Dodaj do ulubionych

Jak przewozicie samochodem pieski?

19.06.21, 07:14
Trwa kompletowanie wyprawki dla szczeniaka. Na liscie mam: klatkę kennelową- muszę przyznać, że wcześniej o niej nie słyszałam, a słowo klatka źle mi się kojarzyło, ale jak poczytałam i nabyte wiadomości zestawiłam z naszym domem pełnym Hunów, to zrozumiałam, że piesek będzie potrzebował swojego "pokoiku".
Poza tym: legowisko, kocyki, maty do siusiania, zabawki (szarpaki, piłeczki), miski dwie, ciągle miotam się między szelkam a obróżką, obie mają tyluż zwolenników co przeciwników, worki z karmą polecone przez hodowcę, szampon, odzywkę, szczotki..
Chyba tyle. Może coś jeszcze powinnam? Wszystkie polecajki chętnie przyjmę.
I teraz meritum : w czym wozicie szczeniaki/pieski? Pasy, szelki, transportery? Co się sprawdza? A może dla szczeniaka transporter, a jak podrośnie inny rodzaj zabezpieczania?
A może wiecie jakie "smaczki" dla psiego bobaska warto kupić?
Obserwuj wątek
    • berdebul Re: Jak przewozicie samochodem pieski? 19.06.21, 07:33
      Mam zabezpieczoną tylną kanapę, żeby pies się nie zsunął + szelki samochodowe (bardzo szerokie pasy, plus pas wpinany w pas samochodowy.

Szelki typu guard. Nie uciskają, ciężko z nich wyjść, zabezpieczają krtań.

Misek kup więcej, tą po jedzeniu trzeba myć, jak w zmywarce, to może się nie umyć do następnego posiłku. Na wodę przyda się tez zestaw butelka+miska (sa 2w1), żeby poić na spacerach/wyjściach.
    • leia33 Re: Jak przewozicie samochodem pieski? 19.06.21, 07:51
      Mam labradorke od szczeniaka, to pies samochodowy - uwielbia jazdę. Do jazdy z psem kupiliśmy używaną, niewielką renowke, pies ma cały tył dla siebie. Jeździ w szelkach samochodowych, od zawsze, ja nie uznaję klatek i transporterów, chyba, że w nagłych wypadkach typu choroba itp. Z tyłu mam rozłożoną specjalną matę dla psa, zawsze wożę składaną miskę na wodę, chusteczki nawilżane dla psa, smycz i obrożę. Zabawek pies w samochodzie nie potrzebuje, wystarczy to, co widzi za oknem. Nie daj się wkręcić w kupowanie mnóstwa gadżetów dla psa, to kosztowne i absolutnie zbędne. Pies potrzebuje przede wszystkim miłości i uwagi, cała reszta potem. Kiedy czekaliśmy na psa nakupowalismy mnóstwo rzeczy, które okazały się absolutnie zbędne. Na wakacje jeździmy w dwa samochody - mąż swoim wielkim wiezie bagaże i dziecko, ja jadę z psem.
            • alpepe Re: Jak przewozicie samochodem pieski? 19.06.21, 11:09
              Kiedy ja odbierałam szczeniaka, hodowczyni jej po prostu nie nakarmiła. I słusznie, pierwsze jazdy to zawsze były rzyganka, dopiero jak postanowiłam, że koniec, pusty żołądek i tylko w przerwach woda do picia, jest dobrze.
            • astomi25 Re: Jak przewozicie samochodem pieski? 19.06.21, 11:17
              Moze, ale nie musi.
              Nie kazdy hodowca stosuje zlota dwunastke.
              Nasz akurat stosowal, nasz mlody jechal nie tylko autem, ale i rowerem, tramwajem, autobusem i pociagiem wink
              Nie uchronilo go to przed choroba lokomocyjna.
              Ale sie nie boi. To duzo. Znam psy, rowniez z hodowli, ktore strasznie sie boja jazdy autem.
              • aamarzena Re: Jak przewozicie samochodem pieski? 19.06.21, 19:35
                Akurat samochodem to większość jedzie choćby do weta, co nie znaczy, że jak pies dobrze znosi krótka jazdę to daleka drogę tez dobrze zniesie.
                Co do drogi - przygotować się, że pies się zsiusia, może wymiotować. Hodowca pRed droga raczej nie nakarmi, więc ryzyko mniejsze, ale zawsze. Jeśli chcesz wieźć w szelkach to zadzwoń do hodowcy niech obmierzy pieska pod szelki. Ja w swojej glupocie zdalam się na panią w sklepie i szelki okazały się za ciasne. Jeśli chcesz wieźć w klatce to też może okazać się, że pies płacze jest niespokojny itd i skonczy na twoich kolanach 😉 jak klatka to pamiętaj, że szczenior szybko rośnie i za dwa miesiące vedzie pewnie za mała, a kupować transporter od razu jak dla dorosłego to będzie znow za duży na malucha.
                Z gadżetów do domu to kup dużo ręczników papierowych, albo chłonne szmatki do wycierania siuskow bo maluch nie zawsze trafi w mate, a nauka czystości to sprawa indywidualna, jeden zalapie za trzy dni innemu zejdzie trzy miesoace, albo będzie dawał słabe sygnały, że chce wyjść - moja aktualna sunia po prostu siadała cichutko pod drzwiami i czasem się nie zorientowaliśmy. Dopiero po jakimś czasie nauczyła się sygnalizować rowniez paszczowo.
    • mia_mia Re: Jak przewozicie samochodem pieski? 19.06.21, 08:07
      Jeśli klatka ma spełniać swoją funkcję to musi mieć „dach”. Ja kupiłam kojec metalowy, bardzo wysoki, szczeniak malutki JRT, a szybko nauczył się wychodzić, prętów poprzecznych używa jako drabinki, nawet pani z hodowli nie mogła uwierzyć.
      Z hodowli dostałam obrożę i smycz.
      Kupiłam jeszcze zawieszkę z imieniem psa i telefonem i takie światełko na spacery w ciemności, gdyby gdzieś poleciał (jeszcze nie używałam), ponieważ to podobno rasa skłonna do zwiewania zastanawiam się nad lokalizatorem z GPS.
      Legowisko mam w formie „budki” i przesypia w nim noce, wyczytałam, że w takich czują się bezpieczniej.
      Z hodowli dostałam też miskę ze spowalniaczem, bo akurat nasz egzemplarz jest wyjątkowo łasy na jedzenie.
      Z hodowli wieźliśmy na kolanach w kocyku z zapachem mamy, może nie najbezpieczniejsza forma, ale pierwsza długa podróż to jednak wystarczający stres.
    • konsta-is-me Re: Jak przewozicie samochodem pieski? 19.06.21, 14:59
      Mój lubi jazde samochodem i jest b. grzeczny.
      Wystarczają szelki lub pasy, transporter ma według mnie sens tylko dla małych psów.
      Pomyśl o sytuacji gdy musisz jechać cudzym samochodem (jako pasażer, taksówka itp.)
      Wiele psów woli leżeć na podłodze .
      Generalnie polecam przyzwyczajać do jazdy od małego, w wyznaczonym miejscu, i w konkretnym zabezpieczeniu, to ważniejsze niż rodzaj zabezpieczenia.
      O ile ci się nie trafi trudny egzemplarz, nie powinno być problemu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka