Dodaj do ulubionych

Rada-maltańczyk czy york?

23.01.13, 15:21
Mam zamiar zakupic jakiegos mini psiaka takiego ktory bedzie sie nadawac dla alergikow. Yorkshire terrier i maltanczyk maja wlos zamiast siersci wiec pasujawink tylko nie wiem na ktorego sie zdecydowac.
Bylabym wdzieczna za jakies opinie i rady, moze macie te pieski i cos mi o nich opowiecie co pomoze mi podjac decyzje. Zalezy mi na malutkim piesku a nie wiem czy to prawda ze maltanczyki sa wieksze od yorkow? Wiem ze obie rasy naleza do malych. Znajomy znajomej ma yorki 2 suczki i mowi ze to o niebo lepsze psy ale czy to prawda i dlaczego?
Pomozecie?
Obserwuj wątek
      • anyx27 Re: Rada-maltańczyk czy york? 23.01.13, 15:31
        Ani york, ani maltańczyk, tylko west, który też ma włosy, zamiast sierci.:

https://www.kuchniapupila.pl/files/1062482281/west_highland_white_terrier1.jpg

A dlaczego? Wystarczy zapoznać sie ze specyfiką rasy smile Oczywiście zapoznaj się też ze specyfiką pozostałych ras, które bierzesz pod uwagę i wybierz tę, która odpowiada waszym potrzebom.

A tak na marginesie (a to najważniejsze!) - pies to ogromna odpowiedzialność. Przemyśl, czy jesteś zapewnić mu wszystko, czego potrzebuje, teraz i za 10-15-nawet 20 lat.
        I weź też pod uwagę, że często to nie sierść uczula, a wydzieliny psa.
    • deszcz.ryb Re: Rada-maltańczyk czy york? 23.01.13, 15:28
      ŻADEN! Nieważne, jaką te psy mają sierść, uczula nie tylko sierść, ale też ślina i naskórek. Dla alergicznego dziecka tylko zwierzak pluszowy, bo później jest setki wątków "oddam psa z powodu alergii dziecka". sad

Płeć zwierzęcia nie ma większego znaczenia o ile psiak jest wykastrowany; jego zachowanie zależy głównie od tego, jak właściciele go wychowali.
    • migotka23.0 Re: Rada-maltańczyk czy york? 23.01.13, 15:49
      Ale ja nie mam alergicznego dzieckawink Glownie to chodzi o mojego M. nie ma stwierdzonej alergii (no coz zagonic go do lekarza to krzyz panskismile) ale czesto gesto kicha i zaraz mu zatyka nos a od niektorych owocow swedzi go gardlo. Psinka bedzie w domu (to oczywiste) wiec tez nie chcialabym zeby kupa siersci walala sie po mieszkaniusmile a te psy maja wlos i wypada go podobno znikoma ilosc. Decyzja jest jak najbardziej przemyslana itp tylko tak jaj mowilam chcialabym zebyscie mi troszke naswietlily tematsmile
      • deszcz.ryb Re: Rada-maltańczyk czy york? 23.01.13, 15:54
        No to czemu się nie przebada? Będzie wiadomo, czy ma alergię, czy nie.

I pamiętaj - NIE WIADOMO, jak zareaguje alergik na zwierzę, tym bardziej, że uczula także ślina i naskórek.

No i nie ma zwierząt nie liniejących, niektóre linieją bardziej, inne mniej. Z tym się musisz od razu pogodzić - trzeba będzie częściej odkurzać i sprzątać, a i tak nigdy nie będzie idealnie czysto.
    • vivaluna Re: Rada-maltańczyk czy york? 23.01.13, 15:53
      Te psy mają sierść tak jak każdy inny pies tylko o nieco innej budowie. Nie mają jedynie podszerstka. Polecam najpierw testy na alergie a dopiero potem zastanawienie się nad kwestią wyboru rasy.
      Osobiście nie polecę żadnej z tych ras bo nie są w moim typie, jak dla mnie zbyt małe i pobudliwe.
    • thegimel Re: Rada-maltańczyk czy york? 23.01.13, 16:30
      Każdy pies może uczulić. Słyszałam, że shi-tzu nie uczulają, a u koleżanki, która posiada, mam piękny atak astmy. Musiałabyś odwiedzić osobę posiadającą daną rasę, posiedzieć trochę, dać się alergikowi z psem pobawić i zobaczyć czy będzie reakcja.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka