Dodaj do ulubionych

konkurs a olimpiada

28.06.20, 09:41
Dziewczyny, kto organizuje olimpiadę z matematyki i jak to się ma do konkursu kuratoryjnego? W czym braly udział Wasze dzieci? Czy jest duża różnica w poziomie trudności?
Obserwuj wątek
  • mamamisi2005 Re: konkurs a olimpiada 28.06.20, 10:11
   Konkurs kuratoryjny w woj. pomorskim wymaga znajomości matematyki w zakresie nieco ponad podstawę programową i bardzo sprawnego liczenia, bo jest spora presja czasu. W OMJ syn jeszcze nie startował, ale patrząc na zadania akcent raczej jest na matematyczne myślenie i samodzielne znajdywanie rozwiązań. Moim zdaniem sukces w konkursie kuratoryjny da się wypracować, do OMJ potrzeba talentu.
   • mamamisi2005 Re: konkurs a olimpiada 28.06.20, 10:26
    Jeszcze dodam, że konkursy kuratoryjne cechują się znaczną zmiennością poziomu trudności, co edycja to inwencja. Syn w tym roku (6 klasa) był w drugim etapie i zabrakło mu naprawdę niewiele, by znaleźć się w trzecim. Teoretycznie powinno to dawać bardzo dobre prognozy na kolejny rok, ale tylko teoria. Tegoroczna edycja była łatwiejsza od ubiegłorocznej, zwłaszcza finał. Jak będzie za rok i za dwa to niespodzianka.
    OMJ ponoć ma zawsze wysoki poziom i trudne zadania 😁.
   • edycja_kopiuj_wklej Re: konkurs a olimpiada 28.06.20, 10:30
    Konkurs kuratoryjny z matematyki, trune zadania, ale nieznacznie tylko przekraczajace program szkoły. OMJ uważam za bardzo trudny, wymagający nie tylko umiejętności matematycznych ale też myślenia matematycznego, bo zanim się rozwiąże trzeba wymyśleć jakie metody matematyczne trzeba zastosować, i często pojawiają się zagadnienia których nie ma w programie, na pewno wiem, że było zaddanie z wektorami, a córka twierdzi, że nic takiego, nawet samego zapisu nie kojarzy z programu szkoły (na razie jest w 7 klasie), więc trzeba było omowić jej temat od podstaw, a dopiero analizować zadanie z konkursu. Plus taki, że zadania w podobnej formie analitycznej, więc jak ktoś raz załapie to kolejne ida łatwo. No i Khan academy genialne.
    Najlepiej mają uczniowie, którzy mają nauczycieli w szkole aktywnych i robiących kółka skierowanych na omj, co widać po wynikach szkolnych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka