rydzyk_fizyk 01.10.07, 10:14 Oj "Dziennik" chyba chce gonić "Fakt". Jeszcze się rozpędzą i 'spisek lekarzy' wytropią. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: estoril przyganiał kocioł garnkowi IP: *.adsl.inetia.pl 01.10.07, 10:23 przyganiał kocioł garnkowi Odpowiedz Link Zgłoś
konread Re: przyganiał kocioł garnkowi 01.10.07, 10:44 Gość portalu: estoril napisał(a): > przyganiał kocioł garnkowi Chyba właśnie nie, bo nie wiem czy zauważyłeś, że w takich sytuacjach "plotkowych" GW podaje źródło lub zaznacza że informacja nie jest sprawdzona. Chyba że masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem, z czym boryka się niestety masa naszych rodaków:P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elvis Niemiecki Dziennik na smyczy antynimieckiego rządu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.07, 10:46 Odpowiedz Link Zgłoś
naprawdetrzezwy Re: przyganiał kocioł garnkowi 02.10.07, 09:36 > Chyba właśnie nie, bo nie wiem czy zauważyłeś, że w takich sytuacjach > "plotkowych" GW podaje źródło I Dziennik je podał: "O bulwersującej sprawie poinformowali nas prcownicy częstochowskiego pogotowia" Będziesz teraz twierdził, że podanie źródła (jak wg ciebie robi to Gazeta) to za mało? ;>>> Odpowiedz Link Zgłoś
skubi6 "Dziennik" chodzi na skróty i się potknął 01.10.07, 10:47 Widzieliście, ile "Dziennik" podaje plotek i przecieków politycznych? Potem połowa okazuje się fałszywa. Oni koniecznie chcą mieć kupę newsów. I mają, tylko połowa nie tego. Tu się rypli wyjątkowo, teraz w GW otwierają szampana. A niedoszłemu nieboszczykowi życzymy dobrego zdrowia i wielu lat życia. Wyrwij Polskę z rąk najgorszych, przyłącz się: www.skubi.net/kampania.html Odpowiedz Link Zgłoś
preta Re: "Dziennik" klamie 01.10.07, 10:52 Niesprawdzone informacje w Dzienniku to nic. Przeczytajcie histeryczny komentarz red. Kim. Zenada! Odpowiedz Link Zgłoś
solveik Re: "Dziennik" klamie 01.10.07, 11:51 Połowa polityków kłamie a potem musi przepraszać za swoje przejęzyczenia. Dlaczego nie może tego robić Dziennik? Z przeprosinami będą mieli o tyle łatwiej, że zrobią to na łamach swojej gazety :) Odpowiedz Link Zgłoś
cerambyx Re: "Dziennik" klamie 01.10.07, 14:13 solveik napisała: > Połowa polityków kłamie a potem musi przepraszać za swoje przejęzyczenia. > Dlaczego nie może tego robić Dziennik? Jezeli chca uchodzic za powazny dziennik, a nie jedynie gadzinowke na uslugach wiadomych ludzi to powinni przynajmniej stwarzac pozory bezstronnosci i nie powinni klamac. Widocznie nie maja takich ambicji. Odpowiedz Link Zgłoś
szefunio1 Re: "Dziennik" klamie 01.10.07, 14:40 > Połowa polityków kłamie... Bo zawód polityka tego wymaga, tak samo jak zawód szambonurka wymaga taplania się w g.wnie. Zawód dziennikarza zaś takich rzeczy nie wymaga. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zdrowy Re: "Dziennik" klamie IP: 212.182.117.* 01.10.07, 13:37 TAK, Popieram!!! Dokladnie to samo mnie uderzylo! Totalny brak wyobazni red. Kim. Nawet gdyby okazalo sie ze jednak ten Pan nie zyje, nie powinna takiego czegos pisac. Nie mozna tak generalizowac, nie mozna tak oczerniać wszystkich lekarzy. Nie mozna w ten sposób buntować ludzi przeciw lekarzom. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tom Re: "Dziennik" klamie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.07, 17:40 A co było w tym komentarzu, czy może ktoś przytoczyć? Bo na stronie internetowej dziennika nie ma żadnego śladu (co raczej nie dziwi). a do wersji papierowej nie mam dostępu. Odpowiedz Link Zgłoś
preta Re: "Dziennik" - komentarz 01.10.07, 18:27 komentarz red. Kim: "Jak sie dzis czujecie, lekarze ze szpitala w Czestochowie? O czym myslicie, patrzac w lustro przy goleniu, jedzac sniadanie? Mnie wciaz przed oczami staja sceny ewakuacji pacjentow z waszego szpitala. Wywozone karetkami wazace kilogram wczesniaki, kobiety w zagrozonej ciazy, starsi, bezradni ludzie. I ten czlowiek, ktory umarl, po tym, jak odmowiliscie mu pomocy". To tylko lead tego komentarza. Jest dluzszy, ale nie bede go tu w calosci przytaczac - szkoda stukania... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tom Re: "Dziennik" - komentarz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.07, 18:50 Ok, Preta, dzięki za ten fragment :). Odpowiedz Link Zgłoś
melmal Re: "Dziennik" - komentarz 01.10.07, 18:52 dodajmy, ze chodzi o Panią Renatę Kim - zastępcę szefa działu opinii Dziennika. Szkoda ze dziennik.pl juz usunął ta informację jak również opinię Pani "redaktor" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gregory 701 Re: "Dziennik" chodzi na skróty i się potknął IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.07, 14:44 To nie jest polski Dziennik , to jest " DER DZIENNIK " niemieckiego wydawnictwa ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grzesiek A ilu pacjentow zabil Ziobro IP: 194.75.37.* 01.10.07, 10:24 wywolujac nagonke na lekarzy zajmujacych sie przeszczepami? Odpowiedz Link Zgłoś
roman337 Dziennikarz "dziennika" modla sie teraz o śmierć p 01.10.07, 10:26 pacjent!.. wtedy "potwierdzi ich news ! Odpowiedz Link Zgłoś
wrojoz Re: A ilu pacjentow zabil Ziobro 01.10.07, 10:44 Gość portalu: Grzesiek napisał(a): > wywolujac nagonke na lekarzy zajmujacych sie przeszczepami? Ziobro zabił setki pacjentów.! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: re Re: A ilu pacjentow zabil Ziobro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.07, 11:33 Gość portalu: Grzesiek napisał(a): > wywolujac nagonke na lekarzy zajmujacych sie przeszczepami? A ilu pacjentów zabili lekarze, którzy odmówili m.in. przeszczepów tylko dlatego, że nie dostali w łapę? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grzesiek Re: A ilu pacjentow zabil Ziobro IP: 194.75.37.* 01.10.07, 11:42 ani jednego. Znasz choc jeden przypadek lapowki za przeszczep w Polsce przez ostatnie 30 lat? Jesli nie to znaczy ze jestes klamca tak jak Ziobro. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: re Re: A ilu pacjentow zabil Ziobro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.07, 11:56 Znam i to sporo. Np. pacjenci czekający w kolejce mogą "zapłacić" i od razu idą na operację. Pozostali muszą czekać, przez to kończy się to śmiercią. ------------------------------ Lekarzu pokaż co masz w garażu. Łapiński wprowadził NSZ. Ma przez to krew na rękach. Odpowiedz Link Zgłoś
melmal Re: A ilu pacjentow zabil Ziobro 01.10.07, 12:10 re...ty chyba jestes kretynem... myslisz ze przeszczep to wyciecie wyrostka?? tu mozesz nie wiem ile dac w lape a i tak nic nie pomoze jesli nie znajdzie sie odpowiedni dawca (o ukladzie HLA to nie ma nawet co tu wspominac...) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grzesiek Re: A ilu pacjentow zabil Ziobro IP: 194.75.37.* 01.10.07, 12:56 operacje przeszczepow ???? Tylu masz znajomych po operacjach przeszczepow i do tego jeszcze tylu z nich placilo lapowki? Odpowiedz Link Zgłoś
cerambyx Re: A ilu pacjentow zabil Ziobro 01.10.07, 14:16 Gość portalu: re napisał(a): > Znam i to sporo. Np. pacjenci czekający w kolejce mogą "zapłacić" i od razu idą > na operację. Pozostali muszą czekać, przez to kończy się to śmiercią. alez brednie, a jakies konkrety mozesz podac? nie? to zamilcz na wieki łgarzu albo udaj sie do prokuratury jezeli takie masz, ale ze do tej pory tego nie zrobiles oczywistym jest, ze ich nie masz i tylko klamiesz i manipulujesz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: re Re: A ilu pacjentow zabil Ziobro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.07, 14:59 >jakies konkrety mozesz podac? doskonale wiesz, że podanie nazwisk na forum publicznym osób oskarżonych jak i poszkodowanych jest niezgodne z prawem. Spraw w prokuraturze jest już sporo i nie dotyczą one tylko przeszczepów. >tu mozesz nie wiem ile dac w lape a i tak nic nie pomoze jesli nie >znajdzie sie odpowiedni dawca (o ukladzie HLA to nie ma nawet co tu >wspominac...) Po części masz rację. Fakt, dawców jest niestety tylu ilu jest. Jednak jeden z moich powyższych postów odnosił się do wszystkich lekarzy, cytuję: (...)odmówili ->m.in.<- przeszczepów(...). Proszę więc nie upraszczać sprawy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: przeszczep Re: A ilu pacjentow zabil Ziobro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.07, 15:12 a ty wiesz durniu ze transplaqntolog do momentu operacji nie zna biorcy??? decyduje zgodnośc antygenów tkankowych a przeszczepu dokonuje sie w ośrodku najblizszym dawcy, bo biorce mozna wieź przez pół Polski a narządu nie, innymi słowy transplantolog z zabrza może przeszczepiac serce biorcy raz ze Szczecina a raz z Pultuska, jeżeli narząd pochodzi ze śląska a biorcę wyznacza komputer. Jak nie masz o czymś pojęcia to nie zabieraj głosu tłuku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: re Re: A ilu pacjentow zabil Ziobro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.07, 15:22 Naucz się czytać ze zrozumieniem. Moja wypowiedz nie dotyczyła tylko transplantologi. Fajną masz ksywę "przeszczep". Czy nazwa wzięła się od tego, że przeszczepili Ci mózg od małpy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wiadomo Re: A ilu pacjentow zabil Ziobro IP: *.pool.einsundeins.de 01.10.07, 18:48 Nie podnos sobie cisnienia...tego "Gościa" to ja chyba kojarze....od dawna miażdzyca naczyń mózgowych...plus tęsknota za PRLem....!!! Szkoda z debilem dyskutować !! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaczo i boso Re: A ilu pacjentow zabil Ziobro... IP: *.natpool6.outside.ucf.edu 01.10.07, 15:48 "re" piszacy tu o "lapowkach za przeszczepy" wyglada na zwyklego klamce i mitomana! Czyzby sam minister "Zero" raczy pojawic sie na forum "GW"? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wiadomo Re: A ilu pacjentow zabil Ziobro IP: *.pool.einsundeins.de 01.10.07, 18:44 bravo..!!!!!!! Ten duren to jak moj poprzeni ordynator albo DORNowaty klub - tylko demagogia..!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
cerambyx Re: A ilu pacjentow zabil Ziobro 01.10.07, 14:14 A ilu pacjentów zabili lekarze, którzy odmówili m.in. przeszczepów tylko dlatego, że boja sie, ze jak cos nie wyjdzie to zostana oskarzeni o morderstwo przez ministra 'zero'? Odpowiedz Link Zgłoś
cerambyx Re: A ilu pacjentow zabil Ziobro 01.10.07, 15:56 kolargolo napisał: > ani jednego. to teraz prosze udowodnij ;) oczywistym jest, ze psychoza ktora wywolal minister 'zero' sprawa chirurga, ktora 'zabija' pacjentow (bo ryzykowna operacja, ktora mogla uratowac zycie nie wyszla) przelozyla sie na obawy lekarzy czy operowac, czy nie w skrajnych przypadkach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jood Re: Uśmiercony przez "Dziennik" pacjent żyje IP: *.pmpoland.pl 01.10.07, 10:25 Nie, to po prostu merytoryczna kampania wyborcza w wykonaniu Organu Polskiej Zjednoczonej Partii Kartoflanej. Klasyka gatunku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: atx Uśmiercony przez "Dziennik" pacjent żyje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.07, 10:26 Ot, sepy dziennikarskie, "Fuckt" dla pseudointeligentow. Odpowiedz Link Zgłoś
akami Re: Szambo-Dziennik ! 01.10.07, 11:02 W czasie wojny o takich gazetach reżimowych mówiono "gadzinówka" (nie kojarzyć z red. Gadzinowskim). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 123terazty a GW jest oczywiście nieomylna zaraz po papieżu IP: *.adsl.inetia.pl 01.10.07, 10:26 a GW jest oczywiście nieomylna zaraz po papieżu oczywiście Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: a GW jest oczywiście nieomylna zaraz po papie 01.10.07, 11:09 Gość portalu: 123terazty napisał(a): > a GW jest oczywiście nieomylna zaraz po papieżu oczywiście A Murzynów tam nie biją? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grzesiek Re: a GW jest oczywiście nieomylna zaraz po papie IP: 194.75.37.* 01.10.07, 13:01 dobre :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dr No Uśmiercony przez "Dziennik" pacjent żyje IP: 212.76.37.* 01.10.07, 10:27 'Dziennik' brzydko sie chwyta lipnej sensacji. Wszystko dobre byle zacytowaly inne media, byle choc troche powiekszyc spadajaca sprzedaz. Juz przegrywaja z 'Rzeczpospolita', za chwile beda sie bic o sprzedaz z 'Trybuna'... Odpowiedz Link Zgłoś
przemyslaw.rokicki Czyzby ktos z trzeciej komorki dal cynk? :-) 01.10.07, 10:28 -- sprzedam Zbigniewa Ziobrę www.swistak.pl/aukcje/3051854,domena-www-ZbigniewZiobro-ORG.html Odpowiedz Link Zgłoś
darioo_b Reżymowy Dziennik 01.10.07, 10:30 wie lepiej :-)))))))))) Jak oligarchowie, którzy go promują :-))))) Odpowiedz Link Zgłoś
cerambyx a Ty :-( niby cala prawde mowisz? :> 01.10.07, 14:19 czy jednak pewne niewygodne fakty zatajasz? :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: re Re: a Ty :-( niby cala prawde mowisz? :> IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.07, 15:16 Mistrzami w zatajaniu niewygodnych faktów jest SLD (LiD), PO, LPR, SO. Przykłady? 1)Były prezydent Kwaśniewski i jego "chora" goleń, magisterka,... -Kalisz, który do dzisiaj pomimo przyznania się Kwaśniewskiego twierdzi, iż "Kwachu" nie był pijany w Charkowie. 2)Tusk i jego "dziadek z Wehrmachtu". Na początku zaklinał się ile wlezie, że jego dziadek wcale nie był w Wehrmachcie. Później jakoś zmienił zdanie 3)Andrzej Lepper który mówił, że ma twarde dowody w sprawie Ziobry. Do dzisiaj ich nie przedstawił. Mogę tak jeszcze wymieniać i wymieniać. Nie chodzi mi oto aby udowodnić, że PIS jest święty. Chce jednak aby każdy tu zrozumiał, że czy PIS, czy PO lub inna partia to ci sami oszuści. Odpowiedz Link Zgłoś
michals-3 Re: a Ty :-( niby cala prawde mowisz? :> 01.10.07, 15:40 Gość portalu: re napisał(a): > Mistrzami w zatajaniu niewygodnych faktów jest SLD (LiD), PO, LPR, SO. Przykła > dy? > > [...] > 2)Tusk i jego "dziadek z Wehrmachtu". Na początku zaklinał się ile wlezie, że > jego dziadek wcale nie był w Wehrmachcie. Później jakoś zmienił zdanie > [...] Po pierwsze to nie ma ZADNEGO znaczenia w roku 2007. Po drugie, czy ktos moze tu przypomniec jak to naprawde bylo z tym "dziadkiem z Wehrmachtu"? Pytam bez zadnej ironii, nie bylo mnie wtedy w Polsce i nie sledzilem szczegolow. Ale o ile dobrze slyszalem, to dziadka Tuska wcielono do Wehrmachtu jako obywatela Prus, a dwa tygodnie pozniej on zdezerterowal, zas nastepnie walczyl u Maczka. Czy ktos moglby potwierdzic/sprostowac? Bo jesli bylo tak jak powyzej, to dziadek Tuska byl patriota, a mowienie o "dziadku z Wehrmachtu" jest zwyczajnym chamstwem. Odpowiedz Link Zgłoś
cerambyx Re: a Ty :-( niby cala prawde mowisz? :> 01.10.07, 16:01 michals-3 napisał: > Po drugie, czy ktos moze tu przypomniec jak to naprawde bylo z tym > "dziadkiem z Wehrmachtu"? Pytam bez zadnej ironii, nie bylo mnie > wtedy w Polsce i nie sledzilem szczegolow. wcielono go sila > dwa tygodnie pozniej on zdezerterowal, zgadza sie, co do dalszych jego dziejow to juz nie mam informacji. Natomiast w tzwanej 4rp norma jest, ze redefiniuje sie historie, bohaterow uznaje sie za zdrajcow jak sa niewygodni POlitycznie. Taka mamy obecnie moralnosc wladzy, chociazby przypomne opluwanie i dezawuowanie zaslug bartoszewskiego, robienie z matki kłamczynskich kombatantki z powstania warszawskiego w chwili, gdy w '44 siedziala ona w skierniewicach, oskarzanie solidarnosciowcow i opozycjonistow z prlu, ktorzy osmielili sie byc przeciwko pis o zdrade itd itd itd Odpowiedz Link Zgłoś
wrojoz PiS chce dalej mącić. 01.10.07, 10:48 Pacjenci stracą przez Religę i Kaczyńskiego. Lekarze brawo.! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :-( Re: wrojoz tubą komuchów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.07, 11:40 Lekarzu pokaż co masz w garażu Odpowiedz Link Zgłoś
ciamej Re: wrojoz tubą komuchów 01.10.07, 12:13 komuchy to sa wlasnie u wladzy! PiS jest bardziej lewicowy niz sam LiD!!! Odpowiedz Link Zgłoś
bonar10 Takie zdarzenie jest tylko kwestią czasu! 01.10.07, 10:45 Tak, to tylko kwestia czasu, kiedy skutkiem skrajnej niefrasobliwości lekarzy, taki przypadek zaistnieje. Poza tym nie wiadomo, na ile stan pacjentów się pogorszy w wyniku tych przeprowadzek ze szpitala do szpitala. Przecież często są to ludzie w bardzo już ciężkim stanie, gdzie każdy najmniejszy ruch może spowodować dodatkowe komplikacje. Moim zdaniem tych lekarzy, którzy narażają w ten sposób swoich pacjentów powinno się oskarżyć przed sądem o narażanie życia i zdrowia pacjentów. Jak to, czy oni nie mają żadnych obowiązków wobec nich? Odpowiedz Link Zgłoś
wrojoz Re: Takie zdarzenie jest tylko kwestią czasu! 01.10.07, 10:47 Całą odpowiedzialność ponosi Kaczyński i Religa.1 Odpowiedz Link Zgłoś
mikolaj.plank Re: Takie zdarzenie jest tylko kwestią czasu! 01.10.07, 11:15 Ciekawe co napiszą teraz. Pewnie, że to wyborcza na złość pisowi pomogła pacjentowi w zmartwychwstaniu. Tyle tylko, że "panie prezesie melduję wykonanie zadania" odium na bezdusznych lekarzy juz spadło. Błoto się przykleiło. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :-( Re: wrojoz tubą komuchów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.07, 11:42 Odpowiedzialność ponosi Łapiński za wprowadzenie NFZ Odpowiedz Link Zgłoś
ready4freddy Gosc :-( platnym pacholkiem kaczystow 01.10.07, 14:43 kontra i rekontra: odpowiedzialnosc ponosi Buzek i jego minister zdrowia (wprowadzenie Kas Chorych). a propos, co tam u Sosnierza, tego geniusza zarzadzania sluzba zdrowia (przyklad: wymiana kart w calej Slaskiej RKCh)? kolejny aferzysta awansowany na przodownika kaczyzmu, to jakas epidemia zaczyna byc. Odpowiedz Link Zgłoś
maly_rowerek Re: Takie zdarzenie jest tylko kwestią czasu! 01.10.07, 14:52 wrojoz napisał: > Całą odpowiedzialność ponosi Kaczyński i Religa.1 Nie tylko oni! Lekarzom pier... sie w glowkach! Zawsze byli uprzywilejowani, vide praktycznie zerowe podatki, a teraz chca jeszcze jednego przywileju - kasy jak lodu, za zazwyczaj marnej jakosci uslugi. Wykopac wszystkich z pracy, bo i tak trzeba placic za wszystko legalnie lub nie. W moim miescie od dawna sa na kontraktach, w wiekszosci, i... szpital dziala sprawnie. Na wiele badan trzeba czekac, ale to juz nie wina lekarzy i rzadzacych. Choc rzadzacy mogliby cos zrobic z tym balaganem. Odpowiedz Link Zgłoś
cerambyx Re: Takie zdarzenie jest tylko kwestią czasu! 01.10.07, 16:05 maly_rowerek napisała: > Nie tylko oni! Lekarzom pier... sie w glowkach! > Zawsze byli uprzywilejowani, vide praktycznie zerowe podatki, a teraz chca jeszcze jednego przyileju - kasy jak lodu, za zazwyczaj marnej jakosci uslugi. jezeli zarabianie tyle ile zwykly robol po 6 latach cholernie ciezkich studiow jest dla ciebie czyms normalnym to dziwnym jestes czlowiekiem i na pewno nie sprawiedliwym. > Wykopac wszystkich z pracy, bo i tak trzeba placic za wszystko legalnie lub nie. Jezeli chodzisz do lekarzy prywatnych to nie dziw sie, ze trzeba placic. Jezeli natomiast wszystkich wywalisz to bedziesz musial sie leczyc u jakichs znachorow, czy szamanow - jezeli tobie to odpowiada to ok, ale reszcie spoleczenstwa raczej nie > Choc rzadzacy mogliby cos zrobic z tym balaganem. mogliby, szkoda ze nic nie robia... Odpowiedz Link Zgłoś
roman337 bonar10..Ilu pacentów zabił Ziobro pomówieniami??? 01.10.07, 10:50 dziesiątki ,oczekujących na przeszczepy, zmarło !!! Odpowiedz Link Zgłoś
akami Re: Takie zdarzenie jest tylko kwestią czasu! 01.10.07, 10:56 Już im się znudziła odpowiedzialność za ludzkie życie płatne na poziomie kasjerki w supermarkecie. Odwal się od nich, bo oni nie mordują pacjentów tylko zwalniają się z pracy, co im wolno. Jak tak bardzo żal ci pacjenów to najpierw idź na 6-cio letnie studia(chyba najcięzsze) i zatrudnij się za 1000 na rękę w szpitalu. Ten pajac Religa też ma obowiązki. Nie tylko w stosunku do pacjentów ale i lekarzy. Może on i doskonały kardiochirurg ale na stanowisko ministra jest po prostu za głupi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sas Re: Takie zdarzenie jest tylko kwestią czasu! IP: 212.160.159.* 01.10.07, 13:27 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grzesiek nie maja zadnych obowiazkow IP: 194.75.37.* 01.10.07, 11:48 BO JUZ TAM NIE PRACUJA CIEMNA MASO! Maja takie same obowiazki wobec pacjentow tego szpitala jak premier Kaczynski wobec mieszkancow Nowej Zelandii. Odpowiedz Link Zgłoś
cerambyx Re: nie maja zadnych obowiazkow 01.10.07, 14:22 dla niektorych prces myslenia jest zbyt skomplikowany, zeby dojsc do tak 'glebokich' wnioskow ;))) Odpowiedz Link Zgłoś
ciamej Re: Takie zdarzenie jest tylko kwestią czasu! 01.10.07, 12:15 to moze przykujesz tych lekarzy lancuchami do lozek chorych? i beda pracowac niewolniczo??? kazdy ma prawo sie zwolnic z pracy jak mu ta praca nie odpowiada, winny jest rzad ze nie zapewnil by byli ludzie przy pacjentach Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iza Re: Takie zdarzenie jest tylko kwestią czasu! IP: 83.238.144.* 01.10.07, 13:33 Czy zwolnienie się z pracy jest niefrasobliwością. Niefrasobliwi są ci, którzy liczyli, że jednak sie nie zwolnią. Lekarze nie muszą przecież za wynagrodzenie, które im nie odpowiada. Mają do tego prawo. Każdy ma PRAWO ZREZYGNOWAĆ z pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
szefunio1 Re: Takie zdarzenie jest tylko kwestią czasu! 01.10.07, 14:10 > Jak to, czy oni nie mają żadnych obowiązków wobec nich? Oczywiście, że nie mają, bo nie są (od 1 paźdzernika) pracownikami szpitala. > powinno się oskarżyć przed sądem Oskarżony przed sądem zostałby lekarz, który nie będąc pracownikiem szpitala próbowałby wykonywać działania medyczne na pacjentach tego szpitala. Odpowiedz Link Zgłoś
watsoff Uśmiercony przez "Dziennik" pacjent żyje 01.10.07, 10:46 Lekarze tez maja prawo sie zwolnic z pracy. Wiekszosc z nich i tak jest zdemoralizowana Państwową Służba zdrowia. Czekam az zwolnią sie wszyscy. Moze wtedy ktos (my społeczeństwo) rozliczy właścicieli szpitali, czyli wojewodów za brak "darmowej" służby zdrowia. Płace podatek, o dzisiaj dodatkowy Religi bo mam auto. A pajace odpowiedzialni za utrzymanie za moja kase słuzyby zdowie nic nie robią. Lekarze nadal sie beda zwalniac. I zapewnienia slowne i ruchy pozorne nic nie pomoga. Czekam na az to wszytko sie zalamie. Moze wtedy w koncy bedzie mozna za ta sama skladke wykupic ubezpieczenie w jednej z wielu Towarzystw Ubezpieczenieowych gdzi bede mial czarno na bialym jaki zakres obejmuje polisa. Bez proszenia od reki zabiegi i konsultacje. Czekam z satysfakcją. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michal BZDURY IP: 77.223.226.* 01.10.07, 10:48 mam jedno zasadnicze pytanie: co oddział neurochirurgii ma wspólnego z tętniakiem aorty BRZUSZNEJ ?? coś przeoczyłem ?? PS a ewakuacja miała miejsce z winy dyrekcji, która w okresie 3-miesięcznego wypowiedzenia nie zapewniła (baaaa.... nawet nie poszukiwała) odpowiedniej ilości personelu medycznego w zamian za odchodzących lekarzy Odpowiedz Link Zgłoś
wrojoz PiS i Kaczyńscy muszą odejść. 01.10.07, 10:49 Będzie wtedy dobrze w służbie zdrowia. Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: BZDURY 01.10.07, 11:17 Gość portalu: michal napisał(a): > mam jedno zasadnicze pytanie: co oddział neurochirurgii ma wspólnego > z tętniakiem aorty BRZUSZNEJ ?? Tętniaka, nieważne gdzie się umieści, nie zoperuje ortopeda, a właśnie chirurg neurolog. A we wspomnianym szpitalu rzeczony oddział był zamknięty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grzesiek Re: BZDURY IP: 194.75.37.* 01.10.07, 11:45 :))))) Ja p...dole, co za ciemnota tutaj pisze... Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: BZDURY 01.10.07, 12:50 Gość portalu: Grzesiek napisał(a): > :))))) > > Ja p...dole, co za ciemnota tutaj pisze... ...jak również chamstwo! PS.: Fakt, pomyłka; chodziło o chirurga naczyniowego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grzesiek Re: BZDURY IP: 194.75.37.* 01.10.07, 12:57 w sumie drobna ta pomylka, nie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ortopeda Re: BZDURY IP: *.spsk5.am.wroc.pl 01.10.07, 11:55 Gość portalu: michal napisał(a): > mam jedno zasadnicze pytanie: co oddział neurochirurgii ma wspólnego > z tętniakiem aorty BRZUSZNEJ ?? "Tętniaka, nieważne gdzie się umieści, nie zoperuje ortopeda, a właśnie chirurg neurolog. A we wspomnianym szpitalu rzeczony oddział był zamknięty. " :)))) gdyby za tętniaka aorty brzusznej zabrał się neurochirurg,pacjent wykrwawiłby się w kilka minut.. Tym zajmuje się chirurgia naczyniowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Griszenka Re: BZDURY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.07, 14:50 Kretyni ! jak neurochirurg zajmujacy sie operacjami mózgu moze operowac tetniaka aorty BRZUSZNEJ ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Alpinista Re: BZDURY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.07, 11:22 Dokładnie to wina dyrektorka !!! i to on odpowiada za to cale zamieszanie , recepta byla prosta - zwalniacie sie (bez mozliwosci powrotu) a prosze ale na wasze miejsce szukamy innych mysle ze bez problemu przez 3 miesiace znalazlo by sie kilku :) Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Królowa Bona umarła, albo - odkrywamy Amerykę! 01.10.07, 12:54 Gość portalu: Alpinista napisał(a): > Dokładnie to wina dyrektorka !!! i to on odpowiada za to cale > zamieszanie , recepta byla prosta - zwalniacie sie (bez mozliwosci > powrotu) a prosze ale na wasze miejsce szukamy innych mysle ze bez > problemu przez 3 miesiace znalazlo by sie kilku :) Widać, się nie znalazło... Odpowiedz Link Zgłoś
trltrl Re: BZDURY 01.10.07, 22:01 > PS a ewakuacja miała miejsce z winy dyrekcji, która w okresie 3-miesięcznego > wypowiedzenia nie zapewniła (baaaa.... nawet nie poszukiwała) odpowiedniej > ilości personelu medycznego w zamian za odchodzących lekarzy Dokładnie - też mnie to zastanawia - normalne prawa rynku pracy - nie odpowiadają Ci warunki składasz wymówienie... pracodawca ma przecież dziecięciu na Twoje miejsce... w tym kraju nie ma przymusu pracy. Na co liczą organy prowadzące i dyrektorzy szpitali - jak jest wakat... robisz rekrutacje... Naprawdę to skandal - ale nie spowodowany przez lekarzy. PS. pracuje w międzynarodowej korporacji i nie mam nic wspólnego ze służbą zdrowia. Odpowiedz Link Zgłoś
bergman1 to jest cyrk i to żałosny,tu jest strach mieszkać 01.10.07, 10:49 gdzie może wyjechać chory emeryt? Odpowiedz Link Zgłoś
wrojoz Re: to jest cyrk i to żałosny,tu jest strach mies 01.10.07, 10:50 Usunięcie Kaczyńskiego zmieni Polskę . Da sie dotychczasowe zło PiSu zmienic. Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: to jest cyrk i to żałosny,tu jest strach mies 01.10.07, 11:28 bergman1 napisał: > gdzie może wyjechać chory emeryt? Na tamten świat. Pozdrawiam kolegę - też emerytka (od dziś) i też chora, nawet ciężko i "niebezpiecznie" (serce), ale moje pretensje kieruję nie do lekarzy. Niezależnie od tego co mnie osobiście może spotkać, mam nadzieję, że teraz ktoś wreszcie na serio weźmie się za reformę tzw. służby zdrowia, a doraźnie - pieniądze z naszych podatków marnowane w miliardach (jak i gdzie - wystarczy śledzić prasę), przesunie na podwyżki dla lekarzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: azc Ile? Dlaczego? IP: 150.254.85.* 01.10.07, 14:44 Mam do Pani pytania: Czy lekarz rzeczywiście powinien zarabiać trzykrotną średnią krajową (to jest co prawda postulat dla lekarza specjalisty, ale dotyczy MINIMALNEJ pensji w tej grupie, tzn. lekarze w praktyce uważają, że należy im się jeszcze więcej)? Jak to obniży średnią w przypadku innych zawodów? Jeżeli znajdzie się kilka innych grup zawodowych, które uważają się za niezbędne i dysponują możliwościami nacisku na granicy szantażu, i one też zażądają trykrotnej przeciętnej krajowej (no bo jak lekarze dostali, to pieniądze również im się słusznie należą!), to ile będzie wynosić przeciętna dla pozostałych zawodów? Ile będą zarabiać przedstawiciele tych zawodów, którzy nie potrafią zaszantażować społeczeństwa? Ile będą zarabiać ci z nich, którzy znajdują się wyżej w hierarchii tych zawodów, a ile ci, którzy znajdują się na samym dole? Jeżeli ci ostatni otrzymają płacę minimalną, która ma wynosić 40 % średniej (według LiDu nawet 50 %), to jakie są możliwości manewru w tych zawodach? Coraz więcej pracowników będzie zarabiać na poziomie płacy mnimalnej lub niewiele więcej? Bo lekarze muszą mieć 3 razy srednią krajową? Jak się to wszystko ma do ideałów powołania i służby i do przysięgi Hipokratesa? Skąd będą pochodziły środki na Służbę Zdrowia, jeśli ludzie będą dostawać niskie płace? Przecież składki i podatki są procentową pochodną wysokości pensji, a przy kwocie wolnej od podatku, zarabiający mniej płacą proporcjonalnie mniejsze składki i podatki nawet przy podatku liniowym. Nie mówię już o solidarności międzyzawodowej, która zrodziła wielki ruch Solidarności. Ba, przecież w praktyce nie istnieje nawet solidarność wewnątrz zawodów medycznych. Od lat widać, że w placówkach, w których o wysokości płacy decydują lekarze, ich pensje są na przyzwoitym poziomie, czego nie można powiedzieć o np. płacy pielęgniarek. Rząd się wyżywi. Nawet "rząd" na poziomie szpitala. Jeszcze jedno pytanie do Pani: Dlaczego lekarze nie protestowali tak bardzo za rządów SLD? Przecież zarabniali wtedy wyraźnie mniej niż teraz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: griszeńka Re: Ile? Dlaczego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.07, 14:55 czy pani / Pan czytala kiedykolwiek przysi/ege Hippokratesa. Zmusza ona / nakladnia raczej lekarzy do sumiennosci , ale nie do zycia w nieustannej biedzie i stressie . Odpowiedz Link Zgłoś
szefunio1 Re: Ile? Dlaczego? 01.10.07, 15:40 > Mam do Pani pytania: > > Czy lekarz rzeczywiście powinien zarabiać trzykrotną średnią > krajową (to jest co prawda postulat dla lekarza specjalisty... Powinien zarabiać tyle ile wyznacza relacja popytu i podaży na jego usługi. W krajach gdzie płace lekarzy wyznaczone są przez tę relację (jak i w Polsce w prywatnych zakładach medycznych) średnie zarobki lekarzy są w okolicach 3 średnich krajowych (wyjątek to USA - tam są jeszcze wyższe, ale głównie z racji ogromnych odszkodowań za błędy i tym samym równie olbrzymich składek jakie lekarze muszą płacić za ubezpieczenie od błędów) > Jeżeli znajdzie się kilka innych grup zawodowych, które uważają > się za niezbędne J.w. - jeśli realcja popytu i podaży w tych innych grupach zawodowych też wyznaczy taką cenę za ich usługi to jak najbardziej powinni tyle zarabiać? > dysponują możliwościami nacisku na granicy szantażu Lekarze póki po powiedzieli swojemu pracodawcy - "jeśli nie dostaniemy tyle a tyle za swoje usługi to pójdziemy pracować do innego pracodawcy" - co takie stwierdzenie ma wspólnego z szantażem? > (to jest co prawda postulat dla lekarza specjalisty, ale dotyczy > MINIMALNEJ pensji w tej grupie, tzn. lekarze w praktyce uważają, że > należy im się jeszcze więcej)? > > Jak to obniży średnią w przypadku innych zawodów? > > Jeżeli znajdzie się kilka innych grup zawodowych, które uważają się > za niezbędne i dysponują możliwościami nacisku na granicy szantażu, > i one też zażądają trykrotnej przeciętnej krajowej (no bo jak > lekarze dostali, to pieniądze również im się słusznie należą!), to > ile będzie wynosić przeciętna dla pozostałych zawodów? > > Ile będą zarabiać przedstawiciele tych zawodów, którzy nie potrafią > zaszantażować społeczeństwa? Ile będą zarabiać ci z nich, którzy > znajdują się wyżej w hierarchii tych zawodów, a ile ci, którzy > znajdują się na samym dole? Jeżeli ci ostatni otrzymają płacę > minimalną, która ma wynosić 40 % średniej (według LiDu nawet 50 %), > to jakie są możliwości manewru w tych zawodach? Coraz więcej > pracowników będzie zarabiać na poziomie płacy mnimalnej lub niewiele > więcej? Bo lekarze muszą mieć 3 razy srednią krajową? > > Jak się to wszystko ma do ideałów powołania i służby i do przysięgi > Hipokratesa? > > Skąd będą pochodziły środki na Służbę Zdrowia, jeśli ludzie będą > dostawać niskie płace? Przecież składki i podatki są procentową > pochodną wysokości pensji, a przy kwocie wolnej od podatku, > zarabiający mniej płacą proporcjonalnie mniejsze składki i podatki > nawet przy podatku liniowym. > > Nie mówię już o solidarności międzyzawodowej, która zrodziła wielki > ruch Solidarności. Ba, przecież w praktyce nie istnieje nawet > solidarność wewnątrz zawodów medycznych. Od lat widać, że w > placówkach, w których o wysokości płacy decydują lekarze, ich pensje > są na przyzwoitym poziomie, czego nie można powiedzieć o np. płacy > pielęgniarek. Rząd się wyżywi. Nawet "rząd" na poziomie szpitala. > > Jeszcze jedno pytanie do Pani: > > Dlaczego lekarze nie protestowali tak bardzo za rządów SLD? Przecież > zarabniali wtedy wyraźnie mniej niż teraz. Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: Ile? Dlaczego? 02.10.07, 10:41 Gość portalu: azc napisał(a): > Mam do Pani pytania: > > Czy lekarz rzeczywiście powinien zarabiać trzykrotną średnią > krajową Nie wiem czy akurat dokładnie trzykrotną, ale na pewno parokrotną. Tak jest na całym świecie. > Jak to obniży średnią w przypadku innych zawodów? Nie mam pojęcia. > Jeżeli znajdzie się kilka innych grup zawodowych, które uważają się > za niezbędne i dysponują możliwościami nacisku na granicy szantażu, > i one też zażądają trykrotnej przeciętnej krajowej (no bo jak > lekarze dostali, to pieniądze również im się słusznie należą!) Nic takiego się nie stanie. Przedstawiciele tych innych zawodów nie mają szansy na zatrudnienie w swoim zawodzie na świecie. A lekarze mają. Zatem - ich "szantaż" skutku nie odniesie. (Wyjątek stanowią tu przedstawiciele zawodów "budowlanych", których też zaczyna brakować, ale z tym sobie łatwiej będzie poradzić. Wykształcenie malarza pokojowego, kafelkarza czy tp. wymaga znacznie mniej czasu i pieniędzy, niż lekarza). > Jak się to wszystko ma do ideałów powołania i służby i do przysięgi > Hipokratesa? Nijak. > Skąd będą pochodziły środki na Służbę Zdrowia, - z ubezpieczeń, zarówno obowiązkowych jak i prywatnych, od różnych, konkurujących ze sobą ubezpieczycieli, - z funduszy państwowych (ubezpieczenie bezrobotnych, inwalidów itp. "poszkodowanych"), które to fundusze powinny się wziąć z oszczędności na administracji (rozdętej do niebotycznych rozmiarów), likwidacji różnych niepotrzebnych a wielce kosztownych NFOZ-ów, IPN-ów, agend śledczych, np CBA (= Partyjna Policja Polityczna), itd., itp. > Nie mówię już o solidarności międzyzawodowej, która zrodziła wielki > ruch Solidarności. Proszę mnie nie rozśmieszać. Dalej to już tylko należy stwierdzić, że socjalizm to piękny system ("od każdego według jego możliwości, każdemu według pracy"), a komunizm jeszcze piękniejszy ("od każdego według jego możliwości, każdemu według potrzeb"). Cóż, kiedy oba okazały się więcej takie utopijne... > Jeszcze jedno pytanie do Pani: > Dlaczego lekarze nie protestowali tak bardzo za rządów SLD? Chyba dlatego, że eskalacja protestów pogłębia się z czasem. Gdyby wcześniej był rząd PiSu, zetknąłby się ze słabszymi protestami, a rząd, który by był później (choćby i SLD-owski) - z silniejszymi. Innym powodem, może i bardziej istotnym, jest możliwość oficjalnego zatrudnienia w zawodzie za granicą, czego nie było w czasach SLD. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czytelnik5 Uśmiercony przez "Dziennik" pacjent żyje IP: *.aster.pl 01.10.07, 10:50 Szanowni dziennikarze Dziennika, tylko po to by nakręcać antylekarskie nastroje (będące na rękę PiSowi) działacie nieprofesjonalnie. Oj, wstyd. Macie na sumieniu oszczerstwo, wynikające z niskich politycznych pobudek. :-( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: OLO Re: Uśmiercony przez "Dziennik" pacjent żyje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.07, 11:00 SYTUACJA JEST JEDNAK TRAGICZNA NIKOMU NIE ŻYCZĘ ZAWAŁU, ALE TRANSPORT CHOREGO Z ZAWAŁEM DO SZPITALA 100 KM OD MIEJSCA ZDARZENIA TOCHYBA NIE JEST NORAMLNE WEDŁUG RZĄDZĄCYCH Z PIS-U NIE ZAGRAŻA TO ZDROWIU I ŻYCIU OBYWATELI GDZIE JEST MINISTER ZIOBRO ZE SWOJĄ ARMIĄ CBA CBŚ CBB BBC ĄDW I INNYMI PROKURATORAMI I SĘDZIAMI DLACZEGO JESZCZ NIE ZAARESZTOWAŁ PREMIERA I MINISTRA ZDROWIA TO JEST CHORY KRAJ A TERAZ OKLSAKI PISOWCÓW Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: Uśmiercony przez "Dziennik" pacjent żyje 01.10.07, 11:35 Gość portalu: OLO napisał(a): > SYTUACJA JEST JEDNAK TRAGICZNA (...) > GDZIE JEST MINISTER ZIOBRO ZE SWOJĄ ARMIĄ CBA (itd.) Może gdyby ta "armia" była mniej liczna, to ściganie przestępców wcale nie byłoby mniej skuteczne, a więcej pieniędzy zostałoby dla lekarzy. A już na pewno Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z boku Dziennik to springerowska gadzinowka - drugi Fakt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.07, 10:59 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: greg Uśmiercony przez "Dziennik" pacjent żyje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.07, 11:08 Ot, dziennik to szmatławiec, po prostu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wnuczka Uśmiercony przez "Dziennik" pacjent żyje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.07, 11:16 "ZABIERZ BABCIĘ NA WYBORY I NAUCZ GŁOSOWAĆ!" Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: Uśmiercony przez "Dziennik" pacjent żyje 01.10.07, 11:39 Gość portalu: wnuczka napisał(a): > "ZABIERZ BABCIĘ NA WYBORY I NAUCZ GŁOSOWAĆ!" A jeśli okaże się odporna na wiedzę - zabierz jej dowód osobisty! Odpowiedz Link Zgłoś
drinexile Re: Uśmiercony przez "Dziennik" pacjent żyje 01.10.07, 11:31 Wygląda na to, że sytuacja w Częstochowie uratowała "tyłek" prof. Motytki z bytomskiej naczyniówki ;-) miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,4531871.html Odpowiedz Link Zgłoś
irys.p Uśmiercony przez "Dziennik" pacjent żyje 01.10.07, 11:33 J.Kaczyński od dziecka bawi się w generała. Laskawy dla niego los, sprawił, że nim oto został. W wypowiedzianej wojnie z narodem odnosi zwycięstwo, skutkiem czego jest więcej śmierci,oraz utraty zdrowia ludzi niż w stanie wojennym Jaruzelskiego. Cum debita reverentia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sas. Uśmiercony przez "Dziennik" pacjent żyje IP: *.zarz.agh.edu.pl 01.10.07, 11:35 Kiedyś ponoć funkcjonowało takie ludowe przysłowie: "Kogo za życia chowają, ten długo żyć będzie" Czego z całego serca życzę "uśmierconemu" pacjentowi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ||* Re: Uśmiercony przez "Dziennik" pacjent żyje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.07, 11:46 Niedobrze ,ze parkitka nie dział własciwie z winy? dobrze,że pacjent zyje i ma nadzieję na... - i podoba mnie sie ten anons cyt. >Częstochowska policja na podstawie publikacji prasowej rozpoczęła poszukiwania zmarłego. - Nie było żadnego oficjalnego zgłoszenia o śmierci pacjenta, ale musieliśmy po takiej publikacji zadziałać z urzędu - mówi nadkomisarz Joanna Lazar, rzeczniczka częstochowskiej policji< o pracy policji ,z życzeniami dla nas wszystkich by w innych przypadkach/bulwersujących i mniej politycznych/ też szybko reagowali z urzędu(policja-prokuratura).P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ola Uśmiercony przez "Dziennik" pacjent żyje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.07, 11:48 czy gazeta poniesie odpowiedzialność za nieprawdziwe wiadomości, po rozliczeniu lekarzy powinien przyjść czas na rozliczenie nierzetelnych dziennikarzy bo to oni kształtują opinie społeczną często podając nieprawdę i manipulują cały czas poglądami Odpowiedz Link Zgłoś