megan18 04.10.04, 08:27 jeżeli któraś z mam zna fajną modlitwę wieczorną dla 2-3 latka to bardzo proszę.dzięki Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ewamonika1 Re: fajna modlitwa 04.10.04, 09:16 Powiem szczerze, że nie pamiętam już, czy poniższe modlitwy są na poziomie 2 - 3 latka (nasze dzieci są starsze), ale na wszelki wypadek załączam: Z góry przepraczam za duże litery, ale skopiowałam tekst z mojego pliku w Wordzie, który drukowałam dzieciom i mają te teksty przyklejone obok łóżek. Chętnie się modlą w ten sposób: DO CIEBIE BOZIU RĄCZKI PODNOSZĘ, O ZDROWIE MAMY I TATY PROSZĘ I PROSZĘ TAKŻE – NIECH MNIE OD ZŁEGO ZAWSZE I WSZĘDZIE ANIOŁKI STRZEGĄ. @@@@@@@@@@@@ ANIELE BOŻY STRÓŻU MÓJ, TY ZAWSZE PRZY MNIE STÓJ, GDY SIĘ BAWIĘ I GDY ŚPIĘ DO PRZEDSZKOLA SPIESZĘ SIĘ. @@@@@@@@@@@@ JUŻ ZA CHWIL PARĘ SPAĆ SIĘ POŁOŻĘ, JAM CI ZA WSZYSTKO DZIĘKUJĘ BOŻĘ, ŻE ŹLE ZROBIŁEM, PRZEPRASZAM CIEBIE, MÓJ OJCZE UKOCHANY W NIEBIE. @@@@@@@@@@@@ DOBRANOC BOZIU, JA JUŻ IDĘ SPAĆ, BO JUTRO MUSZĘ RANIUTKO WSTAĆ, CAŁY DZIONEK BIEGAŁEM, MIAŁEM BOŻĄ MOC, A TERAZ CI BOZIU, MÓWIĘ: „DOBRANOC”. @@@@@@@@@@@@ PROMIENISTY I ZŁOCISTY JAK OBŁOCZEK POŚRÓD RÓŻ, STOI PRZY MNIE W DZIEŃ I W NOCY MÓJ NAJMILSZY ANIOŁ STRÓŻ, CHOCIAŻ NIGDY GO NIE WIDZĘ, CZUJĘ GO W SERDUSZKU SWYM, JAK POMAGA MI PRZY PRACY, JAK OSTRZEGA MNIE PRZED ZŁYM. ------ ewa Odpowiedz Link Zgłoś
bioo Re: fajna modlitwa 04.10.04, 09:33 piękne, wprawdzie Małgon ma dopiero 3 m-ce ale skopiowałam sobie te wierszyki na potem, dziekuje Odpowiedz Link Zgłoś
megan18 Re: fajna modlitwa 04.10.04, 14:21 dziękuję ewamonika1, właśnie o to mi chodziło.pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
patyk.od.zosi Re: fajna modlitwa 04.10.04, 14:42 Oto link do podobnego watku z zeszlego roku, gdzie jest kilka fajnych modlitw dla dzieci: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=576&w=7865517 ________________________ pozdrawiam, Patyk, mama [... i ...] Odpowiedz Link Zgłoś
lewren Re: fajna modlitwa 04.10.04, 18:44 1) dobranoc, dobranoc aniołeczki na noc matka boska przy łóżku pan jezusek w serduszku, odejdź ode mnie przeklęty szataniec bo u mnie w serduszku mieszka pan jezusek święty amen! 2) do ciebie boże rączki podnosze o zdrowie mamusi, tatusia, roksanki,oliwki,babć, wszystkich krewnych i moje i proszę cię także niech mnie aniołki na każdym kroku strzegą amen! 3) tradycyj aniele..... tak co wieczór modlą się nasze córcie, a wcześniej ich tata w dzieciństwie Odpowiedz Link Zgłoś
natder Re: fajna modlitwa 04.10.04, 19:03 Moja Natalka mówi tak: "Boziulku, dziękuję Ci za calutki dzionek, i proszę Cię o zdrówko dla Malwinki (siostrzyczki) i wszystkich których kocham" Odpowiedz Link Zgłoś
edmado Re: fajna modlitwa 05.10.04, 09:30 Bardzo piękne są te wierszyki - modlitwy. Jednak ja uważam, że najlepiej uczyć dzieci by modliły się swoimi własnymi słowami. Moje dzieci od początku (keiedy tylko zaczęły mówić) wymyślały swoje modlitwy. Wiemy wtedy, co jest dla nich ważne, o co proszą, za co dziękują... Myślę, że już wtedy nawiązują z Panem Bogiem więź, ale tekże z nami, kiedy jesteśmy przy ich modlitwach. To są naprawdę magiczne chwile dla naszej rodziny. Dodam, że niektóre modlitwy dzieci (6 i 4 lata) wychodzą tak zabawnie, a niektóre są takie dojrzałe, że łzy cisną się do oczu...Poza tym, przy modlitwie można uczyć dzieci wrażliwości na problemy innych, np. kiedy modlą się za chorego kolegę z przedszkola... Pozdrawiam i życzę wspaniałych modlitw. Odpowiedz Link Zgłoś
barbaram1 Re: fajna modlitwa 06.10.04, 10:08 Dobranoc Ci Boziu, Ja juz idę spać Jutro raniusieńko znowu muszę wstać. Po dniu pracowitym prześpię całą noc. Moja Boziu- Dobranoc. Odpowiedz Link Zgłoś
polapoleczka Re: fajna modlitwa 06.10.04, 18:08 Mała(i tu imię dziecka)idzie spać Wy Aniołki przy niej stać Matka boska przy łóżeczku A Pan Jezus w serduszeczku Odpowiedz Link Zgłoś
kwirynia Re: fajna modlitwa 06.10.04, 22:39 Moje dzieci w przedszkolu nauczyły się bardzo fajnej modlitwy: Dobranoc Jezu! Kocham Cię Znów Ci podrosłam/em o jeden dzień Proszę niech Twoja święta moc Czuwa nade mną także w tę noc. Pozdrawiam Ania mama Frania i Ewy Odpowiedz Link Zgłoś