Dodaj do ulubionych

Szczepionka na grype

06.10.20, 15:20
Czy w warszawie gdziekolwiek bywa? widzialyscie, slyszalyscie? musze kupic dwie sztuki i po wizytach w ok 10 aptekach zaczelam watpic w jej istnienie
Obserwuj wątek
  • rb_111222333 Re: Szczepionka na grype 06.10.20, 18:27
   Nie ma, wszystko wykupione, w aptekach są listy kolejkowe. Rząd nie zatroszczył się o zwiększenie ilości. Możesz szukać dojść - jeśli masz znajomego aptekarza - albo liczyć na kolejne rzuty. U mojego brata w firmie rzucili szczepionki, 100 sztuk rozeszło się w 5 min. Ja próbowałam dostać się w ramach wykupionego abonamentu medycznego - nie ma szans. Jedyne co, to że teraz weszło na rynek ok 1 mln, jeszcze powinno wejść 1.5- może ludzie się zniechęcą szukaniem i potem będą bardziej dostępne? Dziecięce są łatwiejsze do znalezienia, jeśli szukasz dla dzieci to może spróbuj donosowej?
    • rb_111222333 Re: Szczepionka na grype 06.10.20, 20:12
     Tak, rząd,ministerstwa mogą wpływać i wpływają na politykę lekami. Gdy myślami, że lek na malarię może mieć dobre wyniki leczenia, władze zakazały sprzedaż tego specyfiku poza granice Polski. USA i niektóre kraje UE już zaklepały sobie pierszeństwo zakupu do szczepionek na koronawirusa, a u nas oficjele zajmują się przekrętami
     • 1unia4 Re: Szczepionka na grype 06.10.20, 23:48
      Szczepionka na grypę nie jest obowiazkowa( A rekomendowana)
      Dlatego jej zakup jest komercyjny
      Firmy farm.które sie tym zajmują robią to w oparciu o zapotrzebowanie z poprzednich lat ( tak aby straty , które są co roku- były jak najmniejsze)
      Braki tej szczepionki są w całej Europie


      Blokada wywozu miała miejsce w wielu krajach europejskich
      Arechin znalazł się na liście antywywozowej(podobnie jak i mnóstwa leków i wyrobów medycznych, )
      Lista istnieje i jest aktualizowana bardzo często.
      Firma farm.ktora go produkuje znacznie zwiększyła wtedy moce produkcyjne
      Rozumiem , że nasz rząd powinien kazac producentom szczepionek zwiększyć produkcję?😃
    • rb_111222333 Re: Szczepionka na grype 06.10.20, 20:07
     Koleżanka mówiła, że jej sąsiadka jest farmaceutką i jej rodzinie sprzedała 4 z 6 szczepionek, które dostała apteka, także ten, wiadomo, że z próżnego i Salomon nie naleje, ale lepiej mieć dojścia niż nie mieć.
     • panna.nasturcja Re: Szczepionka na grype 06.10.20, 19:35
      U nas pierwszego dnia przyszedł mail, że można się szczepić a drugiego, że są problemy, że jak ktoś przyjdzie z własną szczepionką lub zaszczepi się gdzie indziej to luxmed zwróci pieniądze itd. Ewidentnie mają problem.
      Teść u siebie w mieście też próbuje się zaszczepić i nic, mimo, że miasto za darmo szczepi emerytów, ale są ogromne kolejki i brakuje szczepionek, prywatnie nie ma, w aptekach nie ma. A teść się szczepił od lat i nigdy problemów nie było.
  • marszawka Re: Szczepionka na grype 06.10.20, 19:44
   Warszawa. Medicover. Szczepionka dostępna od 01/10. Zaszczepiłam się 02/10. Następnego dnia szczepionek już nie było. Męża nie zdążyłam zapisać. Czekam teraz na info czy dzieciaki zaszczepię pod koniec tygodnia.
   Moja mama miasto 200 km dalej. 20 sztuk szczepionki na przychodnię NFZ. Też już nie ma. Lista rezerwowa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka