Dodaj do ulubionych

Gdynia 3.. 2..1..

11.06.21, 19:22
Gdynianki, Trojmiescianki, może podzielicie się Waszymi ulubionymi miejscami - w każdej kategorii - szlaki spacerowe, trasy rowerowe, biegowe, rolkowe, miejscówki leśne, ryneczki, sklepy ogrodnicze i inne z domową zieleniną, restauracje, kawiarnie, fryzjerzy, kosmetyczki, masażyści, księgarnie, dentyści, zajęcia sportowe czy taneczne dla starszych Pan, zajęcia dla dzieci, sklepy sportowe, meblowe, absolutnie wszystko co Wam do głowy przyjdzie 😁
Obserwuj wątek
      • armamagedon Re: Gdynia 3.. 2..1.. 11.06.21, 21:23
        Zawsze podziwiam przenikliwość ematek, ale tym razem pudło, przeprowadzam się.
        Choć jakby na to spojrzeć metaforycznie, to istotnie, nowy rozdział wychodzi na dzień dobry całkiem sporo, rynek nieruchomości rozwydrzony koszmarnie.
              • armamagedon Re: Gdynia 3.. 2..1.. 12.06.21, 09:26
                Dopsz nasturcjo, jeszcze raz.
                Post startowy - pytam o miejscówki gdyńskie.
                Lalkaika - chcąc wykazać się immanentną cechą ematki (przenikliwość - ematka rozpoznaje prawdziwe intencje, okoliczności, żaden troll jej nie umknie) - imputuje mi, że podstępnie zbieram dane do książki.
                Moja odpowiedź do Lalkaika - odpisuję, że ogólnie podziwiam ematkę przenikliwą, ale tym razem nie trafiła, bo nie piszę książki (to jest w domyśle, ale raczej oczywistym), a się przeprowadzam.
                Do tego dopisuję, że można "rozdział" potraktować metaforycznie, i tu wychodzi drogo.
                Jak teraz nie zaskoczysz, konieczny urlop.
    • ida_listopadowa Re: Gdynia 3.. 2..1.. 11.06.21, 20:08
      Pozdrawiam z Gdyni.
      Waszymi ulubionymi miejscami - w każdej kategorii - szlaki spacerowe - moj ulubiony: od Molo w Orlowie do Sopotu klifami i sciezka przez park Kolibki, jakies 16 km w dwie strony, nad morzem, ale nie po piachu

trasy rowerowe, biegowe, rolkowe, miejscówki leśne, - wszedzie. W Gdyni z dowolnego miejsca jest nJdalej 8 min piechota do lasu

rower: lasy oliwskie z Sopotu do Oliwy, czerwony szlak przez las Wejherowo -Gdynia, Kazimierz-Rewa

ryneczki - rynek na Placu Gornoslaskim w Orlowie, restauracje - Zante w Gdyni

kawiarnie - Kofeina w Gdyni

, kosmetyczki - ulica kosmetyczek na Legionow w Redlowie, na 200 metrach ulicy 40 zakladow kosmetycznych

masażyści - Masu Masu w Orlowie
      zajęcia sportowe czy taneczne dla starszych Pan - dla kazdych Pan i Panow Dance Fusion w Gdyni

oiszesz przewodnik?
    • mikawi Re: Gdynia 3.. 2..1.. 11.06.21, 20:40
      Dla mnie największym urokiem, walorem i dobrem Gdyni są fantastyczne lasy na wyciągnięcie ręki, w zasadzie w mieście. Uwielbiam. Trasy piesze, rowerowe, nigdzie.indziej nie znalazłam tak fantastyczny okolic. W okresie pandemii las pod oknem doceniłam w dwójnasób.
      Lubię Gdynię latem, bliskość morza i oddech, który daje. Zimą miasto zamiera, a szkoda.
    • chomiczanora Re: Gdynia 3.. 2..1.. 11.06.21, 22:23
      To ja kulinarnie mogę polecić Sztuczkę-genialne jedzenie, Vinegre i rucola de vinegre za klimat, obsługę, WIDOKI, jedzenie nierówne-niektóre dania świetne, niektóre tylko dobre. W wersji budżetowej tylko i wyłącznie bar słoneczny na Władysława IV -klasyka, wszystko swieże i nie podgonione glutaminianem, nie przejmować się kolejkami, obsługa idzie piorunem. No i "pizzeria gdynianka: tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć na własnej skórzewink D
      W której dzielnicy będziesz mieszkała?
    • filemonibonifacy Re: Gdynia 3.. 2..1.. 11.06.21, 22:51
      Dwa zejścia do lasu przy szpitalu morskim, z bunkrami i bateriami strzelniczymi po drodze, całość zresztą rezerwat przyrody. Sklep ogrodniczy w Gdyni-Karwinach i świetny w pobliskim Chwaszczynie, knajpki przy Wojska Polskiego (Falls, Marmolada, Chleb i Kawa, Uliczki Kamiennej Góry, Torpedownia na Babich Dolach, szlaki leśne Marszewo, hala targowa
    • filemonibonifacy Re: Gdynia 3.. 2..1.. 11.06.21, 23:05
      Księgarnia - gdyńskie vademecum i gdański Koliber. Sklepy meblowe to raczej Gdańsk (Wrzeszcz, Matarnia Osowa) lub Rumia, około 20 minut autem w każdą strone, dowóz w obrębie całego Trójmiasta
        • chomiczanora Re: Gdynia 3.. 2..1.. 12.06.21, 23:33
          Weź go nie słuchaj. To są jakieś powojenne animozje pomiędzy rdzennymi kaszubami mieszkajacymi od zawsze w gdy, a napływową ludnością (90%) zza kongresówki tzw.bosymi antkami, szukających szczęścia w gda. Kaszubi nieźle cisnęli "barbażyńców-wyzwolicieli" ze wschodu, ale to było 70lat temu! No ale widać, że pamięć w narodzie ciągle żywa.
            • mallard Re: Gdynia 3.. 2..1.. 13.06.21, 21:44
              armamagedon napisał(a):

> Czyli mallard sugeruje, żebym nie psuła mu rasy w Gdyni? Proszę, proszę...

Dziewczyny, Wy to się jednak potraficie porozumieć! 😉
          • mallard Re: Gdynia 3.. 2..1.. 13.06.21, 22:00
            chomiczanora napisał(a):

> Weź go nie słuchaj. To są jakieś powojenne animozje pomiędzy rdzennymi kaszubam
            > i mieszkajacymi od zawsze w gdy, a napływową ludnością (90%) zza kongresówki tz
            > w.bosymi antkami, szukających szczęścia w gda. Kaszubi nieźle cisnęli "barbażyń
            > ców-wyzwolicieli" ze wschodu, ale to było 70lat temu! No ale widać, że pamięć w
            > narodzie ciągle żywa.

W małej rybackiej wiosce Gdynia, rzeczywiście mieszkali Kaszubi, natomiast do miasta Gdynia, które powstało przy porcie, to oprócz porządnych pracowitych ludzi, też się szumowin najechało, co to pociągi z węglem okradali itp.
            Co do Gdańska, - po wysiedleniu większości autochtonów, przywieziono przymusowo przesiedleńców wypędzonych z Kresów, które nam zabrano, również z Wilna, tak, jak np. rodzina mojego ojca. Z tymi barbaŻyńcami (przeszło przez korektę?), to żeś pojechała. Dokształć się, zamiast sadzić farmazony.
    • morsk2 Re: Gdynia 3.. 2..1.. 13.06.21, 00:07
      Zajęcia sportowe: joga i zumba dla seniora za darmo w GCS. Dla wszystkich dużo różnych zajęć sportowych darmowych w ramach Gdyńskiego Poruszenia (teraz niektóre zawieszone, ale pewnie niedugo wrócą).
    • morsk2 Re: Gdynia 3.. 2..1.. 13.06.21, 00:25
      Z kategorii "absolutnie wszystko co Wam do głowy przyjdzie", to jeszcze:
      Przy zameldowaniu się na stałe dostajesz pakiet "Witaj w Gdyni" z różnymi wejściówkami na atrakcje.
      W jakim wieku masz dzieci? Może zainteresuje cię strona gdyniarodzinna.pl
      Możesz wyrobić sobie i dzieciom Karty Mieszkańca.
      Dzieci jeżdżą komunikacją miejską za darmo, jeśli mają w ważnej legitymacji gdyński adres (albo wbite to uprawnienie właśnie w Karcie Mieszkańca).
    • primumnonnocere Re: Gdynia 3.. 2..1.. 13.06.21, 08:26
      Centrum Eksperyment, Anker, Chwila i Moment, Park Trampolin, Skate Park, Stadniny koni (Cavallo) Lasy i bunkry, Muzeum Emigracji, GCF, Bar Mleczny Słoneczny, Krew I Woda, księgarnia Szymelka Adventure Park, Park linowy Góra Harców..itd
      • chomiczanora Re: Gdynia 3.. 2..1.. 15.06.21, 00:21
        Akurat Anker i Krew to omijać szerokim łukiem. Z serii czego unikać jeszcze: jazdy samochodem do centrum-brak parkingów, szpitali gdyńskich-prędzej Cię przeprawią na drugą stronę, niż wyłączą, ścieżek rowerowych-prowadzą do nikąd
        • ida_listopadowa Re: Gdynia 3.. 2..1.. 15.06.21, 17:54
          chomiczanora - zgadzam sie w calej rozciagnosci.
          Parkingi - publiczne parkingi w Gdyni zlikwidowano, w centrum jest kilka zawsze zajetych pojedynczych miejsc i jeden podziemny parking na 78 aut. Ja z Redlowa chodze piechota te 20 min.
          Komunikacja miejska to zart - zaden autobus/trolejbus nie jedzie z sensem. Na najkrotszej nawet trasie trzeba sie przesiadac, w innym przypadku jezdzi sie bezsensownie dookola miasta. mam spod domu autobus do pracy -38 min jazdy, samochodem okolo 10(!).
          Rower - dla odwaznych. Sciezki rowerowe nie istnieja osobno, sa nartsowane bialą farba na jezdni, czesto na srodku.
          Anker - kultowe miejsce, ale dla maloobrzydliwych. Duza pizza 16 zl, ale lepiej zjesc ja w domu bo do stolu mozna sie przykleicsmile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka