Dodaj do ulubionych

Okapy kuchenne

15.07.20, 22:58
Pomóżcie dobre kobiety. Do tej pory żyłam bez, ale czas nabyć okap. Na co zwracać uwagę poza urodą oczywiściesmile. Interesuje mnie okap kominowy, który będzie w kuchni otwartej na salon.
Obserwuj wątek
  • bo1 Re: Okapy kuchenne 16.07.20, 07:15
   Jeśli planujesz szafki na górze, to przemyśl okap chowany w zabudowie. Okap kominowy, nawet estetyczny, w salonie będzie uwierał.
   Tak czy owak dużą wagę przywiązałabym do głośności. Swojego okapu prawie nigdy nie używam, bo nie znoszę jego szumu. Na szczęście mam w kuchni dwa okna.
  • triismegistos Re: Okapy kuchenne 16.07.20, 08:00
   Jak radzi przedpiśczyni warto jednak pomyśleć o okapie do zabudowy. Jeśli będziesz miała płytę indukcyjną spokojnie może wisieć w jednym poziomie z pozostałymi szafkami.
   Uwagę zwracaj na głośność i wydajność. Minimalna wydajność jaką powinien mieć to kubatura razy 6, ale czym wyższa tym lepsze.
   Głośność nie powinna być większa niż 50 db, ale ponieważ producent potrafi wpisać tu jakieś dziwne parametry najlepiej sprzętu posłuchać.
   W przypadku kuchni otwartej na salon warto kupić model z pilotem.
      • triismegistos Re: Okapy kuchenne 16.07.20, 12:34
       Pochłaniacze, o ile nie mają (bardzo drogich) filtrów plazmowych są upierdliwe w eksploatacji , no i głośniejsze i mniej wydajne od wyciągów.
       W dodatku wycięcie w blacie otworów dość blisko siebie może ten blat osłabić.
       Pewnie, że to rozwiązanie może się sprawdzić, zwłaszcza w przypadku płyty grzewczej na wyspie, ale nie byłabym taka hop do przodu, że to świetne rozwiązanie.
  • thea19 Re: Okapy kuchenne 16.07.20, 15:07
   ja szukałam cichego, o mocnym ciągu, podszafkowego, całkiem ukrytego, czarnego. Znalazłam ale z perspektywy użytkownika nie jestem zadowolona. Ma 61 decybeli max - huczy jak odrzutowiec. Wyciąg (320m3/h) nie daje rady przy 2 gotujących na raz garnkach - w kuchni pełno pary bo za mała powierzchnia ssąca. Teraz jest trochę więcej modeli wg moich parametrów. Typ filtra mi zwisał bo i tak okap podłączony jest do komina.
  • bei Re: Okapy kuchenne 16.07.20, 16:49
   Patrz na decybele i na jego wydolność. Zawsze lepiej zakupić okap z wydolnością do większej kubatury niż masz, bo wówczas ustawiony na mniejszą moc jest cichszy niż w górnym pułapie. Szukaj tez takich z polecenia. Ja znam przypadek, ze okap w cenie czterokrotnie niższej jest ładniejszy, efektywniejszy i cichszy. Naprawdę.
   Aaa, design tez jest ważny. Wygodne w czyszczeniu są ze szklanym wykończeniem, albo lakierowanym.
   • zibi62 Re: Okapy kuchenne 16.07.20, 17:00
    ja po zachwytach koleżanki zakupiłam ( czekam na dostawę):Falmec - Okap wyspowy czarny - Mira Black Isola 40.

    www.13vip.pl/okapy/18474-falmec-okap-przyscienny-czarny-mira-black-isola-40.html
    Tylko, ze u mnie wykluczam jakiekolwiek półeczki/ daszki... teraz mam i wiem, ze w mojej rodzinie to siedlisko karteczek,pierdołek....chciałam prosty, czarny, kanciasty, cichy..... i niezłej jakości co by mi służył do śmierci bo nie cierpię remontówsmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka