Dodaj do ulubionych

Lekarze pracujący z domu

26.10.20, 09:28
Już kolejny raz czytam tutaj, że lekarze POZ pracują z domu i zastanawiam się czy macie faktycznie takie informacje czy to jest domniemanie. Lekarz rodzinny moich dzieci pracuje normalnie w przychodni w swoich standardowych godzinach, drugi lekarz w tej przychodni i wszystkie pielęgniarki też. Normalnie odbywają się szczepienia, pacjentów przyjmują niewielu, bo tylko tych którzy na podstawie teleporady zostali zaproszeni do przychodni, ale przyjmują a pomiędzy pacjentami wszystko dezynfekuja, co też zabiera czas. Oczywiście są też teleporady, przeprowadzane z gabinetu. Lekarz nie ma dostępu do danych pacjentów z domu (nie wiem czy to tylko wybór w tej przychodni czy powszechne zasady).
Obserwuj wątek
    • solejrolia Re: Lekarze pracujący z domu 26.10.20, 09:48
      Nie, mam dokładnie odwrotne informację: ostatnio nie mogłam dostać się do mojego lekarza, a znam go od LAT, ponieważ objął stanowisko szefa na oddziale, w związku z tym musiał ograniczyć przyjmowanie w poradni. Przede wszystkim dlatego, że wystarczy, że jeden z lekarzy trafia na kwarantannę, i grafik sypie się, i najczęściej to on bierze zastępstwo na dyżurze. (a przecież wiadomo, ze jak idzie ktoś na kwarantannę, to pociąga za sobą ileś osób). Do tego jest również lekarzem robiącym operacje, więc jest czesto poza zasięgiem.
      Więc jeśli teleporada, to .... w sobotę, i nie , nie jest to teleporada z domu.
    • trilllian Re: Lekarze pracujący z domu 26.10.20, 09:49
      Mój też w przychodni, z moich obserwacji siedzi tam cały dzień. Bywam na szczepieniach i o ile wiosną nie było tam nikogo poza personelem to po wakacjach pacjentów widuję za każdym razem, tylko czekają przed przychodnią a wchodzą pojedynczo wcześniej umówieni
    • pkt4a Re: Lekarze pracujący z domu 26.10.20, 11:08
      Tydzień temu miałem mieć wizytę u specjalisty na którą czekałem od roku . Na parę dni przed wizytą zadzwoniła do mnie ta lekarka-specjalistka i mówiąc że w ramach "teleporady" informuje mnie że moją wizyta w związku z coronavirusem odbedzie się w grudniu po południu a może latem a moze za 5 lat , spytała pro forma jak się czuję żeby nie było że nie pytała , pewnie tę "teleporadę" zanotowała w papierach i poprosiła o zapłatę z NFZ , pic na wodę fotomontaż i wyciąganie nienależnych pieniędzy z NFZ , teleporady ich mać !

...........
      a Kinga żre za nasze , jakaś z niej niedojda życiowa
    • welcome_back Re: Lekarze pracujący z domu 26.10.20, 13:57
      Moi lekarze na telewizyty dzwonią z numerów przychodni. Oczywiście da się przepuścić ruch telefonicznych przez inny numer, ale jakoś nie podejrzewam, żeby siedzieli w domu. Poza tym, przyjmują normalnie na miejscu (szczepienia, inne badania dla ludzi bez infekcji, etc.).
      Niemniej - a co za różnica, skąd rozmawia lekarz? Jeśli dla mojej pracy nie ma znaczenia, czy napieprzam kejsy wink z domu czy z firmy, to dlaczego miałaby być różnica, czy lekarz rozmawia z Tobą z gabinetu, czy z własnego domu?
    • dziennikaktywnosci Re: Lekarze pracujący z domu 26.10.20, 14:26
      W mojej przychodni tak samo jak opisałaś.

Akurat jestem z teleporad zadowolona. Wcześniej nie dało się normalnie funkcjonować. Recepty - problem.
      Skierowanie - problem.

Pediatra zawsze prosi dziecko do gabinetu.
      Po rozmowie telefonicznej oczywiście.

Skończyło się koczowanie w kolejkach.
    • anna_miau Re: Lekarze pracujący z domu 26.10.20, 14:37
      Moja przyjaciółka lekarka zawsze jest w pracy udzielając teleporad. W dużym stopniu opiera się też na fotkach, bo jest dermatologiem. Nigdy nie pracyuje z domu.
      Moja lekarka pierwszego kontaktu tak samo. Dwa razy korzystałam z teleporady i zawsze była w przychodni. Słyszałam pielęgniarkę, którą prosiła o doniesienie dokumentacji.
      Wątpię, by lekarze pracowali z domu.
    • aguar Re: Lekarze pracujący z domu 26.10.20, 14:49
      Nie uważam, aby było cokolwiek złego w pracy z domu. Najlepiej, aby lekarz pracujący zdalnie robił to z takiego miejsca, z którego mu jest wygodniej, aby jakość porad była możliwie najlepsza.
    • cku Re: Lekarze pracujący z domu 26.10.20, 18:41
      Miałam dziś teleporadę. Lekarka normalnie w przychodni, bo z telefonem przy uchu poszła do rejestracji by zapisać mnie na normalną wizytę (najwyraźniej umieram 😲) i umowic morfologie (zapisy na konkretną godzinę są)...
    • redwineiswhatilike Re: Lekarze pracujący z domu 26.10.20, 18:45
      Teraz już pracuje z przychodni. Nie przyjmuje pacjentów, chyba że jest coś naprawdę pilnego. Teleporady. Mój mąż akurat potrzebował. Ja odebrałam receptę i skierowanie z przychodni. Do przychodni nie wejdziesz. Rejestratorka wychodzi do pacjenta przed budynek.
      Teraz z przychodni. Wcześniej lekarz był w domu i stamtąd udzielał porad.
    • little_fish Re: Lekarze pracujący z domu 26.10.20, 19:20
      Mój rodzinny jest w przychodni, gdyż
      a) po teleporadę dzwonimy bezpośrednio do gabinetu,
      b) mój mąż nie doczytał, że należy się na wizyty umawiać z uprzedzeniem po prostu któregoś dnia poszedł i został przyjęty
      c) jak odwoziłam dzieci do szkoły to widziałam go idącego do pracy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka