Dodaj do ulubionych

Będziemy zdrowsi

21.12.19, 15:25
Dzięki decyzjom rządu ma zdecydowanie polepszyć się zdrowie Polaków. Od 1.04.2020 mają wejść w życie podatki, mające na celu ograniczenie spożycia niektórych niezdrowych produktów.

Podrożeją słodzone napoje, takie jak coca-cola czy soki owocowe. Podwyżka o 0,7 - 1,0 zł na litrze to wzrost ceny tych niezdrowych produktów o około 30%.

Podrożeją tak zwane małpki. Wzrost cen o 1 zł od butelki to podwyżka rzędu 20%.

Podrożeją reklamy suplementów diety, co przełoży się na wzrost ich cen. Ta podwyżka to wzrost o 10%.

Podrożeją alkohole (od piwa do spirytusu) o około 6 - 7%.

Podrożeje tytoń i wyroby tytoniowe. Skala podwyżki nie jest jeszcze ujawniona.

www.money.pl/podatki/podatek-cukrowy-i-oplata-za-malpki-ministerstwo-zapowiada-projekt-6458734796478593a.html
nowosci.com.pl/akcyza-na-alkohol-i-papierosy-w-2020-r-w-gore-10-procent-podwyzki-to-efekt-obietnic-pis-strach

Podobno mówi się o opodatkowaniu cukru w słodyczach, a także o podatkowym ograniczaniu spożycia innych szkodliwych produktów, takich jak tłuszcze i mięso.

S.
--
Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
Obserwuj wątek
  • makurokurosek Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 15:32
   osobiście uważam, że produkty zawierające dodatki wpływające na nadpobudliwość oraz obniżające koncentrację powinny mieć nałożony dodatkowy podatek nawet 100%, który w całości winien być przeznaczany na służbę zdrowia, a konkretnie psychiatrię
   • sasanka4321 Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 15:45
    >Ide po czipsy (sól póki co nie drozeje, jak widze).<

    Ani olej, ani ziemniaki big_grin

    Mysle, ze jak zakoncza te podatkowa reforme zdrowotna, to bedzie nam bardzo latwo odrozniac produkty zdrowe od niezdrowych. Nie trzeba bedzie wczytywac sie w etykiety - poprostu co tanie, to zdrowe, co drogie, to niezdrowe. Inna sprawa, ze tylko na to tanie bedzie nas stac big_grin
    • ultimate.strike Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 15:52
     Nie będzie już łażenia po sklepach i kupowania spodni. Spodnie pozostaną tylko dla tych, których stać na leczenie ciężkich odspodniowycch chorób.

     --
     Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
    • cauliflowerpl Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 15:55
     A wiesz, u mnie to w sumie tak jest, ze zielenina tania a miecho i sery drogie. Myslalam, ze taki mamy klimat, a to polityka. Przy okazji wyjasnia to wysokie ceny awokado i fig - jedno tluste a drugie slodkie!
    • snajper55 Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 15:57
     sasanka4321 napisała:

     > >Ide po czipsy (sól póki co nie drozeje, jak widze).<
     >
     > Ani olej, ani ziemniaki big_grin
     >
     > Mysle, ze jak zakoncza te podatkowa reforme zdrowotna, to bedzie nam bardzo lat
     > wo odrozniac produkty zdrowe od niezdrowych. Nie trzeba bedzie wczytywac sie w
     > etykiety - poprostu co tanie, to zdrowe, co drogie, to niezdrowe. Inna sprawa,
     > ze tylko na to tanie bedzie nas stac big_grin

     Będzie nas stać na miskę ryżu.

     S.
     --
     Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
      • alicia033 Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 16:09
       zgadza się.
       A lud, jak widac po wypowiedziach w tym wątku, jeszcze się z tego cieszy.
       Durny jak but ten suweren, inaczej nie da się go nazwać.

       --
       volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
       "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
       czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
  • szeera Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 15:39
   "Dzięki decyzjom rządu ma zdecydowanie polepszyć się zdrowie Polaków."

   Niezależnie od prawdziwej motywacji rządu i sympati lub nie do niego, są to kroki wpływające pozytywnie na zdrowie populacji. Żaden z tych podatków nie jest zresztą polskim pomysłem, są one z powodzeniem wykorzystywane w innych krajach. Zresztą na tych poziomach podwyżek o których mówimy, im będą one wyższe tym dla zdrowia lepiej.
  • alicia033 Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 15:45
   rotfl

   --
   z wątku "Kto z was emigruje gdy pis wygra?"
   volta2: "mam nadzieję , że mój mąż. Dlatego z całą premedytacją będę głosowała na pis, i nawet wszystkich dookoła namawiam, bo strasznie potrzebuję wybyć na paroletni kontrakt jako osoba towarzysząca".
  • laaisa Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 15:53
   Akurat popieram. Chipsów nie kupuję więc mocno zdziwiła mi ich cena, prawie 8 zł za paczkę. Wódka zaś niecałe 30 zł. A pomarańcze w promocji za niecałe 2 zł.
  • australijka Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 15:57
   Taaaa. Gdyby chodziło o zdrowie zwiększono by nakłady na oświatę zdrowotną i profilaktykę. I obniżono ceny zdrowych produktów. Trzymano by za .... normy niezdrowych składników w produktach.
   Wiadomo, że uzależniony od nikotyny, cukru, alkoholu i tak kupi kosztem innych produktów lub innych domowników. Będą robić te skręty w maszynkach, chlać najpodlejszy zajzajer. Nigdy nie działało i teraz nie zadziała. Mam 5 dorosłych domowników. Nie pijemy. Jakaś tam lampka wina, kieliszek domowej nalewki. Ktoś za nas te średnie prawie 100 litrów piwa czy ponad 3 litry czystego spirytu wypija. Już wiemy, że nigdy tak naród nie pił i nigdy tak gruby nie był.
   • ultimate.strike Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 16:01
    Gdyby o zdrowie chodziło rozpoczęto by eliminowanie głównego czynnika chorobotwórczego, czyli spodni. Niestety, spodnie są feministycznym bóstwem, w regulaminach wielu firm i instytucji wpisany jest obowiązek ich noszenia, czyli szariat feministyczny mamy i nie da się go ruszyć. Tak długo, jak nic z tym nie zrobimy zachorowalność na choroby cywilizacyjne będzie rosła.

    --
    Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
    • makurokurosek Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 16:43
     Jeżeli chipsy , czy napoje zdrożały o 100%to stałby się produktem extra , i dzieciaków nie byłoby stać na codzienną konsumuje ,a to wpłynęło by zarówno na poprawę koncentracji jak i zmiejszyboby nadpobudliwość . Tak więc takie działanie jak najbardziej wpłynie na zdrowie psychiczne dzieci .
     • ultimate.strike Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 16:50
      Ale nie wplynie na częstotliwość występowania chorób cywilizacyjnych gdyż dziwnym trafem główny czynnik ryzyka się na liście podatkowej nie znalazł.

      --
      Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
         • makurokurosek Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 19:50
          Podwyżka cen na produkty szkodliwe. W przypadku osób uzależnionych od alkoholu czy papierosów wzrost cen nie wpłynie na ich spożycie, o tyle w przypadku osób nieuzależnionych wpłynie to na ograniczenie korzystania z tych używek. Natomiast wzrost cen niezdrowego jedzenia, wpłynie na zmniejszenie jego spożycia. O ile alkohol z domowej produkcji jest tak samo niezdrowy jak kupny, o tyle słodycze i napoje domowej roboty są o wiele zdrowsze niż te kupne i przede wszystkim pozbawione dodatków wpływających na nadpobudliwość. Ta ustawa może uderza w tych którzy w nadmiarze kupują produkty objęte podwyżką, pytanie czego używasz w nadmiarze alkoholu, papierosów czy chipsów że tak bardzo ta podwyżka cie wkurza.
           • ultimate.strike Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 20:01
            A najbardziej wkurza mnie brak jakichkolwiek akcji profilaktycznych w zakresie najważniejszej i najpowszechniejszej przyczyny chorób tzw. cywilizacyjnych. Zamiast zająć się tym, skoro są jednoznaczne badania wiążące "męskie" spodnie z uszkodzeniami genetycznymi, czyli chorobami cywilizacyjnymi Emamy wypisują jakieś śmieszne wątki-paszkwile na mój temat i sie zachwycają swoją własna błyskotliwością.

            --
            Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
            • makurokurosek Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 20:19
             Mam dzieci szkolne od lat widzę problem wzrastającej agresji i nadpobudliwości, dlatego uważam , ze wzrost cen na produkty znacznie wpływające na wzrost niepożądanych cech jest dobra ,bo ograniczy ich spożycie , a co za tym idzie wpłynie na ograniczenie niepożądanych zachowań . Rozumiem, że jako nałogów ego palacza wkurza cie podwyżka ale spójrz na to szerzej . Nawet ty postawiona pod murem będziesz musiała podjąć decyzję obiad dla dzieci czy papierosy i raczej każdy zdrowy na umyśle wybierze obiad
             • ultimate.strike Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 20:24
              o pierwsze, jestem facetem. o drugie, nie wkurza mnie nawet podwyżka papierosów, wkurza mnie brak działań w zakresie zagrożenia od papierosów poważniejszego. A co do wzrastającej agresji, winne jest w większym stopniu wychowanie, całe społeczeństwo, postawy ludności wobec drugiego człowieka, pogo za pieniądzem, uważanie statusu majątkowego za najważniejszy wyznacznik i...rap wychwalający patologię.

              --
              Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
              • makurokurosek Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 20:37
               "A co do wzrastającej agresji, winne jest w większym stopniu wychowanie, całe społeczeństwo,"

               I tu się mylisz, poczytaj sobie o dodatkach i barwnikach np E 102 ,E 132,E124
               dziecisawazne.pl/chemia-w-zywnosci-lista-szkodliwych-e/

               Nawet nie wiesz jak bardzo szkodliwe są te produkty, jak bardzo nakręcają dzieciaków. Najwidoczniej nie zdajesz sobie nawet sprawy z tego jak wiele dzieci cierpi na braki koncentracji, trudności w uczeniu się jak wiele ma nadpobudliwość. Wystarczy zobaczyć ile dzieciaków od małego futrowanych jest sztucznym g.wnem.
             • berdebul Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 20:36
              O Borze szumiący. To jest MIT. Tysiące razie obalony i wyciągnięty z tylka, na podstawie badania JEDNEGO dziecka. www.eatright.org/food/nutrition/dietary-guidelines-and-myplate/sugar-does-it-really-cause-hyperactivity
             • hukop Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 21:00
              makurokurosek napisała:

              > Mam dzieci szkolne od lat widzę problem wzrastającej agresji i nadpobudliwości,
              > dlatego uważam , ze wzrost cen na produkty znacznie wpływające na wzrost niepo
              > żądanych cech jest dobra ,bo ograniczy ich spożycie , a co za tym idzie wpłynie
              > na ograniczenie niepożądanych zachowań .

              big_grin to teraz idziemy o krok dalej, wcześniej były dzieci zaburzone, teraz powód ich niewychowania zganiacie na nieodpowiednią dietę smile co będzie następne? zła pogoda? Zacznijcie w końcu dzieciory wychowywać to nie będą agresywne i nadpobudliwe. Takie właśnie są, bo im za dużo pozwalacie. Tyle w temacie i nie wymyślajcie pierdół, bo to już jest żenujące. Wszystko i wszyscy na około winni, tylko nie wy!
   • szeera Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 16:12
    "Nigdy nie działało i teraz nie zadziała."

    Australijka, Ty chyba masz coś wspólnego ze zdrowiem. Zerknij sobie na badania. Podatki od produktów szkodliwych działają. Podatek od cukru jest jedną z nielicznych rzeczy która działa w walce z otyłością. To jest właśnie skuteczna profilaktyka. Za to wiadomo, że "oświata zdrowotna" w stylu "nie pal, nie pij, nie jedz cukru", nie działa lub działa bardzo słabo.
     • asia-loi Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 20:25
      ultimate.strike napisał:

      > Więc czekam na drastyczny wzrost cen spodni, inaczej sie chorób cywilizacyjnych
      > nie pozbędziemy.
      >

      A jakie to są choroby od noszenia spodni?


      --
      Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
      Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
       • ultimate.strike Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 21:05
        W każdych spodniach dochodzi do przegrzewania jąder, co udowodniono za pomocą termometru w linkowanym przeze mnie artykule. A skutkiem jest uszkodzenie DNA nasienia, co też w artykule napisano. Skutkiem zjawiska, w ktorym cale pokolenie mężczyzn uszkadza sobie DNA nasienia jest wzrost zachorowalności na wszystkie choroby warunkowane genetycznie w kolejnych pokoleniach.

        --
        Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
        • asia-loi Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 21:38
         ultimate.strike napisał:

         ... Skutkiem zjawiska, w ktorym cale pokolenie mężczyzn uszkadza sobie DNA nasienia jest wzrost zachorowalności na wszystkie choroby warunkowane genetycznie w kolejnych pokoleniach.
         >


         No, ale facecie nagle nie zaczną chodzić w czymś innym niż spodnie, bo niby w czym?
         No chyba, że będą nosili takie spodnie jak młodzi faceci - krok w kolanach, w których zresztą koszmarnie wyglądają.
         • ultimate.strike Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 23:17
          No, ale facecie nagle nie zaczną chodzić w czymś innym niż spodnie, bo niby w czym?

          Już nawet Chińczycy sie do tej zmiany na rynku odzieżowym przygotowali i przestawili częśc fabryk na produkcję spódnic imitujących kilty. Tylko Emaatka jeszcze nic nie wie.

          No chyba, że będą nosili takie spodnie jak młodzi faceci - krok w kolanach, w których zresztą koszmarnie wyglądają.


          Badania wykazały że takie spodnie w zakresie uszkadzania DNA i obniżania płodności nic nie dają. Luźne spodnie z niskim krokiem idą do tego samego kontenera na śmieci co rurki.

          --
          Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
          • ultimate.strike Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 23:32
           Tak więc jest w czym. Podaż kiltów i innych rodzajów męskich spódnic jest i rośnie, popyt też. Na wiosnę na rynek weszli więksi gracze, Chińczycy, ZARA, wróble ćwierkają, że w 2020 roku kolejna duża międzynarodowa sieć zacznie sprzedawać spódnice dla facetów. To już nie jest rynek niszowy dla irlandzkich tancerzy.

           --
           Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
  • rosapulchra-0 Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 16:10
   Nie pamiętam czy pod koniec zeszłego roku czy na początku tego wprowadzono takie podwyżki w UK. Nie wiem jak w skali kraju, ale w moim domu zdecydowanie spadło zapotrzebowanie na słodkie napoje i same słodycze. Alkoholu nie pijemy, papierosów nie palimy.

   --
   "Dobre wychowanie polega nie na tym, że nie oblejesz obrusa sosem, lecz na tym, że nie zauważysz, kiedy to zrobi ktoś inny" Antoni Czechow
   • alicia033 Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 16:59
    i co w zw. z tym, że cukier jest po 3 złote? Ma go sobie dziecko łyżeczką jeść zamiast chipsów, batona czy gumy?


    --
    "Do wierzących, jazda samochodem"
    "Zawsze jak wsiadam do samochodu odmawiam krotka modlitwe.Wiem,ze nie raz zawierzenie uratowalo mi/nam zycie.Jak kiedys jadac na slasku, ruszajac na zielonym, kierowca z lewej z ogromna predkoscia wjechal na czerwonym i smignal nam przed maska.[...] I wiele innych pomniejszych." (ortografia oryginalna by mama.nygusa)
     • alicia033 Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 18:14
      laaisa napisała:

      > Upieczemy blachę szarlotki.

      > Jabłka po 2 zł za kg,

      gdzie?

      > a cukru tylko pół szklanki.

      znasz przepis na szarlotkę z jabłek i cukru tylko? Podziel się!
      --
      z wątku "Kto z was emigruje gdy pis wygra?"
      volta2: "mam nadzieję , że mój mąż. Dlatego z całą premedytacją będę głosowała na pis, i nawet wszystkich dookoła namawiam, bo strasznie potrzebuję wybyć na paroletni kontrakt jako osoba towarzysząca".
     • alicia033 Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 18:17
      się nie przerzuci, bo domowe wytwory:
      a) wymagają czasu
      b) ceny podstawowych produktów TEŻ rosną.

      a ta złotówka na opakowaniu więcej nie jest w stanie zrównoważyć obu ww punktów.


      --
      z wątku "Kto z was emigruje gdy pis wygra?"
      volta2: "mam nadzieję , że mój mąż. Dlatego z całą premedytacją będę głosowała na pis, i nawet wszystkich dookoła namawiam, bo strasznie potrzebuję wybyć na paroletni kontrakt jako osoba towarzysząca".
      • makurokurosek Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 19:55
       "się nie przerzuci, bo domowe wytwory:
       a) wymagają czasu"

       Naprawdę wyciśnięcie soku z owoców, czy zrobienie kompotu tyle czasu wymaga ? Obiad też wymaga czasu, a jednak większość ludzi go robi, bo nie stać ich na codziennie jedzenie na mieście

       "b) ceny podstawowych produktów TEŻ rosną."

       nadal jest to zdecydowanie tańsze, aniżeli kupne i na pewno zdrowsze.
       • snajper55 Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 20:02
        makurokurosek napisała:

        > "się nie przerzuci, bo domowe wytwory:
        > a) wymagają czasu"
        >
        > Naprawdę wyciśnięcie soku z owoców, czy zrobienie kompotu tyle czasu wymaga ? O
        > biad też wymaga czasu, a jednak większość ludzi go robi, bo nie stać ich na cod
        > ziennie jedzenie na mieście
        >
        > "b) ceny podstawowych produktów TEŻ rosną."
        >
        > nadal jest to zdecydowanie tańsze, aniżeli kupne i na pewno zdrowsze.

        Samodzielnie wyciskany sok z jablek, ktore podrożały w ciagu roku 100% też zdrożał 100%.

        S.
        --
        Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
       • alicia033 Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 20:12
        makurokurosek napisała:

        > Naprawdę wyciśnięcie soku z owoców, czy zrobienie kompotu tyle czasu wymaga?

        nie no, skąd, sam sie wyciska!
        <sarkazm, dla mało lotnych>

        --
        "Do wierzących, jazda samochodem"
        "Zawsze jak wsiadam do samochodu odmawiam krotka modlitwe.Wiem,ze nie raz zawierzenie uratowalo mi/nam zycie.Jak kiedys jadac na slasku, ruszajac na zielonym, kierowca z lewej z ogromna predkoscia wjechal na czerwonym i smignal nam przed maska.[...] I wiele innych pomniejszych." (ortografia oryginalna by mama.nygusa)
       • frey.a86 Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 21:01
        makurokurosek napisała:


        > Naprawdę wyciśnięcie soku z owoców, czy zrobienie kompotu tyle czasu wymaga ?

        A nie wymaga? Akurat obróbka owoców to upierdliwość jakich mało. Trzeba to albo obrać i pokroić, albo wydrylować lub poobrywać szypułki. Ja lubię gotować, ale babranie się w owocach to dla mnie najgorsza możliwa czynność kuchenna. Gdybym pijała napoje owocowe, to wolałabym dopłacić nawet i 5zł, byle tylko nie musieć gotować kompotu. Podejrzewam, że nie ja jedna.
        A do wyciśnięcia soku trzeba mieć sokowirówkę, która swoje kosztuje i zajmuje miejsce.
     • cauliflowerpl Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 19:05
      Tak, tak samo jak rodzice dzieci szkolnych radośnie chcieli przerzucić się na robienie dzieciom kanapek do szkoły gdy z powodu ograniczeń dotyczących asortymentu zagrożone zostały sklepiki szkolne.

      Kuśwa, mało zamieszki nie wybuchły.
      A przecież kanapka nie tylko zdrowsza ale i tańsza.
    • alicia033 Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 18:26
     laaisa napisała:

     > Więc na plus są.

     jak są na plus? Że ten nierząd jeszcze więcej pieniędzy obywateli przewali na swoje wałki?

     --
     45rtg o muzykach:
     "Do czynności grania na instrumencie nie trzeba nic, poza sprawnością manualną i ewentualnie oddechową. Nawet słuch nie jest potrzebny, chyba że do skrzypiec, albo puzonu. Wciska się określone klawisze, albo progi i gra muzyka."
     • makurokurosek Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 18:32
      Mnie dzieciaków i rzadziej będzie jadło chipsy popijając niezdrowymi ńapojami , a co za tym idzie obniży się nadpobudliwość u dzieci i zwiększy się ich koncentracja . Jak dla mnie to wystarczający powód by podwyżkę wprowadzić
        • ultimate.strike Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 21:24
         Spodnie też wpływają na wszystkich, z kolejnymi okoleniami włącznie. I nie tylko kogą spowodować nadpobudliwość, one zabijają na masową skalę, są o wiele skuteczniejsze od papierosów, a jednak nic w podatku o nich nie ma.

         --
         Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
         • ultimate.strike Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 21:28
          Na papierosach są ostrzeżenia o szkodliwości, ostrzeżenia są w reklamach papierosów i alkoholu, papierosy i alkohol objęte są akcyzą, media pełne sa info o szkodliwości papierosów, alkoholu, cukru, soli, barwników, konserwantów, pyłu zawieszonego, info o szkodliwości siedzi sobie spokojnie w RBM Journal i nikt sie tym nie interesuje. Jest moda antytytoniowa, antyalkoholowa, antyfastfoodowa, mody antyspodniowej nie ma, moga sobie spokojnie zabijać setkami milionów.

          --
          Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
      • alicia033 Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 19:01
       taaa, nadzieja matką głupich.
       Ale skoro chcesz być głupia, makurokurosek... - nikt ci tego nie zabroni.


       --
       45rtg o muzykach:
       "Do czynności grania na instrumencie nie trzeba nic, poza sprawnością manualną i ewentualnie oddechową. Nawet słuch nie jest potrzebny, chyba że do skrzypiec, albo puzonu. Wciska się określone klawisze, albo progi i gra muzyka."
  • asfiksja Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 17:05
   To krok w dobrym kierunku. Gdyby tak jeszcze przeznaczyć te środki na poprawę jakości opieki zdrowotnej, a nie na finansowanie kiełbasy wyborczej, jak to jest w planach, to już by było wspaniale.
    • szeera Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 17:34
     "O to niestety dbamy my poprzez WOŚP. Jaki by nie był rząd."

     Znowu mit. Wydatki WOŚPu są pomijalnie małe w porównaniu z budżetem NFZ. Co nie zmienia faktu, że jest to miła, jednocząca ludzi akcja, zwracająca czasem uwagę na istotne i zaniedbane obszary służby zdrowia, o niskich kosztach własnych.
     • alicia033 Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 18:24
      szeera napisała:

      > Znowu mit.

      to nie jest mit.
      Tak, NFZ płaci za wykonane procedury.
      NFZ nie finansuje wydatków na szpitalny sprzęt. Od łóżek po tomografy PET. Gdyby nie WOŚP to polskie porodówki i oddziały neonatologiczne wyglądalyby dalej tak, jak w polskich szpitalach wyglądają oddziały internistyczne dla dorosłych.

      --
      z wątku "Kto z was emigruje gdy pis wygra?"
      volta2: "mam nadzieję , że mój mąż. Dlatego z całą premedytacją będę głosowała na pis, i nawet wszystkich dookoła namawiam, bo strasznie potrzebuję wybyć na paroletni kontrakt jako osoba towarzysząca".
      • szeera Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 18:38
       "to nie jest mit.
       Tak, NFZ płaci za wykonane procedury.
       NFZ nie finansuje wydatków na szpitalny sprzęt."

       Oczywiście, że sprzęt też w ogromnej część jest finansowany ze środków publicznych. Z liczb które ktoś podał w tym wątku wynika, że WOŚP stanowi 2 promile budżetu NFZ, a są jeszcze przecież środki publiczne na ochronę zdrowia z innych źródeł. 2 promile to jest pomijalnie mało. WOŚP nie ratuje polskiej służby zdrowia. Jeśli ktoś chciałby ją uratować (a warto) to trzeba by podnieść składkę zdrowotną i wtedy zwiększyć nakłady do poziomu europejskiego.
       • alicia033 Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 19:05
        czego nie zrozumiałaś w zdaniu, że NFZ nie finansuje zakupu sprzętu dla placówek służby zdrowia, że dalej, z uporczywością debila, nie mającego pojęcia o tym, o czym mówi, porównujesz budżet NFZ z wydatkami WOŚP?


        --
        bo_ob napisała:

        >W wioskach powszechnie dostępne są chyba tylko okresowo cytryny i pomarańcze, jeśli >chodzi o owoce egzotyczne, no, może jeszcze banany.
        • ultimate.strike Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 21:33
         NFZ finansując procedury finansuje także pośrednio wydatki na sprzęt potrzebny do realizacji owych procedur. A że stawki są za niskie? Są i będą, z racji wzrostu zachorowalności oraz wzrstu zlożoności procedur medycznych ochrona zdrowia to studnia bez dna. W dużym stopniu przez DNA właśnie, czym regularnie psuję Ematkom forumową idyllę.

         --
         Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
    • ultimate.strike Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 18:58
     Chodzi jej o to ,że OBCISŁE spodnie źle wpływają na jakość spermy Co jest mitem ludowym. Dowiedziono, że obcisłe spodnie nie pogarszają jakości spermy. Dowiedziono też, że KAŻDE spodnie niszczą DNA oraz obniżają spermatogenezę (ale nie całkowicie, taki facet wciąż może płodzić dzieci tyle, że obarczone wadami genetycznymi). Linkowałem ostatni raz dzisiaj więc tym razem nie bede, Milka by musiała rozszerzyć tabelkę o częstotliwość linkowania publikacji medycznych.

     --
     Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
   • ultimate.strike Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 19:36
    Przecież od wieków mężczyźni chodzą w spodniach

    Rownież od wieków rośnie zachorowalność na choroby tzw cywilizacyjne. Rośnie pomimo wzrostu dostępności służby zdrowia, dostępności i kontroli żywności, wzrostu standardów higienicznych. Wyeliminowano już tysiące czynników podejrzewanych o wywoływanie ww chorób, a choroby mają sie dobrze. Nie ma woli by zacząć eliminować spodnie.

    --
    Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
    • buldog2 Re: Będziemy zdrowsi 21.12.19, 22:05
     S...! No, spływaj.

     --
     Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
     Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
     Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
     Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
      • buldog2 Re: Będziemy zdrowsi 22.12.19, 00:19
       Ta insynuacja to skąd? Z instrukcji handlarza kiltami?
       Widać ludzie się poznali i cienko idzie...

       --
       Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
       Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
       Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
       Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
       • ultimate.strike Re: Będziemy zdrowsi 22.12.19, 00:23
        Z agresji, jaką wywołuje u Ciebie publikowanie prawdy na temat przyczyn chorób nowotworowych. Zostawanie handlarzem kiltów nie jest opłacalne od momentu, gdy na rynek weszli wielcy gracze, dlatego też dawno temu odrzuciłem pomysł by się tym zająć. Zamiast sprzedawać 3 sztuki kiltów zorganizowałem ogólnoświatową kampanię społeczną non-profit.

        --
        Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka