Dodaj do ulubionych

kompromis logicznie

27.10.20, 23:34
- jedna strona: to totalny zakaz aborcji nawet w przypadku zagrożenia życia matki
- druga strona to przymus aborcji przy uszkodzonych płodach, i też aborcja kolejnej ciąży.

no to gdzie miedzy tymi skrajnymi podejściami jest KOMPROMIS?

W polsce nikt nie ZMUSZA kobiety z płodem z wadą letalną do aborcji jak postępowano w Chinach. Drugą ciążę też usuwano. Albo do zabicia noworodka jak w Sparcie.
Jak chce to niech rodzi, i się opiekuje chociaż można dyskutować czy nie jest to znęcanie się.

Ale rozczaruję was. I pierwsza i druga strona jest IDENTYCZNA. Kobieta nie decyduje. MUSI urodzić albo MUSI dokonać aborcji. Wolny, swobodny wybór postępowania przez kobietę jakos nie jest brany pod uwagę.

Kompromis?

Obserwuj wątek
    • tifa_lockhart Re: kompromis logicznie 27.10.20, 23:41
      Na czym miałby polegać ten swobodny wybór poza donoszeniem ciąży a terminacją? Bo coś mi się wydaje że próbujesz robić k.... z logiki.
    • mdro Re: kompromis logicznie 27.10.20, 23:57
      Eee, co ty pleciesz? Jaka "pierwsza" i "druga" strona i jaki "kompromis"?
      • tmk123 Re: kompromis logicznie 28.10.20, 00:02
        skrajne podejście do ciąży, obojętne czy każą skrobać czy donosić to nie jest wybór matki
        • iwles Re: kompromis logicznie 28.10.20, 00:05

          A kto ci każe skrobać?
          No chyba ze twoj facet- ojciec dziecka.
          • memphis90 Re: kompromis logicznie 28.10.20, 16:50
            No w Chinach był obowiązek terminacji.
    • iwles Re: kompromis logicznie 28.10.20, 00:00

      Kto jest pierwszą stroną, a kto drugą?
      Kaja Godek contra ChRL?
      • tmk123 Re: kompromis logicznie 28.10.20, 00:04
        tak, i jedna i druga nie daje możliwości wyboru kobiecie
        • iwles Re: kompromis logicznie 28.10.20, 00:06

          ??? Kiedy staliśmy się Chinami?
        • hanusinamama Re: kompromis logicznie 28.10.20, 00:08
          Ale kto jest tą drugą??? Jestem 3 dzien na marszu...i nigdzie nie widziałam nawoływania do przymusu aborcji. Wszedzie do tego aby miec wybór? Do okulisty chyba pora iśc.
    • lauren6 Re: kompromis logicznie 28.10.20, 00:04
      Masz rację. Najwyższa pora otworzyć oczy, że kompromisu aborcyjnego w Polsce od 27 lat nie było. W Polsce od 27 lat był zakaz aborcji z małymi wyjątkami.
      • hanusinamama Re: kompromis logicznie 28.10.20, 00:08
        Zgadza się. Nazywanie tego co było "kompromisem" to plucie w twarz.
      • igge Re: kompromis logicznie 28.10.20, 00:10
        Dokładnie.
    • hanusinamama Re: kompromis logicznie 28.10.20, 00:07
      Gdzie ty masz przymus aborcji? Na głowe upadłaś??? 15 razy...
    • anorektycznazdzira Re: kompromis logicznie 28.10.20, 00:37
      Piłaś - nie pisz.
    • lodomeria Re: kompromis logicznie 28.10.20, 01:33
      Ja Wam chętnie wytłumaczę, co autor miał na myśli:

      Jedna skrajność: zmuszanie do donaszania nawet uszkodzonych płodów.
      Druga skrajność: zmuszanie do aborcji wg widzimisię rządzących.

      Kompromis? Kobieta robi, co chce. Jedyna osoba, która poza nią może jej pomóc w podjęciu decyzji, to opierający się na medycynie lekarz.

      • iwles Re: kompromis logicznie 28.10.20, 01:36

        Tylko ze w Polsce nikt nie zmusza do aborcji.
        • iwles Re: kompromis logicznie 28.10.20, 01:38

          I nikt o takie prawo nie walczy.

          Stąd pytanie do autorki: kogo nazywa drugą stroną?
          • aerra Re: kompromis logicznie 28.10.20, 16:42
            Nikogo. Teoretyzuje, co wynika jak rozumiem, ze wścieku, że pozwolenie na decyzję kobiecie (i bez ograniczeń medycznych itp) traktuje się jak skrajność - a skrajnością jest własnie ta druga postawa. Przymus rodzenia w kontrze do przymusu aborcji. Właśnie o to chodzi, że tego nie ma i nikt tego nie postuluje.
    • smillla Re: kompromis logicznie 28.10.20, 06:58
      Jakieś udziwnione bzdury wyprodukowałaś, sorry za szczerość.
    • cosmetic.wipes Re: kompromis logicznie 28.10.20, 07:02
      druga strona to przymus aborcji przy uszkodzonych płodach, i też aborcja kolejnej ciąży.

      Co ty pierdolisz, durna istoto?
    • nuclearwinter Re: kompromis logicznie 28.10.20, 07:20
      Ale która druga strona zmusza do aborcji? Nie ma takich postulatów, żeby przymusowo usuwać jakiekolwiek ciąże. Ta "druga strona" właśnie chce tego, by kobieta nic nie musiała. Albo coś nieudolnie tłumaczysz, albo z twoją orientacją w rzeczywistości jest tragicznie źle.
      • mava Re: kompromis logicznie 28.10.20, 10:27
        przeciez to pisiorski troll, zarabiający na zycie judzeniem i majacy nadzieje (he he), ze przekabaci ematke
    • cegehana Re: kompromis logicznie 28.10.20, 08:05
      Jak dla mnie to tu jest o wiele więcej niż tylko dwie strony.
    • mary_lu Re: kompromis logicznie 28.10.20, 10:44
      Nie wiem czego nie rozumiecie, gość wyjaśnił dokładnie. Jedyne co można nazwać KOMPROMISEM to absolutnie wolny wybór kobiety.

      Wolny wybór to nie jest skrajność, jak nam próbują wmówić trolle i mohery. Dwie skrajności to jedynie zakaz aborcji jak planują u nas, albo nakaz, jak w Chinach.

      I ma rację.

      To co do tej pory u nas nazywano kompromisem, to była ohydna propagandowa manipulacja.

      Przestańcie mówić kompromis na zakaz z małymi wyjątkami, często niemożliwymi do wyegzekwowania.
      • azalee Re: kompromis logicznie 28.10.20, 16:05
        Dokladnie tak to zrozumialam.
        Aborcja na zyczenie to jest jedyne wyjscie ktore mozna nazwac KOMPROMISEM pomiedzy dwoma skrajnosciami (nakaz lub zakaz).
    • morekac Re: kompromis logicznie 28.10.20, 15:57
      Zaprezentowałaś dwa skrajne podejścia do aborcji: chiński i watykańskie. Nikt z protestujących nigdy nie postulował wariantu chińskiego.
      Kompromis jest pośrodku: to kobieta decyduje, czy chce donosić ciążę, prawo może stanowic, do którego tygodnia ma się z tym ogarnąć.
      • piesfafik Re: kompromis logicznie 28.10.20, 16:28
        Autorka chce po prostu pokazac ze to co bylo w Polsce nazywane kompromisem zadnym kompromisem nie jest, a tylko nieco zlagodzona forma jednej z krancowych postaw.
        Kompromis to zostawienie decyzji kobiecie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka