Dodaj do ulubionych

Fałszywi antyPIS-owcy

13.07.20, 08:08
Tak ogromne poparcie Polaków dla Dudy utwierdziło mnie w tym co podejrzewałam od dawna. Na zewnątrz dużo ma maskę ANTYPISOWCA a do urny wrzuca głos na Dudę.
Mam szeroki krąg znajomych, w pracy obracam się wśród najróżniejszych środowisk i poza jedną osobą NIE znam nikogo kto deklarowałby poparcie dla PIS. Serio. NIKT publicznie do tego się NIE przyznaje. Więc przy takim wyniku Dudy po prostu nie wierzę już w szczerość deklaracji w towarzyskich kuluarach... sad
Obserwuj wątek
      • saszanasza Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 08:26
        lauren6 napisała:

> Ilu znasz bezrobotnych, rolników bez wykształcenia wykształcenia i mieszkańców
        > wsi?

I jak na ironię, im będzie gorzej dla ludzi-tym będzie lepiej na wyborach dla władzy, bo ci ludzie nie zdają sobie sprawy, że to m.in. przez politykę są w dupie i jest im źle, ale myślą, że wspaniałomyślny rząd im obiecuje lepszą przyszłość,
        • prezent_urodzinowy Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 08:58
          O tak, wszyscy wyborcy PiS to glany bez własnego zdania i rozumu. Nie to wąskie specjalistki na ematce...
          Jestescie obrzydliwe. Nie przez swoje wybory polityczne, ale przez pogardę dla ludzi że wsi i małych miast, ukryta pod fałszywą troską. Plus wieś chyba lata temu widziałyście i tylko w tv... Przejedzcie się kiedyś i pogadajcie z ludźmi. Oni mówią ludzkim głosem, umieją czytać, pisać, a nawet liczyć, i naprawdę wiedzą, co jest dla nich dobre. Niekoniecznie to samo, co dla wąskich specjalistek z Warszawy, pijajacych latte na Placu Zbawiciela pod tęczą.
          • reinadelafiesta Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 09:32
            Mają własne zdanie i rozum. I ten rozum podpowiada im, że lepiej mieć 500+ niż nie mieć. Za to zupełnie nie podpowiada im, że to bardzo krótkowzroczna polityka i im samym niebawem przyjdzie za to zapłacić.
            Z jednym się zgodzę: Platforma o tych ludziach zapomniała, niczego im nie zaoferowała, nie wyciągnęła żadnych wniosków z poprzednich porażek i teraz ponosi tego konsekwencje. A że tych ludzi jest całkiem sporo, to bez zmiany nastawienia opozycji do tej grupy, nic się w kraju nie zmieni, samo miasto nie przegłosuje wsi.
            • mava Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 13:18
              >Z jednym się zgodzę: Platforma o tych ludziach zapomniała, niczego im nie zaoferowała

z tym sie nie zgodze akurat.
              Platforma nie dawała kasy do rączki ale bezrobocie systematycznie spadało, rolnicy dostawali duże dopłaty. PO postawiła na samorządy i tam plyneły duże pieniądze.
              Zresztą łatwo znaleźć w sieci
              - roczne urlopy rodzicielskie, darmowe podręczniki, Karta Dużej Rodziny, zwiększenie dofinansowania do budowy żłobków, zmniejszenie opłat za przedszkola a w wielu samorządach były one za darmo - po to, żeby ludzie mogli iść do pracy a nie siedzieć na tyłkach za nasze podatki.
              Nie mozna zapominać, że w 2008 r. cały świat opanował gigantyczny kryzys, z który PO poradziła sobie dobrze, nawet miejsc pracy przybyło blisko 2 mln w tym czasie.
              Młodzi ludzie dostawali wsparcie na tworzenie firm.
              Niżej surowe dane, 2006r na koniec rządów PIS a rządy PO do 2015r (dane z róznych lat)
              Płaca minimalna
              2006 r. - 899,1 zł
              2014 r. - 1680 zł
              Przeciętne wynagrodzenie
              2006 r. - 2477,23 zł
              2014 r. (II kwartał), dane GUS - 3739,97 zł
              Bezrobocie
              Lipiec 2006 r. - 15,7%
              Lipiec 2014 r. - 11,9%
              Liczba przedszkoli
              2006 r. - 7811
              2013 r. - 10 436 (wg stanu na 30.09.2013) - wzrost o ok. 33% do roku 2006
              Liczba dzieci w wieku 3-5 lat objętych wychowaniem przedszkolnym na terenach wiejskich
              2006 r. - 100 tys.
              2013 r. - ponad 300 tys.
              Liczba żłobków i klubów dziecięcych
              2006 r. - 371
              2014 r. - 2000 (wzrost o ok. 439% do roku 2006)
              Wydatki NFZ na ochronę zdrowia
              2006 r. - 36 mld zł
              2014 r. - 63,6 mld zł (wzrost o ok. 76% w stos. do 2006 r.)
              Liczba istniejących km dróg szybkiego ruchu (liczba km autostrad i dróg ekspresowych)
              2006 r. - 959,92007 r. - 1001,9
              2014 r. (lipiec) - 2810,7 (wzrost o ok. 192% do 2006 r.)

Warto tez przejrzeć choćby TE dane
              z których jasno wynika, że w czasie rządów PO zmniejszyła się nierówność rozkładu dóbr, ubóstwo zmniejszyło sie z 6.1 (PIS) do 3.3

Ludzie zapamietali (umiejetnie podsycane przez pisbandę) trudne reformy, np emerytalna. Ale predzej czy później to nieuniknione bo, po prostu, nie bedzie kasy na emerytury. Ale co to kurdupla obchodzi, on juz wtedy pewnie nie będzie jej potrzebował.
              Oraz np. reformę służby zdrowia, którą także, wcześniej czy później, trzeba będzie zrobić.
              Inaczej mamy przed soba wersję grecką.
              Ale populiści z piss obrzydzają PO jak mogą i skutecznie mając do dyspozycji szczujnię narodową. Jak juz sie nażrą naszymi wypracowanymi pieniedzmi (choc czy to mozliwe?) to zwieja stąd i beda sobie radosnie grzać tyłki na Kanarach. A my bedziemy żreć miseczki ryżu.
              • reinadelafiesta Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 15:19
                No tak, ale ludzie z najniższą krajową i nie tylko woleli dostać 500 plus do ręki i wziąć samochód na raty. Dofinansowanie żłobków jest jakby mniej oczywistą korzyścią niż wyjazd na wakacje z rodziną. Zresztą, tak to działa u większości z nas: wolimy dostać podwyżkę w pracy, niż żeby za tę kasę wybudowano nam nowe przedszkole na osiedlu, albo drogę w drugim końcu kraju. I PiS to doskonale wyczuł.
                Więc mnie, jako osobie prowadzącej działalność, nie biorącej żadnego plusa, do emerytury mającej jeszcze jakiś czas, bardzo by zależało na tym, żeby opozycja jednak stworzyła jakiś program, by rozsądnie zacząć niwelować różnice w zamożności społeczeństwa. I nie tylko dlatego, że nie lubię ryżu.
                • mava Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 17:00
                  >No tak, ale ludzie z najniższą krajową i nie tylko woleli dostać 500 plus do ręki

no tak, bo jak dostana forsę do reki to do roboty isć nie muszą...(w najlepszym razie zasuwaja na czarno)
                  A jak im sie da darmowe żłobki czy obnizy podatki to = praca z podatkami....
                  I jakbys weszła w ostatni link pt. TU to widziałabyś, że opozycja skutecznie te róznice niwelowała. Do 2015 r.
                  Przeciez nie bedę wszystko wklejała, jak ktos jest ciekawy prawdy to sam sobie znajdzie.
                  A 500+ (m.in. moje podatki) nie było na czyjes samochody tylko, kulson, na dzieci...jakoby...
                  Ja mam zasuwać na czyjes samochody???
                  A podwyżke w pracy dostajesz za swoja pracę a nie, że cała załoga robi zrzute co miesiac, żebys ty miała wyższą pensje.
                  Czujesz róznicę?
                  Na całe to rozdwanicto MY pracujemy, ja, ty i inni pracujacy.
                  • reinadelafiesta Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 20:02
                    Mava, wyważasz otwarte drzwi, bo ja podzielam Twoje stanowisko. Tak samo jak Ty, nie mam ochoty zasuwać na cudze dzieci i cieszyć się, że mi na miskę ryżu zostaje. Ale wiem, że obrażanie się na rzeczywistość niczego nie zmieni. Trzeba znaleźć przyczynę tego stanu rzeczy i zrobić coś, żeby ten trend odwrócić. Coś innego, niż do tej pory.
                    • mava Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 20:05
                      >Trzeba znaleźć przyczynę tego stanu rzeczy i zrobić coś, żeby ten trend odwrócić. >Coś innego, niż do tej pory.
                      >
                      nic nie zrobisz.
                      Jest nadzieja, ze wyborcy PIS beda sie wykruszać ( z przyczyn naturalnych) a mlodsi juz inaczej myslą.
                      • reinadelafiesta Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 20:25
                        Taką optymistką nie jestem. Nie znam badań, ale jestem jakoś przekonana, że wyborcy PiS mają więcej dzieci, niż wyborcy Platformy, więc obawiam się, że właśnie z przyczyn naturalnych te poglądy będą przekazywane z pokolenia na pokolenie. Tu potrzeba jest edukacji, a zanim ta by przyniosła efekty, to lata świetlne miną. No i już widzę, jak PiS społeczeństwo edukujesad
                        • aerra Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 11:50
                          Nie ma specjalnie przełożenia poglądów politycznych rodziców na dzieci. Popatrze chociażby na rozkład poglądów w zależności od wieku - jakby to poglądy rodziców decydowały, to w grupie 18-29 nie byłoby takiej przewagi po stronie opozycji.
                          Moi rodzice mają takie poglądy, że wstyd się przyznawać (PiS dla nich to jest mniejsze zło, bo są dużo bardziej) - ja jestem zdecydowanie w drugą stronę, zwłaszcza jeśli chodzi o światopogląd. I to też jest zasada - wahadło wychylone za mocno odbija jeszcze silniej w drugą stronę.
            • reinadelafiesta Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 13:54
              Owszem, są i trudno z faktami dyskutować. Tylko czy naprawdę uważasz, że jeśli zwolennicy Platformy będą wyzywać wyborców PiS od ciemnogrodu, to to zachęci tych ostatnich do głosowania na opozycję? Prawda jest taka, że Platforma olewała wschodnie, od zawsze zacofane tereny, nie inwestowała w nie i w pierwszej kolejności właśnie im obcinała fundusze. Bo to nie był ich wyborca, więc po co inwestować? Ludzie to zapamiętali i to się teraz mści jak cholera. A przecież mogło być inaczej. W Lublinie zwyciężył Trzaskowski. Dlaczego? Bo ludzie tam są tacy europejscy i postępowi? Nie sądzę. Tylko w Lublinie od lat rządzi platformerski prezydent Żuk, któremu chciało się zrobić dla tego miasta znacznie więcej niż innym. I ludziom ta Platforma kojarzy się już jakby lepiej.Taka prosta zależność: kasa, inwestycje, starania = poparcie. Więc może zamiast obrażać się na rzeczywistość i ciemniaków ze wschodu, warto coś przemyśleć i zmienić, skoro dotychczasowe metody nie zdały egzaminu.
              • mava Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 18:30
                mam przytoczyc, jak kurdupel nazywa wyborców innych niz piSS (bo z roznych stron)?
                No wybacz ale nikt z opozycji nie posuwał się do tego rodzaju chamskich epitetów....
                I nie, nieprawda że "zapomniał", o czym pisałam wyżej.
                I sama piszesz o samorzadowcach, ze Żukowi z PO chce sie..
                A przepraszam, KTO wybiera samorzadowców???? czy ktos narzuca mieszkańcom np. Białegostoku, żeby wybrali Xsińskiego? jeśli ten daje dudy?z jakichs dziwnych pobudek oni go wybierają...zamiast wybrac tego, któremu sie chce
                Trzeba ruszyć tyłek we własnych sprawach (chocby zagłosować odpowiednio) a nie czekać, aż manna spadnie z nieba, znaczy z "warszawki" przywioza prezydenta, a jak juz przywioza to zostaje na całe życie (jego), jak było onegdaj... - I TO JEST WŁASNIE CAŁA PRAWDA.
          • aerra Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 13:26
            Ach, tak, oczywiście, z pewnością.
            Wczoraj rozmawiałam z wyborcą Dudy: Nie będzie nam Trzaskowski gwałcił dzieci tą homopropagandą! (Co lepsze, mają osobę homoseksualną w rodzinie, ale to kuzyn, więc można olać, nie?)
            Jak myślisz, to twierdzenie, rzecz jasna wygłoszone ludzkim głosem wynika z wiedzy, co dla nich dobre i umiejętności czytania ze zrozumieniem?
            Kolejna głosuje na PiS (Dudę), bo PiS obniżył wiek emerytalny (w związku z czym poszła na emeryturę całe 2 miesiace wcześniej, bo tyle jej wychodziło z przelicznika) i daje 13 emeryturę (która, nawiasem mówiąc nie starcza nawet na wizyty u lekarza, a akurat musi chodzić prywatnie, bo tego specjalisty na fundusz w mieście zamieszkania nie ma w ogóle).
            Następna: bo 500+ i jak możesz nie glosować na Dudę, skoro dał 500+!

I spoko, jak nawet mogę zrozumieć krótkowzorczność tych dwóch osób, które wolą mieć gotówkę do ręki niż nie mieć, tak tej pierwszej postawy zrozumieć ani zaakceptować nie jestem w stanie i nie chcę.
            • dramatika Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 13:39
              aerra napisał(a):

> Nie będzie nam Trzaskowski gwałcił dzieci tą homopropagandą!
              > PiS obniżył wiek emerytalny
              > daje 13 emeryturę
              > bo 500+
              > wolą mieć gotówkę do ręki niż nie mieć

Uważacie pisowców za prymitywne, sprzedajne kur..y, a potem się dziwicie, że nie chcą się przyznawać i narażać na hejt.
            • reinadelafiesta Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 14:35
              Kasę biorą i ci na wschodzie i ci na zachodzie, biedni i bogaci i skoro dają, to co się dziwić, że ludzie biorą? Co do poglądów: masz absolutną rację i trudno mi polemizować, bo czegoś takiego nie rozumiem i naprawdę nie wiem, co tymi ludźmi kieruje, kiedy tolerują wykorzystywanie dzieci przez księży, wysyłają homoseksualistów do gazu czy odmawiają komuś człowieczeństwa. Brak edukacji, nieznajomość świata, strach przed czymś czego nie znają i nie rozumieją? Nie wiem, dla mnie niepojęte. Ale widzę, że wyśmiewani i traktowani pogardliwie przez zwolenników Platformy i równocześnie utwierdzani w swoich poglądach przez PiS - idą za PiSem. No przecież z psychologicznego punktu widzenia to oczywiste, że taki będzie efekt. Więc nie tędy droga.
          • anorektycznazdzira Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 18:06
            "Jestescie obrzydliwe. "
            obrzydliwy to jest pewien mój kolega, który zdawał mi się normalny, zanim założył fejsika. Ładuje na niego nonstopkolor jakieś totalne szambo homofobiczne i rasistowskie i nazywa to obroną rodziny. Posługuje się pisowskimi gotowcami, które udostępnia.
      • prezent_urodzinowy Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 08:49
        No właśnie przez takie komentarze ludziom się nie chce z Wami gadać. Powiedzą, że głosują na Dudę i od razu będa dla Was bezrobotnym rolnikiem bez wykształcenia. Zapomniałaś dodać, że pijanym i bez zębów...
        Kolejne wybory, a Po i jej wyborcy to samo.
        Będziecie cały czas przegrywać i cały czas się dziwić, jak to się stało. Aż się może w końcu nauczycie, żeby szanowac konkurencję.
          • reinadelafiesta Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 10:15
            Większość życia mieszkałam w Warszawie, a ostatnich kilka lat w Polsce wschodniej i widzę, że to są dwa światy. I nie wynika to tylko z tego, że tam miasto i bloki, a tu pola rzepaku. To jest ogromna różnica w poziomie życia, mentalności, doświadczeniu życiowym, tradycji, kulturze, religijności. I PiS idealnie to potrafił wykorzystać. W sposób cyniczny, wykalkulowany żerując na najniższych instynktach. Zamiast niwelować różnice, on je de facto pogłębił i dalej sponsoruje. Więc ludzie mając do wyboru doceniający ich PiS, który daje 500+ i nie potępia stanowczo poglądów o LGBT w komorach gazowych, a Platformą z nie ich świata, która swego czasu wykreśliła z planów przebudowę jedynej w miarę przyzwoitej drogi łączącej Warszawę ze wschodem - głosują, jak głosują. I dopóki Platforma nie zmieni podejścia do Polaków z małych miasteczek i wsi - nic się nie zmieni, dalej będziemy tkwić w szambie po uszy. Trzeba to wreszcie zauważyć.
            • lauren6 Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 10:29
              Platforma nigdy nie przelicytuje rozdawnictwa PIS. Do tych ludzi trafia jeden argument: finansowy. Mają w dupie ekologię, politykę zagraniczną, nasze stosunki z resztą świata, prawa kobiet czy prawa mniejszości.

Z czasem pokolenie o mentalności bolszewickiej zacznie wymierać. Młodzi ludzie w Polsce są spod znaku 8 gwiazdek. Zwrot od polityki PIS jest nieunikniony. Jedyne co mnie martwi, że może być to zwrot w stronę ostrego neoliberalizmu.
              • tiszantul Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 11:45
                "Z czasem pokolenie o mentalności bolszewickiej zacznie wymierać"

Już od 25 lat słyszymy o wielkim wymieraniu przeciwników rządów UW/PO. Po 25 latach ci wymierający mają drugą kadencję PiSu i drugą kadencję Dudy. Obawiam się, ze wymarcia pisowców wielu oświeconych może nie doczekać, ale przynajmniej wierzą w przyszłe zwycięstwa, choćby i za grobem. Liczy się przecież idea
                    • netlii Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 15:47
                      lauren6 napisała:

>
                      > Zgadza się. W końcu mamy prezydenta wywodzącego się z Unii Wolności.

Ogólnie za 25 lat możemy mieć PiS-bis ubrany w szaty dostosowane do gustów elektoratu np. wspomnianego neoliberalizmu, któremu zaufa pokolenie zoomerów podatne na fejk njusy. Tak jak dziś właściwie ludzie oddają głos na PiS czyli dawne Porozumienie Centrum, UW, AWS - kto o nich jeszcze pamięta?
              • reinadelafiesta Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 14:43
                No a ja się właśnie bardzo, bardzo boję, że będzie odwrotnie Bieda rodzi biedę, przekonania przechodzą z pokolenia na pokolenie. A że są bardziej nastawieni na rozrodczość, to ja bym nie była optymistką, że mentalność bolszewicka zaginie.
            • alicia033 Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 16:00
              katriel napisała:

> Jak się nie rzuca w oczy nic takiego, co by czyniło ją nienormalną, to jest normalna i tyle.

rili?
              Według twojego toku "myślenia" na przykład przemocowcy są normalni, bo w większości przypadków ich parszywy charakter nie rzuca się w oczy, wyżywają się tylko na słabszych.
              • katriel Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 17:29
                > w większości przypadków ich parszywy charakter nie rzuca się w oczy, wyżywają się tylko na słabszych.

No właśnie. Wyżywają się na słabszych i po tym można poznać ich parszywy charakter. Sama sobie wytłumaczyłaś, brawo.
                • aerra Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 20:17
                  Nie zawsze można poznać - bo wyżywają sie na słabszych nie w świetle reflektorów, czy chociaż na widoku sąsiadów - wyżywają się ukradkiem, w zaciszu, bądź wykorzystując podległość ekonomiczną/zawodową/rodzinną.
    • saszanasza Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 08:23
      Ja podejrzewam jedną swoją koleżankę. Moją mamę pilnowała siostra🙈 Generalnie wogół wszyscy anty PIs, tylko najwyraźniej trochę ich za mało. Ciemnota ludzka znów wygrała i nie wiem komundziękować, tym co glosowali na dudę czy tym co nie poszli na wybory.
    • morgen_stern Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 08:29
      Zastanawia mnie ten mechanizm. Reakcja otoczenia jest ważniejsza niż własne poglądy polityczne, i to wcale nie jakieś niszowe, to nie Żółtek czy inny oszołom, tylko partia z dużym poparciem w kraju, więc czego się wstydzą?
      • vodyanoi Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 09:00
        Nie wstydzą się. Starzy w wielkich miastach się nie przyznają do głosowania na pandudę, tak samo jak nie przyznają się do brania chwilówek czy kupowania super kołder. Nie przyznają się do wysyłania kasy rydzykowi i jednocześnie ciągną kasę od swoich ciężko pracujących dzieci. To akurat matka mojej koleżanki - koleżanka odstawiła matkę w końcu od cyca i powiedziała, że jak ma tyylee emerytury i jeszcze trzynastą, i czternastą, i piętnastą panduda jej da, to niech sobie radzi sama. I niech sobie sama leki wykupuje, niech lata po państwowych lekarzach itp. I w zeszłym tygodniu ta matka mi strasznie płakała, że jaktojakto, przychodnia zamknięta (na wybrzeżu) i córka nie chce jej prywatnie do Gdańska zawieźć, zła córka. I jednocześnie rozpoczęła agitkę za pandudą, że jak ten straszny Trzaskowski wygra, to sprywatyzuje służbę zdrowia!!!
        • vodyanoi Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 09:05
          Aha - akurat matka mojej koleżanki jawnie jest pandudowa, ale jak widać - w głowie jej nie styka. A ci ukryci pandudowi po prostu boją się - kłótni, wyrzutów, fochów. Przepuszczają po cichu emerytury na kołdry, inwestują w amber goldy, zgadzają się na dziwne umowy przez telefon i głosują na pandudę. To ci starsi (co się nie przyznają).
          Nie znam młodych, którzy się nie przyznają. Znam takich, którzy by się jawnie przyznali, tylko po prostu to są takie różne moje światy z nimi, że poza dzień dobry nigdy z nimi nie wychodzę.

A co do rolników - na fejsie AgroUnii była ankieta przedwyborcza i tam wygrał Trzaskowski.
          • stasi1 Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 09:28
            W tym nic dziwnego że wygrał Trzaskowski. Większość wyborców Dudy internetu nie ogarnia. Rozmawiam o polityce ze znajomą rolniczką, największą w okolicy. I jest antypisowa. Ale mówię jej żeby się do tych swoich poglądów nie przyznawała bo ją sąsiedzi zjedzą. Mówi że się nie przyznaje, w ostatnich wyborach na wsi 80% na Dudę
          • morekac Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 10:29
            Ja zrozumiałam, że odstawienie od cycka i wożenia do lekarza (prywatnego, tudzież płacenia za niego) nastąpiło nie tyle z powodu głosowania, co rozpierdaczania własnej kasy pani matki na rydzyki, kołdry i inne bzdety. A przeciez mamusia twierdzi, że tak jej dobrze i ma tyle kasy - to chyba finansowo powinna sobie poradzić.
      • ira_08 Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 18:32
        No przecież tu jedna forumka pisała kiedyś, że brak ujawnienia list poparcia dla KRS to strach przed prześladowaniem ze strony opozycji big_grin Więc, skoro sędzia się boi, że opozycyjny motłoch udusi go unijną flagą, to zaraz się okaże, że i zwykłe żuczki się boją, bo jak wiadomo to wyborcy KO i osoby LGBT+ przodują w szarpaniu, policzkowaniu, pluciu i rzucaniu butelkami w procesje.

A serio. Wstydzą się, bo czują, że to obciach. Albo nie mają poglądów, ale na PiS głosują, bo pińceta dajo, a tamci nie dawali. Więc się nie przyznają, bo się w sumie nie identyfikują. Zresztą, myślę, że rzeczywiście mieszkając w mieście, będąc młodym i w miarę wykształconym, można wielu pisowców nie znać. Ja nie znam zbyt wielu ludzi chodzących regularnie do kościoła, ale jednak ktoś tam chodzi, nie?
    • chicarica Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 09:03
      E, niekoniecznie. Ja też swego czasu nie znałam wyborców PiS. Aż poznałam, i to dużą grupę twardego pisowskiego betonu. Oni naprawdę istnieją i też byli zdziwieni, że ja, ateuszka i lewaczka, nie mam kłów i pazurów i nie odgryzam główek noworodkom dla rozrywki.
    • kosmos_pierzasty_x Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 09:41
      No ja znam. I to jest taki stereotypowy elektorat. Co do nowoczesnej wsi - jak ktoś ma czas i ochotę, to jak się dziś wybierze choćby do wiejskiego sklepu to ma szansę usłyszeć 'ciekawe' komentarze. Na wsi glosowanie na PiS jest czymś właściwie oczywistym. Raczej wyborcy KO się maskują. Choć naturalnie są wyjątki, jak zawsze. I pewnie to też zależy, gdzie ta wieś leży. Mapa poparcia bez zmian od lat...
      • chococaffe Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 10:29
        M.in. dlatego (chociaż wsie są różne) trudno powiedzieć o nawet przypadkowym towarzystwie z innego kontekstu, że jest urozmaicone na tyle, że odbija rzeczywisty rozkład preferencji. Przecież ludzie z symbolicznej podkarpackiej wsi, którzy znają i kuzyna i sasiada i listonosza i sołtysa też mogą twierdzić, ze nie nikt nie deklaruje głosowania na KO, czyli , ze ludzie wstydzą się głosowania na KO.
    • fitfood1664 Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 10:55
      Nie wizięłaś pod uwagę jednego. Są antypisowcy, którzy z grymasem na twarzy głosowali na Dudę, bo perspektywa Trzaskowskiego na stanowisku prezydenta RP była dla nich znacznie bardziej obrzydliwa. Mnóstwo ludzi z mojego otoczenia tak uczyniło. Ja wstrzymałam się od głosu, o włos, choć o PAD nikt nigdy nie usłyszał ode mnie dobrego słowa, ani o PiS. Dlaczego tak jest? Wystarczy poczytać zagraniczne niusy. Kto rozsądny chce tego dla Polski? Złote lata zachodu minęły bezpowrotnie, teraz zagłębia się w marazmie. Już nielegalnie wwożą nam toksyczne śmieci, trzeba jeszcze żeby przywieźli nam tu swoje problemy uncertain
      Nie głosowałam, bo mimo wszystko nie chiałam przykłądać ręki do wygranej Dudy. Już raz pomogłam takiemu jednemu i potem miałam zgagę przez 5 lat. Nigdy więcej.
      • mama.pracujaca Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 11:07
        Ja myślę, że retoryka, którą prowadził sztab Trzaskowskiego zawiodła. Notoryczne obrażanie ludzi ze wsi, mniej wykształconych itp. W pewnym momencie nawet i mnie zaczynało to irytować. I odwołując się do wyżej wspomnianego. Tak naprawdę, począwszy od tego forum, ilu z was jest ,, miastowych" ! Przeciez większość Was ze wsi pochodzi i małych miasteczek! Same sobie podcinacie galąź na ktorej siedzicie! A potem mamy tego efekty takie jak dziś!
      • taniarada Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 11:56
        No, może nie jednoznacznie, bo jednak część z nich głosowała na Dudę, a inna część została w domu. Dla mnie to najdziwniejszy elektorat w Polsce. Może obok 30+%, którzy nigdy nie głosują.
      • ana119 Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 12:24
        Niestety RT jest leniuchem, cwaniakiem takim jak Tusk szykującym się na stołek na zachodzie. Bo jaki miał program wyborczy? W ostatnim tyg był nawet naziolem byle być wybranym. Ludzie maja dość po-pis. Już Kosiniak-Kamysz ma lepszą retorykę, zdał sobie sprawę że obrażanie ludzi nic nie buduje
      • ira_08 Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 18:44
        >Wystarczy poczytać zagraniczne niusy.

Można też pojechać za granicę i zobaczyć na własne oczy. BTW, rozumiem, że masz na myśli niusy z Zachodu. Niusy ze Wschodu są dla ciebie bardziej optymistyczne? W takiej Rosji to jest fajnie. W Serbii, na Białorusi, w Gruzji, Turcji...

>Kto rozsądny chce tego dla Polski?

Tego - czego? Tolerancji, solidnej opieki medycznej, prawa pracy z prawdziwego zdarzenia, czystego powietrza, połączeń kolejowych, rozdziału kościołów od państwa, wysokich kwot wolnych od podatku, darmowych leków dla dzieci, trójpodziau władzy, mediów publicznych? Ja chcę.

>Złote lata zachodu minęły bezpowrotnie, teraz zagłębia się w marazmie.

Tam - bez­ro­bo­cia, straj­ki, głód.
        Tu - pra­ca. Na­tchnio­ny trak­tor.
        Two­rzy hi­sto­rię zwy­cię­ski lud.
        Chwa­ła fak­tom!
        • ana119 Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 12:30
          Mapa pokazuje rozkład głosów oddanych na RT zamieszkujących przez ludzie napływowi, bez ciągłości pokoleń.
          Niestety retoryka silnie negatywna jest po obu stronach zwolenników, tak samo są nietolerancyjni, agresywni
      • dramatika Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 12:45
        taniarada napisał(a):

> I pomyśleć, że połowa wyborców Bosaka głosowała, jak to ww towarzycho.

Połowa wyborców Konfederacji to bezideowe kuce. Wyborcom PO wydaje się, że jak będziemy pod niemieckim protektoratem, to im przypadnie rola "kapo", a nie taniej siły roboczej, natomiast kucom wydaje sie, że to to oni będą z tej taniej siły roboczej korzystać.
      • netlii Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 16:04
        Bosak i w ogólnym rozumieniu Konfederacja przyciąga liberalizmem ekonomicznym. Przyznaje, że Mentzena momentami aż miło posłuchać i żałuje, że taki umysł marnuje się w ich szeregach. Postulaty obyczajowe jednak nie spotykają się ze 100% akceptacją. Dla mnie nie ma więc nic dziwnego, że głosy jego wyborców były tak spolaryzowane.
        I druga sprawa - miałam wrażenie, że przed I turą program Bosaka w większości adresowany był do przedsiębiorców, ich pryncypia programowe były gdzieś tam w tle. Jak przyszło co do czego okazało się, że jedynie 8% spośród oddanych głosów to przedsiębiorcy a reszta to ludzie relatywnie młodzi jeszcze przed poważniejszymi krokami na rynku pracy a już czujący się właścicielami firm... Oni są jak chorągiewka na wietrze, nie zdziwie się gdy za 3,5 roku Konfederacja nie przekroczy progu wyborczego.
    • bei Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 13:01
      Mam znajomego, jest chory onkologicznie już dluuugie lata. Głosuje na PiS, bo ma nadzieję na dobre zmiany. Tymczasem zamknięto szpital w mieście wojewódzkim, w tym szpitalu poradnię hematologiczną. Teraz ma poradnię 100 km dalej, w innym mieście. Trudny dojazd, wiec już półtora roku nie był u specjalisty. Choroba zdiagnozowana, wiec może czekać na wizyty po dwa lata i dłużej. Narzeka, ze wszystko drożeje, ze gdyby nie pomoc corki to by nie kupił lekarstw, nie zapłacił rachunków itd. Skoro jego nie zraziła ta „ dobra zmiana”, to inni Hiobowie tez wytrzymają
      • prezent_urodzinowy Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 13:20
        No cóż, mój bezrobotny tata głosował na PO, które otwarcie mówiło, że bezrobotnym nie pomoze... Podnieśli wiek emerytalny za to, i niestety mój tata zmarł chwilę przed, nie doczekawszy emerytury.
        Rozumiem, że chciałaś pokazać, że wyborcy PiS to skończone głupki, niestety, w każdej opcji polityczne znajdują się ludzie, których nic nie przekona do zmiany zdania wink
    • str8.up Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 13:36
      Nie mam wśród moich znajomych nikogo kto by deklarował poparcie dla obecnej władzy, ale jestem przekonana, że jest pełno osób, które nie mają wśród znajomych nikogo, kto by deklarował poparcie dla tzw. opozycji. Ale według mnie to wynika głównie z tego, że w większości obracamy się raczej wśród podobnych sobie, a jeśli ktoś wyczuwa, że ma do czynienia z osobą o odmiennych poglądach, to często unika tego tematu. A druga sprawa, że na Andrzeja Dudę głosowali w tych wyborach ludzie, którzy mogą być zupełnie szczerze antyPIS w ogólnym rozrachunku, ale dla nich to było mniejsze zło. Zwróć uwagę, że nawet wśród wyborców Biedronia były osoby popierające obecnego prezydenta (podaję ten przykład, bo wydaje mi się on najbardziej skrajny).
    • renia266 Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 14:16
      To ja sie ujawnię. W pierwszej turze na Hołownie - chociaż byłam bliska głosowania na Bosaka, tak antysystemowo..
      Druga tura- wybór między dżuma a cholerą, ale zagłosowałam na Dudę. Bo.... 1. Trzaskowski nic nie zrealizuje ze swojego programu przy obecnej władzy 2. wolę 3 letni spokój w polityce niż 3 letnią walkę o wszystko. 3. trzaskowski brzmi dla mnie fałszywie- mówi wspólna Polska, pogardzając na każdym kroku zwolennikami Pisu, jednoczesnie chce kupić głosy Boska faszysty i matek polek dodatkiem 200 zł do emerytury. 4. Widzę więcej pogardy w oczach ludzi popierających PO niz PIS. Mam na facebooku znajomych jednych i drugich, im wyższe wykształcenie tym większa nienawiść. Nie jestem zachwycona swoim wyborem - jak w Sapkowskim- mniejsze zło. Mam nadzieje na kolejne wybory znaleźć jakąś alternatywę.
      • saszanasza Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 14:25
        renia266 napisała:

> To ja sie ujawnię. W pierwszej turze na Hołownie - chociaż byłam bliska głosowa
        > nia na Bosaka, tak antysystemowo..
        > Druga tura- wybór między dżuma a cholerą, ale zagłosowałam na Dudę. Bo.... 1. T
        > rzaskowski nic nie zrealizuje ze swojego programu przy obecnej władzy 2. wolę 3
        > letni spokój w polityce niż 3 letnią walkę o wszystko.

Niestety czasami żeby osiągnąć cel trzeba podjąć walkę, tak walkę...inaczej się nie da, historii się nie uczyłaś? Ktoś musi walczyć, żeby ktoś inny był wolny.
        • renia266 Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 14:31
          Jest róznica pomiędzy walką a sianiem nienawiści i zamętu. Nie widzę żadnych pozytywnych dla naszego społeczeństwa efektów tej walki poza coraz większą polaryzacja społeczeńswa. Wiesz kiedy opozycja wygra? Gdy wyborcza zmieni ton nadawania i zacznie chwalić PIS za faktyczne dokonania a krytykować za błędne decyzję. Gdy odzyska obiektywizm wtedy jest szansa na zmianę...
          • renia266 Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 14:35
            I dodam jeszcze - że wolność słowa w Polsce ginie, ale nie dlatego, że zabrał ją PIS tylko dlatego, że poglądy kształtują przez memy i sokzburaka, boty i inne tego typu twory. Znaczna częśc inspirowana przez ruskie trolle którym zamęt w Polsce na rękę.
          • aerra Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 15:17
            Faktycznie dokonania PiS? Podział społeczeństwa, szczucie, uchwalanie ustaw nocą, wciskanie się z propagandą wszędzie, zawłaszczenie telewizji publicznej, służalczość wobec KK, zrujnowanie edukacji publicznej i dobicie służby zdrowia, no faktycznie, jest za co chwalić.
            • ana119 Re: Fałszywi antyPIS-owcy 13.07.20, 16:25
              Weź - podział wprowadziło PO ale im chodziło o wypranie z polskości i stołki dla siebie za granicą. Wolą podawać telefony niż zrobić dobry program gospodarczy. Francuz, Belg czy Niemiec szanuje człowieka który mówi że jest międzynarodowy? Dobre jako bajka dla dzieci. Jeśli się nie ogarną to PiS wygra wybory parlamentarne
      • gliminstory Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 00:43
        niekoniecznie się zgodzę z tym że wyzsze wykształcenie to większa nienawiść. Co najwyżej kwestia większej elokwencji i aktywności w słowie pisanym na fejsie. Bo nienawiść słabo wykształconych poszczutych nagonką polityczną kwitnie pod sklepem, w barze w sobotę, czy na lokalnym targu. I mogą uszy zwiędnąć jak się posłucha jakie medialne brednie ci ludzie powtarzają i jak by wyzabijali wszystkich tęczowych, kolorowych, innowierców, lewaków, itd...
      • lauren6 Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 10:23
        > Mam na facebooku znajomych jednych i drugich, im wyższe wykształcenie tym większa nienawiść.

To wyjdź ze swojej bańki informacyjnej. Nawet jeśli zwolennik opozycji napisze, że pisowiec to prymityw, idiota to jest NIC w porównaniu z prostymi fanami PISu, którzy zwolennikom Trzaskowskiego życzą ŚMIERCI. Rozumiesz różnicę? Jak mi nie wierzysz to przejrzyj sobie yt, tam masz czarno na białym. Nie widziałam ani jednego analogicznego filmu, gdzie zwolennik opozycji wykrzykiwałby, że PISowcy będą wisieć lub że trzeba im spalić dom.

Tak więc bez symetryzmów proszę. Na pewno bardziej Cię boli krytyka ze strony wykształconych znajomych. Cóż, na taką opcję polityczną głosujesz, więc bierz krytykę na klatę. Nikt nie będzie nazywał szamba perfumerią.
    • taki-sobie-nick Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 00:29
      Cóż.

1. Antypisowcy plują na pisowców wymyślając im od: wieśniaków, pasożytów, bezrobotnych, ubogich, niewykształconych, alkoholików, żyjących z zasiłków i tak dalej.

2. PiS zaś robi, co może (dodam, że często nie fair), chwaląc tych ludzi i poprawiając im samoocenę.

Pytanie:

W jaki sposób działania antypisowców wymienione w punkcie pierwszym przyczyniły się do zwycięstwa PiS-u?

• gliminstory Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 00:36
      może jesteś agresywną fanatyczką i przy tobie wolą się do swoich przekonań nie przyznawać żebyś im jazgotu codziennie nad głową nie urządzała.

ja znam takich co na Dudę głosują i się nie boją przyznać - listonosz, konwojent który eskortuje nam kasę firmową, jedna ciotka choć na co dzień jest antypis to mając dwóch do wybory głosowała na Dudę, emerytowana nauczycielka z sąsiedztwa bardzo kościółkowa , znajoma lekarka internistka, pani profesor z uczelni..
      znajomy rolnik głosował na konfederację, w drugiej turze też pewnie wolał Dudę niż Trzaska
    • wanda_co_nie_chciala_niemca2 Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 01:17
      Ja mam od wczoraj dobry humor, więc chętnie odpowiem.
      Czytajcie uważnie bo nie będę powtarzać.
      Jestem paskudnym pisiorem oraz wyborcą Dudy, jeszcze na domiar zlego cieszylam sie jak glosowalam. Zgroza c'nie?

Ale do rzeczy.

Przegrywacie bo macie falszywy obraz przeciwnikow. Pewnie, ze spora część ludzi prostych glosuje na Dude. I pewnie jakas tam część z nich z powodów socjalnych. Jednak trzon elektoratu Pis na czym innym sie opiera, co innego go "gna" . Wcale nie pińcet.

Wiem, ze to do Was nie dotrze, bo w Was tego nie ma.
      Chodzi o patriotyzm.
      Nie o ten lemingowski, co to nakazuje zbieranie psich kup. Chodzi o patriotyzm zakorzeniony głęboko w duszy, nie o emocje chodzi,chodzi o cos wiecej. O tozsamosc i dume.
      Mnostwo Polakow to ma, tego sie nie da nauczyc, a przynajmniej ciezko sie tego wyuczyc w wieku starszym, bo to się z domu wynosi. Jesli widzicie flagi bialo czerwone na spotkaniach Dudy to mozecie byc pewni, ze znaczną większość z nich ludzie sami przynieśli. Nie rozdaja ich sztabowcy. Nie ze tacy sa szlachetni i ponad to, po prostu nie muszą.
      To jest milosc do polskiej historii. I wscieklosc na tych, co kaza sie nam jej wstydzic, nie obchodzic rocznic powstan (jak np 150 rocznicy Powstania Styczniowego) nasmiewac sie z martyrologii, pierdzielic w kolko o "odbrązawiabiu".
      To ci, co calym sercem spiewaja Hymn Narodowy i nie muszą uzywac przy tym smartphonow, bo 4 zwrotki znaja na pamięć. I to jest ogromna część wyborcow Dudy, jesli nie większość. Beneficjenci pinceta to margines (w sensie, glosujacy portfelem).
      Nie widzicie tego, bo jest to wiekszosci dla Was obce.
      Widzieliscie jakies flagi bialo czerwone na wieczorze wyborczym RT?
      Nie widzieliscie. Sztab nie pomyslal a ci co tam byli, samo z siebie nie przyniesli bo im to do glowy nie przyszło. Tak samo jak ja nie przynioslabym do babci na inieniny poroża jelenia zdjętego ze sciany bo i po co.
      Wiele mozna zarzucic PiS, ja tez moge wieeeele, ale akurat patriotyzm u nich,(powiedzmy ze u większości) i u ich elektoratu jest autentyczny. U Dudy tez jest. Nie jest tak, ze ktos sobie taki sposob przekazu wymyślił. To po prostu naturalne.
      Podam przyklad. Bylam na spotkaniu z Dudą przed 1 turą w Skoczowie. Po wiecu ludzie sie rozchodzili w pośpiechu bo burza szla. Jak sie tlum przerzedzil, to na bruku lezala taka mala papierowa bialo czerwona chorągiewka. Chyba z 5 ludzi sie rzucilo ja podnosic. Mozecie nie wierzyć , bo tak pewnie wygodniej. Ale tak jest.
      Co do nieprzyznawania sie... No jasne ze sie nie przyznają. Po prostu przyznanie aie na fb do glosu na Dude powoduje wylew hejtu. Wasza strona jest duzo bardziej agresywna. (taaaaak, wiem ze sie juz nie posiadacie z oburzenia i zaraz bedzie o mordach zdradzieckich. Zieeeew) .

Ja akurat obracam sie w środowisku ludzi porządnie wyksztalconych, do raczej konserwatywnych. I nawet oni jakos niespecjalnie aie uzewnetrzniaja. Ja sie uzewnetrzniam, bo taka jeatem, interesuje się polityka, ale jestem wyjatkiem.
      W pracy nie wchodze nawet do pokoju nauczucielskiego, bo tam lokalna jaczejka KOD drze sie na kazdej przerwie. Pisowcy jakos nie za bardzo, a tez u nas sa. Informatyk to nawet kupił sobie prywatny ekspres do kawy i w ogóle do pokoju nie schodzi, bo mowi ze sie nie lubi denerwowac. Ja to tlumacze tym, ze wbrew stereotypowi tak przez was holubionemu, pisiory sa zdecydowanie mniej ofensywnie. Moze dlatego ze opozycja jest z natury bardziej ofensywna.

Pisze to, bo do zywego mnie bawią wasze łkania nad bezzebną patologia co mysli ze Chopin to wodka. Z moich szeroko pojetych zbajomych najbardzoej zaciekle lemingi to pani fryzjerka co zdania bez orta nie umie splodzic, jaczejka bezdzietnych anglistek w pracy i moj wlasny wujek, zagladajacy namietnie do kieliszka madrala, co wszystkie rozumy pozjadal.

A dzieci rzeczywiscie mamy - jako srodowisko - wiecej. I uczymy je milosci do Ojczyzny, tej miłości z ktorej toczycie bekę. Staromodnego patriotyzmu.
      Jaki bedzie efekt, zobaczymy. Dzieci nie sa kopia rodzicow i swiat je wciaga, a byc lewakiem jest latwiej niz konserwą.Konserwie mniej wolno, wiec jakas czesc z tych dzieci pewnie lewactwo i tak wchlonie. A jednak nawet wtedy "kto ty jesteś? Polak maly" wyuczone przez mamę w czlowieku gdzieś na dnie serca zostaje .
      Takze piłka w grze.

• reinadelafiesta Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 08:33
        A kto Ci dał prawo do oceniania, czyj patriotyzm jest lepszy? Kto zadecydował, że machanie chorągiewką jest bardziej patriotyczne niż zbieranie psich kup? O to właśnie między innymi chodzi: o roszczenie sobie prawa do decydowania, kto jest prawdziwym Polakiem, o to dzielenie ludzi na sorty.
        P.S. Co do znajomości słów hymnu, to akurat był niefortunny przykład.
        • wanda_co_nie_chciala_niemca2 Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 08:40
          Ja opisuje Wam usluznie rzeczywistość, a nie wartościuje. Pokazuje Wam aspekt którego nie widzicie . Nie chcecie, nie korzystajcie. Co do slow hymnu... Poogladaj sibie jak sie spiewa hymn na Marszach KOD, a jak np na Wiecach Dudy. Wsrod ludzi, sa nagrania. Poogladaj sobie, w jaki sposob byl wykonywany Hymn z mownicy Sejmowej jak Grodzki zostal Marszalkiem Senatu (czytanie slow ze smartphona) i zastanow sie dlaczego pisiory daly sie wpuscic i wstaly.
          • reinadelafiesta Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 10:18
            Hymn - różnica jest taka, że oni nie odmieniają przez wszystkie przypadki słowa "ojczyzna", co w sumie nie ma większego znaczenia. Każdy Polak powinien znać słowa hymnu, za moich czasów w szkole uczyli.
            Wartościowanie - może nie miałaś takiego zamiaru, ale podział na ten patriotyzm wyborców Dudy i ten od psich kup zabrzmiał właśnie bardzo wartościująco. A tradycje romantyczne i pozytywistyczne w naszym kraju są i nikt nie powinien przesądzać, które są lepsze, być może i jedne i drugie potrzebne.
            • wanda_co_nie_chciala_niemca2 Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 11:06
              STARAM sie nie wartosciowac. No jestem po jednej ze stron, wiec w 100 % jest to niewykonalne. Musialabym byc maszyną. To co jest wykonalne to uczciwosc i rzetelnosc przekazu. I to robie, stojac po jednej ze stron. Dla mnie ciekawe tu jest zrozumienie zjawiska i z tej tez przyczyny bywam ma emamie. Bo jest dla mnie fascynujące zobaczenie tego drugiego swiata niejako od wewnatrz, takim jakim on jest, w formie nieprzefiltrowanej przez "moje media", a tym w pigulce jest emama.
              Wnioski mam takie ze oboz postepu jest na pewno bardziej "sexi" i to jest przyczyna tak wysokiego wyniku RT. Natomiast oboz konserwatywny jest w sposób autentyczny głęboko patriotyczny. I to sa cechy ktore dobrze określają te 2 obozy.
              Sądzę ze ani jednego, ani drugiego nie da się "przeszczepic". Wy nie bedziecie patriotyczni, my nie będziemy "sexi". A jesli, to to bedzie sztuczne. (znowu z zalozeniem, ze mowimy o masie, nie o jednostkowych przypadkach)

Aha, co do znajomosci hymnu. To nawet nie tyle chodzi o znajomosc 4 zwrotek, bo tego się pewnie uczy w szkole. To bardziej chodzi o to, ze po umownej prawej stronie widze niekłamane wzruszenie w czasie jego śpiewania. Czy tam podczas śpiewania piosenek patriotycznych. I ono jest szczere.
              My natomiast wypadamy sztucznie, jak usiłujemy agitowac na insta. Jakos to nie chce lezec
              • olena.s Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 11:31
                He. To co opisujesz, to nie jest zaden patriotyzm. To jest tylko pewna ostentacyjna forma wyrażania tegoż.
                Ale dzięki, bo twojemu opisowi rozumiem, że np. afera Srebrnej, SKOKów, wymuszenia na bankierze etc. osobom o twoich poglądach po prostu nijak nie kojarzy się z brakiem patriotyzmu. Patriotyzmem jest bowiem odpowiednie odśpiewanie hymnu, a nie płacenie podatków. Krzyczenie o drugim sorcie, a nie sprzątanie . Wywieszanie flag, a nie organizowanie społecznych świetlic.
                Dlatego póki PiS będzie machał flagami, póty może poza tym rozwalac instytucje państwa, defekowac na konstytucję, niszczyć trójpodział, i nie zaszkodzi to jego wizerunkowi największych patriotów kosmosu.
                OK.
                • sumire Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 11:38
                  Bo taki odpustowy patriotyzm jest tani i nie wymaga wysiłku. Zrobienie czegoś dobrego dla sąsiada, dla środowiska, dla swojej wspólnoty - wymaga.
                  Mnie w ogóle bardzo wk....wia to , że PiS zawłaszczył patriotyzm i propaguje jego wersję w wydaniu "ojczyznę kochać trzeba i szanować", że wpuścił do obiegu i upowszechnił te wszystkie teksty typu "antypolskie", "polskojęzyczne", "polakożercy". To jest straszne.
                  • olena.s Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 11:47
                    Mnie wk... raczej to, że to jedna z metod trzymania ludności w wiecznej niedojrzałości. Bo całe to ustawianie narracji o bezgrzeszności przeszłości i świętości Polaków jest dla mnie właśnie tym: niepozwoleniem na dojrzałość i dojrzałe spojrzenie na siebie i innych.
              • snajper55 Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 11:41
                wanda_co_nie_chciala_niemca2 napisał(a):

> STARAM sie nie wartosciowac. No jestem po jednej ze stron, wiec w 100 % jest to
                > niewykonalne. Musialabym byc maszyną. To co jest wykonalne to uczciwosc i rzet
                > elnosc przekazu. I to robie, stojac po jednej ze stron. Dla mnie ciekawe tu jes
                > t zrozumienie zjawiska i z tej tez przyczyny bywam ma emamie. Bo jest dla mnie
                > fascynujące zobaczenie tego drugiego swiata niejako od wewnatrz, takim jakim on
                > jest, w formie nieprzefiltrowanej przez "moje media", a tym w pigulce jest ema
                > ma.
                > Wnioski mam takie ze oboz postepu jest na pewno bardziej "sexi" i to jest przyc
                > zyna tak wysokiego wyniku RT. Natomiast oboz konserwatywny jest w sposób autent
                > yczny głęboko patriotyczny. I to sa cechy ktore dobrze określają te 2 obozy.
                > Sądzę ze ani jednego, ani drugiego nie da się "przeszczepic". Wy nie bedziecie
                > patriotyczni, my nie będziemy "sexi". A jesli, to to bedzie sztuczne. (znowu z
                > zalozeniem, ze mowimy o masie, nie o jednostkowych przypadkach)

Patriotyczny Szumowski krecący lody na kupowaniu masek i respiratorów. Patriotyczny Duda podporządkowany Prezesowi i łamiący konstytucję. Patriotyczny Kaczyński dzielący a w zasadzie niszczący naród. Patriotyczy Macierewicz ośmieszający Polskę. Jak ten ich patriotyzm się objawia?

S.
      • morekac Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 11:27

>Chodzi o patriotyzm.
        Nie o ten lemingowski, co to nakazuje zbieranie psich kup. Chodzi o patriotyzm zakorzeniony głęboko w duszy, nie o emocje chodzi,chodzi o cos wiecej. O tozsamosc i dume.

Wasz patriotyzm jest w moim odczuciu taki egzaltowano-nastolatkowy. Tak, sprowadza się do uczuć i symboli: włożę gacie z orłem, koszulkę z husarią, poszlocham na hymnie, pomyślę, jakich to wielkich czynów dokonałabym, gdybym tylko miała okazję (znaczy wróg napadł), a potem wyrzucę śmieci do lasu, bo przecież opłaty i podatki to czyste złodziejstwo, a dbanie o przestrzeń wspólną jest właśnie takie lemingowe.
        Też się czasem wzruszam na hymnie, ale nastoletnia egzaltacja mi minęła.
        To jest spór patriotyzm a la Sienkiewcz vs. patriotyzm a la Prus. Kmicic kontra Wokulski.
      • aerra Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 12:18
        Ty masz swoje odczucia, ok.
        Ale dla mnie - ten patriotyzm pisu jest powierzchowny i na pokaz. I to zarówno w wydaniu parti, jak i wyborców, tylko w obu przypadkach nieco inaczej. Częścią wspólną jest natomiast praktycznie całkowity brak poszanowania dla tej części historii, dziedzictwa, w tym również konstytucji, która akurat nie jest po linii władzy. I próbuje tę historię, bardzo powierzchownie, pisać na nowo, po swojemu.
        Polska była zawsze bardzo otwartym krajem? Jasne jasne, argument się przyda, żeby przerzucać się z "lewakami", ale żeby w praktyce kontunuować, o nie, Polska dla Polaków! Hymn, flaga, defilada - ale płacić podatki? Lepiej oszukać, wziąć pod stołem, to przecież takie patriotyczne. Prowadząc firmę mogłabym zrobić jak wiele moich znajomych - firma zarejestrowana na pracującego na etacie małżonka, chociaż de facto firma jest żony. I ja płacąc uczciwie ZUS i podatki jestem ta głupia, bo przecież po co, nikt tego nie sprawdza (i owszem, małe firemki tak się prześlizgują). Bo czemu nie wliczam sobie do kosztów moich prywatnych wydatków? Przecież mogłabym, zawsze jakoś da się uzasadnić, nawet jedwabna bluzka może być kostiumem służbowym.
        Już całkiem prywatnie, czemu płacę za bilety w komunikacji, czemu płacę mandaty (autentycznie, mój patriotyczny do wypęku w stylu PiS ojciec: przecież tylko o 5 km masz na tym fotoradarze, odwołaj się, bo to można podciągnąć pod błąd pomiaru, co będziesz płacić - tylko, że ja wiem, że faktycznie wtedy jechałam te 55 km/h - dla niego to bez znaczenia, ważne żeby wykiwać system).
        Taki to właśnie patriotyzm.
        • wanda_co_nie_chciala_niemca2 Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 12:31
          Przeciez mowie, ze sie nie zrozumiemy.

Co do wypowiedzi kogoś powyzej (przepraszam, ze odpowiem tutaj, nie ogarniam tych drzewek): w tym sporze Sienkiewicz i Prus sa w mojej ocenie po 1 stronie. Przepraszan, ale Wokulski to nie jest przyklad pragmatyzmu, który promujecie. Gosc, ktory do majatku doszedl poprzez mariaz z podstarzałą wdowką, odziedziczyl majatek po jej smierci, w jakichs blizej nieokreślonych okolocznosciach go pomnozyl a potem zajmowal sie juz wylącznie jegro malowniczym trwonieniem, zeby wkrecic sie w warstwy wyzsze i gonic wysniony ideal kobiety, ktory z rzeczywostoscia nie mial nic wspolnego? No pragmatyk pełną gębą 🙃 Romantyk to jest. Do tego powstaniec. Zapisac do pisu, rozejsc się 😁🤪 co do meritum:
          To jest raczej spor: Sienkiewicz kontra Tokarczuk.
          • olena.s Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 12:54
            A, przepraszam. Cała sprawa z Węgiełkiem, z Marianną, z Geistem, cała wspólnota z Ochockim to jest jednak pozytywizm. To jest szkiełko i oko, a nie romantyczne spazmy wieszcza.

W tym sporze nie jest tak, że Henio S, i Bolo Prus są albo patriotyczni, albo nie. Patriotami są (bohaterowie) i Trylogii i Lalki. Tylko właśnie: Prus nabija się w Lalce z księcia, który każdą pierdołę biznesową okrasza załzawionym "nasza nieszczęsna ojczyzna" i wierzy w naukę, która wydźwignie ludzkość z nędzy materialnej i moralnej. A u Sienkiewicza wiadomo: Longinus i trzy głowy. Jednocześnie to Prus dał dyla do powstania, Sienkiewicz jakoś nie...
          • reinadelafiesta Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 12:57
            Czasem warto wrócić do lektur szkolnych. Kwestia czy Wokulski był romantykiem czy pozytywistą i co się z nim (i jego pieniędzmi) ostatecznie stało pozostała przez autora nierozstrzygnięta. Każdy sobie sam może wybrać. Natomiast przypominam, że z samej lektury wynika, iż oprócz trwonienia pieniędzy z powodu kobiety, to on jednak parę razy na wartościowe sprawy je wykorzystał. Pamiętasz, praca organiczna, praca u podstaw i takie tam...
          • morekac Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 13:14
            Wanda, tyś chyba nie tę Lalkę czytała. 😕
            Ale tak ogólnie: ten cały spór typu "mój patriotyzm jest lepszy niż twój" sprowadza się do sporu romantycy vs pozytywiści. Dla jednych liczą się głównie symbole, hasła, głośne słowa i gesty - często puste, inni swój patriotyzm widzą w codziennej, może niezbyt efektownej pracy na rzecz społeczności, w której żyją. Chociażby sprzątają kupy po psach, uczciwie płacą podatki czy angażują się w jakieś działania na rzecz innych. Myślę, że większy pożytek jest z tych drugich - dla ciebie również. Romantyczna egzaltacja jest dobra na chwilę, nie da żyć się całe życie podniośle (tak, wiem, najwięksi patrioci śpią nawet w piżamkach z godłem i w pościeli w husarię i śpiewają hymn przy goleniu), ale za sąsiadów wolałabym mieć ludzi, którzy lewacko sprzątają po psach...
        • dramatika Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 12:37
          aerra napisał(a):

> Ale dla mnie - ten patriotyzm pisu jest powierzchowny i na pokaz.

Moze i powierzchowny i na pokaz, ale to jest jedyny rodzaj patriotyzmu, który odróżnia płacenie podatków do polskiego budżetu od płacenia podatków do budżetu jakiegoś "zwierzchnika".
          Patriotom od psich kup wsio rawno czy sprzątają te kupy na terenie Polski czy niemieckiej kolonii. Łączy ich naiwność, że jak będziemy mniej Polską, a bardziej częścią administracyjną UE pod czyimś zarządem, to jest to bez różnicy, a nawet lepiej, bo przecież UE jest cywilizowana, a Polska to skansen i ciemnogród. I to właśnie nazywam naiwnością i głupotą, ewentualnie cynizmem. Naiwność i głupota, bo się naiwnie wierzy, że państwa narodowe to przeszłość, a byłe Niemcy czy była Francja będą byłe tereny polskie i "byłych Polaków" traktować z taką samą "solidarnością europejską". Cynizm, bo niektórzy "patrioci europejscy" wiedzą doskonale z czym się wiąże federalizacja Europy, ale liczą na to, że zamiast być Murzynami takiej Europy, będą nimi zarządzać.

• sumire Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 12:50
          aerra napisał(a):

> Ty masz swoje odczucia, ok.
          > Ale dla mnie - ten patriotyzm pisu jest powierzchowny i na pokaz. I to zarówno
          > w wydaniu parti, jak i wyborców, tylko w obu przypadkach nieco inaczej. Części
          > ą wspólną jest natomiast praktycznie całkowity brak poszanowania dla tej części
          > historii, dziedzictwa

I potępianie patriotyzmu lokalnego. Spójrzmy, jak PiS traktuje Ślązaków czy Kaszubów. Patriotyzm w pisim wydaniu polega na tym, że wszyscy mają być jednakowymi Polakami. A nie są. Nie byli i nigdy nie będą.
          • wanda_co_nie_chciala_niemca2 Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 13:02
            Alez sa. W znacznie wiekszym stopniu niz większość państw Europejskich. To nie Niemcy, gdzie Bawarczykow zglaszachtowano z Prusakami i nie Włochy. Co do Ślązaków... Powstania Slaskie byly o Polskosc Slaska nie o jego autonomie. Powstancy Slascy walczyli pod Bialo Czerwona.
            • sumire Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 13:11
              O, widzę, że typowo patriotyczna pisownia się włączyła. Nigdy nie zrozumiem, czemu prawdziwi polscy patrioci tak bardzo się nie lubią z poprawną polszczyzną.
              Ale to nieprawda, co piszesz. Znam wielu ludzi, którzy czują się bardziej związani ze swoją lokalną ojczyzną niż z Polską jako taką. PiS próbuje im to zabierać, na przykład walcząc z gwarą.
      • alicia033 Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 13:03
        tja, targowiczanie też twierdzili, że ratują ojczyznę.
        Wy, i pisiory i konfederacyjne kuce, jesteście Targowica XX wieku. I żadne wasze wycieranie sobie mord słowem "patriotyzm" tego nie zatrze.'
      • zona_glusia Re: Fałszywi antyPIS-owcy 14.07.20, 15:58
        >To jest milosc do polskiej historii. I wscieklosc na tych, co kaza sie nam jej wstydzic, nie obchodzic rocznic powstan (jak np 150 rocznicy Powstania Styczniowego) nasmiewac sie z martyrologii, pierdzielic w kolko o "odbrązawiabiu".
        Miłość do polskiej historii to miłość do prawdy a ta każe pytać o przyczyny, na przykład: o przyczyny rozbiorów, co prowadzi do odbrązawiania i twierdzeń antymartylogicznych - Powstanie Kościuszkowskie było niepotrzebne i przyspieszyło ostateczny rozbiór Polski.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka