Dodaj do ulubionych

1 login od wp

28.01.21, 13:31
Ma ktoś? może przybliżyć sens, cel i codzienną praktykę?

Wyjątkowo nIe znoszę czytać instrukcji pt " w trosce o twoje dobro", które komplikują mi życie na maksa

Uwierzytelnianie dwustopniowe, jakaś aplikacja do ściągnięcia, jakieś kody na telefon (WTF???) - marzyłam o tym, szczególnie że nie korzystam z poczty w telefonie, a najczęściej na komputerze służbowym, gdzie żadnych wrażych aplikacji nie należy ściągać, numerem telefonu tez nie szastam, bo nóg dostaje i potem dzwonią o 8 rano z propozycją zakupu garnków....
Jak wygląda korzystanie z poczty po uruchomieniu usługi?

Za rady typu otwórz konto gmail serdecznie dziękuję.
Obserwuj wątek
    • thaures Re: 1 login od wp 28.01.21, 16:32
      Podbijam, sama jestem zainteresowana. Komunikaty na razie ignoruję, ale coraz natarczywiej mi się wyświetla, że za moment to będzie jedyna możliwość, by się zalogować.
      • koronka2012 Re: 1 login od wp 28.01.21, 17:58
        Dla mnie najgorsze jest to że na loginie z O2 mam backup zdjęć w googlach. Nie wiem co się z nim stanie po włączeniu usługi, czy będzie nadal funkcjonować jako alias czy jak... 😡
        Niech mi ktoś powie po kit komu dwustopniowe uwierzytelnianie żeby się dostać do zwykłej poczty?!
        • sol_13 Re: 1 login od wp 28.01.21, 22:42
          Po to, żeby nikt Ci nie wlazł na konto i Twoich maili nie czytał. Jesli masz skrzynkę od dawna, to jest tam raczej sporo informacji o Tobie.
          • koronka2012 Re: 1 login od wp 29.01.21, 16:31
            Zbytek troski, jeśli ktoś chce - proszę bardzo, mi w zupełności wystarcza stary sposób.
            Nowy jest paranoidalny z wielu powodów - wymaga podania WP mojego numeru telefonu, po drugie zarówno opcja aplikacji jak i smsów jest upiornie kłopotliwa, (nie powinnam instalować obcych aplikacji na służbowym telefonie, a za smsy przychodzące słono się płaci w niektórych krajach)

Rozumiem, że jeśli nie będę miała przy sobie telefonu generującego kody, to nijak się nie dobiję na pocztę (choćby z kompa koleżanki) co samo w sobie jest idiotyzmem. Większość użytkowników poczty WP to normalni ludzie, a nie projektanci reaktorów jądrowych... owszem, mam tam masę informacji - ale istotnych dla mnie.

No i przede wszystkim nie wyjaśniono, czy usługa zastępuje np. 2 dotychczasowe loginy, czy będą one nadal aktywne jako aliasy.
    • tilijka123 Re: 1 login od wp 29.01.21, 08:59
      Też bym chciała wiedzieć. Mam 4 konta na o2, w tym jedno używam do celów urzędowych.
      Próbowałam się doczytać o co chodzi i co będzie jeśli się nie zgodzę ale jakoś nie potrafiłam wyłuskac tej informacji.
    • backup_lady Re: 1 login od wp 29.01.21, 09:13
      Jak zostałam wylogowana z FB, to przy próbie logowania "poproszono" mnie o ściągnięcie aplikacji uwierzytelniającego google authenticator czy jakoś tak. Proste w obsłudze, nie trzeba mieć konta na gmailu do tego. Wygenerowany kod wpisałąm raz i tyle. Uwierzytelnianie dwustopniowe jest wprowadzane już chyba w większości stron.
    • effka454 Re: 1 login od wp 29.01.21, 17:49
      Ja odhaczyłam, że nie chcę korzystać z 1 login
      a w otrzymanym mailu jest wyraźnie napisane: "Aplikacja 1login od WP jest niezbędna tylko, gdy chcesz włączyć weryfikację dwuetapową. Nie musisz jej posiadać, by korzystać z WP Poczty wspieranej przez 1login od WP."
      Fakt - drobnym druczkiem po gwiazdce tongue_out
      • komorka25 Re: 1 login od wp 29.01.21, 19:13
        No, właśnie nie wiem, czy można nie chcieć korzystać. Ja dostaję takie info (wytłuszczenia moje): "Już niedługo 1login od WP jedyną metodą logowania do Poczty
        Chcemy zwiększyć bezpieczeństwo i ułatwić logowanie do WP Poczty i Poczty o2. Dlatego niedługo 1login od WP będzie tam jedyną metodą logowania."
        • effka454 Re: 1 login od wp 29.01.21, 23:55
          No bo chcą "zmusić" do korzystania z tego, ale w ustawieniach masz możliwość kliknięcia, że nie chcesz.
          Ja już z tydzień temu to kliknęłam i normalnie korzystam z poczty. Komunikaty przestały mi się wyświetlać.
    • anorektycznazdzira Re: 1 login od wp 29.01.21, 17:54
      Ale nie musisz tego mieć. Oni się narzucają z tym, żebyś odhaczyła, że przeczytałaś, a nie z tym, żebyś założyła. Też mnie wkurzali, aż się wczytałam, odptaszkowałam że nie chcę i tyle
    • komorka25 Re: 1 login od wp 29.01.21, 18:15
      Próbuję zrozumieć od jakiegoś czasu, ba - napisałam do "Zespołu Poczty WP" prośbę o informację, ale mnie zlekceważyli. Żadnej aplikacji nie ściągnę na swój telefon, bo mam proste urządzenie do dzwonienia oraz wysyłania i czytania SMSów. Ostatecznie mogłabym zrezygnować z poczty, ale w zbyt wielu miejscach jest to mail podany do kontaktu.
      Nie ukrywam - denerwuje mnie to, a "1login od wp" starannie ukrywa przede mną (i chyba też innymi) znakomitę większość istotnych informacji.
    • panna.nasturcja Re: 1 login od wp 29.01.21, 22:04
      Dziewczyny, a to tyczy tez zwykłej poczty na wp?
      Teść ma tam pocztę, tylko dlatego, ze dostaje tam faktury za internet, telefon itd.
      Nie ma aliasów, nic innego, zwykle konto, login i hasło, korzysta wyłącznie na komputerze, nie na telefonie, nie ma aplikacji.
      Cyz jego to tez dotyczy?
      Zniknie mu ta poczta któregoś dnia?
      • koronka2012 Re: 1 login od wp 29.01.21, 23:13
        No właśnie zdaje się że będzie musiał uruchomić usługa dodatkową. Poczta nie zniknie tylko nie będzie mógł się zalogować tak jak dotąd.

W dodatku taką która jest opisana w sposób którego ja nie rozumiem, a co dopiero mówić o starszych ludziach 😠
          • effka454 Re: 1 login od wp 29.01.21, 23:59
            Nie panikujcie. Mam na wp zwykłą pocztę obsługiwaną tylko z kompa.
            Kliknęłam w ustawieniach, że nie chcę 1login i już.
            Przyszedł mail z wiadomością:

"Włącz 1login od WP i zwiększ bezpieczeństwo konta w WP Poczcie dzięki weryfikacji dwuetapowej
            Weryfikacja dwuetapowa to dodatkowe bezpieczeństwo i kontrola logowania do Twojego konta.
            Czym jest weryfikacja dwuetapowa?
            To metoda, którą logowanie do swojego konta potwierdzisz wpisaniem hasła, a następnie powiadomieniem push lub kodem jednorazowym na swoim telefonie w aplikacji 1login od WP*.

Weryfikacja dwuetapowa zapewnia ochronę przed utratą dostępu do konta pocztowego i stron, do których zalogujesz się z 1login od WP.
            * Aplikacja 1login od WP jest niezbędna tylko, gdy chcesz włączyć weryfikację dwuetapową. Nie musisz jej posiadać, by korzystać z WP Poczty wspieranej przez 1login od WP.
            Jak włączyć 1login od WP?

I od tygodnia korzystam normalnie z poczty, bez żadnych dodatkowych akcji z logowaniem, a komunikaty przestały się pojawiać
    • fifiriffi Re: 1 login od wp 30.01.21, 08:18
      Tez jestem ciekawa...
      Mam jedno konto swoje, jedno stowarzyszenia, które prowadzę i zastanawiam się... czy pozostałe dwa "stare konta" tez mi połączy.
    • premeda Re: 1 login od wp 30.01.21, 08:52
      Jakiś chory ten pomysł, korzystam z czterech kont, w tym jedno ogólnodostępne i korzystają z niego inni, więc jak oni sobie to wymyślili 🤷‍♀️

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka