16.06.20, 00:08
Serio zadna ematka ich nie nosi? Takie odnioslam wrazenie z watku o zylakach - ze w TYM WIEKU to juz nie wypada... Niektore nosily szorty do 25 roku zycia.
Ematki niby zawsze takie na luzie, smieja sie z tego 'powolnego czolgania sie w kierunku trumny', ale jednak cos jest na rzeczy.
Serio uwazacie ze kobieta po 40-ce z normalnymi nogami (nie jakimis super dlugimi) nie powinna nosic szortow? Dlaczego wy nie nosicie?
Jakos w innych aspektach ematki sa bardzo zadowolone ze swojego ciala, a tu nadle jakis kompleks czy co?
Ja mam rozmiar 36 i nosze do biegania krociutkie szorty. Nie powinnam?

Czy kobiecie dojrzalej nie wypada sie pokazac np. w czyms takim?
https://zoio.pl/pol_pl_Spodenki-szorty-granatowe-w-biale-paski-102210_2.jpg

Obserwuj wątek
    • str8.up Re: Szorty 16.06.20, 00:18
      I tam, to jak zwykle kwestia postrzegania co robi ematka przez pryzmat jednego wątku. Noszę szorty dżinsowe jak jest ciepło i uważam, że to normalny strój. Nie biegam, ale jakbym biegała, to powyżej 25 stopni na pewno nie biegłabym w długich spodniach. W wątek o żylakach nie wchodziłam, bo nie mam tego problemu. Pewnie jak wiele innych ematek, więc to nie jest miarodajna próba.
      • homohominilupus Re: Szorty 16.06.20, 00:26
        Noszę.
        Biegam w szortach, chodzę po górach w szortach, spaceruję z psem w szortach, już mi sie fajnie nogi opalily. Mam fajne nogi. W wakacje też noszę. Na bardziej oficjalne okazje zakładam jednak sukienkę.
      • daniela34 Re: Szorty 16.06.20, 00:31
        str8.up napisał(a):

> więc to nie jest miarodajna próba.

Właśnie. Zresztą nawet w wątku o żylakach 9 (tak, policzyłam) na 31 wpisów jest od forumek, które szortów nie noszą, więc nawet tam to nie jest większość. Nie ma to jak sobie ustawić chochoła i potem w niego walić.
        Szorty noszę na plażę, nad wodę, do miasta-nie, mam rozmiar 34, żylaków brak. Nie biegam, więc do biegania szortów nie zakładam. Ale w lecie to mój podstawowy strój domowy.
              • ajr27 Re: Szorty 16.06.20, 02:46
                Tia... Wał dalej ten body shaming, widocznie dobrze to masuje twoje ego.
                Jesteś za tym, żeby zakazać, bo wrażliwość estetyczna mavy na tym cierpi? Twój problem.
              • jowita771 Re: Szorty 16.06.20, 07:43
                Uważałabym z zabranianiem tym paniom noszenia szortów. Zaraz ktoś może uznać, że ty powinnaś nosić papierową torbę na głowie. Będziesz nosić?
                • konsta-is-me Re: Szorty 16.06.20, 15:51
                  "Uważałabym z zabranianiem tym paniom noszenia szortów. Zaraz ktoś może uznać, że ty powinnaś nosić papierową torbę na głowie. Będziesz nosić?"

LUBIE TO !!!!
              • nuclearwinter Re: Szorty 16.06.20, 08:27
                No jakoś mnie nie szokują te zdjęcia a już rozpatrywanie tego w kategorii, czy wypada, czy nie wypada jest dla mnie dziwne. Taki to już świat, nie wszyscy mają idealne nogi jak z Instagrama, nawet ci z Instagrama często nie mają 😁 w imię czego właściwie mamy się tak surowo oceniać i spędzać w jakieś niepotrzebne kompleksy?
              • chicarica Re: Szorty 16.06.20, 08:45
                No i? Nogi jak nogi, pewnie niemłode, ale czy z tego powodu trzeba im odmawiać przyjemności poczucia tego wiatru między udami?
            • homohominilupus Re: Szorty 16.06.20, 02:53
              mava napisała:

> pokazywac dalej?

Wyjaśnij mi powód swego bólu doopy. Bo mnie nic nie boli jak patrzę na te zdjęcia. Za kogo się właściwie uważasz dając sobie prawo oceniania kto może nosić szorty a kto nie. Może zajmij się sobą?
              • ichi51e Re: Szorty 16.06.20, 06:24
                No wlasnie na tez nie czuje co nie tak. Przeciez to nogi jakiejs starszej pani trudno sie dziwic ze powarszczone. Twarz tez trzeba zakrywac bo zmarchy? Bardzo fajna dlugosc brw
            • ira_08 Re: Szorty 16.06.20, 16:21
              Ojoj, ale pokazałaś! Nogę w zdecydowanie niekorzystnym świetle ujęciu oraz nogi starszych/dojrzałych kobiet. Rozumiem, że jak pomarszczy ci się twarz, to kupisz sobie kominiarkę.
      • ficus_carica Re: Szorty 16.06.20, 12:02
        Ale co cię obchodzi jak wyglądają nogi tych pań? Jesteś z policji estetycznej czy masz jakąś nerwice natręctw?

NIe wypada to iść na pogrzeb w krotkich obstrzepionych portkach, nawet jeśli ma się nogi modelki.
      • jak_matrioszka Re: Szorty 16.06.20, 12:17
        Słowo "wypada" sugeruje określona okoliczność, a nie wyglad nóg. Na zdjeciach nic nie wskazuje na to, że okoliczności wymagaja innego stroju, wiec nic nie stoi na przeszkodzie, żeby założyć szorty.

W watku o szortach było mało zwolenniczek tego stroju, przynajmniej do momentu kiedy ja go czytałam, natomiast przeciwniczek noszenia szortów przez innych nie widziałam wcale.
      • ylisse Re: Szorty 16.06.20, 16:09
        wkleilas zdjecie nogi w dzinsowych szortach.
        serio w XXI wieku szokuje pokazanie golej nogi???
        z szortow tej pani nic nie wypada, wiec jest OK
      • kebabbathehutt Re: Szorty 17.06.20, 22:00
        Mi to czasem cos z kieszeni wypada jak jest za płytka... My żyjemy w XXI a nie XVII wieku zeby sie przejmować co 'wypada' a co nie.
        Kobieta to nie lalka, ktora ma zawsze ładnie wyglądać tak zeby ludziom na ulicy sie podobac. Kobieta to osoba, ktora ma prawo zakładać na siebie to co chce, w czym czuje sie dobrze i mieć gdzieś opinie innych. Nie podoba sie, nikt sie nie musi przyglądać.
    • po-trafie Re: Szorty 16.06.20, 02:20
      Nosze nie majac ani rozmiaru 34 ani 20 lat. Na zdjeciu - superkrotkie, bo wczasy, slonce i morze. Nie mam z tym problemu. W miescie jednak poza okazjami sportowymi (bieg, jazda na rowerze itp) trzymam sie raczej spodnic i to dlugosci blizej kolana. Nie wyobrazam sobie szortow wygladajacych w biurze odpowiednio.
        • po-trafie Re: Szorty 16.06.20, 12:14
          170 wzrostu, 70kg wagi, prawie 100cm w biodrach, 75cm w talii, stopa 39.
          Przed korona podnosilam 60kg w martwym ciagu seriamii po 12 powtorzen.
          Bo do tegi nogi sluza: zeby nas niesc, zeby nam cos umozliwic. Mozemy je miec krotkie, dlugie, blade czy posiniaczone.
          Moga na jednej focie wygladac jak krolestwo cellulitu i suche zmarszczki, na innej jak parowki a na jeszcze innej jak postumenty pod krasnale ogrodowe.

nie wiem czy istnieja nogi idealne, moje takie zdecydowanie nie sa, ale sa moje. innych miec nie bede, te mi w sumie dobrze sluza, wiec jesli szorty i trampki danej sytuacji sa wygodne, to bede je nosic.

dziewczyny, macie nogi, uzywacie ich, nie dajcie sie zawstydzac tym, ze jak zylke widac, to koniec swiata. cieszmy sie wygoda.
    • evee1 Re: Szorty 16.06.20, 03:21
      To, ze sie nie ma kompleksow na tle wlasnego ciala, a nawet sie je lubi, nie oznacza, ze trzeba je przy kazdej okazji pokazywac.
      • ylisse Re: Szorty 16.06.20, 04:32
        powyzej 30 stopni nie "pokazuje ciala" tylko ubieram sie w to co kultura europejska pozwala. szorty pozwala to sie ubieram. Mozna nie patrzec, obowiazku nie ma
        • evee1 Re: Szorty 16.06.20, 08:10
          Ależ noś. Nic do tego smile. Jestem ostatnia osobą, która miałaby coś przeciwko temu mnie nawet zalinkowane zdjęcia nóg dalekich od perfekcji w dżinsach nie oburzają.
          To była raczej odpowiedź na post początkowy w tonie "jak macie ładne nogi i wypada chodzić w szortach do późnej starości to czemu nie chodzicie?"
          • ylisse Re: Szorty 16.06.20, 16:14
            "nie oznacza, ze trzeba je przy kazdej okazji pokazywac."
            noszenie szortow jest noszeniem ubrania
            pokazywanie ciala byloby wtedy gdybym podsunela ci pod nos moja noge i powiedziala " a teraz patrz"

nie mylmy jednego z drugim
            • evee1 Re: Szorty 17.06.20, 01:30
              Jedno sie niestety technicznie z drugim laczy. Ja w ogole pomijam tutaj intencje noszacego dany ciuch, bo przeciez nie sa one znane calemu swiatu.
              I jezeli nosze kostium kapielowy typu stringi, to pokazuje posladki. No, nie moge ich nie pokazac w kibikini o tym kroju wink. Tego sie technicznie nie da wykonac.
                • chatgris01 Re: Szorty 17.06.20, 07:14
                  Ale to chyba nie chodzi o to, czy robi się wrażenie na kimś (albo ktoś na nas), tylko o to, że samemu niekoniecznie się lubi cośtam (np. tu nogi) pokazywać (a inni niech robią tak, jak oni lubią). Obowiązku odsłaniania przecież też nie ma, tak jak i zakazu.
    • milva24 Re: Szorty 16.06.20, 06:21
      Nie noszę bo nie lubię. Mając 20 lat też nie nosiłam. Mam jakieś dwie pary do spania ale i tak dłuższe, takie do połowy uda. Jak ktoś chce to niech nosi, nic mi do tego.
    • dolcenera Re: Szorty 16.06.20, 07:24
      Noszę na wyjścia do parku, lasu, na plażę, spacery z wózkiem.
      Nie noszę na wyjścia do knajpy, kina, na wystawy, w komunikacji miejskiej.

Szorty - bez względu na stan nóg - pasują moim zdaniem do klapek lub adidasów, Nie pasują do obcasów i butów biurowo-miejskich. Podobnie nie pasują do rajstop, czasami widuje te straszną modę - szorty, pod to cieliste rajstopki i do tego czółenka na obcasie. Wiek, waga, cellulit, żylaki, blizny, tatuaże są moim zdaniem bez znaczenia, liczy się przede wszystkim pora i okazja jako potencjalne generatory obciachu.
      • mona-taran Re: Szorty 16.06.20, 07:37
        dolcenera napisała:

> Szorty - bez względu na stan nóg - pasują moim zdaniem do klapek lub adidasów,
        > Nie pasują do obcasów i butów biurowo-miejskich.
        >
        >

Moim zdaniem zależy jak się całość skomponuje wink
            • m_incubo Re: Szorty 16.06.20, 09:11
              Absolutnie żadne szorty, nawet w kancik, nie nadają się do pracy.
              Lubię szorty, chodzę całe lato, ale to nie jest strój na każdą okazję i w każde miejsce, żylaki nie mają nic do rzeczy.
                • m_incubo Re: Szorty 16.06.20, 09:33
                  Do pracy w domu, owszem smile
                  Bank czy urząd to już nazbyt oczywiste, masz kontakt z klientem. Jeśli to nie praca typu prowadzenie aerobiku czy sprzedawanie kukurydzy na plaży, to szorty nigdzie nie są właściwym strojem do pracy.
                  Ja noszę namiętnie, ale wyłącznie w sytuacjach bardzo nieoficjalnych, jak muszę wyskoczyć po śmietanę do sklepu, to już nie w szortach smile
                  • gru_z_gru Re: Szorty 16.06.20, 09:41
                    W mojej branży jak najbardziej można w szortach przyjść do pracy. Ale można i w sukience typu Buka wink ogólnie duży luz i dowolność
                    • mona-taran Re: Szorty 16.06.20, 09:44
                      Mój szef przychodzi do pracy w dżinsach których 70% zjadły mole, koszulkach z dziwnymi nadrukami i sneakersach całych oćwiekowanych, więc gdyby mi przyszło pracować z biura jestem pewna, że na szorty nikt by kompletnie nie zwrócił uwagi :p
              • ira_08 Re: Szorty 16.06.20, 16:26
                >Absolutnie żadne szorty, nawet w kancik, nie nadają się do pracy.

Bo...? Ja noszę do pracy w czasie upałów. Praca w biurze. Nie mam kontaktu z klientami, kontrahentami, nikt mnie tam nie ogląda. Wiadomo, że nie są to szorty odsłaniające pół tyłka, a zwykłe dżinsowe, chociaż częściej takie luźne, wiązane, jak te linkowane w kwiaty.
        • dolcenera Re: Szorty 16.06.20, 08:00
          Właśnie to zdjęcie pokazuje - w moim osobistym odczuciu estetyki - ze szorty do obcasów nie pasują, dlategoz pupa jest sprytnie zamaskowana długim kardiganem ( wiec ja się pytam czy ciepło jest - na szorty, czy zimno jest na kardigan i szczelnie zapięty kołnierzyk pod szyją) wink
    • gru_z_gru Re: Szorty 16.06.20, 07:25
      Ja akurat noszę takie. Uważam, że każdy może nosić co chce i tyle. Jak ktoś się źle czuje to nie nosi.
      A czy "wypada czy nie" to zależy od okazji. Na spotkanie służbowe bym w tych spodenkach nie poszła, chociaż nie muszę nie ubierać super formalnie.
      • 1maja1 Re: Szorty 16.06.20, 11:33
        Takie wlasnie mam na sobie teraz, nawet ksztalt nog prawie ten sam😁 mam mnostwo szortow i uwielbiam w nich chodzic!
        • ylisse Re: Szorty 16.06.20, 16:17
          troche nie rozumiem, to szyja szorty , ktore pasuja tylko na okreslone ksztalty nog? zawsze mi sie wydawalo, ze ubrania sie kupuje wg rozmiaru.
          tym bardziej, ze szorty jak sama nazwa wskazuje "opakowania" dla nog sa akurat pozbawione.
    • jolie Re: Szorty 16.06.20, 07:31
      Gdzieś tam mam zakodowane (możliwe, że niesłusznie), że szorty to raczej na plażę niż na ulicę. I dlatego trochę dziwnie się w nich czuję, będąc na zakupach. A ja mam tak, że jak w jakiejś rzeczy nie czuję się swobodnie, to jej nie noszę. Nogi mam zgrabne, nawet bardzo i relatywnie długie. Bieganie to dla mnie co innego, tu nie mam oporów.
    • nuclearwinter Re: Szorty 16.06.20, 08:18
      Mada, oprócz wątku o żylakach był chwilę temu jeszcze jeden podobny wątek - Rozmiar 40/42 i krótkie spodenki, czy jakoś tak. Z tego co kojarzę nie było tam wcale takich odpowiedzi, o jakich piszesz, w wątku o żylakach też zresztą nie kojarzę, może jakieś pojedyncze. Tak że wydaje mi się, że coś sobie dopowiadasz.

A ja nie noszę szortów, bo nie przepadam - nie lubię siadać gołymi udami na siedzeniu w autobusie, krześle w knajpie, czy gdziekolwiek indziej. Dla mnie to jest niekomfortowe uczucie, zwłaszcza jeśli jest upał i te nogi się przyklejają do plastikowej, skóropodobnej tapicerki w autobusie np., meh. O wiele wygodniejsze są przewiewne lekkie sukienki i spódnice o długości do kolan co najmniej (krótsze też się tak podciągają przy siadaniu).

Natomiast nie przyszłoby mi do głowy krytykować jakiejkolwiek kobiety, czy starszej, czy z nadwagą, z niedowagą, żylakami, czy czymkolwiek, i oceniać czy powinna nosić szorty, czy nie. Ma ochotę, to powinna, i tyle.

A ten strój, który wkleiłaś wyżej dla mnie jest taki plażowo-działkowy i ogólnie średnio mi się podoba, ale tak samo średnio by mi się podobał na 20-latce, jak na 40-latce.
    • aguha Re: Szorty 16.06.20, 10:02
      Z jednej strony ematki się oburzają, że wypomina się ich wiek i narzuca, co jeszcze wypada na siebie założyć, z drugiej strony zwykłe szorty stanowią taki problem.
      Jeżeli ktoś się dobrze czuje w szortach, to dlaczego nie? Kisić się w długich spodniach, czy spódnicach latem, żeby czyjegoś poczucia estetyki nie urazić? Nigdy w życiu.
      Dopóki mogę sobie pozwolić, to noszę. Oczywiście nie takie jak na pierwszym zdjęciu (przypominają bardziej szorty do spania). Nie noszę również do pracy, ponieważ nie wypada, nawet takich bardziej biurowych.
      Zakładam mniej więcej takie jak na załączonych zdjęciach. Ach, zapomniałabym - mam 47 lat, to pewnie tylko worek powinnam na siebie narzucać 🤣 .
    • waleria_s Re: Szorty 16.06.20, 11:43
      Nie noszę szortów, wolę przewiew i bawełnianą sukienkę, spódnicę. Uwielbiam maxi. Szorty mnie nie szokują, umówmy się, że takie naprawdę dobre nogi ma może z 5%. W semsie kształtne, umieśnione, o ładnym kolorycie, bez pajączków, o gładkiej skórze, żadne tam podrażnienia po depilacji i tego typu sprawy. Na ulicach widuje się jednak cellulit i 1000 innych niedoskonałości, tak po prostu jest, więc niech każdy pozostanie przy ulubionym stroju. Nie lubię tylko widoku za ciasnych szortów i odsłaniających pół tyłka.
    • monique_alt Re: Szorty 16.06.20, 16:03
      Nie noszę szortów, źle się w nich czuję.
      Nie podobają mi się też zwykle szorty na innych, bo moim zdaniem rzadko kto wygląda w nich dobrze.
      Nie mam jednak zapędów do zabraniania innym ubierania ich jeśli im to pasuje.
      Niech każdy robi jak uważa.
    • ylisse Re: Szorty 16.06.20, 16:12
      juz napisalam gdzies ponizej. Na zadnym zdjecieu nie widzialam, zeby komukolwiek wypadalo cos z szortow ( pm macica..)
      wydawalo mi sie, ze pomijajac stosowny dress code ( np biuro itp) pokazanie golej nogi w XXI wieku nie powinno wzbudzac sensacji.
    • redwineiswhatilike Re: Szorty 16.06.20, 16:26
      Mam 50 lat i mam zamiar nosić, tak jak nosiłam rok temu. Oczywiście tylko i wyłącznie gdy będzie upał. Na urlopie, gdzieś na spacer. Jestem szczupła, nogi nie najgorsze, nie mam żylaków. Wcale nie wyglądam jakoś super ale mam to gdzieś, przecież nie chodzę tak do pracy. Tylko na razie u mnie cały czas jest bardzo zimno, więc raczej noszę grube bluzy swetry i długie spodnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka