy od nowa ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: erka Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.07.05, 10:39 a ja nie ciągnę, a samo idzie :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rycząca_40 Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.05, 12:07 rocznik 1963, kto pamięta klasę i panią Stasię Paciorkowską????, wpisujcie sie???, a tak na marginesie była moja wychowawczynią. Pamiętam że do klasy ze mną uczęszczały Danusia Achtelik, Gosia Szyrej, Gosia Musik,Jurek Dziuba, Darek Sus, Jadzia Zięba, odezwijcie się??? jakie macie wspomnienia. A może zrobimy spotkanie naszej klasy co o tym sądzicie???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: erka Re: Szkola Podstawowa nr 2 na Dąbrowskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.10.05, 23:23 Nastała moda na absolwentów podstawówek, to jeszcze raz ciągnę do góry... Odpowiedz Link Zgłoś
janusz19500 SZ.P nr.2 22.10.13, 21:36 Ja do tej szkoły chodziłem 1956-1963.Obok była sala symfoniczna a na przeciwko sklep spożywczy.Kierownikiem był p.Kokoszczyk a zastępcą p.Sławiński.W ławkach były kałamarze.Kary były bardzo proste lecz skuteczne/ciągnięcie za uszy,stanie w kącie lub bicie drewnianym piórnikiem po wewnętrznej stronie dłoni.Ale było super.Nikt się nie skarżył i szanował nauczycieli.Nie to co dzisiaj. Odpowiedz Link Zgłoś