Dodaj do ulubionych

wełniana pościel

IP: *.48.inds.pl 23.07.07, 13:29
mam pytanko!! czy macie doświadczenia z wełnianą pościelą? czy rzeczywiście
się pod nią człowiek nie poci , jak jest z praniem skoro się jej nie powleka i
takie ogólne wrazenie, bo ceny są spore .czy warto kupić?
Obserwuj wątek
    • ancymonka Re: wełniana pościel 23.07.07, 13:44
      Wg mnie jedno wielkie G...
      Jak można się NIE pocić pod wełną?? No litości, jak cię coś grzeje, to się pocisz.
      Bzdurą absolutną jest też info jakoby pościel ta nie uczulała! Uczula a jakże.
      Nie byłam w stanie wytrzymać kontaktu skóra-wełna dłużej niż 5 minut, myślałam
      że się zadrapię na śmierć, a po powleczeniu wcale lepiej nie było.
      Ogólnie pościel wełniana moja leży w piwnicy. Beznadzieja.
      Naciągają naiwnych ludzi na co się da... :(((
      • Gość: niebieskapoziomka Re: wełniana pościel IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.07.07, 13:45
        Zgadzam się całkowicie.

Kiedyś przeczytałam, ze wełna dzięki swoim "wspaniałym" właściwościom zimą
        grzeje a latem chłodzi i kupiłam sobie taką kołdrę na lato. Duży błąd :) Po
        tygodniu pocenia zaczęłam doceniać kołdry poliestrowe. Tym bardziej, że można
        je prać w pralce, a wełna przy praniu się filcuje i z kołdry robi się koc :)
      • Gość: wełna Re: wełniana pościel IP: 80.51.236.* 24.07.07, 15:10
        A ja mam taką pościel już kilka ładnych lat(kołdra, poduszki i materac).
        Jest z merynosów .
        przecież , ta pościel nie jest ze zgrzebnej wełny owczej , tylko specjalnie
        "obrobiona"
        Prałam ją w wannie ,przez ,, gniecenie" w bardzo letniej wodzie z dodatkiem
        płynu do prania tylko wełny.
        Nigdy pod nią nie spociłam się i nigdy mnie nie uczulała.
        do tej pory jestem bardzo zadowolona.
        ,,gryzą" przede wszystkim wełny zgrzebne.
        Acha, suszyłam ją w cieniu , bez żadnego wyżymania.
        Pozdrawiam
        • Gość: zadowolona Re: wełniana pościel IP: *.apus-net.pl 24.07.07, 15:21
          ja rowniez mam posciel welniana juz kilka lat.Kto powiedzial ze nie powleka sie
          tej poscieli? Wowczas trzeba by ja prac przynajmniej co miesiac.Ja powlekam
          normalnie jak kazda inna posciel a piore piore rzadko przez wygniatanie.Jest
          pod nia milutko i cieplutko, oczywiscie tylko na zime, latem powlekam w poszwy
          koce.Nigdy mnie nie uczulala, nie gryzla itp.To widocznie zalezy od
          indywidualnych sklonnosci do alergii.Zdecydowanie jestem za welniana posciela i
          polecam
      • Gość: obiektywna Re: wełniana pościel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.07, 19:03
        moja kuzynka zachwyca sie ta kołdra , chwalac ze nawet przeszly jej
        dolegliwosci reumatyczne.Ja pozyczylam taka koldre na jeden raz do przes-
        pania sie.Zalety:
        - szybko sie pod nia zrobilo cieplo(to bylo zima!)
        WAdy:
        - smierdziala mi koniem:-)))
        - o ile koldre dalo sie zmeczyc to moja delikatna szyja
        nie byla zachwycona poduchą , ktora gryzla jak cholera.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka