Dodaj do ulubionych

UWAGA! Chwalę sejm.

25.02.21, 21:50
Sejm przyjął ustawę zmieniającą prawo o ruchu drogowym

Kerowca będzie miał w ustawie jasny nakaz zmniejszenia prędkości przed przejściem dla pieszych i nie narażania pieszych znajdujących się na przejściu, ale także tych dopiero na nie wchodzących. Już pieszy wchodzący będzie miał pierwszeństwo.

Poza tym:
Na drogach ekspresowych i autostradach kierowcy zmuszeni zostaną do zachowywania bezpiecznej odległości wynoszącej połowę prędkości pojazdu wyrażoną w metrach. Nie będzie jednak obowiązywało to podczas manewru wyprzedzania. Według mnie będzie to bardzo trudne do egzekwowania.

W obszarze zabudowanym będzie w obowiązywała jedna prędkość maksymalna w dzień i w nocy – 50 km/h

Z kolei pieszym nowelizacja zakaże używania telefonów komórkowych i „urządzeń elektronicznych”, ale tylko w sposób, który uniemożliwia im właściwą obserwację tego, co dzieje się na drodze. Zakaz używania urządzeń elektronicznych będzie obejmował pieszego na przejściu, ale i „wchodzącego na przejście”.


www.brd24.pl/prawo/wygrana-bitwa-o-bezpieczenstwo-pieszych-sejm-ostatecznie-przeglosowal-nowe-prawo/?fbclid=IwAR2_egtyINHR_p9FeLK1wBpb1jH3Q3rHTJfnGNEIlSq9rE506QOaqqSKY1M
Obserwuj wątek
    • huang_he Re: UWAGA! Chwalę sejm. 25.02.21, 21:56
      Warto też pamiętać o tym
      `'Hulajnogą elektryczną będzie można wyjątkowo poruszać się chodnikiem lub drogą dla pieszych, gdy chodnik jest usytuowany wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów. Trzeba będzie jednak jechać tam z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność i ustępować pierwszeństwa pieszemu oraz nie utrudniać ruchu pieszemu.``'

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka