vanessa_io 16.01.06, 13:27 Co trzeba mieć (jaki papier, zaświadcznie???), żeby zabrać ze sobą malucha zagranicę? Chcemy z naszym synkeim polecieć do Austrii w niedługim czasie, a przieciż w nowych dowodach nie ma nic o dzieciach? Pomóżcie! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
corokia Re: Z dzieckiem zagranicę- jak? 16.01.06, 13:43 Zrobić fotke i iść wpisać dziecko do paszportu jednego z rodziców,taki sposób jest najszybszy na wpis czekałiśmy 3 dni i chyba nic nie płaciliśmy za to ...ale pewna nie jestem (juz nie pamietam)ale po odbior musieliśmy być oboje. Odpowiedz Link Zgłoś
ana_mama_patrycji Re: Z dzieckiem zagranicę- jak? 16.01.06, 13:46 Możesz zrobić dziecku osobny paszport, ale jeśli dziecko jest malutkie to za 2 ,3 lata będziesz robić od nowa bo będzie nieaktualne zdjęcie. Odpowiedz Link Zgłoś
msto05 Re: Z dzieckiem zagranicę- jak? 17.01.06, 15:21 Moja starsza córka miała robiony paszport w wieku 2 lat i pytałam się w Biurze Paszportowym czy trzeba jakoś go aktualizować, ze względu właśnie na zdjęcie. Odpowiedziano mi, że nie - paszport jest nadal ważny!! Odpowiedz Link Zgłoś
corokia Jeszcze jedno... 16.01.06, 13:45 jakis dokument dziecko musi mieć !na zaświadczenie nie wyjedzie z kraju -nie licz na to,ze wystarczy np akt urodzenia! Odpowiedz Link Zgłoś
vanessa_io Re: Jeszcze jedno... 16.01.06, 15:24 Właśnie dlatego pytam. Chyba więc dopiszę go do paszportu męża, bo ja na dowód jeżdżę. Odpowiedz Link Zgłoś
laminja Re: Jeszcze jedno... 17.01.06, 16:14 nie wiem czy można dopisać dziecko do nowszych paszportów - u nas się nie dało... Odpowiedz Link Zgłoś
annab11 Re: Z dzieckiem zagranicę- jak? 17.01.06, 15:17 Wyrobic dziecku paszport. Jeśli dopiszesz do swojego paszportu, ojciec dziecka ani nikt inny poza Tobą, nie będzie mógł z dzieckiem wyjechac za granicę. Odpowiedz Link Zgłoś
vanessa_io Re: Z dzieckiem zagranicę- jak? 17.01.06, 17:17 No właśnie! O tym nie pomyślałam... Ile się płaci za paszport dla dziecka? Odpowiedz Link Zgłoś
laminja Re: Z dzieckiem zagranicę- jak? 17.01.06, 17:36 ja płaciłam 50zł + zdjęcia. Czas oczekiwania - koło miesiąca. Odpowiedz Link Zgłoś
cubus1 Re: Z dzieckiem zagranicę- jak? 18.01.06, 02:51 Nasz dziecko ma paszport od 3 miesiaca.Moj maluch ma juz 4 latka i przekraczalismy granice duzo razy,nigdy nikt nie zwrocil mi uwagi ze zdjecie jest z okresu niemowlecego. Jesli wpiszesz do paszportu Taty to juz Ty ani nikt inny nie moze wyjechac z dzieckiem. Pozdrawiam i zycze udanej podrozy Odpowiedz Link Zgłoś
cubus1 Re: Z dzieckiem zagranicę- jak? 18.01.06, 02:51 Nasz dziecko ma paszport od 3 miesiaca.Moj maluch ma juz 4 latka i przekraczalismy granice duzo razy,nigdy nikt nie zwrocil mi uwagi ze zdjecie jest z okresu niemowlecego. Jesli wpiszesz do paszportu Taty to juz Ty ani nikt inny nie moze wyjechac z dzieckiem. Pozdrawiam i zycze udanej podrozy Odpowiedz Link Zgłoś