Dodaj do ulubionych

Z dzieckiem zagranicę- jak?

16.01.06, 13:27
Co trzeba mieć (jaki papier, zaświadcznie???), żeby zabrać ze sobą malucha
zagranicę? Chcemy z naszym synkeim polecieć do Austrii w niedługim czasie, a
przieciż w nowych dowodach nie ma nic o dzieciach?

Pomóżcie!
Obserwuj wątek
    • corokia Re: Z dzieckiem zagranicę- jak? 16.01.06, 13:43
      Zrobić fotke i iść wpisać dziecko do paszportu jednego z rodziców,taki sposób
      jest najszybszy
      na wpis czekałiśmy 3 dni i chyba nic nie płaciliśmy za to ...ale pewna nie
      jestem uncertain(juz nie pamietam)ale po odbior musieliśmy być oboje.
      • ana_mama_patrycji Re: Z dzieckiem zagranicę- jak? 16.01.06, 13:46
        Możesz zrobić dziecku osobny paszport, ale jeśli dziecko jest malutkie to za
        2 ,3 lata będziesz robić od nowa bo będzie nieaktualne zdjęcie.
        • msto05 Re: Z dzieckiem zagranicę- jak? 17.01.06, 15:21
          Moja starsza córka miała robiony paszport w wieku 2 lat i pytałam się w Biurze
          Paszportowym czy trzeba jakoś go aktualizować, ze względu właśnie na zdjęcie.
          Odpowiedziano mi, że nie - paszport jest nadal ważny!!
    • corokia Jeszcze jedno... 16.01.06, 13:45
      jakis dokument dziecko musi mieć !na zaświadczenie nie wyjedzie z kraju -nie
      licz na to,ze wystarczy np akt urodzenia!
      • vanessa_io Re: Jeszcze jedno... 16.01.06, 15:24
        Właśnie dlatego pytam. Chyba więc dopiszę go do paszportu męża, bo ja na dowód
        jeżdżę.
        • laminja Re: Jeszcze jedno... 17.01.06, 16:14
          nie wiem czy można dopisać dziecko do nowszych paszportów - u nas się nie
          dało...
    • annab11 Re: Z dzieckiem zagranicę- jak? 17.01.06, 15:17
      Wyrobic dziecku paszport. Jeśli dopiszesz do swojego paszportu, ojciec dziecka
      ani nikt inny poza Tobą, nie będzie mógł z dzieckiem wyjechac za granicę.
      • vanessa_io Re: Z dzieckiem zagranicę- jak? 17.01.06, 17:17
        No właśnie! O tym nie pomyślałam... Ile się płaci za paszport dla dziecka?
        • laminja Re: Z dzieckiem zagranicę- jak? 17.01.06, 17:36
          ja płaciłam 50zł + zdjęcia. Czas oczekiwania - koło miesiąca.
    • cubus1 Re: Z dzieckiem zagranicę- jak? 18.01.06, 02:51
      Nasz dziecko ma paszport od 3 miesiaca.Moj maluch ma juz 4 latka i
      przekraczalismy granice duzo razy,nigdy nikt nie zwrocil mi uwagi ze zdjecie
      jest z okresu niemowlecego.
      Jesli wpiszesz do paszportu Taty to juz Ty ani nikt inny nie moze wyjechac z
      dzieckiem.
      Pozdrawiam i zycze udanej podrozy

    • cubus1 Re: Z dzieckiem zagranicę- jak? 18.01.06, 02:51
      Nasz dziecko ma paszport od 3 miesiaca.Moj maluch ma juz 4 latka i
      przekraczalismy granice duzo razy,nigdy nikt nie zwrocil mi uwagi ze zdjecie
      jest z okresu niemowlecego.
      Jesli wpiszesz do paszportu Taty to juz Ty ani nikt inny nie moze wyjechac z
      dzieckiem.
      Pozdrawiam i zycze udanej podrozy

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka