Dodaj do ulubionych

Bezrekawniki

07.06.20, 15:04
Macie, nosicie, lubicie? A Wasze dzieci? Dostałam 2 bezrekawniki dla mojej pięciolatki i nijak nie widzę zastosowania... Szkoda, bo ładne są. Ale jednak kurtki lub swetry czy bluzy wydają mi się praktyczniejsze. Gdy na tyle zimno, że po plecach wieje, zakładam dziecku kurtkę, bo zdaje mi się, że w ręce będzie chłodno. Takie tam okoloniedzielne dylematy mam wink Przekona mnie ktoś do bezrekawnika jako zjawiska?
Obserwuj wątek
    • mika_p Re: Bezrekawniki 07.06.20, 15:07
      Nie, mam takie samo zdanie - jak jest na tyle zimno, że trzeba coś włożyć na plecy, to i na ręce też.

Kamizelki kiedyś bardzo lubiłam dla siebie w funkcji ozdobnej, na gładką bluzkę, golf, ale stare się zużyły, a w sklepach jakos nie trafiam.
    • gama2003 Re: Bezrekawniki 07.06.20, 15:08
      Lubimy nosimy. Zawsze mieliśmy na wyposażeniu. Był i Bob budowniczy i inne najprzepiękniejsze okresowo. Teraz mamy puchowe, takie zwijane w mikro torebunię. Fajne na wyjazdach, przydają się od lat.
    • heca7 Re: Bezrekawniki 07.06.20, 15:11
      Ja mam trzy wink Ponieważ ostatniej zimy było mega ciepło to zakładałam je na bluzkę termiczną i jeździłam na nartach. Idealnie mi pasują do samochodu. A synowie zakładają bluzę na to bezrękawnik i tak jadą do szkoły o ile jest powyżej 5 stopni. Ale mają blisko.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Bezrekawniki 07.06.20, 15:20
      Syn kocha bluzy rozpinane, na to kurtka to za wiele, mamy zawsze bezrękawnik na wyposażeniu. Kiedy się go nosi? Na pewno nie przy 18-20 st, bo jest pikowany. Zakładam dziecku na przedwiośniu i tak do +15 a nawet 17 + wiatr daje radę.
      Ja nie noszę bo nie mam do czego.
    • aguar Re: Bezrekawniki 07.06.20, 16:22
      Sama nie noszę, ale synowi kupuję na takie okazje, jak np.:
      - rano zimno - przez resztę dnia ma być zdecydowanie cieplej - wtedy daję mu na bluzę właśnie rano
      - w drodze na łyżwy na cienką kurtkę, potem jeździ w samej kurtce, czasem podobnie na narty
    • ichi51e Re: Bezrekawniki 07.06.20, 16:24
      Jesienia i wiosna to jest bardzo wygodne. Ale tylko dla ludzi ktorzy sie raczej sklaniaja do zimnego chowu i daja dzieciakom do bezrekawnika krotkie spodnie - zgodnie z zasada - w korpusi i glowe cieplo rece i nogi sople
    • hrabina_niczyja Re: Bezrekawniki 07.06.20, 16:34
      Mamy. Chwalę sobie na jesień, ciepła zimę. Mam jeden futrzany, przelatalam w nim cała jesień i połowę zimy. To jest ekstra rzecz, zakładasz sweter, na to kamizela i idziesz. Zima cienka kurtka pod spód. Na lato też mam, czasami jest za ciepło na kurtkę, a za zimno na sam t-shirt, więc bezrękawnik robi robotę. Uwielbiam szczególnie nad morzem, gdzie niby ciepło, ale po plecach jakoś wieje.
    • liberica1 Re: Bezrekawniki 07.06.20, 17:05
      Kupiłam pierwszy tydzień temu dla siebie. Idealny na takie dziwne lato jak obecnie. Zakładam wieczorami idąc na spacer. Za ciepło na kurtkę np softshell, za zimno na samą bluzę na moim wypiździewiu. Bezrękawnik jest idealny. Sprawdza się świetnie na rowerze podczas wietrznej pogody, która przyjamniej u mnie panuje od kilku tygodni. Niby 18 stopni na zewnątrz. Ale na zadupiu wiatr daje popalić podczas jazdy na rowerze. Zakładam wtedy krotki rękawek i właśnie bezrękawnik. Świetny jest. Żałuję, że tak późno sobie go kupiłam.
    • mikawi Re: Bezrekawniki 07.06.20, 17:40
      Synowi kupuję na każdy sezon, my również mamy. Zakładamy, gdy na kurtkę za ciepło a na samą bluzę za zimno smile Bezrękawnik daje ciepło po plecach wiec jak jest tak niewiadomo jak, np wieczorem teraz, to bezrękawnik jest idealny. A nawet jak jest w miarę ciepło ale wieje, to bezrękawnik dobrze się sprawdza.
    • leni6 Re: Bezrekawniki 07.06.20, 17:41
      Nie noszę, dzieciom nie kupuje. Dostaliśmy jeden po innym dziecku, ładny, czasem używamy. Ja akurat uważam że ogrzanie korpusu jest ważniejsze niż kończyn, a używamy rzadko bo zwykle nie chce mi się analizować i po prostu daje kurtkę która jest pod ręką.
    • thank_you Re: Bezrekawniki 07.06.20, 17:46
      Nosimy całą rodziną - raczej wtedy, gdy inni jeszcze w puchówkach niż na odwrót. wink Lubimy mieć ciepło w plecy, do pod spód np. tylko koszulka. Mówimy raczej o przełomie lutego i marca niż teraz. big_grin
    • mysiulek08 Re: Bezrekawniki 07.06.20, 18:30
      mamy, uzywamy

lekkie, puchowe, zwykle pikowane, z kapturem, bez kaptura, u nas sie sprawdzaja, Patagonia wietrzna jest, wiec nawet przy slonecznej pogodzie lepiej miec plecy dodatkowo osloniete smile

mam tez skorzana, krotka kamizelke, dosc wiekowa juz, ale sladow zuzycia nie widac (podszewke musialam troche naprawic), jest w moim ukochanym grafitowograntowym kolorze, nosze ja niemal do wszystkiego, na cienka bluzke, na gruby sweter, po poprostu nie majac jej na grzbiecie czuje sie nieubrana smile, pod kurtke nie, ale nawet przy upalach, swietnie zgrywa ze spodniami i apaszkami
    • solejrolia Re: Bezrekawniki 07.06.20, 19:35
      No właśnie nie mam, ale planuję sobie kupić,
      bo lubię, wiosna i jesień należy do bezrękawników, gdy na kurtkę za ciepło, ale w samej bluzie to z kolei za zimno i łatwo o "zawianie"
      (jak sie pracuje na zewnątrz to zdecydowanie trzeba ubierać się an cebulkę, i taki bezrękawnik na bluzę, softshell, czy zwykły polar czasem jest najlepszą warstwą wink)
      • mysiulek08 Re: Bezrekawniki 07.06.20, 19:53
        na allegro kupilam puchowe pikowane LeeCooper, sa lekkie, cieple, po zwinieciu mieszcza sie w kieszeni, przygladnij sie meskim jesli maja byc do pracy, a i sa z kapturem
    • hosta_73 Re: Bezrekawniki 07.06.20, 21:42
      Właśnie sobie przypomniałam, że kupiłam kiedyś niebieski i w ogóle w nim nie chodzę. Właściwie to nie mam do czego, nie noszę na codzień bluz sportowych a swetra odpowiedniego też nie mam. Raz go w góry wzięłam, ale jednak wolę polar lub softshell..
    • stara-a-naiwna Re: Bezrekawniki 07.06.20, 22:21
      ja lubię
      dla siebie

i dla dzieci też - oni ciągle biegają i im gorąco nawet jak zimno - wtedy im zakładam (w sumie jak ręce zmarzną to nic nerki najważniejsze)
      kamizelka fajna, bo nie przegrzewa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka