Dodaj do ulubionych

Igrzyska zagrożone

15.04.21, 11:16
Japończycy szykują się na 4 falę, większość obywateli chce przełożenia lub odwołania. Całkiem prawdopodobne, że do tego w końcu dojdzie.

To plus coraz większy problem ze znalezieniem gospodarza kolejnych wielkich imprez plus grube wałki towarzyszące organizacji Mundialu w Katarze, oznacza dla mnie zmierz pewnej epoki. Coś się ewidentnie kończy.

A wy wyobrażacie sobie świat bez IO, mistrzostw w piłce i innych wielkich imprez sportowych?
Obserwuj wątek
    • ga-ti Re: Igrzyska zagrożone 15.04.21, 11:20
      Sportowiec ze mnie żaden, ale popatrzeć lubię bardzo, a nawet pokibicować smile Taka olimpiada to wydarzenie. Bardzo szkoda, że świat poszedł w tak dziwną stronę.
      Równocześnie nie dziwię się organizatorom obecnym i potencjalnie przyszłym uncertain
        • caponata75 Re: Igrzyska zagrożone 15.04.21, 15:46
          Cieszyłabym się z likwidacji tych imprez.
          Wielkie budowanie coraz to nowych stadionów tylko na jedną imprezę dla kilkuset sportowców jest strasznym zbytkiem w dobie kryzysu klimatycznego.
          Jeśli te imprezy muszą się odbywać to czy nie można ustanowić 1-5 miejsc, gdzie będą się odbywały i gdzie istnieje już niezbędna infrastruktura?
          • borsuczyca.klusek Re: Igrzyska zagrożone 15.04.21, 16:46
            caponata75 napisała:

> Jeśli te imprezy muszą się odbywać to czy nie można ustanowić 1-5 miejsc, gdzie
            > będą się odbywały i gdzie istnieje już niezbędna infrastruktura?

To jest raczej nieuniknione. Moim zdaniem powinni też spuścić z tonu w zakresie ceremonii otwarcia i zamknięcia. Ze względu na ogromny nakład sił i środków coraz trudniej o chętnych gospodarzy. Przykładowo po IO w Soczi w zasadzie żaden kraj nie chciał podjąć tematu. Na placu boju zostały Chiny kraj o wątpliwym stosunku do praw człowieka i to też budzi kontrowersje.
                • krisdevalnor Re: Igrzyska zagrożone 16.04.21, 18:04
                  forumologin napisała:

> no super, tylko nie kazdy ma aktywnych rodzicow i otoczenie, a telewizor gdzie
                  > puszcza olimpiade ma kazdy.
                  Pierwsze slysze zeby ogladanie sportu w tv przelozylo sie na jego aktywne uprawianie. Wrecz przeciwnie, jakos mam wrazenie, ze najwieksi kibice sportowi to brzuchaci panowie z piwkiem w reku.
                  • fornita111 Re: Igrzyska zagrożone 16.04.21, 18:24
                    Brzuchaci panowie a zaraz po nich- mali chlopcy. To oni sobie wieszaja na scianach plakaty pilkarzy, to oni sobie robia fryzury "na Neymara" i to oni kopia pilke, marzac o tym, ze kiedys beda tacy, jak ich idole. Noooo przynajmniej z moimi rowiesnikami tak bylo te 20 lat temu (jestem rocznik 87). Dzisiaj to nie wiem, moze polskie dzieci poprzestaja w nasladownictwie na jedzeniu chipsow "jak Messi"...?
    • aqua48 Re: Igrzyska zagrożone 15.04.21, 11:22
      borsuczyca.klusek napisała:

> A wy wyobrażacie sobie świat bez IO, mistrzostw w piłce i innych wielkich impre
      > z sportowych?

Bez problemu. Wielkie wydarzenia sportowe nie robią na mnie wrażenia.
    • ophelia78 Re: Igrzyska zagrożone 15.04.21, 11:22
      Oczywiście, że sobie wyobrażam. Tak smao jak bez koncertów, festiwali i innych wielotysięcznych spędów.
      Natomiast nie wyobrażam sobie bez szkół, kontaktów społecznych, możliwości przemieszczania się, z rozwaloną gospodarką, psychiką młodych i w wiecznym stresie.
      Z całym szacunkiem, ale świat ma teraz na głowie poważniejsze sprawy niż igrzyska.
      i szczerze powiedziawszy nawet mi do głowy nie przyszło, że ktoś w obecnej sytuacji w ogółe bierze pod uwagę ich organizowanie. I jakem całą sobą za luzowaniem obostrzeń, otwarciem szkół, ooteli, restauracji itd, to akurat IO są nam doskonale zbędne.
      Teraz jest czas na walkę o chleb, nie na igrzyska
    • kalafiorowa.es Re: Igrzyska zagrożone 15.04.21, 11:45
      Bez igrzysk tak.
      Bez 3 wielkich tourów gorzej, lubie sobie francuskie widoczki poogladac. Ale te byly nawet w zeszlym roku.

Natomiast ciekawostka: 70% Hiszpanow ogladajacych mecze pilki noznej w normalnych czasach robilo to w barach. Wiec straci na tym nie tylko sam sportowy przemysl, ale i częśc zwyklych żuczków.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Igrzyska zagrożone 15.04.21, 11:59
      Tak, natomiast brak pokazania rywalizacji sprawi, że dzieciaki nie będą chcialy chodzić na pilkę, na lekkoatletykę, na sztuki walki, zawszecwzrasta zainteresowanie sportem przy okazji igrzysk czy innych mistrzostw.
      Brak " igrzysk" sprawi, że wiele zajęć pozalekcyjnych padnie, bo po co coś robić, po co w europie wprowadzili pasu w sztukach walki bo my lubimy rywalizację tak dla samego siebie to promil ćwiczy.
      • ludzikmichelin4245 Re: Igrzyska zagrożone 15.04.21, 12:12
        kryzys_wieku_sredniego napisał(a):

> bo my lubimy rywalizację t
        > ak dla samego siebie to promil ćwiczy.

Sporo aktywności fizycznych nie jest oparta na rywalizacji, poza tym całkiem sporo osób ćwiczy, żeby osiągnąć konkretne efekty wizualne, a do tego niepotrzebne igrzyska, tylko wystarczy dostęp do mediów społecznościowych będących rezerwuarem zdjęć wysportowanych ciał.

I oczywiście całkiem dużo osób ćwiczy dla zdrowia.
    • kobietazpolnocy Re: Igrzyska zagrożone 15.04.21, 12:06
      Nie wiem, czy brak takich wielkich imprez to akurat dobry pomysł: to jednak jednoczy ludzi, poprawia morale, itd. Ludzkość potrzebuje igrzysk i świąt.
      Ale uważam, że przerwa bardzo dobrze nam wszystkim zrobi. Ten akurat sportowy świat jest tak skorumpowany i mafijny, że wstrząs jest wręcz pożądany.
      (I mam szczerą nadzieję, że MŚ w Katarze zostaną zbojkotowane na dobre).
      • borsuczyca.klusek Re: Igrzyska zagrożone 15.04.21, 12:12
        kobietazpolnocy napisał(a):

> (I mam szczerą nadzieję, że MŚ w Katarze zostaną zbojkotowane na dobre).

Mam niestety wrażenie, że za mało się o tym mówi. Niby wszyscy wiedzą, ktoś co jakiś czas o tym napokmnie, ale tak naprawdę mało kogo to rusza.
    • thank_you Re: Igrzyska zagrożone 15.04.21, 12:32
      Miedzy wyobrażeniem a akceptacja faktu jest różnica; No wiec wyobrażam sobie świat bez mundialu, festiwali, restauracji, kina, teatru, muzeum, szkoły i tego wszystkiego, co zostało nam odebrane.

Ale tego nie akceptuje.

Mundial I Euro zawsze były moim świętem przez miesiąc.
      • daniela34 Re: Igrzyska zagrożone 15.04.21, 12:43
        Chyba mam podobne podejście. Oczywiście, że sobie wyobrażam, Ale nie chciałabym, żeby się tak stało i nie akceptuję takiej wizji na przyszłość. Może nie było to dla mnie święto, ale oglądałam z zainteresowaniem, podobnie jak w miarę możliwości oglądam Ligę Mistrzów i całkiem sporo dyscyplin olimpijskich.
        Wczoraj oglądałam sobie mecz LM i z żalem zauważyłam, że jednak bez publiczności mecze tracą część swojego uroku.
      • alicia033 Re: Igrzyska zagrożone 15.04.21, 15:53
        pozwolisz, że się podpiszę, thank_you, chociaż piłka nożna zupełnie mnie nie kręci.

Ale to jest strata czegoś ważnego w życiu dla tysięcy młodych ludzi, którzy poświęcają kilka/kilkanaście lat życia na ciężką pracę, której ukoronowaniem jest udział w IO. To jest życie i praca jeszcze większej liczby osób związanych ze sportem i amatorskim i zawodowym. I nie zgadzam się na przekreślanie wysiłku ich wszystkich z przewijającego się tu motywu wynaturzeń w sporcie zawodowym. Z nimi trzeba walczyć inaczej, niż likwidując zawody sportowe.
    • beataj1 Re: Igrzyska zagrożone 15.04.21, 12:38
      Mało tego że sobie wyobrażam, uważam że to bardzo szkodliwe wydarzenia.
      Tak naprawdę obchodzą tylko wąską grupkę ludzi - spokojnie można te konkursy zorganizować na mniejszą skalę i na potrzeby. A nie robić spęd połowy świata po to by przez 2 tygodnie słuchać o setkach zawodów, które zlewają się w jedną nieznaczącą pulpę.

Dodatkowo - to kompletne marnowanie sił i energii na zorganizowanie tego wszystkiego. Część tych obiektów sportowych po olimpiadzie będzie zmarnowana, zniszczona albo zburzona.
      Po co to wszystko?

Świat nic nie straci na braku takiej jedej wielkiej imprezy sportowej....
      • krisdevalnor Re: Igrzyska zagrożone 15.04.21, 13:11
        beataj1 napisała:

> Mało tego że sobie wyobrażam, uważam że to bardzo szkodliwe wydarzenia.
        > Tak naprawdę obchodzą tylko wąską grupkę ludzi - spokojnie można te konkursy zo
        > rganizować na mniejszą skalę i na potrzeby. A nie robić spęd połowy świata po t
        > o by przez 2 tygodnie słuchać o setkach zawodów, które zlewają się w jedną niez
        > naczącą pulpę.
        >
        > Dodatkowo - to kompletne marnowanie sił i energii na zorganizowanie tego wszys
        > tkiego. Część tych obiektów sportowych po olimpiadzie będzie zmarnowana, zniszc
        > zona albo zburzona.
        > Po co to wszystko?
        >
        > Świat nic nie straci na braku takiej jedej wielkiej imprezy sportowej....
        >
        Podpisze sie pod tym.
          • krisdevalnor Re: Igrzyska zagrożone 15.04.21, 16:10
            alicia033 napisała:

> krisdevalnor napisał(a):
            >
            > > > Świat nic nie straci na braku takiej jedej wielkiej imprezy sportow
            > ej....
            >
            > jesteś pewna, że jednej?
            >
            >
            Nie, nie jestem pewna, mozliwe, ze wiecej niz jednej. Ale prosze wytlumacz mi co takiego stracilby swiat jeżeli takie imprezy wiecej by sie juz nigdy nie odbyly?
    • thank_you Re: Igrzyska zagrożone 15.04.21, 12:59
      W ogóle absurdalne pytanie - wiadomo, ze ktoś, kto mundialu nie oglądał - ma go w nosie, nawet nie zarejestruje, czy on sie odbył. Tak samo z Igrzyskami. Ktoś kto do teatru nie chodzi nie odczuwa zamknięcia, itp., itd.
    • klaviatoorka1 Re: Igrzyska zagrożone 15.04.21, 13:35
      Moje zdanie jest takie-
      Sport amatorski to prawdziwa dbałość o zdrowie i kondycję, fajne relacje międzyludzkie i zrównoważony styl życia- między pracą a pasją.
      Sport zawodowy to komercja, ciemne interesy "działaczy", przewał ogromnych pieniędzy przez rozmaite instytucje, lata wyjęte z życiorysu trenujących zawodników i często poważne schorzenia w późniejszych latach
    • andaba Re: Igrzyska zagrożone 15.04.21, 13:48
      Wyobrażam sobie bez trudu, ostatnie igrzyska jakie zarejestrowałam odbyły się w Calgary, a pamiętam głównie dlatego, że mi się misiek rzucił w oczy (był na okladce jakiegoś czasopisma).
    • biala_ladecka Re: Igrzyska zagrożone 15.04.21, 13:56
      A wiesz, wlasnie wczoraj wieczorem o tym rozmyslalam. Czy jeszcze ktos oglada IO? Pamietam, za dzieciaka, otwarcie Igrzysk bylo wielkim wydarzeniem. Zasiadalismy przed tv cala rodzina. Atualnie nawet sie nie orientuje w jakich latach, co wypada i gdzie sie odbywa. Czy tylko ja tak mam, bo jestem sportowa ignorantka, czy IO nie sa juz zadna atrakcja dla wspolczesnego czlowieka?
    • pyza-wedrowniczka Re: Igrzyska zagrożone 15.04.21, 14:05
      Ja akurat jestem wielką fanką Igrzysk i oglądam je z fascynacją. Nawet miałam plan pojechać jak będą w Paryżu kolejne. Euro czy MŚ w piłce nożnej tylko jak Polacy grają lub mecze finałowe. Więc będzie mi brakowało i będzie mi szkoda jak odwołają. Zwłaszcza, że widzę imprezę bez publiczności z obowiązkowym przylotem zawodników tydzień przed, kwarantanną kilka dni i testami na każdym kroku.

Oczywiście nie jest to priorytet w czasie pandemii i ważniejsze jest dla mnie pójście dziecka do szkoły niż zawody w Japonii, ale myślę, że odwołanie tej imprezy będzie jakimś symbolem - do tej pory odwołano je tylko podczas wojen światowych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka