Dodaj do ulubionych

Laptop - jaka firma?

24.09.16, 12:42
J.w.
Wymagania: 15 cali, do użytku codziennego (filmy, seriale, fora, youtube). Żadnych gier.
Budżet: 2 tys.
Nie chodzi mi o konkretne modele, ale ogólnie o firmę. Które są lepsze, które gorsze...?
Dell? HP? Lenovo?
Obserwuj wątek
    • asiula1306 Re: Laptop - jaka firma? 24.09.16, 16:03
      Generalnie, kiedy ja szukałam, mój brat powiedział mi, że najważniejsze są "bebechy" i firma aż tak się nie liczy, aczkolwiek żebym nie brała HP. Ja mam Asus, dałam za niego 1999, używam go dokładnie do tego co ty, dla syna kupiłam Lenovo, on korzysta głównie z programów do nauki i jakieś gry
    • beataj1 Re: Laptop - jaka firma? 24.09.16, 16:05
      Parę miesięcy temu kupiłam Della. Miał do spełnienia dokładnie takie zadania jak u Ciebie. Na tą chwilę jestem bardzo zadowolona.
      A i też: większość osób zajmujących się komputerami odradzało mi HP co mnie szczerze dziwiło, bo wydawało mi się że to dobra firma.
      • aperol.spritz Re: Laptop - jaka firma? 24.09.16, 16:17
        Warto smile mamy w domu 2, mój kosztował ok 2500 zł (nie pamietam dokładnie), męża droższy, ale korzysta się swietnie - lekkie, cienkie, dobra rozdzielczość, dotykowe ekrany. Teraz wchodzi jakaś nowa yoga, ale bedzie kosztować ponad 6 tys 😔
      • kaha_org Re: Laptop - jaka firma? 24.09.16, 22:36
        Nie warto. Kupilam dwa lata temu za dobre 4k i nigdy tak bardzo nie bluznilam na laptopa. Najpierw spedzil trzy miesiace w reklamacji (zawieszal sie przy przechodzenie w stan uspienia - problemy z plyta glowna), niby to naprawili ale do tej pory bardzo czesto gubi siec/zawiesza sie przy restarcie/przekreca mu sie ekran.
        Zawsze ialam Della i na pewno do niego wroce. Lenovo - nigdy (maz dodatkowo kupil tableta i tez nie jest zadowolony).
    • leyla76 Re: Laptop - jaka firma? 24.09.16, 19:49
      Man HP kupiony ok 7 lat temu i w sumie działa bez zarzutu. Dobra wymieniałam baterie bo stara padła kompletnie. problem z moim HP to to, że sie strasznie nagrzewa. Im starszy tym gorzej, bez podstawki chłodzącej nie da sie go używać bo sie sam z przegrzania wyłącza. nawet plastik od spodu sie z gorąca zniekształcił. podobno HP tak maja wiec kolejny mój laptop to już nie będzie HP.
    • lauren6 Re: Laptop - jaka firma? 24.09.16, 20:42
      HP ma dobre laptopy, ale nie te niskobudżetowe.
      Dell to porządne laptopy.
      Lenovo odradzam. Kupiliśmy takiego za ponad 4 tysiące i to jest najbardziej awaryjny laptop jakiego kiedykolwiek mieliśmy. Psują się w nim różne podzespoły, a używany jest w domu jako komputer nr 3, sporadycznie.
      • czarnaryba78 Re: Laptop - jaka firma? 24.09.16, 22:28
        Chciałam to przeczytać wink Tzn., że Dell ma porządne laptopy.
        Obecnie mam ASUSa. Staruszek ma chyba z 8 lat i już ledwo zipie. Miałam okazję chwilę pracować na Dellu i właśnie taki laptop chciałabym mieć. Ale wolałam się upewnić smile
        • dyzurny_troll_forum Re: Laptop - jaka firma? 27.02.19, 17:31
          czarnaryba78 napisał(a):

> Chciałam to przeczytać wink Tzn., że Dell ma porządne laptopy.

Ma bardzo porządne, zwłaszcza serie biznesowe. Chyba najlepsze z laptopów obecnie.

Firmowego mam Latitude E7450, malutki, leciutki, miły w dotyku, bardzo fajna klawiatura, bateria trzyma kilka godzin, wytrzymały jeśli chodzi o upadki czy uderzenia. Mam go dwa lata, a dostałem używanego... cały czas oryginalna bateria (a sporo pracuje na baterii)!

Domowego mam Inspirona SE7720, widać, że to jest tańsza linia, zwłaszcza po plastikach i spasowaniu. Ale kupiony 05/2014 i nic się z nim nie dzieje....
        • danaide Re: Laptop - jaka firma? 27.02.19, 21:09
          Pracowałam na Dellu z linii Inspiron, budżet trochę większy, ale do 2 tysięcy też były. Sam laptop bardzo przyjemny. Jak wybierałam to wahałam się między Dellem a HP i ktoś mi podpowiedział, że Dell ma serwis 24h door-to-door, a HP - dwutygodniowy. Na początku było trochę problemów z Windowsem, ale to załatwił zdalnie na telefon Microsoft.
    • mikams75 Re: Laptop - jaka firma? 24.09.16, 21:12
      mialam juz rozne, nie widze pomiedzy nimi wielkiej roznicy...
      teraz mam acer, wczesniej hp, sony, samsung.
      Zawsze wybieralam to co w danym momencie mialo dobre parametry przy odpowiedniej cenie, nie przywiazuje sie do marek.
    • feel_good_inc Na pewno nie Lenovo 25.09.16, 15:54
      Obecnie jest to bardziej sprzęt szpiegowski niż laptopy/tablety. Serio, backdoory w sprzęcie, rootkity instalujące się z poziomu BIOS - a to tylko wykryte zagrożenia. Wywiady i administracja kilku krajów oficjalnie zakazały kupowania tej marki swoim oddziałom.

Literki na obudowie się nie liczą, liczy się segment. Tanie laptopy segmentu marketowego to u każdego producenta straszna kupa, podczas gdy segment biznesowy to zupełnie inna jakość wykonania, co przy obecnym zastoju w segmencie mocy obliczeniowej komputerów domowych powoduje, że zdecydowanie bardziej opłaca się kupić poleasingowego laptopa serii biznesowej niż nowego z marketu. O ile tylko ma na pokładzie i5, co najmniej 4GB RAM i dysk SSD, to będzie idealnym wyborem.
      • dyzurny_troll_forum Re: Na pewno nie Lenovo 27.02.19, 17:33
        feel_good_inc napisał:

> Obecnie jest to bardziej sprzęt szpiegowski niż laptopy/tablety.

Lenovo? Jak wszystko z Chiń!

> Literki na obudowie się nie liczą, liczy się segment. Tanie laptopy segmentu ma
        > rketowego to u każdego producenta straszna kupa, podczas gdy segment biznesowy
        > to zupełnie inna jakość wykonania,

Ależ ja się z Szanownym Panem muszę zgodzić....
        • czarnaryba78 Re: Laptop - jaka firma? 26.09.16, 07:03
          Eh uncertain Dysk jest dla mnie nieistotny, bo wszystko czego potrzebuję trzymam na dysku zewnętrznym. Na dysk w laptopie nie zamierzam nic wrzucać.
          Czy w cenie 2 tys. nie da się kupić fajnego laptopa? Nie oczekuję cudów... A nie wyczaruję więcej.
          • lauren6 Re: Laptop - jaka firma? 26.09.16, 08:51
            W xkom za 1800 zł masz Dell Vosotro 8 gb ramu, 240 gb ssd, bez dodatkowej karty graficznej, matowa matryca. Tylko system trzeba dokupić.

Nie napisałaś do czego ten laptop. Podejrzewam, że głównie do netu i prostych programów biurowych (word,excel itd). Moim zdaniem ten wymieniony przeze mnie będzie najlepszy w tej cenie. Nie placisz za drugą kartę graficzną. Rozdzielczość standardowa dla tej klasy laptopów, ale matryca matowa, więc mniej meczy oczy. Dysk ssd da szybsze ładowanie systemu. Przy 8 gb ramu Windows nie będzie się dusił, jak przy 4 gb. Plus 3 lata gwarancji producenta.
            • blablanie Re: Laptop - jaka firma? 26.12.16, 09:34
              Mam drugiego della (xps) ma 7lat i smiga niezle,ale ma kilka minusow:najważniejszy mankament to psujący się zasilacz-używać da się nadal ale nie bez kabla...jest głodny i nie ma dysku sad. Maz ma della z niższej półki i mimo,ze nowszy to ma 4gb ramu i to jest za mało...szwagrowi z dellem tez zepsuł się zasilacz...
              Podsumowując uważam ze ważny jest procesor ,min. I5,przynajmniej 8gb ramu i dysk ssd.żadne dodatkowe grafiki do zwyklego użytku nie sa potrzebne.
          • feel_good_inc Re: Laptop - jaka firma? 26.09.16, 09:28
            > Eh Dysk jest dla mnie nieistotny

Jest istotny, dużo bardziej niż procesor odpowiada za responsywność systemu i programów. Kupowanie komputera bez SSD to w dzisiejszych czasach czysty masochizm.
      • olewka100procent Re: Laptop - jaka firma? 17.12.16, 22:49
        Mój HP to dziadzio 12 lat, powoli ale śmiga.przezyl kilka upadków i nie ma połowy klawiatury dzieci wydłubały. Może się teraz pogorszyło w tej firmie. Ale to tak jak z Bosch. Kiedyś solidna niemiecka marka, dziś produkują szajs
    • czarnaryba78 Re: Laptop - jaka firma? 25.12.16, 13:54
      Czy taki laptop będzie ok?
      www.x-kom.pl/p/337712-notebook-laptop-156-dell-vostro-3568-i3-6100u-4gb-120500-win10x.html
      Wzięłam sobie do serca Wasze rady. Jest zintegrowana grafika, jest SSD.
      Jest wgrany Windows (nie mam siły na zabawę z Linuxem albo samodzielne wgrywanie systemu - to nie moja bajka wink I nie przekonujcie, że to łatwe).
      Wszelkie porady mile widziane smile
    • boo-boo Re: Laptop - jaka firma? 25.10.18, 22:15
      Miałam HP-eka przez lata ( w 2006 kupiony) i jeszcze działa ale za wolny już jest. Ale fakt, że z górnej półki był biznes line czy jak im tam. Natomiast HP, którego kupiłam ojcu 3 lata działał i zdechł. Teraz mam Samsunga -kupiony 2011 i nadal śmiga. Wszystko zależy od tego jaki procesor i cala reszta.
    • karola2122 Re: Laptop - jaka firma? 26.10.18, 10:12
      HP nie! mam od roku, i już zaczyna coś się dziać: a to nie zawsze działa enter, a to padł wiatraczek., musiałam wymienić, tracąc gwarancję (bo robiłam to sama - nie mogę przez kilka tygodni czekać, aż serwis naprawi na gwarancję). Matryca słaba, kolory szarawe i nienaturalne (karta AMD Radeon, jak miałam w innych, ale tym razem wypadło słabo. Itd. Był w promocji za 2 tys.

Kiedyś na początku miałam Acera z Vistą w promocji, obecnie ma go moja mama, laptop ma ok. 10 lat i ciągle działa bardzo dobrze. Fakt, że nie aktualizują się już niektóre programy. Nigdy nie narzekałam na Vistę, a po Service Pack'ach w ogóle było super. O wiele lepiej, niż na moim obecnym HP z Windows 10 (Win10 bardzo nie lubię). Po tym pierwszym Acerze kupiłam sobie drugi z Siódemką za 2 tys. (pierwszy zagarnęła moja mama, bo tam było dużo gier uncertain ), i ten drugi Acer działał dobrze, ale był słabszy ( gorszy dźwięk, potem padła kamerka internetowa, potem nagrywarka DVD..), ale służył 7 lat. Więc może pokusiłabym się na kolejny Acer, ale na pewno nigdy więcej nie kupię HP. I odradzam.
    • mdro Re: Laptop - jaka firma? 26.10.18, 11:18
      Dziewczyny, wątek sprzed dwóch lat wyciągnięty przez spamera!

(a jeśli ktoś chciałby się posiłkować zawartymi tu radami, to lapków Samsunga się już ni8e kupi).
    • miriam_73 Re: Laptop - jaka firma? 27.02.19, 16:11
      Mam czwartego z rzędu HP-ka i bardzo sobie chwalę, właśnie firmowy informatyk polecił bieżący i poprzedni. Wcześniej swoje prywatne także miałam HP-ki. Jeden w okolic roku 2010-11 faktycznie się grzał, dokupiłam mu podstawkę z wiatraczkiem i to w dużej mierze załatwiło problem. Żaden z następnych nie wykazywał tego problemu. Podróżne mini też mamy z HP. Nie mamy im nic do zarzucenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka