Dodaj do ulubionych

Płyn do płukania

07.05.21, 17:08
czego używacie? mam na myśli płyn do pralki wink coś, co pięknie pachnie
Obserwuj wątek
    • januszekxxl Re: Płyn do płukania 07.05.21, 17:20
      hedna napisała:
      > czego używacie?

Nie używam.
      Gdzieś czytałem że od tych płynów pralki się psują a jeśli co jakiś czas nie pierze się w 90 stopniach to pralka może się zaśmierdnąć.
    • ursgmo Re: Płyn do płukania 07.05.21, 17:25
      Niestety znaleźć takiego nie mogę , co mi jakiś podpasuje to zaraz jakość idzie w dół . To samo z chusteczkami do suszarki , zmiękczają owszem ale nie pachną .
      • mysiulek08 Re: Płyn do płukania 07.05.21, 17:37
        chusteczki lenora probowalas? mam niebieskie, wlozylam do suszenia poscieli, spac pod ta posciela nie moglam, tak mocno pachniala, zuzywam tylko do suszenia kocy i kolder z merynosa, bo zapach mokrej welny mnie troche odsrecza
        • ursgmo Re: Płyn do płukania 07.05.21, 19:49
          Tak , aktualnie ich właśnie używam , pachną słabo jak dla mnie uncertain Kupowałam też najróżniejsze z USA i też bez rewelacji . Lata temu koleżanka mieszkająca w Chicago kupowała mi różne rzeczy dla dzieciaków i kiedyś zmokła jej torba z koszulkami . Podsuszyła je w suszarce z jakaś chusteczką . Zapach na tych koszulkach utrzymywał się jeszcze po kilku praniach . Niestety nie mam już z nią kontaktu i nie mogę zapytać co to było sad
    • mannazmango Re: Płyn do płukania 07.05.21, 17:52
      Ja raz daje płyn raz nie, zależy co piorę oraz jakie mam kapsułki do prania.
      Aktualnie mam Lenor perełki zapachowe, ładnie pachną i są bardzo wydajne.
      Lubię też płyn do płukania Coccolino.
    • mirkabella Re: Płyn do płukania 07.05.21, 18:41
      Kurde, dziewczyny, jeśli nie używacie plynów do płukania, to naprawdę nie ma obowiązku udzielania się w tym wątku...
      Hedna zapytała, czego używacie, a nie CZY, i ewidentnie chce, żeby pranie jej pachniało płynem. Tak ciężko się powstrzymać od komentarzy "nie musi pachnieć" i "to sama chemia"?

Ja w Polsce często używałam Softlanu. Latem susze na dworze i tak mi pachnie najładniej, ale zima brakowało mi jakiegoś miłego zapachu i miękkości smile
      • mikams75 Re: Płyn do płukania 07.05.21, 19:46
        problem w tym, ze ladnie pachnie na krotko, pozniej przestaje pachniec a jak ciuchy dlugo poleza w szafie to zaczynaja pachniec nieladnie. To nie jest tak na forum, ze jak ktos pyta A czy B, to nie mozna zaproponowac C, bo moze pytajaca nawet nie zna tej opcji, zna tylko A i B.
          • mikams75 Re: Płyn do płukania 08.05.21, 00:31
            nie wiem, moze nie wpadla, moze sie nie zstanawiala, moze mysli, ze tak trzeba, moze mysli, ze beda nieladnie pachniec bez plynu, moze nie wie dlaczego zlezale ciuchy w szafie nieladnie pachna i szuka czegos lepszego (to ja sie akurat dowiedzialam z forum, ze ciuchy w szafie smierdza jak dlugo leza wlasnie przez plyny do plukania albo, ze reczniki tez gorzej chlona i sa szybko nieswieze przez plyny).
            • eliszka25 Re: Płyn do płukania 08.05.21, 05:04
              A to dziwne, co piszesz, bo nie zaobserwowałam czegoś takiego. Mam kilka kompletów pościeli, którą używam tylko dla gości (inne rozmiary niż te używane na codzień przez nas). Wyjmuję je tylko, gdy ktoś u mnie nocuje i piorę tylko po używaniu. Jest to średnio raz, dwa razy w roku i po wyjęciu ta pościel zawsze ładnie pachnie. Nie raz mnie goście pytali, w czym piorę, bo tak ładnie pachnie. Syn mojego męża ma u nas swój ręcznik, który używa tylko on. Po praniu ten ręcznik leży w szafie kilka miesięcy, do następnego użycia i też po wyjęciu ładnie pachnie. Nawet ręczniki, które używamy tylko raz w roku nad morzem w czasie jesiennych ferii pachną po wyjęciu z szafy, choć leżą w niej okrągły rok.
              • mikams75 Re: Płyn do płukania 08.05.21, 23:25
                moze to kwestia plynow? Choc ja wierna nie jestem, rozne mialam, nie jestem w stanie okreslic, ktory jest problematyczny, ale najwyrazniej nie jestem z tym sama, bo tu na forum sie dowiedzialam. 2 razy w roku to nie jest dlugo. A reczniki nie smierdza ale sa duzo szybciej nieswieze, gorzej tez chlona wode. I ten zapaszek jest taki dziwny, moze nie kazdy to wyczuwa. W kazdym razie jak wypralam wszystkie lezace od wiekow koszulki meza bez plynu do plukania, to pozbylam sie tego niezbyt swiezego zapaszku z szafy. I teraz moga lezec latami.
                • eliszka25 Re: Płyn do płukania 09.05.21, 00:17
                  Nie zaobserwowałam nic takiego. Nie mam jednego ulubionego płynu, kupuję to, co aktualnie jest w promocji, choć wybieram zapachy świeże, nie lubię słodkich i zbyt mocnych. Ręczniki nie leżą wprawdzie latami, ale np. młodszy syn nosi ciuchy po starszym, a jest między nimi 3 lata różnicy, więc ubrania leżą w szafie minimum 2 lata, zanim wyciągnę je dla młodszego. Nigdy nie miały żadnego dziwnego zapachu. Zawsze delikatnie jeszcze pachną płynem. Natomiast na forum przeczytałam o praniu ręczników w 30 stopniach. Ja piorę zawsze minimum w 60 stopniach i z praniem wstępnym. Może to robi różnicę.
                  • mikams75 Re: Płyn do płukania 09.05.21, 00:51
                    reczniki piore na 60, biale na 90.
                    Na 30st to chyba piora reczniki osoby, ktore uzywaj recznika tylko raz np. moja sasiadka - 6-osobowa rodzina, reczniki na raz. Jak pralka padla, to prala u mnie i sie zgadalysmy. Bo pozniej sa nieswieze wg niej.
                    • eliszka25 Re: Płyn do płukania 09.05.21, 02:07
                      O praniu ręczników w 30 stopniach czytałam na forum. W ilu stopniach piorą moi znajomi czy sąsiedzi, to w sumie nie wiem. Moje ręczniki nie mają brzydkiego zapachu po dłuższym leżeniu w szafie. Używamy więcej niż raz, ale zmieniam w zależności od potrzeb, czyli jak stają się nieświeże i przestają ładnie pachnieć.
                      • mikams75 Re: Płyn do płukania 09.05.21, 02:36
                        prane bez plynow chyba nigdy sie nie robia nieswieze, o ile sie ich nie ukisi.
                        Ja widze roznice, bo kiedys uzywala plynow i myslalam, ze jest wszystko ok, a jednak jest roznica.
                        • eliszka25 Re: Płyn do płukania 09.05.21, 03:00
                          No nie, bez względu na to, w czym jest prany czy płukany ręcznik, to nie będzie on świeży, gdy ktoś się w niego wyciera 2x dziennie przez kilka dni. Dzieciaki nie zawsze rozwieszają swoje ręczniki po użyciu i wtedy one brzydko pachną, więc wędrują do prania. Ręczniki zmieniam max po tygodniu, zwykle częściej. Mój ręcznik używam już kilka dni i on nadal delikatnie pachnie płynem do płukania, ale jest już nieświeży, więc jutro wędruje do kosza na pranie. Na wakacjach piorę ręczniki w kapsułkach i nie używam płynu, bo kapsułki strasznie mocno pachną. Jedyna różnica, jaką zauważam w ręcznikach jest taka, że są bardziej szorstkie. Nieświeże robią się tak samo szybko, bo dla mnie nie o zapach tu chodzi.
                          • mikams75 Re: Płyn do płukania 09.05.21, 14:13
                            wymieniam po tygodniu, jak nie zapomne, czesto z rozsadku, bo zazwyczaj jest nadal swiezy, ale warunek - nie mozna zakisic. Z plynem do plukania bylby juz wczesniej nieswiezy, max 3-4 dni. Suszone w suszarce i tak nie sa szorstkie.
                            • eliszka25 Re: Płyn do płukania 10.05.21, 14:01
                              Nie przekonasz mnie, bo dla mnie ręcznik, którym ktoś się kilka razy wytarł po kąpieli nigdy nie będzie świeży, bo nie o zapach tu chodzi. Nie jest to dla mnie ręcznik brudny. Nie zmieniam ręczników za każdym razem, tylko co kilka dni, co tydzień, zależy od potrzeb. One nie zmieniają w tym czasie zapachu jakoś zauważalnie. Dzisiaj wymieniałam ręczniki akurat i specjalnie je powąchałam. Wszystkie wciąż delikatnie pachniały płynem, oprócz ręcznika starszego syna. Tu przyczyna jest jasna - wczoraj po kąpieli rzucił mokry ręcznik na podłogę przy łóżku, więc dzisiaj w południe zapach nie był najprzyjemniejszy. No ale tak by się stało z każdym ręcznikiem potraktowanym w ten sposób, bez względu na to, w czym był prany czy płukany.

O szorstkich ręcznikach pisałam w kontekście wakacji. W domkach zwykle nie ma suszarki bębnowej tylko jakieś linki lub suszarka rozkładana. Co do chłonności się nie spieram. Ja akurat nie leję płynu bez umiaru, bo nawet nie mam jak. Pralka sama mi dozuje, więc pewnie jest to mniejsza ilość niż gdybym lała „na oko”. Naszymi ręcznikami wyciera się całkiem dobrze, moim zdaniem chłoną wystarczająco, ale zdaję sobie sprawę, że bez płynu pewnie byłoby jeszcze lepiej.
                • chatgris01 Re: Płyn do płukania 09.05.21, 08:27
                  mikams75 napisała:

> A reczniki nie smierdza ale sa duzo szybciej nieswieze, gorzej tez chlona wode.

Wg francuskiej federacji konsumenckiej (zrobili testy), uzycie płynu zmiękczającego zmniejsza chłonność ręczników o około 40%.
    • hedna Re: Płyn do płukania 07.05.21, 20:41
      Ja chyba z przyzwyczajenia zawsze daję, najbardziej lubię Lenor ( różne), raz na jakiś czas kupuję Silan. Zaciekawiło mnie to co pisałyście, spróbuję też bez 😉
      • pampelune Re: Płyn do płukania 07.05.21, 20:54
        hedna napisała:

> Ja chyba z przyzwyczajenia zawsze daję

Ja miałam jako studentka przekonanie, że używanie płynu do płukania to oznaka dobrobytu i jak tylko zaczęłam mieszkać na swoim, to zaczęłam kupować. Po paru latach się połapałam, że nie przepadam za tymi zapachami, pranie nie różni się w dotyku od tego bez płynu, a mój mąż w ogóle uważa, że płyn do płukania śmierdzi... I ja w zasadzie się z nim zgadzam. Nawet przez jakiś czas sama robiłam proszek z jakichś boraksów itp. i wtedy pranie niczym nie pachniało, ale ostatecznie podpasował nam płyn do prania Lovela, ładnie spiera, lekko pachnie i nie alergizuje delikatnej skóry naszego AZSowego dziecka smile
      • kotejka Re: Płyn do płukania 07.05.21, 22:17
        Ja używam octu zapachowego z action - lawendowy i eukaliptusowy - pięknie pachną, w ogóle octem nie dają
        Zostaje przyjemny aromat
        A przy okazji pielęgnują pralkę
        Używam płynu do pran wszelakich, a octu do ręczników i dżinsów
        Szczególnie ręczników ocet dobrze robi, są cudownie puchate i świetnie chłoną
    • ga-ti Re: Płyn do płukania 07.05.21, 21:01
      Długo używałam Lenor, najlepiej kupionego za zachodnią granicą, bardziej pachniał.
      Od dłuższego czasu nie używam, bo piorę w kapsułkach, a one pachną po swojemu, boję się, że jak pomieszam zapachy to nie będzie fajnie wink
    • mitovita Re: Płyn do płukania 07.05.21, 21:32
      Używałam cocolino albo lenor albo E - biały lub niebieski. Aż kiedyś mi się płyn skonczył a nie miałam kiedy iśc na zakupy, a potem nie chciało mi się butli taszczyć i tak sie przeciągało przeciągało bez płynu i ostatecznie teraz nie używam wcale
    • saszanasza Re: Płyn do płukania 07.05.21, 22:15
      Ja używam płynu do prania Dash (są dwie wersje obydwie super pachną). Pachnie rewelacyjnie i długo i „inaczej” niż dostępne płyny do płukania. Wypróbuj sobie kiedyś hedna

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka