22.03.21, 21:32

Co fajnego można uszyć w domu i do czego przydaje się maszyna do szycia? Szyjecie, szyłyście? Dajcie proszę parę fajnych pomysłów.
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Szyjecie? 22.03.21, 21:41
      Pierwszy i najbardziej banalny- poduszki. Mam mnóstwo poduszek uszytych przez moją szyjącą mamę.
      Zasłony
      Ekologiczne torby na zakupy
      Serwety i bieżniki

• anatewka11 Re: Szyjecie? 22.03.21, 21:51
        Właśnie uszyłam koleżance śpiworki dla szczeniaków z polaru i micky. Takie worki dwustronne. Gdyby chciała kupić to na allegro są po 230 zł sztuka więc przebitka ponad 10x w stosunku do kosztów.
    • shmu Re: Szyjecie? 22.03.21, 21:52
      Szyłam. Zaczęłam od spódniczek dla siebie z wykrojów, potem sukienki, koszulki polo dla męża, ściereczki do kuchni, pościel dla dziecka. Uwielbiam szyc - nawet powoli zaczęłam szyc bez wykrojów albo tylko bazując na ogólnej formie (co prawda dość proste rzeczy). Teraz nie mam czasu sad
    • fil.lo Re: Szyjecie? 22.03.21, 21:54
      Szyję ubrania (dla siebie). Wreszcie dobra jakość, fason, jaki lubię za dobrą cenę.
      Poza tym przerabiam: podwijam, skracam etc. (dla siebie i rodziny). W 10 minut dopasowuję ikeowskie poszewki do własnych poduszek. Z nieśmiertelnych prl-owskich zbiorów bawełn i lnów mojej babci uszyłam masę ścierek kuchennych (dla niej i dla mnie). Na początku pandemii obszyłam całą rodzinę w maseczki.
      Super sprzęt, super umiejętność.
    • qwirkle Re: Szyjecie? 22.03.21, 22:14
      Spodnie, sukienki, spódnice, bieliznę, bluzy, kurtki, zabawki, tildy, ubrania dla nich... Co chcesz... Byle mieć czas... A tego już nie mam.. Szkoda...
    • gryzelda.a Re: Szyjecie? 22.03.21, 22:27
      Stroje na bale przebierańców dla dziecka, po to nauczyłam się szyć na maszynie, bo za dużo czasu zajmowało mi ręczne szycie. Potem proste rzeczy dla siebie (spódnice, sukienki, bluzki), drobne przeróbki itp.
      Bardzo lubię, ale niestety zupełnie nie mam czasu ostatnio😪
    • andaba Re: Szyjecie? 22.03.21, 22:29
      Kiedyś szyłam wszystko - bluzki, spódnice, fartuchy, pościel.
      Potem tyko przeróbki, skracanie i spódnice sobie i sukienki dla córek.
      Teraz szyję spódnice, skracam, zwężam, przeszywam, ale głównie szyję duperelki, typu poduszki na igły, koty na parapet, (jakbym nie miała oryginalnych), poszewki patchworkowe itp. No i maseczki, jak mogłam zapomnieć, chyba z 200 uszyłam, jak nie więcej tongue_out
    • kira02 Re: Szyjecie? 23.03.21, 10:20
      Uwielbiam szyć, tylko mam bardzo mało czasu przy dwójce małych dzieci. Szyć można wszystko, ja najbardziej lubię szyć sukienki, bluzki damskie, bluzy dla dzieciaków. Jestem bardzo dumna ze śpiworka do wózka, który sama uszyłam po zmodyfikowaniu projektu. Wyszedł piękny, niepowtarzalny. Mam jeszcze w planach torbę, poduszki, bluzkę, mufkę do spacerówki na przyszły rok....ale znowu, czasu brak, a ja nie lubię szyć z doskoku, jak szyję to muszę się poświęcić na 100procent zadaniu, aż skończę. Ach, no i hit zeszłego roku, maseczki 😔

Przy szyciu trzeba być dokładnym, no i czerpać z tego radość. Jak nie jesteś pewna, czy Ci się to spodoba, to wstrzymaj się z zakupem maszyny, lepiej wypożycz od koleżanki albo kup niedrogą używaną. W internecie jest cała masa dobrej jakości materiałów do kupienia, mnóstwo porad i tutoriale (też na YouTube), przed pandemią popularne były kursy szycia stacjonarne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka