Dodaj do ulubionych

co jedzą Wasze psy?

    • lianis Re: co jedzą Wasze psy? 17.04.20, 11:13
      Barf
      Kupuje gotowce i tylko suplementy dodaje
    • joanna266 Re: co jedzą Wasze psy? 17.04.20, 12:41
      Ja od szczeniaka podaje moim psom karmę josera. bardzo dobry skład, cena też w miarę. Jedno jest pewne jak raz zaczniesz gotować nie przestaniesz bo psy napewno kijem nie będą chciały ruszyc wtedy karmy suchej. Ja na to nie poszłam i od wielu lat nie muszę stać przy garach dodatkowo dla psów No chyba że ktoś to po prostu lubi.
      • stara-a-naiwna Re: co jedzą Wasze psy? 18.04.20, 10:08
        josera ma dośc dobry skład a nie bardzo dobry
        porónaj skłądy na karmopedia

        i owszem jest to wygodne - sucha karma
        ale na zdrowy rozsądek oprócz składu liczy się też forma - to trochę tak jak byśmy my nie jedli nic gotowanego
        nie wierzę, ze to było by takie super dla naszego zdrowia


        i też nie jest tak, ze jak się ugotuje - nauczy gotowanego pies nic innego / suchego nie ruszy
        • rinoa_woman Re: co jedzą Wasze psy? 18.04.20, 13:14
          Dokładnie. Josera w większości składa się z mączki mięsnej czyli w praktyce wrzucają tam wszystko to czego nie da się sprzedać z ubojni, suszą i mielą. Z reguły trafiają tam najgorsze odpady. To nie jest dobry skład.
          A z tym karmieniem gotowanym to też się nie zgodzę. Wszystko zależy od psa. Mojemu kiedyś gotowałam co 2, 3 dni i mieszałam z suchą karmą i po jakimś czasie nie chciał tego jeść. Musiałam wrócić do suchej i puszek.
    • rinoa_woman Re: co jedzą Wasze psy? 17.04.20, 13:08
      Mój pies, wiekowy senior, któremu wypadły już prawie wszystkie zęby, je głównie papki. Suchą karmę zalewam ciepłą wodą i czekam aż zmięknie i mieszam z puszkową mokrą. Przy wyborze karmy należy zwracać uwagę na skład. Najważniejsze aby na 1 miejscu było mięso, najlepsze świeże ewentualnie suszone, potem dodatki warzywno-owocowe, najlepiej bezzbożowa, bez barwników i konserwantów. Czyli tak jak dla siebie, prosty skład z najważniejszych składników - białko, węglowodany, tłuszcze. Najlepiej składowo wychodzi Acana lub Orijen, ale nie wszystkie psy je lubią, mój gardził.
      • thea19 Re: co jedzą Wasze psy? 17.04.20, 14:30
        jej pies ma już 7lat
        • rinoa_woman Re: co jedzą Wasze psy? 17.04.20, 15:58
          Czyli teoretycznie jest już seniorem. Mój ma 14 lub więcej, nie wiem ile miała lat gdy brałam ją ze schroniska, obstawiałam 2, ale możliwe że więcej.
          • thea19 Re: co jedzą Wasze psy? 17.04.20, 16:10
            w poście było, że mała, może niekoniecznie o wielkość chodzi
    • janja11 Re: co jedzą Wasze psy? 17.04.20, 16:09
      Dolina Noteci
      www.dolina-noteci.pl/
    • 1papryczka.chili Re: co jedzą Wasze psy? 03.10.23, 22:37
      Suchą karmę bezzbożową, tak dokładnie to Prize food dla shih tzu. Mokrą karmę w puszkach kupowaną w zoologicznych, staram się kupować jakości super premium. Czasem coś ugotowanego, jeśli gotuję wywar na zupę, to daję mięsko. Poza tym lubi orzechy, arbuza, maliny. Kupuję też smaczki typu suszone mięso.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka