06.09.20, 21:42
Co odpowiedziałybyście bliskiej osobie, na pytanie o najnowszy wynik tomografii komputerowej, wiedząc że jest bardzo kiepski?
I wiedząc, że dana osoba nie chciałaby usłyszeć złych wieści? Plany ogromne...a siły brakuje...
Obserwuj wątek
  • prezent_urodzinowy Re: Pytanie. 06.09.20, 21:52
   Byłam w podobnej sytuacji. Powiedziałam, że nie jest za dobrze, ale lekarze starają się jak mogą. Nie chciałam odbierać nadziei...
   Wiadomo, że dużo zależy od tego, na ile znasz te osobę, ile ma lat, jaki ma charakter i tak dalej. Ja akurat miałam chorego na raka dziadka, który nie wiedział, jak poważny jest jego stan, bo w sumie nie chciał wiedzieć chyba. Ale inaczej przekazać takie wiadomości dziadkowi, a inaczej np 30-letniemu mężowi sad
   Straszne dylematy...
  • aqua48 Re: Pytanie. 06.09.20, 22:10
   Prawdę. Tyle że oględnie, np że mógłby być lepszy, ale o szczegóły to powinna zapytać swego lekarza prowadzącego. I tylko wówczas gdyby ta osoba dopytywała.
  • szansanalans Re: Pytanie. 06.09.20, 22:30
   O wyniku badania winien chorego informowac lekarz bo on diagnozuje i przedstawia plan leczenia dając nadzeje choremu.Tak było w moim przypadku w zdiagnozowanym nowotworze złośliwym w głowie.Lekarz poinformował o wyniku i stwierdził,że to nie wyrok tylko choroba jak każda inna.
   Jesli chory nie wie i nie chce wiedziec o chorobie to jest jednoznaczne,że nie chce poddac sie leczeniu.
  • mia_mia Re: Pytanie. 07.09.20, 10:21
   Dlaczego chcesz rozmawiać Ty a nie lekarz? Stawiasz się w bardzo niezręcznej sytuacji, w dodatku jesteś związana emocjonalnie z tą osobą, nie masz doświadczenia w takich rozmowach. Jeśli ta osoba nie chciałaby znać odpowiedzi nie zadawałaby pytania.
  • mikams75 Re: Pytanie. 07.09.20, 10:39
   mowie, ze nie jest zle.
   Ale tez zalezy komu sie to mowi. Dziecku? Mezowi? Schorowanym rodzicom z ryzykiem zawalu? Wiadomo, ze kazdy chce uslyszec dobre wiesci, ale tresc dopasowalabym do odbiorcy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka