Dodaj do ulubionych

Legalna terminacja

04.07.20, 21:07
Witam.
Piszę tu bo potrzebuję pomocy. Od razu mówię że jeżeli ktoś ma mnie umoralniac to niech nie pisze. Nigdy w życiu nie myślałam że mnie to spotka. Zrobiłam badania prenatalne. USG wyszło źle, podejrzenie wszystkich trzech trisomii, lekarz powiedział mi że nie ma szans na to by dziecko przeżyło. Wszystko wskazuje na to, że niestety czeka mnie śmierć dzidziusia w brzuchu. Mam skierowanie na amniopunkcję. Teraz poszukuję jakiegoś szpitala lub przychodni gdzie ja robią. Niestety mieszkam na Podkarpaciu. Wiele osób zdaje sobie sprawę że nie otrzymam tu pomocy. Amniopunkcję robią w 17 tygodniu, na wyniki czekać trzeba 4 tygodnie więc już tak naprawdę nie mam czasu na to by dokonać terminacji na którą się zdecyduje ja badania wyjdą zle. Jest to ciężka decyzja ale psychicznie nie zniosę tego jak będzie mi rósł brzuch, jak będę widzieć dookoła dzieci i kobiety w ciąży....wiedząc że mnie to nie czeka. A oprocz tego boję się że jak dziecko umrze w brzuchu ....nie wyobrażam sobie tego przede wszystkim skąd ja mam to wiedzieć????
Przecież to jest też zagrożenie dla mojego zdrowia i zycia. Niestety jak donoszę ciążę dziecko nie przeżyje. Po tych wadach z USG lekarz nie dał mi nadziei. Dlatego chciałam się zapytać czy ktoś robił amniopunkcję i później terminacje w Krakowie? Lub w innym mieście. Chodzi mi o aktualne informacje. Jak najszybciej muszę się umówić na badanie. Proszę o jakieś informacje.
Obserwuj wątek
    • brenya78 Re: Legalna terminacja 04.07.20, 21:55
      Bardzo bardzo Ci współczuję. Myślę że nie trać czasu na próbę załatwienia sprawy w Polsce. Skontaktuj się z tymi organizacjami o których piszą dziewczyny i uderzaj za granicę.
    • martas83 Re: Legalna terminacja 05.07.20, 12:24
      Na dole strony są adresy, tam powinni robić amniopunkcję. Ze względu na zły wynik usg amniopunkcja należy ci się na nfz
      www.nfz-rzeszow.pl/cztery-pory-roku/program-badan-prenatalnych/
      • sanciasancia Re: Legalna terminacja 05.07.20, 13:05
        11 lat temu w W-wie było tak, że owszem, były 3 Zakłady Genetyki, które analizowały kariotyp płodu, ale każdy z nich miał trochę inne terminy (w jednym zajmowało to ok 17 dni, a w innym faktycznie 4 tygodnie). Warto jest sprawdzić, jak to jest z terminami na Podkarpaciu.
      • aerra Re: Legalna terminacja 05.07.20, 13:48
        Lepiej od razu zrobić w Krakowie, w szpitalu, który przeprowadza terminacje (nie chcę rzucać nazwami, bo nie dam głowy, a być może jakiś wyjątek jest - w każdym razie w województwie małopolskim terminacje są przeprowadzane na pewno, bo wynika to z danych publikowanych przez ministerstwo).
        Bo w podkarpackim nie przeprawadzają w ogóle i nie ma co ryzykować, że się potem wynik "gdzieś zapodzieje" - na czekanie na powtórzenie autorka nie będzie mieć czasu.
      • szukampomocy87 Re: Legalna terminacja 05.07.20, 15:48
        Wiesz to wygląda tak, że do Rzeszowa żeby dodzwonić się do z cudem graniczy, tam przełączają cały czas gdzieś a po długim oczekiwaniu rozłącza się, w Głogowie robią od 17 tygodnia a na wyniki 4 tygodnie trzeba czekac czyli tak przeciągają jak się da a w Czudcu nie robią amniopunkcji nie swoim pacjentkom tak mnie Pani poinformowala
    • a23a23 Re: Legalna terminacja 05.07.20, 15:42
      Serio, czemu służy ta prowokacja? Szukasz adresów, żeby siać potem ferment na forach czy próbujesz wprost podkablobać do policji? A może CBA?

W Twojej historyjce jest tak dużo nieścisłości medycznych, stereotypów i błędów, że prawdziwe to może być tylko "szukam pomocy". Serio, przygotowujcie lepiej te prowokacje.
      • szukampomocy87 Re: Legalna terminacja 05.07.20, 15:54
        Prosiłam aby nie pisać takich komentarzy. Szukam informacji. Ferment ty siejesz. Byłaś w takiej sytuacji że widzisz nieścisłości? Uważasz że co wymyśliłam sobie że moje dziecko ma wszystkie trzy trisomie? Że z organów ma tylko serce na całą klatkę piersiową? Że krew nie płynie tak jak trzeba? Bawi cię takie oskarżanie ludzi? Zapraszam na Podkarpacie spróbuj tu szukać ratunku. Jak dzwonię i pytam się o badanie to patrzą na mnie jakbym już zabiła dziecko.
        • a23a23 Re: Legalna terminacja 05.07.20, 16:07
          A ja prosiłabym, aby takie prowokacje przygotowywać lepiej. A nieścisłości to mi wykształcenie i doświadczenie pozwala wychwycić. EOT.

To co z kolei mnie NIE bawi, to sposób, w jaki działają służby w naszym kraju. A ta historyjka jest jak z podręcznika dla początkującej agentki albo stażystki w gazecie.
            • a23a23 Re: Legalna terminacja 05.07.20, 16:16
              kropkacom napisała:

> Przecież pyta o LEGALNĄ terminację.
              >

Naprawdę nie wiesz, jak to działa?

Do miejsc w których zgodnie z prawem przeprowadza się określone zabiegi, przychodzą później różnej maści orędnownicy, próbujący umoralniać lekarzy. Tylko nauczeni doświadczeniem lek juz tak się tym nie chwalą, więc właśnie w taki sposób zdobywa się nazwiska i adresy placówek. Widocznie teraz Krakow został wzięty na cel - może szykują jakąś przedwyborczą prowokację.

Później są listy od ordo iuris. A później kontrole różnych służb, bo a nóż gdzieś się jakiś mandat za parkowanie zaplątał. I uwierz mi, chciałabym nie wiedzieć wszystkiego tego, co napisałam powyżej.
                • szukampomocy87 Re: Legalna terminacja 06.07.20, 19:41
                  Niestety koleżanka a23costam nie jest w stanie zrozumieć tego że chciałam z czyjegoś własnego doświadczenia zdobyć informacje. Ona nie ogarnia swoim mózgiem tego, że czlowiek boi się żeby nie traktowali jak trędowatego jak to się czyta tylko żeby pomogli. Ale już nie ważne udało mi się zarejestrować na badanie. Wiem nie wiem po co tyle szumu. A potem się zobaczy. Jestem dobrej myśli. Oby inne osoby szukające pomocy nie musiały czytać takich wiadomości jak koleżanka się wymadrzala. Oby znalazłu jednak pomoc i wsparcie wśród osób na forach
                  • a23a23 Re: Legalna terminacja 06.07.20, 20:07
                    Koleżanka a23a23 swoim mózgiem jest w stanie ogarnąć przede wszystkim ogarnąć, że prowokacje trzeba w odpowiedni sposób przygotować. Że wypadaloby przeczytać chociaż cokolwiek. Że post zbudowany na milionach stereotypów i nieścisłości nie da Ci jakże potrzebnych nazwisk i adresów, żebyś mogła przekazać je dalej. Nihil novi sub sole.

• a23a23 Re: Legalna terminacja 05.07.20, 16:09
          szukampomocy87 napisał(a):

Prosiłaś, żeby nie umoralniać. Nie mam takiego zamiaru w sprawie aborcji.

Natomiast co chciałaś tą prowokacją osiągnąć? Artykuł? Donos? Screen, który wyniesiesz na jakąś zamkniętą grupę na fb powiązaną z ordo iuris? Wybacz, ale w tej opowiastce nie ma ani cienia konsekwencji, a w tym co napisałaś tak wiele razy sobie zaprzeczyłaś, że tylko pikajace serdusza moglyby się nabrać.
          • szukampomocy87 Re: Legalna terminacja 08.07.20, 23:04
            Wiesz co masz rację zrobię screeny ale twoich wypowiedzi umieszcze je na odpowiedniej stronie tam gdzie ludzie naprawdę szukają pomocy żeby każdy mógł przeczytać jak można liczyć na zwykłą życzliwość wśród kobiet, bo zawsze taka jak ty się znajdzie. Nie możesz normalnie napisać tak jak dziewczyny powyżej nazwę fundacji czy innej instytucji gdzie mogę zasięgnąć informacji? Nie czytasz ze zrozumieniem. Ja się przede wszystkim pytałam o amniopunkcję bo u mnie wykonują ja bardzo późno. Tak więc oszczędzaj język na przyszłość na naprawdę ważne sprawy i obyś nigdy nie miała takiego problemu. Pozdrawiam i nie będę już więcej komentować twoich wpisów.
            • a23a23 Re: Legalna terminacja 09.07.20, 10:45

> Wiesz co masz rację zrobię screeny ale twoich wypowiedzi umieszcze je na odpowi
              > edniej stronie tam gdzie ludzie naprawdę szukają pomocy żeby każdy mógł przeczy
              > tać jak można liczyć na zwykłą życzliwość wśród kobiet, bo zawsze taka jak ty s
              > ię znajdzie. Nie możesz normalnie napisać tak jak dziewczyny powyżej nazwę fund
              > acji czy innej instytucji gdzie mogę zasięgnąć informacji? Nie czytasz ze zroz
              > umieniem. Ja się przede wszystkim pytałam o amniopunkcję bo u mnie wykonują ja
              > bardzo późno. Tak więc oszczędzaj język na przyszłość na naprawdę ważne sprawy
              > i obyś nigdy nie miała takiego problemu. Pozdrawiam i nie będę już więcej komen
              > tować twoich wpisów.

Moja droga, jeszcze nie tak dawno na taki wpis jak Twój pierwszy napisałabym "napisz do mnie na piv, to powiem Ci jak wygląda procedura i powiem gdzie się zgłosić". Natomiast po tym jak dostaliśmy w cztery litery przez zbytnią ufność we wpisy wirtualnych tworów, po których nasze nazwiska, adresy i miejsca pracy krążyły po stronach ordo iuris i podobnych, po tym jak nas orędnownicy o prawdę wyzywali od najgorszych, a na końcu jak weszła prokuratura i różne c... - nigdy więcej. I na odległość nauczyłam się wyczuwać prowokację i niby blagalne wpisy szukające pomocy. Błędy, nieścisłości i stereotypy w tym pierwszym wpisie pokazują, że powstał właśnie po to. I sorki, ale nie - nie ułatwię Ci pracy, nie będzie żadnej prowokacji w Krakowie i nie będzie kolejnego paska na TVP. A jeżeli mimo wszystko coś zdobyłaś i dotrze do mnie, że jednak ktoś z kolegów z Krakowa ma problem, to jak tylko się dowiem (a się dowiem) to wkleję tutaj screen, obiecuję.
              • aerra Re: Legalna terminacja 09.07.20, 13:15
                a23a23: Jeśli uważasz, że to prowokacja, to nie tłumacz się i nie wyjaśniaj - po co trollom ułatwiać sprawę i uczyć ich jakie błędy robią?
                Jeśli dziewczyna jest prawdziwa - ja osobiście zawyrokować nie umiem - dostała kontakty do fundacji, tam zweryfikują (chyba?).
                • a23a23 Re: Legalna terminacja 09.07.20, 15:22
                  aerra napisał(a):

> a23a23: Jeśli uważasz, że to prowokacja, to nie tłumacz się i nie wyjaśniaj - p
                  > o co trollom ułatwiać sprawę i uczyć ich jakie błędy robią?
                  > Jeśli dziewczyna jest prawdziwa - ja osobiście zawyrokować nie umiem - dostała
                  > kontakty do fundacji, tam zweryfikują (chyba?).

Nie pisałam tego po to, żeby trolowi cokolwiek wytłumaczyć - ma zlecenie i działa, tyle w tej sprawie.
                  Napisałam to tylko dlatego, żeby nie pojawiały się tutaj (albo do niej na priv) adresy, placówki i namiary na konkretne osoby, bo to może im przynieść naprawdę duże i niezasłużone kłopoty.
      • szukampomocy87 Re: Legalna terminacja 08.07.20, 22:56
        Witam. Tydzień 13 ale już się Wpisałam na badania i jadę zrobić. A co później zobaczymy. Oprócz amniopunkcji robię fisha. Ale dzięki za podpowiedzi ale niestety wszystko chyba się rozwiąże przed wynikami 😔😔 takie oznaki daje mi organizm
        • qwirkle Re: Legalna terminacja 09.07.20, 15:30

> Witam. Tydzień 13 ale już się Wpisałam na badania i jadę zrobić. A co później z
          > obaczymy. Oprócz amniopunkcji robię fisha. Ale dzięki za podpowiedzi ale niest
          > ety wszystko chyba się rozwiąże przed wynikami 😔😔 takie oznaki daje mi organi
          > zm

jeżeli się rozwiąże przed wynikami, to może i lepiej... Łatwiej będzie Ci się pogodzić , że tak miało być!
          trzymam kciuki za Ciebie i dobrze o Tobie myślę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka