Dodaj do ulubionych

Okulary progresywne

03.10.20, 17:19
Pytałam Wastu kiedyś o korektę wzroku, odwiodlyscie mnie od tego pomysłu. Ale kurczę muszę coś wymyślić...Nie mogę ciągle zakładać i ściągać okulary....Gdzie uderzyć? Vision, brillen -ostatnio ciągle mi się wyświetla czy jednak optyk niesieciowy?
A może jeszcze jakieś inne rozwiązanie?
Obserwuj wątek
        • b-b1 Re: Okulary progresywne 04.10.20, 08:30
          Ja też drugi rok mam soczewki-nie wyobrażam sobie okularów na stałe(bóle głowy od oprawek-mam rozciągliwe nic nie daje). Mam oczywiście okulary do bliży i do dali i jak potrzebuję doskonałej precyzji(np szyję) ,to nie zakładam soczewek tylko okulary. W każdym innym przypadku soczewki.
          Nie reklamuję , ale spróbuj -finansowo teraz najlepiej w Vision ekspress-badanie masz to samo jak przy okularach -jak się zdecydujesz na soczewki , odliczą Ci za badanie-czyli badanie 150zł, płacisz, dostajesz kilka soczewek do wyboru do testowania w domu, jak któreś "klikną" wracasz, zamawiasz soczewki -dopłacasz różnicę(albo i nie).
          Potem zamawiasz gdzie chcesz, masz swoje parametry na pudełku.
          Moje "stare" czyli wcześniejsze ok 160zł za 30 sztuk, teraz po ponownym badaniu mam inne, trochę droższe, ale nie wiem czy "klikną". Ale ja mam 1 dniowe, podejrzewam, że tygodniowe, czy miesięczne będa tańsze.

Poradzisz sobie-ja też byłam świeżakiem- pierwsze wyjęcia to oko czerwone, ledwo coś widziałam, teraz ściągam na czuja bez lustra big_grin
    • zuzia555 Re: Okulary progresywne 04.10.20, 09:47
      Marki nie polecę, ale zdecydowanie polecę okulary progresywne. Przez kilka miesięcy musiałam się przyzwyczajać, ale potem już było świetnie. Tym wątkiem przypomniałaś, że muszę zrobić badania i nowe okulary.
      • b-b1 Re: Okulary progresywne 04.10.20, 11:08
        I tu chyba przewaga soczewek - zakładasz i widzisz- nie musisz się przyzwyczajać. ( przynajmniej ja nie miałam żadnego problemu) .Nie ma widoczności ultra HD jak w okularach, jest tylko HD 😁 Czyta się bez problemu książkę , z ekranu komórki czy komputera.
        Zaleca się zakładanie na mniej więcej 8 h, ja nosze dłużej, ale raz/ dwa razy dziennie nawilżam oczy kroplami no hyalu żel, czy cokolwiek innego nawilżającego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka