Dodaj do ulubionych

Język koreański

06.08.19, 13:32
Chciałabym nauczyć się nowego języka. Ostatnio oglądam " Pyrę w Korei" i wymyśliłam sobie naukę koreańskiego.
Zna, któraś z was ten język ?
A może polecicie inny, " fajny" wink język ?
Obserwuj wątek
              • cauliflowerpl Re: Język koreański 08.08.19, 07:18
                Tak? Nie sądzę, szczerze mówiąc. Nie ma w nim niczego takiego, co by na to wskazywało. Gramatyka jest trudna ale nie niemożliwa do opanowania, wymowa dla polaka prosta (i w drugą stronę, osoby znające baskijski nie miewają problemów z wymową polską*), ze słuchu też się wszystko rozumie.
                Trudny jest dlatego, że nie kojarzy się zupełnie z niczym. Nowe słowa są ściągnięte z hiszpańskiego, ale stare po prostu trzeba wkuć na pamięć, nie pomoże francuski, włoski ani żaden inny język. Po prostu trzeba całe słownictwo wkuć na pamięć.

Jest tu zresztą wiele osób, które euskera nauczyły się w szkole czy nawet na kursach, znajomy nawet od zera doszedł do poziomu, który pozwolił mu zostać nauczycielem w baskijskojęzycznej szkole.

Myślę, że to bardziej otoczka tajemniczości języka baskijskiego przyczynia się do tej opinii, niż jego rzeczywista trudność.

*www.youtube.com/watch?v=jOg-6pnkkU0
                Znam te dziewczynę osobiście, mówi po polsku lepiej niż niejeden Polak wink
    • morsk2 Re: Język koreański 06.08.19, 16:29
      Ja się kiedyś dla przyjemności uczyłam litewskiego.
      Potem miałam satysfakcję, kiedy pojechałam do Wilna i mogłam się dogadać.
      Ale teraz po kilkunastu latach niewiele mi z tego w pamieci pozostało.
      Wybierz język, którego bedziesz używać i utrwalać mówiąc, czytając książki czy chociażby słuchając piosenek.
    • jasnoklarowna Re: Język koreański 07.08.19, 00:44
      Ja się uczę koreańskiego czysto hobbystycznie.
      W sieci cała masa materiałów.
      Alfabet wizualnie wydaje się trudny ale jest łatwy do opanowania. Moim zdaniem ważne jest osluchiwanie z językiem. Kiedyś już pisałam na forum że lubię koreańskie dramy więc oglądam je z polskimi napisami w ramach osłuchania z językiem.
      Nie wiem czy kiedyś brde miała okazję się dogadać po koreańsku ale satysfakcja i oslupiale miny niektórych znajomych jak się wygadam że się uczę tego właśnie języka bezcenne.
      • tt-tka Re: Język koreański 07.08.19, 07:17
        Kiedys krociutko uczylam sie indonezyjskiego, tzn jezyka, w ktorym wydaje sie prase w Dzakarcie, jak on sie ma do tamtejszych dialektow, nie wiem do dzis. Latwo bylo, bo dysponowalam slowniczkiem w alfabecie lacinskim. Dzis pamietam tylko, ze slowo orangutan pochodzi wlasnie stamtad, orang utan= czlowiek z lasu. I ze liczbe mnoga w pismie zaznaczalo sie "do kwadratu", a w mowie powtorzeniem, orang orang=ludzie.
        A wzielam sie za to, bo wpadla mi w rece tamtejsza gazeta i ow slowniczek, czystym przypadkiem. Po nic mi to bylo.
    • ira_08 Re: Język koreański 07.08.19, 07:28
      Ja się uczę szwedzkiego i nie wiem czy język można "polecić", zależy co kto lubi. Jaką masz motywację? Znać jakiś "egzotyczny" język, wyjechać do pracy, móc znaleźć lepszą pracę w Polsce, czytać książki w oryginale?
      • jasnoklarowna Re: Język koreański 07.08.19, 21:42
        To chyba kwestia indywidualna.
        Niektórzy za najtrudniejszy uważają chiński. Tam prawie nie ma gramatyki natomiast tzw tony i wymowa są skomplikowane. Np ten sam dźwięk wymawia y różnym tonem różne rzeczy znaczy.
        Co do japońskiego się nie wypowiem bo nie wiem.
        W koreańskim mylące może być to że są tam formy honoryfikatywne. W różny sposób rozmawia się z osobami ważniejszym od siebie, z osobami równym i osobami mniej ważnymi.
        Ta ważność może dotyczyć stanowiska lub wieku.
        Na razie koreański mi się podoba ale ja się wogole kulturą ich zafascynowałam.
    • berdebul Re: Język koreański 07.08.19, 21:31
      Indonezyjski jest bardzo prosty, mozna go opanować bardzo szybko. Gramatyka jest wręcz uboga.
      Koreański jest ciekawy, zwłaszcza alfabet.
      Wybierz język, którym bedziesz sie posługiwać, inaczej szybko zapomnisz.
      • tt-tka Re: Język koreański 07.08.19, 23:32
        berdebul napisała:

> Indonezyjski jest bardzo prosty, mozna go opanować bardzo szybko. Gramatyka jes
        > t wręcz uboga.

Zgadza sie. Dysponujac kieszonkowym slownikiem bylam w stanie przeczytac gazete smile

> Wybierz język, którym bedziesz sie posługiwać, inaczej szybko zapomnisz.

To tez to. Uczenie sie jezyka dokladnie po nic to moze byc mily wypelniacz czasu, ale nic wiecej. jezeli zamierzasz w tym jezyku czytac, ogladac filmy, rozmawiac (i masz takie mozliwosci), to ma sens.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka