Dodaj do ulubionych

Chiński biznes w Megasamie

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.06, 22:37
Polak głupi niech sie uczy od chinoli. Kupcy nie chcieli megasamu to niech żałują, bo mysleli, że zrobią komus łaskę. Teraz niech sie zwina jak listki na jesien. Bedzie porzadek przynajmniej i mniej tanich badylarzy z chała na stoiskach. A najbardziej mnie cieszy to, ze po kieszeni dostanie pazerny własciciel placu balcerowicza, który tak opornie i z pycha wyrazał sie o mozliwosci posprzatania terenu, nie mówiac juz o budowie ładnych pawilonów. Teraz niech zdycha ze swoimi durnymi kupcami. Krzyż wam na droge chołoto.

Made in china :)
Obserwuj wątek
    • Gość: qwerty Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.06, 23:09
      zwaz tylko na to, ze tam dzienne wynagrodzenie moze nie przekraczac 1$, a
      robotnik bedzie po rekach i nogach calowal, ze moze 12 godz robic. wcale nie
      uwazam tego za rozwiazanie korzystne dla mojej kieszeni. dlaczego ? bo
      pewnwego pieknego dnia mozemy obudzic sie z reka nie w kieszeni, a w nocniku
      kiedy okaze sie, ze pelzajacy bo upadku polski przemysl lekki przegral
      konkurencje z chinczykami, a ludzie wyladowali na bruku. co to spowoduje ?
      wiecej wydatkow socjalnych panstwa (szczegolnie gdy pis bedzie pchal swe
      niedorzeczne projeky ustaw solidarnosciowych) = wiekszej sciagalnosci podatkow.
      bo trzeba bedzie utrzymac wiecej bezrobotnych. podejrzewam, ze niedlugo ue
      uchwali bardziej rystrykcyjne cla (co juz robi) na towary z azji oraz
      zabezpieczenie przed tzw. przemetkowaniem. mysle, ze w tym wypadku naprawde
      musimy sie solidaryzowac z polskimi przedsiebiorcami (a ideologia kacza jest mi
      jak najbardziej obca, tym bardziej giertychowa czy lopperowa) i w miare
      mozliwosci bojkotowac wyroby chinskie, tajwanskie itp.
      • Gość: po nocy Re:Polski producent,jest chytry i zachlanny!!! IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 23.03.06, 13:54
        Polscy prywaciarze-producenci mysla tylko jak najszybciej nachlapac sie.Jak
        Chiny wejda do Polski to wtenczas zacznie sie konkurencja!!!I ceny zaczna
        spadac!!!!
        • Gość: Pan prezes [...] IP: *.inds.pl / 87.239.176.* 23.03.06, 18:13
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: szmul Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.03.06, 18:31
        wszystko spoko tylko najpierw trzeba miec mozliwosc zarobienia na polskie
        produkty, szanuje to co dobre, chinskie rzeczy moga byc dobre tylko trzeba umiec
        wyszukac wsrod wszystkich produktow te, ktore sa porzadnie wykonane, to samo
        tyczy sie polskich produktow. jesli mam mozliwosc wyboru miedzy polskim a nie
        polskim, a produkty maja podobna cene i jakosc wybieram polskie, ale jesli nie
        stac mnie na poslkie,a chinskie jest tansze to nikt nie powinien mi uniemlziwiac
        wyboru innego niz europejski produkt. panuje zasada wolnego rynku i wprowadzanie
        ceł na chinskie produkty nie przyniesie korzysci konsumentowi bo europejski
        producent bedzie czul sie nietykalny, konkurujac z chinskimi produktami bedzie
        musial sie starac o to aby mimo wyzszej ceny jakosc jego produktu przyciagala
        konsumenta. takie jest moje zdanie
    • Gość: c110 Re: Chiński biznes w Megasamie IP: 212.87.236.* 22.03.06, 23:13
      "Mają na niej handlować, m.in. odzieżą dobrej jakości, która wysyłana jest do
      krajów zachodnich. Z tym że cena towaru będzie na polską kieszeń" jasne...
      • Gość: qwerty Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.06, 23:15
        nie watpie w cene, ale faktycznie jakosc... to jakby przeczy samo sobie.
        • Gość: dock Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.03.06, 00:03
          To niech się teraz handlowcy z placu balcerowicza zjednoczą i zunifikują swoje
          stanowiska sprzedaży tworząc coś na podobieństwo Placu czerwonego, wtedy może
          uda im się ściągnąć klientów i stanowić jakąś konkurencję dla pingpongów z
          Megasamu. W końcu mają przewagę w postaci dobrej lokalizacji jak sami do
          niedawna utrzymywali.
          • Gość: Hh Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.06, 01:02
            A ja myślę że oni dalej bą się kłócić tak jak zawsze.
            A chinol im zrobi odpowiednio koło du.y.
            Ja chi}cyzwa witam z otwartymi ręcami
            • Gość: wu tang Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.inds.pl / 87.239.176.* 23.03.06, 18:14
              NO to witaj może za kilka miesięcy zgłosisz sie do niego z CV.
        • Gość: szmul Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.03.06, 18:34
          przyjzyj sie dokladni metka na odzieży w markowych sklepach :] na wiekszosci
          znajdziesz made in china, chinczycy potrafia robic naprawde dobre rzeczy tylko
          trzeba odpowiednio za to zaplacic, w markowych sklepach placisz duzo za nazwe
          firmy i za to ze kupujac u nich mozesz byc pewny jakosci, cały myk polega na
          znalezieniu dobrych rzeczy nie firmowanych droga nazwa firmy, da sie :]
    • Gość: xyz Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.06, 01:42
      Ciekawe czy umowa została podpisana w trzech językach- bo taka powinna być
      (cały cywilizowany zachód, który prowadzi interesy z chińczykami i wiedzą jak
      oszukują odpowiednio się zabezpiecza własnie umowami w trzech językach łącznie
      z jezykiem chińskim)chińskie kłopoty juz były w Częstochowie i to spore. Fakt
      może Polacy czegoś się nauczą i przestana podniecać chińczykami a zaczna im
      patrzeć na ręce i nie będa głupi po szkodzie.
    • Gość: GOŚĆ Re: Chiński biznes w Megasamie IP: 213.199.204.* 23.03.06, 06:40
      Prezesie co ty kuna wyprawiasz.Żeby przyrobić trochę grosza sprzedałeś się
      obcym i to komu? Dzisiaj w Czechach i na Słowacji kurdupli z Chin i Wietnamu
      jest multum,opanowali wszystko w handlu.Jak ty sprawdzisz jakość tego towaru
      gdy siedzisz w biurze i będziesz liczył kase,ale już nie długo.Towar
      sprowadzany jest po zaniżonych cenach , większość na czarno.Będzie tam hotel na
      zapleczu,a po roku smród i robactwo.Zatrudniać będą coraz więcej swoich którzy
      później przejdą chandlować na całą Częstochowę.Za dwa lata częstohowskie bazary
      będą zasypane chińszczyzną i karłami.
      • Gość: studemt Re: Chiński biznes w Megasamie IP: 80.53.75.* 23.03.06, 07:52
        no i bardzo sie ciesze.....rowniez witam chinczykow z otwartymi ramionami, po
        osatniej klotni tu na forum z niejaka "hadlarką" - pokazala juz ich poziom i
        wydala "bardzo bardzo dobre swiadectwo" o takich wlasnie kupcach, szkoda tylko
        ze nie zradzial sie ktora to jej budka. Teraz przynajmiej bedzie mozna cos
        kupic troszke taniej, a nie z 2 czy 3 krotna marza na owym ryneczku!!!!!
        • Gość: skinheads [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.06, 16:24
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: chińczyk Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.06, 16:26
          taki debil jak ty bedzie kupowal u nas lipne towary po niskiej cenie.oby takich
          jak ty znalazlo sie wiecej
      • Gość: filozof Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.inds.pl / 87.239.176.* 23.03.06, 18:18
        Niemcy swego czasu potrzebowali lebensraum'u - chińczykom wystarzy pawilon
        handlowy w centrum każdego miasta. A Polak jak był głupi tak jest nadal i
        żadnych zagrożeń nie widzi. Ten kto wymyślił ze uczymy sie na błędach piepsznął
        największą głupotę swojego życia, a my to łykamy przekonani że tak jest.
    • martines.k Re: Chiński biznes w Megasamie 23.03.06, 07:57
      powinno się zaprotestować przeciwko chińskiej tandecie,nie dopuścić do ich
      rozwoju w Częstochowie
    • Gość: maks... pamietam jak prezes Wojtasik kilka lat IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.03.06, 08:11
      temu gdy powstawał real był oburzony że obcy kapitał wchodzi i wypiera rodzimy
      handel , skąd taka zmiana poglądów ?
    • Gość: nikt Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.21.pl 23.03.06, 10:19
      "Prezes rozmawiał z bazarowymi handlowcami spod Megasamu. Ci jednak nie wyrażali
      chęci przeprowadzenia się do budynku. - Zainteresowanych było kilka osób -
      dodaje Wojtasik. - Ale nie zajęłyby całej powierzchni."
      Mam nadzieję, że już niedługo zlikwidują cały ten majdan z budami. Wtedy będzie
      płacz i lament, że jednak się nie przenieśli.
      • Gość: rumun Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.inds.pl / 87.239.176.* 23.03.06, 18:30
        Weź jeszcze pod uwagę jedną rzecz zanim zaczniesz dalej gadac bez sensu -
        większość ludzi którzy maja swoje budy i coś w nich próbują uciułać ma pieniądze
        tylko na to żeby godnie utrzymać siebie i swoją rodzinę. Takich ludzi w
        większości nie stać na inwestycje, tym bardziej że na każdym zwolnionym miejscu
        po kimś kto odważył by się wykupić miejsce w megasamie pojawi sie nowa buda.
        Ryzyko związane z wydaniem znacznej sumy na miejsce w megasamie jest
        niewspółmierne do ewentualnego zysku. Polak jesli ma kupić w budzie wybierze
        bude pod sklepem a nie bude w sklepie. Jeżeli natomiast będzie miał do wyboru
        bude pod sklepem i supermarket ze stanikami po 1 zł to wybierze supermarket.
        Jesteśmy głupim narodem to fakt. Reasumując - stawianie budy w miejscu gdzie
        czynsz jest 10x wyższy nikomu kto choć przez chwile próbował coś sprzedać na
        rynku nie wyda sie opłacalne.

        Póki co cieszcie sie że kipicie u chińczyka w supermarkecie majtki 3 razy tańsze
        - jeszce kilka takich sklepów i sami zaczniecie zarabiać 3 razy mniej bo chinol
        wykończy polskiego pracodawcę. Suma sumarum wyjdziemy na to samo z jednym
        wyjątkiem - nie będziesz pracował u Polaka tylko u Chinola relatywnie za te same
        pieniądze tyle że w mieszkaniu 20m2 bez gazu, prądu i z zimną wodą - jak
        chińczyk. A jak bedziesz chciałwięcej to zapraszamy do uniked kingdom mc donalds
        likes polish students.
        • Gość: xx Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.icis.pcz.pl 23.03.06, 19:14
          Jak ktos ma kase zeby godnie utrzymac siebie i swoja rodzine - jak sam piszesz -
          to musi tez myslec swojej przyszlosci. Przez jakis czas moze zyc troche mniej
          godnie i zainwestowac. Bez inwestycji nie ma rozwoju i jakiejkolwiek
          przyszlosci. Kto stoi na miejscu ten sie cofa.

          Budy byly dobre w 1990, teraz budy skazane sa na likwidacje. Mozna sie zebrac,
          zmozna wziac kredyt itd. zeby miec kase na inwestycje.

          Tych brudnych bud w centrum Czestochowy nikt z Czestochowian zalowac nie bedzie.
          Swiadcza o tym wspisy na tym watku.

          Takiego syfu w centrum miasta juz chyba nigdzie w Polsce nie znajdzie sie.
          • Gość: nikt Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.21.pl 23.03.06, 22:10
            Przy budowie Jagiellończyków i CH Promenada też podobno nie było stać ludzi na
            wykupienie pawilonów, miało też nie być klientów (Promenada o rzut beretem od
            Reala) a jakoś obie inwestycje świetnie sobie radzą. Mimo tego, że tam ludzie
            musieli kupić pawilony, a tutaj mieli tylko płacić za wynajem.
            Tak czy inaczej budy w końcu znikną - jak nie dziś to jutro - to nieuniknione.
            Mądry Polak po szkodzie.
        • Gość: Gość Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.03.06, 06:49
          w koncu madry komentarz
    • Gość: TTT Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.06, 14:01
      pewnie, lepiej kupowac u chinczykow i w marketach, po co wzbogacac polskich
      handlarzy, lepiej niech caly kapital ucieka za granice, w koncu ludzie tez
      uciekaja, bardzo mądre te wasze opinie sa, gratuluje rozumu. tylko niech nikt
      nie narzeka na biede i bezrobocie
      • Gość: Krakoo Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.czest.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 23.03.06, 14:48
        Polak chcial oszczedzic i nie zainwestowal, a jak wiadomo chytry 2 razy traci...
        Kazdy glupi wie, ze zeby zarobic, trzeba zainwestowac.
        Chinczyk tak zrobil i teraz lament wsrod zacofanych handlowcow...
        • Gość: piter Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.06, 16:04
          no dokladnie, ci zaściankowi handlarze powinni coś zrobić zeby zlikwidować ten
          burdel w centru miasta, mielu ku temu okazje, mogli sie przenieść do megasamu,
          oczywiście nikt nie chciał. zrobili to chińczycy to teraz larum sie podniosło!!
          że ich wykończą, że u nich nikt nie będzie kupował... za gapowe sie płaci. i
          jeszszcze gadają, że u nich towary są napewno lepszej jakości od tych ktore bedą
          sprzedawać chińczycy, haha dobre żarty, przecież 3/4 towarów na tym bazarze
          pochodzi z chin.
          • Gość: abc Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.21.pl / *.21.pl 23.03.06, 16:16
            wszyscy Ci co mieli olej w głowie a nie w d..., co pomyśleli o swojej
            przyszłości , już dawno "ulokowali się" w cywilizowanych warunkach
            pracy,/Promenada, Plac Czerwony,Jagiellończycy/, zainwestowali w siebie;;
            została garstka która egzystuje "z dnia na dzień", i która uważa że im się
            wszystko należy za nic.....wymyliby chociaż te swoje stragany na wiosne, a oni
            czekają na deszcz i wiatr albo krasnoludki
            • Gość: precz z chinczykam Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.06, 16:22
              moze to dlatego ze tam wydali im pozwolenia na budowe pawilonow a tutaj kazdy
              mial to w d****,teraz nagle pozwolenia da chinczykow sie znalazly.tez jestem za
              tym zeby zbudowac cywilizowane pawilony,ale to nie tylko zalezy od ludzi ktorzy
              tam handluja ale rowniez od podpisu prezesa...
              • Gość: student Re: Chiński biznes w Megasamie IP: 80.53.75.* 23.03.06, 17:12
                jasne a ja sie pytam skad ci handlarze maja towary ???? wszytko jest z
                Polski ???? Tak !!!! wcale nie wystarczy spawdzic na piewszy lepszy towar, buty
                bluzke czy t-shirt wszedzie pisze MADE IN CHINA z ta roznica ze polak chcialby
                sie w jeden dzien dorobic i daje cene z podwojna marzą, a rzeczy sa rownie
                lipne jak inne!!!!!! Ostatni kupilem sweter wlasnie na owym ryneczku, papni
                sprzedawca mnie zapewniala jaki to nie jest extra i wogole - po kilku pranich
                zrobila sie z niego zwykla szmata; z ta roznica ze u chinczykow zaplacil bym,
                moze z 25 - 30 zl a u owej pani zaplacilem 65 zl!!!!!!!!!!!!! wiec sie pytam to
                sa te super towary jakimi handluja ci handlarze?????????
              • Gość: abc Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.21.pl / *.21.pl 23.03.06, 17:27
                o to chodzi że większość z nich odrzuciła propozycję dachu nad głową....ONI są
                ze wszystkim na NIE
                • Gość: paulo Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.03.06, 18:00
                  Proste.Nie chcecie kupować u Chińczyka to nie kupujcie.Ja na pewno będę tam
                  zaglądał.
                  • Gość: mmmm Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.03.06, 09:30
                    Widze po tym forum ze nasza mlodziez jaest mega glupia , Ja z tej polski uciekam
                    , Bo widze ze tu bedzie jeszcze gorzej niz jest Student np jest zacofany , i nie
                    wiem co on studiuje , ale chyba cos o chinczykach , LUIDZIE OPAMIETAJCIE SIE !!
                    To po to nasi dziadkowie walczyli za polske zeby teraz sie sprzedac chinolom
                    ,Bedziecie robic Studenci u chinczyka za miske ryzu , Ciekawe czy powiesz ze Ci
                    dobrze !! Twoja zona i dziecko w wieku 5 lat tez juz bedzie robic u chinczyka,
                    • ulisses_czwa Re: Chiński biznes w Megasamie 24.03.06, 12:52
                      Pokusiłem się o krótki komentarz do całej sytuacji, którą dziś opisuje "Życie". Oczywiście jest to związane z Chińczykiem i Megasamem:

                      "Tak, to prawda, dwa poziomy "Megasamu" zarząd "Społem" wydzierżawił chińskiej firmie od 1 kwietnia - mówi Ewa Kuźniar, kierownik Domu Handlowego "Megasam". - Z tego, co wiem, Chińczycy zamierzają sprzedawać odzież i obuwie, być może także jakiś sprzęt gospodarstwa domowego. Na stoiskach mają pracować Polacy."

                      Podnoszenie lamentu, że Polacy nic na tym nie zarobią jest NIEUZASADNIONE. Towar mają sprzedawać Polacy, a właścicielem firmy, która ich zatrudni jest Chińczyk. Jak na ironię to stworzy dodatkowe miejsca pracy. Nie wspomnę o tym, że zarobi na tym właściciel "Megasamu", który dzięki tym pieniądzom może w końcu zainwestuje w remont obiektu, a zwłaszcza PLACU przed Megasamem...

                      " - Jak można było do tego dopuścić?! Jak zarząd "Społem" mógł się na to zgodzić?! I dlaczego nie zareagowały na tę absurdalną decyzję władze miasta?! - zastanawia się kobieta ze stoiska z bielizną. - Przecież my wszyscy handlujemy tym samym towarem, który będą sprzedawać Chińczycy. Tylko, że ich ceny będą nieporównywalnie niższe."

                      Biznes jest biznes... Handlarze zachowują się jak szantażyści i terroryzują miasto od dłuższego czasu, ciągle przedstawiajac swoje pretensje... Zapomnieli jednak, że skończył się socjalizm i miasto nie będzie się opiekowac na każdym kroku nieudolnym handlarzami. Dla informacji handlujących mamy w Polsce społeczna gospodarkę rynkową opartą na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów społecznych - zapisane jest to w artykule 20 Konstutucji RP z 1997 roku... Nie jesteście pempkiem tego miasta i nie możecie zabronić handlu Chińczykom (co nie znaczy, że jestem ich fanem), a Wasz handel robi więcej szkody dla miasta niż pożytku... Od lat ścisłe centrum miasta zajmuje obrzydliwy stragan... Poza tym prosze uważnie zauważyć - "HANDLUJEMY TYM SAMYM TOWAREM"... Teraz mozna sobie policzyć z jaką marżą prowadza interes Polacy, bo przecież towar u producenta każdy kupuje po tej samej cenie... Handlarze chcieliby od razu dorobić się domów, Mercedesów bez prowadzenia inwestycji... Kto nie inwestuje ten traci... W biznesie trzeba być elastycznym, a nie zachowywać się tak samo od 15 lat... Widocznie jeszcze tego się nie nauczyli i słono za to zapłacą...

                      "Praktycznie we wszystkich sklepach w Częstochowie jest chiński towar. Jestem ciekawa, czy władze miasta stać będzie na zasiłki dla setek osób, które stracą pracę?"

                      Już tłumaczyłem wyżej... Państwo nie może być ciągłym opiekunem niereformowalnych handlarzy... Każdy odpowida za swój biznes. To nie władze miasta ściągneły Chińczyka. Równie dobrze pretensje mogą podnieść np. handlarze na Barbary, że swój interes prowadzi Jasna Góra sprzedająć dewocjonalia...

                      "Pytamy ich więc dlaczego nie zdecydowali się sami wydzierżawić powierzchni handlowej w "Megasamie". Jak można się domyślić, gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. - Owszem zaproponowali nam to. Tylko, że jak za budę płacimy około 400 zł, to tam musielibyśmy płacić około tysiąca. A kogo na to stać?"

                      Takie tłumaczenie jest bardziej niż zabawane... Rozumiem, że każdy z handlarzy chciałby płacić po 100 zł za handel w centrum miasta... Jesli Was nie stać na handel w centrum to prosze się przenieść na obrzeża... za dobry punkt się słono płaci... Co maja powiedzieć osoby, które prowadza interes np. w Pasażu? Poza tym żaden z handlarzy jakoś nie zaznaczył, że zimą handlowaliby w warunkach bez błota, w cieple, latem także w bardzo dobrych warunkach... Nie wspomnę o mozliwości korzystania z WC...

                      " - O tym, że handlujemy w fatalnych warunkach nie trzeba nikogo przekonywać. A jako, że chcielibyśmy pracować w lepszych, już od dobrych kilku lat staramy się wydzierżawić od miasta niewykorzystywaną od 20 lat działkę przy al. Wolności 3/7. Wydaliśmy grube pieniądze na projekt, radców prawnych, ale miasto się tym nie interesuje. Projekt leży w Urzędzie Miasta i nic z tego nie wynika."

                      Oczywiście, ze trzeba przekonywać... Przynajmniej właściciela placu, który smiał się w twrz władzom miasta... Jakiś czas temu ukazał się artykuł w GW na temat tego placu i jasno z niego wynikało, że miastu bardzo ZALEŻY na uporzadkowaniu tego terenu... Podjęte były nawet próby wykupu tego terenu i budowy centrum handlowego, ale własciciel odmówił twierdząc , ze "jemu się plac bardzo podoba i nic z nim nie będzie robił"... Miasto nie może inwestowac na nieswoim terenie... Prawo na to nie pozwala... Poza tym jesli zabuduje ten kawałek, o którym wspomina jeden z handlarzy, to straci możliwośc dojazdu do Merkurego w przypadku budowy galerii (a prace sa na ukończeniu, podobno w maju ma być wszystko dopięte na ostatni guzik)... Wówczas własciel placu, albo by zamknął przejazd przez swój plac, albo żądałby pieniedzy od nowopowstałej galerii na dojazd, tak jak jest to w przypadku terenu na tyłach AJD i DH Centrum... błedu nie mozna powtarzać i sponsorowac chytrego właściciela...

                      "Swoje zdanie na temat przyszłości "Centrum" mają handlowcy spod "Megasamu". Jedna z kobiet mówi: - Minie kilka miesięcy, a Chińczycy wykupią także "Centrum" i wtedy to już pozostanie tylko opuścić to miasto..."

                      O Centrum nie martwiłbym się na Pani miejscu, tylko o swój interes... Osoby handlujące w Centrum są o wiele mądrzejsze od handlowców z placyku i nie zrezygnują z tego miejsca, płącąc nawet wysokie czynsze... Oni po prostu nie wycieraja szkłem ekhm... Wszyscy wiemy o co chodzi... Zatem problem w tym miejscu jest rozwiązany, bo Chińczyk tu nie wejdzie..
                      • Gość: do ulissesa Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.03.06, 18:17
                        no to mozesz sam tam sam poprosić o pracę takie doswiadczenie ci sie przyda a
                        potem pogadamy, i nie wciskaj ludziom ciemnoty na forum, bo tu sa tacy co
                        mieszkaja za granica i wiedza co to chińczyk, wstydem jest to że lokal w
                        centrum miasta wynajumjecie za grosze azjatą, wczesniej czy później i tak was
                        okradną dla mni eto SKANDAL
                        • ulisses_czwa Re: Chiński biznes w Megasamie 24.03.06, 18:46
                          Nie mozna nikomu zabronić wynajęcia lokalu, bo jest Chińczykiem, Żydem czy Niemcem... Polska respektuje prawa i wolności człowieka i obywatela... Ja nie twierdze, że Chińczycy są super, bo uważam, że nalezy chronić swoje produkty jak i miejsca pracy... Co ma jednak zrobić właściciel Megasamu jeśli proponuje handlarzom (W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI) wynajęcie powierzchni i zgłaszają się do niego TRZY osoby, a reszta bojkotuje ten pomysł?... Może ma się unieść honorem i zostawić to piętro puste w imię dobra narodowego, bo handlarze stawiaja swoje warunki, a on nie będzie przecież wpuszczał obcych... Ciekawe jak Ty byś się zachował na miejscu właściciela Megasamu? Najprościej mówić, nie stawiając się w sytuacji każdej ze stron... Znając życie, to wynajałbyś te pietra komukolwiek, aby tylko nie mieć strat z tego tytułu i nic by Cię nie obchodził los handlarzy... Tylko na forum wielu robi się dobrymi ojcami dbającym o los polskiej gospodarki, a gdyby co do czego przyszło to rzeczywistość brutalnie by to zweryfikowała...
                          • Gość: do ulissesa Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.03.06, 23:17
                            no własnie wiesz lepiej co inni myślą!!!!, jesteś nastepnym narodowym
                            jasnowidzem i pewnie właścicielem Megasamu, no cóż nie wszyscy sa tacy jak ty
                            ale gratuluje pieknie sie odkryłeś, a prawda jest taka że chińczyk nie da ci
                            zarobić dlatego nie warto ich wpuszczać do centrum miasta jedź w świat chłopie
                            i zobacz, wszędzie chińczycy sa na peryferiach miast dlaczego;
                            -trudno ich sie pozbyc z miejsca które im sie wynajmuje
                            -po kilku miesiacach przestaja płacic czynsz i tu jest bardzo duży problem bo
                            wcześniej mówia troche po polsku, troche po angielsku, a potem nic nie
                            rozumieja a właściciel zostaje z duzymi dlugami i nic z tym nie może zrobic
                            -po nastepnych pensje i tak bardzo mało płaca pracownikom
                            -w sposób bardzo chamski odnosza się do pracowników
                            -i co najgorsze nic sami nie wymyslaja tylko kradna pomysly innych
                            -nie przestrzegaja prawa kraju do którego przyjezdzaja, na ogol wymuszaja aby
                            to inni sie do nich dostosowali
                            -i nigdy nie wpuszczaja urzedow na kontrole a o placeniu podatkow nie ma mowy
                            wiec o jakim rozwoju miasta mowisz????a to co teraz pisze sam bardzo mocno tego
                            doswiadczylem w Polsce, Kanadzie i USA (w stanach wydzielono im specjalna
                            dzielnice aby nie miec problemow i lepiej ich kontrolowac, szczegolnie mafie
                            chinska)Ulissez zycze ci abys doswiadczył podrozy bo one ksztalca a potem
                            pogadamy?
                            przykre ale nie maja tej inteligencji co hindusi
                            -
                            • ulisses_czwa Re: Chiński biznes w Megasamie 24.03.06, 23:54
                              Tak sobie poczytałem tą Twoją wypowiedź i się uśmiałem :) Dobrze byłoby, gdybyś się podpisał w miejscu "autor", bo trudno, abym post kierował do "do ulissesa"... wystarczy na początku posta zaznaczyć do kogo adresujesz - czytac umiem... Poza tym posądzano mnie już o to, że jestem urzędnikiem miejskim, że jestem działaczem klubowym, jakimś SB'ekiem :) (co mnie najbardziej rozsmieszyło, bo mam 24 lata) i długoby wymieniać, ale nikt jeszcze nie brał mnie za własciciela Megasamu :) Dzięki ze mi dobrze życzysz :) Te wczesniejsze stanowiska też bardzo dobre - poza SB'ekiem :)
                              A propos - o podróżach sporo wiem i niejedno widziałem pomimo młodego wieku... Oprócz wykształcenia administracyjnego jestem także licencjonowanym pilotem wycieczek i zapewniam, że widziałem sporo i w róznych sytuacjach byłem... I wiem jak zyją ludzie w innych krajach...
                              Dla mnie temat skończony i nie zamierzam dalej w nim uczestniczyć. Wyraziłem swoje zdanie z którym nikt nie musi się zgodzić. Nie zamierzam się rozmieniac na drobne...
                              Pozdrawiam "do ulissesa" :)

                              P.s. Gdzie ja napisałem, że popieram zatrudnianie chińczyków i niszczenie polskiej gospodarki?... Nie piszcie czegoś, czego nie powiedziałem... Czytanie ze zrozumieniem to już jest połowa sukcesu...
      • kreedka Re: Chiński biznes w Megasamie 17.04.06, 00:17
        A to jest ciekawe bo polski chandlowiec chce sie wzbogacić w jeden dzień! Na
        promenadzie owoce np. grepfruity zielone kosztuja 8zl za kilogram, w realu
        3,99zł a w sklepie społem 4ł więc jak mam tam chętnie chodzic jak ja tam więcej
        trace niż zyskuje.
    • Gość: Harry_man Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.06, 21:50
      Pomijając sprawę rynkowych handlarzy jestem zdecydowanie na NIE DLA
      CHIŃSZCZYZNY! Narobili ludności na 1/3 ziemii to teraz muszą szukać rynków zbytu
      na te wszystkie ich badziewia. I właśnie coś mnie trafia za każdym razem kiedy
      patrzę made in co jest produkt który trzymam w ręce. Jak w tym kraju ma być
      dobrze jeżeli większość pieniędzy wypływa za granicę, a te które zostają są
      rozkradane (przez kogo to się domyślcie ;] )

      Oczywiście żyjemy w wolnym kraju i każdy zrobi jak zechce - ja jeżeli mam do
      wyboru produkt krajowy i zagraniczny nie zastanawiam się. PAMIĘTAJ - KUPUJĄC
      POLSKIE PRODUKTY, DAJESZ PRACĘ!
      • Gość: takajedna Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.03.06, 23:22
        Paulo,nie tylko będziesz zaglądał ,za kilka lat będziesz u nich pracował.Żeby
        sprawę wyjaśnić,nigdy nie kupuję ani w budkach pod Megasamem ani w
        okolicy.Interesuje mnie,jako Polkę,rozbieżność między polityką cwaniutkiej UE
        [właśnie wprowadzone cła antydumpingowe na chińszczyznę ] a naiwną Polską.
        Wprawdzie przyjemność posiadania butów za 5 zł. będzie znacznie krótsza niż
        satysfakcja z posiadania Azji w naszym mieście,ale buty można wyrzucić a z
        Chińczykami już nie będzie tak prosto.
        Pisząc o Azji nie mam na myśli tej ukształtowanej przez zachodnie
        demokracje,jak np.Japonia,ale tą bezlitosną dla wszystkich żywych
        stworzeń,nisko się kłaniajacą i fałszywie uśmiechniętą...Cóż,na razie mają już
        przyczółek a ciąg dalszy nastąpi...Polacy zawsze mieli tendencje do wpuszczania
        w swoje granice różnych nacji,potem się to kończyło bardzo źle ale
        nieprzewidywalność to nasza cecha narodowa..pozdrawiam.
    • Gość: Harry_man Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.03.06, 13:55
      No co tu się rozpisywać. Macie wszyscy rację - trzeba zacząć szanować Chińczyków
      za to, że są i, że dają nam miejsca pracy. W końcu są mądrzejsi od nas, bo
      umieją inwestować itd itp. Szanujmy Chińczyków - bo niedługo to oni będą naszymi
      pracodawcami i to oni będą stawiać warunki nam, a nie my im.

      pozdrawiam
      • Gość: niiika Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.03.06, 14:39
        juz pojawiła się oferta pracy w megasamie:)w dodatku praca
        • Gość: adidas Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.03.06, 14:49
          sorry ale takie światoiwe firmy z marką jak Adidas czy Nike też swoją produkcję
          mają w Chinach wiec nie mówcie że sam badziew sie tam robi Coż takie czasy że
          kupuje sie co tańsze i sorry po raz kolejny niekoniecznie musi być to
          pochodzenia z kraju w którym sie mieszka Pomyslcie o ludziach jak mają wybór
          kupić polskie buty dla dzieci i zapłacić za 1 parę tyle co za 2 chińskie to
          oczywiście że kupie te drugie bo dzieciaki szybko rosną co do innych grup
          wiekowych to tak samoi lepiej mieć dwa a modne niż jeden za dużą kase na lata
          • Gość: Ania Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.03.06, 15:02
            Co do produkowania markowej odzieży w Chinach, Wietnamie itp. to warto
            zaznaczyć że zdecydowanie rózni się jakościowo wyrób chiński pod metką np.
            Adidasa a wyrób chiński pod nijaką metką; mając do wyboru buty firmowe np.
            adidasy albo chińskie badziewiarstwo, wybiorę to pierwsze bo nie o to chodzi
            zeby mieć pełną szafę dziadostwa, które przetrwa do pierwszego prania ale
            rzeczy porządne, warte swojej ceny.A jeżeli chcesz dziecku kupować chińskie
            buciki zamiast ze skóry np. to z plastiku to juz twoja prywatna sprawa...
            • Gość: takajedna Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.03.06, 17:54
              -Oczywiście,masz rację że produkcja światowych firm jest przenoszona do
              Chin,coraz więcej polskich też to robi i coraz na większą skalę,olewając
              polskich pracowników..Po tych waszych wypowiedziach widzę że mają rację.Widzę
              na tym forum wielu walczących o swoje prawa ludzi-mają rację..Widzę też
              pracodawców zasłaniajacych się wysokimi kosztami pracy-też mają rację..
              Co dalej?..nie wiem,nie moja głowa.
              Natomiast mogę Wam opisać sytuację,która się zdarzyła w Szanghaju i której
              świadkiem byli ludzie z polskiej misji handlowej....
              Szpital,podjeżdża taksówka,wybiega z niej Chińczyk trzymający w jednej
              ręce ,drugą odciętą w gazecie.Za nim taksówkarz z awanturą o zapłatę i biedak
              tą odciętą rękę położył na ziemi,żeby znależć w kieszeni pieniądze..Okazało
              się ,że tak wygląda pomoc przy wypadku przy pracy,zakładu to nie interesuje.Nie
              muszę wspominać że żadne zwolnienie lekarskie nie przysługuje i pracę się traci
              automatem.
              Zaiste,nie ma się co dziwić firmom,że chcą produkować w Chinach i nigdy
              europejskie towary nie będą tak tanie...pozdrawiam..
              • Gość: student Re: Chiński biznes w Megasamie IP: 80.53.75.* 24.03.06, 18:24
                po pierwsze ktos tam wczesniej napisla ze spie***a z tego karju no i dobrze, a
                co studjuje to go nic nie obchodzi, niesety takie czasy nie moja winna ze polak
                musi zarobic w jeden dzien sprzedajac wsyztko po takich cenach ze glowa mala,
                nie mam za duzo kasy zeby kupic sobie spodnie adasia czy nike czy jeszce ocs
                innego a jezli juz mam cos kupic to bede wolal kupic u chinczyka taniej (nawet
                jezeli za dwa miesace mi sie to rozpadnie) i wtedy sobie znow cos u niego
                kupiuc - w ten sposob mam dwie rzeczy, w podobnej cenie jak bym jedna kupil na
                ryneczku ktora tez by mi sie rozpadla bardzo szybko!!!!!!!!!!!
                • Gość: xxx Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.03.06, 18:36
                  Ten wpis to student???Nie pochlebiaj sobie hehehe..A co studiujesz?
                  • Gość: student Re: Chiński biznes w Megasamie IP: 80.53.75.* 24.03.06, 18:54
                    chodzi mi o wpis mmmm!!!!!!!!!!
                    • Gość: takajedna Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.03.06, 22:45
                      Ktoś na tym forum wspomniał o wycieraniu szkłem ....,a ja jak ta Kassandra
                      prorokuję,że niezadługo wszystkich nas to czeka.
                      Widzieliście dzisiejsze fakty??Tu uwaga pracodawcy-w Stoczni Gdańskiej SA
                      pracują Koreańczycy z Korei płd.12godz.dziennie za...uwaga..!!15 euro i
                      wyżywienie miesięcznie.Można zadzwonić i skontaktować się z koreańską firmą
                      pośredniczącą w umowach [ o dzieło-żaden urlop,żadne zwolnienie
                      lekarskie ].Rząd Korei Płd.jest zainteresowany rozszerzeniem współpracy.
                      Moi kochani,za co będziecie kupować chińskie towary,jak pracodawcy dojdą do
                      wniosku,że nie szkodzi słabszy nieco pracownik,skoro za jednego polskiego,można
                      mieć co najmniej 10-ciu Azjatów.Jak znam życie ,jest to kwestia czasu-
                      przyczółek już jest.
                      Pozdrawiam.
                      • Gość: do ulissesa Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.03.06, 23:08
                        napisałes w swoim poście
                        "to straci możliwośc dojazdu do Merkurego w przypadku budowy
                        galerii (a prace sa na ukończeniu, podobno w maju ma być wszystko dopięte na
                        ostatni guzik)..."

                        prace są na ukończeniu? tzn jakie prace? rozumiem że mowisz o planach budowy
                        galerii w miejscu merkurego, czekam na odpowiedz:)

                        piter
                        • ulisses_czwa Re: Chiński biznes w Megasamie 24.03.06, 23:24
                          Dokładnie o to chodzi. Poniżej fragment z "Życia Częstochowskiego"

                          "Co jakiś czas pojawiają się informacje o tym, że któryś z istniejących w mieście domów handlowych przejdzie metamorfozę. I okazuje się, że w przypadku ?Merkurego" jest to prawie pewne. Pod warunkiem, że ze wstępnych uzgodnień nie wycofa się amerykańska firma. Właśnie ona ma kupić cały pawilon i zamienić go w nowoczesną galerię handlową. - Podpisaliśmy wstępną umowę sprzedaży. Myślę, że do końca maja wszystko powinno być już zapięte na ostatni guzik - mówi Zbigniew Łukomski, dyrektor administracyjny D. H. "Merkury"."
    • Gość: Monia Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.06, 11:06
      A ja się bardzo cieszę że w końcu pójdę do normalnego nie drogiego sklepu i
      normalnie przymierzę sobie jakiś ciuch. Od dawna nie chodzę na ten cały bazar z
      tymi obskurnymi budami od czasu kiedy kupowałam ciuchy za sumę ponad 150 złotych
      , chciałam jakiś paragon to ta pani powiedziała że paragonu mi nie da bo będę
      jej latać ciągle z reklamacją, a przecież paragon czy złożenie choćby nawet
      reklamacji każdemu się należy, ale ich to nie obowiązuje. Powinni zlikwidować
      ten cały bałagan bo za czasów PRL-u nawet takiego syfu nie było, a na to miejsce
      powinien powstać parking bo z parkowaniem aut u nas ciężko.
      • Gość: piter Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.06, 11:30
        najs najs:) dobrze ze ruszylo sie cos z ta galeria handlową.
      • Gość: nic RePrima aprilis IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.06, 19:05
        To wszystko reklama na pima aprilis.Chińczycy niech się w gazecie reklamują
        i zapłacą za to.A nie na forub brednie ludzie piszą.
      • Gość: Do moni Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.06, 21:35
        Trochę masz racji.Ale co do parkingu i to jeszcze bezpłatnego to można
        urządzić,ale na polu poza Częstochową,a nie w centrum.Zacznijmy wypowiadać
        się realnie.Nie fantazjujmy.Parkingi w centrum to nierealna rzecz.Zacznijmy
        rozwijać handel w różnych dzielnicach.Nie chodżmy w aleje na zakupy,bo niedługo
        zadepczemy się nawzajem.Taka jest prawda.Jeśli ktoś ma inne zdanie,niech pisze.
        Po pietruszke,marchew,majtki na zakupy w Aleje.To przecież paranoja.Czyżby
        tak wielu ludziom w głowie się pokręciło.Za parkowanie w Alejach powinno
        się płacić 10zł za godz.
    • Gość: i bardzo dobrze!! Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.06, 19:06
      niech sie polaczki nauczą rozumu i przedsiębiorczości. brudne budki i cenowa
      strategia zdzierstwa to wyłączne domeny kupców spod megasamu.
    • Gość: bolek Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.06, 19:09
      super!! w końcu kupcy spod megasamu pójdą z torbami i zapanuje porządek,
      którego temu miastu bardzo brakuje :)
      • Gość: zet Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.06, 20:57
        Nareszcie będzie porządek.Sami siebie wykańczamy.
        • malarz2 Re: Chiński biznes w Megasamie 28.03.06, 19:23
          Początkowo czytając ten wątek nie miałem nic przeciwko chińczykom w megasamie.
          Do momentu wybrania się na rozmowę kwalifikacyjną.

          1) Rozmowę kwalifikacyjną przeprowadza 3 panów (1 polak 2 chińczyków). Rozmawia
          tylko jeden z nich. Najstarszy chińczyk. Nomen omen nie wiem jak ten człowiek
          ma na imię bo nawet nie raczył się przedstawić.
          2) Daje moje CV a chinczyk stwierdził że się nie nadaję bo nie jestem
          dyspozycyjny gdyż studjuję na zaocznych. Więc mówie że zajęcia mam co 2 tyg. i
          zajęcia w sobotę rozpoczynam o 16 (ściema ale aby móc studiować trzeba
          pracować). Na co chińczyk stwierdził że nauka jest najważniejsza i nie przyjmie
          mnie do pracy bo będzie to mnie odrywac od nauki. Swoisty absurd. Wynika z tego
          że chińczyki wymagają pracy 24h. I pewnie za miseczkę ryżu.

          Śmiesznym pracodawcą mówię stanowcze nie. I tym chińczykom też mówie NIE. I to
          ze wzgledu na podejście do pracowników (narazie potencjalnych, ale już
          współczuję tym którzy będą pracowąć). Nie mam nic do ich koloru skóry, wyznania
          ect.. Ale idiotyzmą stanowcze tak.

          A i jeszcze jedno. Na wejściu do megasamu jest napisane że aby wejść na 2
          piętro trzeba przejść przez 1 piętro. A I piętro zamknięte. :D
          • Gość: do malarz2 Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.06, 19:37
            Jestes naprawde beznadziejny :) Kiedy bedzie 3 linia tramwajowa? :)
          • Gość: do malarza skiper Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.06, 21:19
            Super że napisałeś ten post, ja tez przezyłem horror pracując u chińczyka i
            mówię NIE, jestem w swoim Państwie i kraju i nie będe sie dostosowywał i
            tolerował złodziejstwa chińczyków, lecz smutne jest to że ten kraj jest głupi i
            pozwala sobie na takie numery wszyscy wiedza że chińczycy w Polsce nie płaca
            podatków w zwiazku z tym mam pytani edlaczego urzędy poczawszy od skarbowych
            kończac na miejskich liża chińczyków po d***e, Polaka za coś takie dawno by
            póścili z torbami. Ale chińczyk mioże w tym karju kraść, i tak jak widziałeś
            kochany malarzu zostałem okradziony przez chińczyków w naszm kochanym mieście
            Częstochowie na grube pieniadze i nikt mi nie pomógł. Ponoc chińczyk nie musi
            znac języka a mu Polacy w Polsce powinniśmy się uczyć chińskiego-takich
            informacji wtedy a był to rok 1999 otrzymywałem w instytucjach i to poważnych.
            Oj Polacy OCKNIJCIE SIĘ bo będziecie jeszcze płakać.
            • Gość: lala Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.06, 20:58
              tak tak będziemy płakać i to bardzo i to już niedługo!!!!!!!!!!!!!!
              Polacy to rzeczywiście dziwny naród.Swego nie znają a cudze chwalą i to na dodatek to cudze to zdecydowanie gorsze!!
              Ja tam nie lubię ryżu!!!!!!!!!! wolę kaszkę mannę swoją i już!!!!!!!!
            • Gość: Emeryt110 Re: Chiński biznes w Megasamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.06, 21:21
              Chińska tandeta.Chyba to prawda
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka