Dodaj do ulubionych

Dywan porada potrzebna

24.04.21, 07:54
Miałam upatrzony dywan do salonu. 100% wełna. Niestety okazało się, że jest nie do zdobycia. Wycofany.
Oczywiście teraz żaden mi się już tak nie podoba, szukam jakiegoś kompromisu i nie wiem co kupić.
Znalazłam kolejny 100% wełniany dywan, ale kosztuje 5 k. psychicznie mnie na niego nie stać. Znalazłam kolejne dwa. Jeden 100% wizkoza, a drugi 100% polipropylen. Czy takie składy brać w ogóle pod uwagę? Sztuczne? Czy to nie strata pieniędzy? Jak się takie dywany użytkuje gdy są często prane?
Dywan musi być jasny beż lub krem. Dużo jest tych płasko tkanych w jasnych kolorach, ale mi się nie podobają.
Obserwuj wątek
    • januszekxxl Re: Dywan porada potrzebna 24.04.21, 10:43
      zwyczajnamatka napisał(a):
      > Miałam upatrzony dywan do salonu. 100% wełna. Niestety okazało się, że jest nie
      > do zdobycia. Wycofany.

Możesz zrobić sama.
      forum.gazeta.pl/forum/w,567,170883693,170883693,Dywan_zrobilam_Na_szydelku_du_y.html#p170883904
    • srubokretka Re: Dywan porada potrzebna 24.04.21, 11:02
      Tylko welniany.
      Wyobraz sobie, ze te drobinki polamanego sztucznego wlokna wdychasz przez lata codziennie .
      Biorac pod uwage 10lat 5k to 500 rocznie. Dywanow zazwyczaj czesto sie nie zmienia. Ja bym ci radzila cierpliwie szukac welnianego takiego, ktory ci sie podoba.
      • katriel Re: Dywan porada potrzebna 24.04.21, 12:22
        Wełnę też się wdycha. Na krótką metę różnica jest taka, że od wdychania wełny dzieci kaszlą, a od sztucznego nie.
        Na dłuższą metę... w sumie nie wiadomo. Pewnie najlepiej w ogóle bez dywanu.
        • srubokretka Re: Dywan porada potrzebna 24.04.21, 14:13
          Jestem certyfikowana alergiczka (kurz, plesn, pylki, piora..). Mam w kazdym pokoju welniane dywany, Owcza skore 1,5x3m w duzym pokoju. Teoretycznie powinnam juz pasc od tego. Jednak zwalczylam te alergie jak dostalam alergii na lekarzy (oprocz mojej kochanej pediatry).

>Wełnę też się wdycha.

Racja, tylko ciekawe czy jest rakotworcza jak te z ropy naftowej.

>Pewnie najlepiej w ogóle bez dywanu.

Niestety tak , tylko w moim przypadku sie nie da. Nie lubie chodzic w kapciach , echa i "golego" domu. Staram sie wietrzyc dom codziennie.
        • volta2 Re: Dywan porada potrzebna 24.04.21, 13:21
          tak, raczej z tych cieńszych ale walory wzrokowe dla mnie ważniejsze niż dotykowe

wełniany też mam, ale w sypialni i nie mam jak go podziwiać, bo tam mam raczej ciemno, ale pod stopą jest rzeczywiście przytulniej, jedwab pod stopą jest chłodny
            • volta2 Re: Dywan porada potrzebna 24.04.21, 14:04
              rozumiem, pewnie chcesz mieć modne mieszkanie
              a wzorzysty nie pasuje

ja mam wywalone na modę, a że polatałam po paru muzeach dywanów na świecie (w tym w iranie, chociaż to wcalenie nie jest top of the top moim zdaniem), zrozumiałam kwestie ornamentyki, to nie mam żadnych dylematów
    • volta2 Re: Dywan porada potrzebna 24.04.21, 12:37
      ja mam dywany jedwabne, w salonie jasny krem za dyszkę (10 lat temu kupiony w iranie) i chodnik za 8 do korytarza( z iranu ale kupiony w polsce z certyfikatem). pamiętam, jak kupowałam nowe mieszkanie to jednym z argumentów za kupnem było to, że długość korytarza jest w sam raz pasująca do naszego chodnika (ten się zniszczył bardzo w ostatnich 2 latach)

ja bym się trzymała tkanin naturalnych
    • mandre_polo Re: Dywan porada potrzebna 24.04.21, 13:23
      Sztuczne szybko stracą sprężystość. Szkoda zachodu. Mam w salonie wełniany i po 16 latach nadal jest puchaty. Oddaje do czyszczenia z trzepakiem mechanicznym. W pokoju dziecka jest dywan z wiskozy. Też wrócił wytrzepany ale szybko staje się płaski

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka