Dodaj do ulubionych

chcieć to móc- w praktyce

08.05.20, 16:38
Siebie nie przeskoczysz. I chociazbys nie wiem, ile sie uczyła i jakiej wiedzy nie zdobywała, nadal będziesz sobą, z ta głową jaką masz. Inna się nie staniesz przez to, że naczytasz się blogów motywacyjnych i nauczysz Excela.

To zawsze będziesz TY nauczona Excela. Ale nadal ty. .

Możliwości jak zasoby węgla są ograniczone. Wydajność i wydolność ludzkiej głowy też. Wbrew pseudo-nauce, ktora na siłe probuje z Kowalskiego zrobić Gatesa. Nie zrobi.

To nie praca czyni z człowieka wielkiego, ale predyspozycje wrodzone. Wychowanie może to podkręcić lub nie, ale nie zdeterminuje przeznaczenia.Popatrz dookoła. Widzisz chyba ludzi stojących na przystankach? Panie w sklepie? Panów na postojach taxi. Myślisz, ze co? Ze sami sobie wybrali taki los?

Maja po 30 pare lat, 40stki i 50tki i sądzisz, ze oni tak z lenistwa czy z braku ambicji mają?

Nie. Tyle mogli, na tyle im ich łby pozwoliły. A jakby sie ich przydusiło, to zaraz byłyby depresje, bo możliwości mieli nieadekwatne do celów.

Tego uczą na medycynie studentow. Kazdy ma swoją miarkę. Nie ma równości w biologii. Na swiecie więcej jest kołtuństwa niż czego innego. Down jest downem nie dlatego, ze chce, ale ze go takim natura uczyniła. Ty masz taką głowę nie dlatego, ze wybralas, ale po np. rodzicach. Popatrz na nich. Któreś jest kims? Nie. To ty tez nie wyskoczysz. A jesli już to o pół głowy, adekwatnie do czasów.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka