Dodaj do ulubionych

Najnowsza aferka w PIS

14.04.21, 11:41
Aferka, nie afera, wspomniana mimochodem przy okazji konferencji ministerstwa zdrowia. Pewnie skwitowana przez większość wzruszeniem ramion.

Wojciech Maksymowicz wykonuje rage quit z klubu PIS, a następnie odgraża się pozwem:
wiadomosci.wp.pl/prof-wojciech-maksymowicz-pozwie-ministerstwo-zdrowia-spor-o-dzialalnosc-szpitala-w-olsztynie-6628908713307040a?amp=1
Z wrodzonej ciekawości zaczęłam szperać w internecie na czym miały polegać rzekome eksperymenty na płodach. Znalazłam taki link:
www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,eksperymenty-medyczne-na-plodach--ministerstwo-zdrowia-chce-wyjasnien,artykul,91385710.html
"Badania prowadzone przez prof. Maksymowicza są wykorzystywane m.in. przy leczeniu pacjentów kliniki "Budzik" założonej przez Ewę Błaszczyk

Jednym z eksperymentów, którymi zainteresowało się MZ, były prace zespołu Maksymowicza z 2019, w których do wybudzania pacjentów ze śpiączki wykorzystywano komórki macierzyste pobrane z obumarłego płodu"

Rozumiem, że na profesora szukano haków, a pewnie jak na przedstawiciela prawej strony politycznej prowadził wyjątkowo nudne życie romantyczne. Doczepiono się jego pracy badawczej.

Jestem ciekawa jak daleko pójdzie teraz retoryka rządowa. Czy zaraz się nie okaże, że jakiekolwiek prace badawcze na komórkach macierzystych (pozyskanych ze zmarłych dzieci nienarodzonych!) są nieetyczne i w Polsce zakazane. Czy właśnie wkraczamy w kolejny krąg ciemnogrodu?
Obserwuj wątek
  • asfiksja Re: Najnowsza aferka w PIS 14.04.21, 13:38
   Tak się właśnie zastanawiam, czemu to służy? Chyba ta "afera" ma jednak niewielki potencjał odwracania uwagi od masowych zgonów i niewydolności służby zdrowia. Niepokoi mnie, że tak nonszalancko ryzykują utratę szabli w sejmie, co mogłoby świadczyć o zapadnięciu decyzji o przedterminowych wyborach.
   • jdylag75 Re: Najnowsza aferka w PIS 14.04.21, 13:46
    Jest albo z nimi, albo przeciwko nim, nie ma odcieni szarości, pan krytykował partyjną politykę walki z pandemią, a teraz jeszcze chce sam odejśc, od Jarosława nikt samowolnie się nie oddala, to Jarosław znajduje powód oddalenia.
    Robią szum nie dla wyborców tylko żeby zdyscyplinowac swoje szeregi. To jak kula w łeb dezerterowi, w prawdzie jeden wojak mniej ale za to pozostali jakby wierniejsi.
     • jdylag75 Re: Najnowsza aferka w PIS 14.04.21, 14:50
      Wystarczy rzucić hasło płód nienarodzony i wierny lud niczego już nie słucha, a wśród swoich nie ma znaczenia powód, ważne jest że wiedzą że ida na wojnę z "niezależną" prokuraturą, a kawałek życia będzie zmarnowany, nie każdego na to psychicznie stać.
     • lauren6 Re: Najnowsza aferka w PIS 14.04.21, 15:23
      Właśnie episkopat stwierdził, że szczepionka AZ jest nieetyczna, bo do jej wykonania użyto linii komórek macierzystych płodów, które abortowano z 50 lat temu.

      Oni mają obsesję na tym punkcie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka