Dodaj do ulubionych

Korepetycje online

21.03.20, 07:20
Czy emama w dobie pandemii chciałaby skorzystać z takiej usługi? Myślę o przyjaciółce, która pracowala w branży, w której jest i bedzie przestój. Wydaje mi się to fajna opcją - posadzić dziecko przy skajpie, a korepetytorka odrobi z nim lekcje, poćwiczyć angielski. Mowa o osobie bez wykształcenia pedagogicznego. Pytam o Wasze opinie, żeby ewentualnie pokazać jej ten watek.
Obserwuj wątek
   • nangaparbat3 Re: Korepetycje online 21.03.20, 09:26
    Miałam w życiu do czynienia z dziesiatkami nauczycieli - predyspozycje osobowościowe są decydujące. Douczyc się zawsze można, a jeśli ktoś zdolność do poddawania refleksji tego co robi, doświadczenie przychodzi bardzo szybko.
   • pitupitt Re: Korepetycje online 18.05.21, 10:02
    Niektórzy pomimo przygotowania i lat doświadczenia nadal są tylko "nauczycielami". Moja córka w tym roku była przygotowywana do konkursu przedmiotowego przez studentkę. Została finalistką. "Nauczycielka" z (chyba) przygotowaniem i (chyba) doświadczeniem nawet palcem nie kiwnęła w temacie, a teraz rozpowiada płoty ileż to ona czasu poświęciła, żeby przygotować młodą do konkursu🤦. Także nie wierzyłabym tak ślepo w te "przygotowanie" i "doświadczenie", bo z tym różnie bywa.
  • 123zielona123 Re: Korepetycje online 21.03.20, 08:30
   Tu jest trochę pułapek, które dobrze znać. daje korepetycje z biologii więc wiem.
   Po pierwsze obniży się poziom ekonomiczny społeczeństwa. np miałam ucznia - rodzice dentyści i on nie wie czy będzie kontynuował bo zostali bezdochodu.
   Możesz legalnie zarobić miesięcznie połowę najniższego wynagrodzenia. jeśli przekroczysz nawet o złotówkę, to musisz założyć działalność- podatek jest płacony rocznie tyle jeśli chodzi o Urząd Skarbowy
   Dużo gorzej z ZUSem bo jego interpretacja jest taka,że jak usługa to właściwie zlecenie i osoba zlecająca musi zapłacić ZUS od tego. Czyli właściwie to można tylko sprzedawać rzeczy.
   Na samym Skype wcale nie jest łatwo prowadzić zajęcia - trochę brak jednak interakcji.
   Wykształcenie pedagogiczne nie ma żadnego znaczenia. W końcu wszyscy nauczyciele je mają i ilu było beznadziejnych?
  • elf1977 Re: Korepetycje online 18.05.21, 06:24
   Udzielam w dobie pandemii. Przez zoom. Tylko 3 znajomym na ich gorącą prośbę. Da się to zrobić, choć jest trudniej niż twarzą w twarz, szczególnie jeśli chodzi o naukę pisania wypracowań. Z tym, że jestem czynnym egzaminatorem, wiem czego uczę i jak to jest sprawdzane na maturze. Nie wiem, do jakiego stopnia zaufałabym osobie niedoświadczonej.
  • la_mujer75 Re: Korepetycje online 18.05.21, 07:06
   Ja już rok temu, w wakacje, szukałam nauczycieli, którzy potrafią uczyć on-line.
   Moi to doświadczeni korepetytorzy, więc jakoś idzie.
   Nawet nie wiem, z jakich korzystają platform. Dzieciaki mają tablet, który jest też mocno wykorzystywany.
   Płacę im od razu po zajęciach (czasami w trakcie). Mają konta w bankach, w których ja też mam.
   Moi synowie nie narzekają. Jeden ma 13, a drugi rocznikowo 17 lat.
   Dla mnie osobiście- to mega wygoda. Nie ma straconego czasu na dojazdy lub ja się nie stresuję, że ktoś do nas przyszedł wink
   Ale jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że ktoś bez wcześniejszego doświadczenia w udzielaniu korepetycji sobie w ten sposób poradzi.
   Zwłaszcza - jeżeli mówimy o kimś, kto ma pomóc w odrabianiu lekcji- czyli zakładam pracę ze stosunkowo małym dzieckiem.
  • mikams75 Re: Korepetycje online 18.05.21, 07:50
   jak ktos ma podejscie do dzieci i wie o co chodzi w tych lekcjach, to spoko, choc tak zupelnie z biegu bez doswiadczenia to mialabym watpliwosci, szczegolnie jesli chodzi o mlodsze dzieci, ktos musi wyslac i ogarnc kwestie tego, co ma byc na tych lekcjach.
  • jakis_wolny Re: Korepetycje online 18.05.21, 08:37
   Korzystam od jakiegoś czasu.
   Dla mnie nie jest istotne wykształcenie pedagogiczne, które kompletnie niczego nie gwarantuje.

   Wszak moje dziecko ma super wykształconego nauczyciela, który nigdy nie powinien pracować z dziećmi. Nie ma cierpliwości, nie umie przekazać wiedzy, potrafi tylko zdołować.

   Korepetytor jest pasjonatem przedmiotu, do tego ma świetne, ludzkie podejście. Potrafi dziecku wytłumaczyć, odbudował wiarę w siebie - takie rzeczy są dla mnie ważne, a nie papierki.

   Dzisiaj skończyć studia to żaden wyczyn.
  • arista80 Re: Korepetycje online 18.05.21, 09:49
   Parę lat temu udzielałam korepetycji z włoskiego tą metodą (przez Skype). Z moich obserwacji: metoda świetna dla osób średniozawansowanych, którzy chcą rozszerzyć słownictwo, pogadać na różne tematy. Brak wykształcenia pedagogicznego raczej nie było dla tych osób przeszkodą, natomiast plusem było to, że mieszkając we Włoszech i mając doświadczenie pracy we Włoszech, mogłam im przekazać branżowe słownictwo.
   Natomiast w przypadku osób początkujących ta metoda już się mniej sprawdzała, gdyż jednak te osoby mają chyba bardziej potrzebę, by ktoś "nad nimi stał", sprawdzał ich wiedzę, ja szczerze mówiąc nie miałam już czasu na układanie im zdań (tego typu nauka wyszła przypadkiem).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka