Dodaj do ulubionych

Outlet a prawa konsumenta

20.07.21, 13:59
Czym jest outlet wiemy. Czy tłumaczenie,e towar może mieć wady ukryte i sklep nie udziela gwarancji jest ok? Co z rękojmią? Kupuję, płacę i nie mam żadnych praw? Outlet stacjonarny (nie pytam o zwroty).
Obserwuj wątek
    • januszekxxl Re: Outlet a prawa konsumenta 20.07.21, 14:03
      iberka napisała:
      > Czym jest outlet wiemy.

Nie wszyscy. Ja nie wiem.
      Outlet (z ang.) – sklep fabryczny, sprzedający towar wyłącznie jednego producenta. Obiekty tego typu często znajdują się przy fabrykach, choć nie jest to regułą.

Słowo outlet jest także błędnie używane jako określenie nieużywanego towaru pochodzącego z końcówek serii, nadwyżek produkcyjnych, licytacji, zwrotów konsumenckich, pozostałości niesprzedanych przez sklepy pierwotnego przeznaczenia danej marki. Są to kolekcje z ubiegłych sezonów, a także aktualne, zarówno w I jak i II gatunku, występujące często w niepełnych rozmiarach, lub zastępczych opakowaniach. Towar outletowy może również nie posiadać kompletnych metek oryginalnych (części lub wszystkich).

pl.wikipedia.org/wiki/Outlet
    • engine8 Re: Outlet a prawa konsumenta 21.07.21, 00:36
      Inna nazwa sklepu sprzedajacego rzeczy firmowe.
      Powinien sie rzdzic dokladnie takimi samymi prawami i zasadami jak kazdy inny.
      Kiedys to byly sklepy gdzie sprzedwano rzeczy te same co w innych sklpeach ale toniej bo np te ktore sie nie sprzedaly gdzie indziej, byly pozesonowe itp
      Ale obecnie zaklady produkuja towary specjalnie do outletow - i te sa po prostu tansze (mozna je uwazac za gorsze) z natury i troche inne abhy nie konkurowaly juz z "normalnymi". Ale ludzi sie zwykle nabieraj i mysl ze kupili cos super jakosci ale taniej bo w outlecie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka