Dodaj do ulubionych

Loty do USA

13.06.21, 10:47
W sieci totalny śmietnik. Wyskakują zarówno informacje, że z PL (Schengen) nie można wejść, bo jest zarządzenie prezydenta (datowane gdzieś na 2020) jak i te, że można, tylko trzeba mieć aktualny test negatywny na COVID, albo, że zaraz będzie można (dokładnie: za 2 tygodnie) na podstawie paszportów szczepionkowych.
Uprzedzając poradę, aby obczytać stronę ambasady, jest tam spory tekst o ich własnych "citzens" i niejasne odsyłacze do zarządzeń- wygląda mi, że nie można. Podróż zwykła, do rodziny, kwalifikująca się jako turystyczna.

CZY KTOŚ WIE W TYM BURDELU JAK JEST NAPRAWDĘ?
smile
Obserwuj wątek
    • beata985 Re: Loty do USA 13.06.21, 11:00
      Nikt nic nie wie...podobno w połowie maja miała być konkretna decyzja...moi się interesują dość tym tematem, bo chcieli lecieć w lipcu...niestety przekładają chyba na za rok...zbyt dużo niewiadomych.
        • beata985 Re: Loty do USA 13.06.21, 13:10
          O przeciekach nic nie wiem...tyle co wyczytają na stronach...A że w dobie pandemii zbyt wszystko niepewne to niestety ale nie stać ich na stratę kilkudziesięciu tysięcy...wiadomo, że chcieliby pozwiedzać A nie tylko piwo na plaży wypić..
          • anorektycznazdzira Re: Loty do USA 13.06.21, 13:30
            U nas główny koszt to bilet, który można zwrócić jeśli się opłaci taką opcję, wtedy ryzykuje się znacznie mniejszą kwotą. Mamy tam rodzinę, więc nie ma problemu ze stratami w hotelu itp. Ale i tak- szkoda urlopu, planów i tych pieniędzy, co ewentualnie wyparują na odbookowaniu biletu tez szkoda.
    • al_sahra Re: Loty do USA 13.06.21, 14:39
      Ja nie sprawdzałam tego w praktyce (tzn. żaden znajomy z Europy nie próbował ostatnio tu przylecieć), ale informacje na oficjalnych stronach rządowych wydają się jednoznacznie pokazywać, że ograniczenia nie zostały zniesione. Ostatnie zarządzenie prezydenta dotyczące Schengen, na które się powołują, jest autorstwa Bidena z 25 stycznia 2021 i nigdzie nie napisano, że zostało zniesione. Ostatnia aktualizacja na stronie Departamentu Stanu jest z 1 czerwca. Nie wiem, gdzie tu widzisz sprzeczności.

www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/from-other-countries.html

travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/covid-19-travel-restrictions-and-exceptions.html

travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/presidential-proclamation-coronavirus.html

www.whitehouse.gov/briefing-room/presidential-actions/2021/01/25/proclamation-on-the-suspension-of-entry-as-immigrants-and-non-immigrants-of-certain-additional-persons-who-pose-a-risk-of-transmitting-coronavirus-disease/
    • kotagus Re: Loty do USA 13.06.21, 15:50
      Powiem więcej. Osoby, które są aktualnie w Stanach, ale nie na Green Card (nie mówię już nawet o podwójnym obywatelstwie) a na wizie pracowej (H, L i inne, nie turystycznej) tez nie mogą pojechać sobie do Polski i z tej Polski tu wrócić. Bo nie wpuszczają na wizach w ogóle sad Tylko GC (lub citizenship)…
    • tomato.soup Re: Loty do USA 13.06.21, 17:59
      Nie można.
      Ale można pisać do ambasady o pozwolenie w wyjątkowych sytuacjach.
      Podobno można też wjechać przez Meksyk po spędzeniu tam 2 tygodni conajmniej, bo wtedy nie liczy się to jako turysta z Europy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka