Dodaj do ulubionych

Lex Czarnek w praktyce

08.07.21, 11:35
oko.press/znamy-tresc-lex-czarnek-zobacz-co-grozi-szkolom/ cieszycie się?
Obserwuj wątek
  • pkt4a Re: Lex Czarnek w praktyce 08.07.21, 14:34
   " Przemysław Czarnek dzieciństwo spędził w Goszcznowie , wsi w dawnym województwie sieradzkim. Ojciec był zawodowym kierowcą, miał własną ciężarówkę. Matka była pielęgniarką. - To dawne dzieje - precyzował Czarnek. - Kiedy rynek się zliberalizował, zaczęła prowadzić własny sklep: „1001 drobiazgów”. Dom rodzinny był konserwatywny. Nieprzesadnie, tak zwyczajnie, jako to na wsi - dodał.

   Jako piętnastolatek Czarnek zamieszkał w Lublinie. To był świadomy wybór, a przy tym część większego planu. W najbliższej okolicy Goszcznowa nie było szkół średnich. Trzeba było liczyć się z wyjazdem i mieszkaniem w bursie. Lublin nie był może najbliższym miastem, ale miał wymarzoną uczelnię, na której chciał studiować. Katolicki Uniwersytet Lubelski.

   - Dlatego wybrałem Lublin. Poza tym mieszkał tu mój wuj który był księdzem , który zaproponował, że mogę u niego zamieszkać - wspominał.

   Kiedy przeprowadził się do Lublina, jego rodzice już nie żyli, oboje zginęli w wypadku samochodowym i jako 15-letni chłopak-sierota przyjechał do wielkiego miasta i już tu został u wuja księdza . Zamieszkał na Sławinie "
  • arthwen Re: Lex Czarnek w praktyce 08.07.21, 15:01
   Bardzo mi się podoba. Bo PiS nie bedzie rządził wiecznie i kuratorzy mianowani przez nich też przeminą. I już widzę oczyma duszy odwoływanie dyrektorów szkół katolickich, czy też zwyczajnie propisowskich. I nic nie będą mogli poradzić, bo sami sobie nawarzyli.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka