23.07.21, 11:42
Pytanie od znajomej, ja się nie orientuje jak to wygląda
Od lekarza rodzinnego dostała skierowanie na test, i za chwilę przyszedł jej SMS że z placówki X zapraszają na test covid nr zlecenia xxxxx w dniu tym i tym o tej i o tej godzinie.
I znajoma pyta czy skoro taki SMS dostała to musi test zrobić, czy może olać?
Poszła do rodzinnego z błahym problemem i id razu skierowanie uncertain
Obserwuj wątek
  • rb_111222333 Re: Covid 23.07.21, 11:52
   Jak ma skierowanie, to ma już nałożoną kwarantannę. Może nie robić testu, ale musi siedzieć w domu 10 dni. Jak zrobi test, i będzie on negatywny, wtedy będzie zwolniona z kwarantanny. Nie musi go robić w wyznaczonej placówce
   • snajper55 Re: Covid 23.07.21, 11:57
    primula.alpicola napisała:

    > Musi, bo już ma kwarantannę.
    > Co to qrwa jest, że błahy problem i z miejsca test?!

    Widocznie "błahy" problem lekarzowi skojarzył się z covidem.

    S.
     • chabry.chabry Re: Covid 23.07.21, 12:04
      nigdynigdynigdy84 napisała:

      > Taki jak ból gardła.

      Niech nie marudzi tylko idzie na ten test.
      Swoją drogą szczęściara - znam osoby, które tydzień chodziły z covidem19 i zarażały innych - tylko dlatego, że lekarzowi prowadzącemu nie chciało się dać skierowania na test smile
      A objawy miały grypopodobne i dziwne, że dopiero po całym tygodniu rozsiewania w pracy i poza nią i dopiero na wyraźną prośbę chorujących , lekarz kierował na test...hm...
     • anvalley Re: Covid 23.07.21, 12:29
      To po co zawracała głowę lekarzowi błahym bólem gardła? Nie wie że teraz drapanie gardła i katar będzie klasyfikowane jako Delta? Z czegoś trzeba przecież zrobić kolejną falę. Na ból gardła to się pije lipę z miodem i ssie pastylki - jak chciała poważnego traktowania swojej przypadłości to ma.
      • lauren6 Re: Covid 23.07.21, 13:32
       > To po co zawracała głowę lekarzowi błahym bólem gardła?

       Może chciała posiedzieć na działce na L4, żeby nie marnować urlopu. Innego wytłumaczenia nie widzę.
      • zerlinda Re: Covid 23.07.21, 13:40
       Wielu przewrażliwionych na swoim tle idiotów. Albo żądających L4 na dwa tygodnie, no bo jak to? Boli go gardło i umiera.
       • cruella_demon Re: Covid 23.07.21, 21:23
        Stawiam na to drugie. Hipochondryk byłby zachwycony, że ktoś zaproponował mu test. Pani pewnie chciała wolne za friko i zaliczyła zonka .
    • taniarada A co taki zdziwiony ? 23.07.21, 15:21
     snajper55 napisał:

     > primula.alpicola napisała:
     >
     > > Musi, bo już ma kwarantannę.
     > > Co to qrwa jest, że błahy problem i z miejsca test?!
     >
     > Widocznie "błahy" problem lekarzowi skojarzył się z covidem.
     >
     > S.
     Polska i są standardy. Eliza Walczak lobbysta nr 197 posiedzenie senackiej komisji zdrowia rok 2012

     To są dokumenty norymberskie proszę Państwa, gdzie ukazuje się powiązanie dzisiejszych koncernów farmaceutycznych promujących szczepienia z obozami w Auschwitz, proszę państwa. Jest jeszcze jedna różnica z dawnymi i obecnymi sposobami na uleczanie Ziemi z nadmiaru ludzi i walką z naturą. Podczas holokaustu pod prysznic prowadzili zwykle żołnierze wrogiego państwa. [część zdania zagłuszona przez przewodniczącego komisji].
     Przewodniczący komisji: – Szanowna Pani, proszę bardzo zmierzać do końca. Szanowni państwo, ogłaszam pięć minut przerwy.
     EW: – Teraz pod igłę poprowadzą Polaków krajowi policjanci za zgodą polskich senatorów i polityków. Proszę w imieniu zwykłych obywateli, żeby tak się nie stało. Dziękuję za uwagę.
   • szare_kolory Re: Covid 23.07.21, 12:08
    A czy to nie jest przypadkiem tak, że kwarantannę to ona ma od momentu, od którego nałoży ją Sanepid? Czyli, Sanepid musi się z nią skontaktować i poinformować, że zostaje objęta kwarantanną i jakie ma w związku z tym obowiązki. Przecież to są także sprawy związane z nieobecnością w pracy. Na podstawie czego w przypadku zaledwie skierowania na test pracodawca ogarnie tematy związane z jej ewentualną nieobecnością (L4 lub urlop).
     • szare_kolory Re: Covid 23.07.21, 12:17
      No nie zawsze. Mój lekarz w zlecił mi test, o którym nie raczył mnie poinformować, lekarz nie zawiadamiał także ZUSu czy tam Sanepidu. Kwarantannę zaczynasz wtedy, kiedy się o niej dowiadujesz. A dowiadujesz się od Sanepidu.
      Inna sprawa, to roztropność. Jeśli ktoś ma "błahe" objawy podobne do grypy to lepiej niech siedzi na tyłku w domu czy ma kwarantannę czy nie.
      • ruscello Re: Covid 23.07.21, 21:37
       Już od dawna nie. Kwarantanna od momentu wystawienia skierowania na test, od wiadomości sanepidu tylko w przypadku kwarantanny po kontakcie z chorym.
      • memphis90 Re: Covid 23.07.21, 21:38
       Nie szerz bzdur. Jesteś podróżnikiem w czasie z roku 2019...? Lekarz nie zawiadamia ani pracodawcy, ani sanepidu, ani tym bardziej zus - informacja o kwarantannie jest dla wszystkich podmiotow widoczna już w chwili zlecenia testu. Sanepid do nikogo nie dzwoni.
  • welcome_back Re: Covid 23.07.21, 12:07
   Powinna zrobić, nie musi tam, ale to takie ułatwienie, że nie trzeba latać i szukać miejsca, gdzie można się przetestować, tylko jest to podane na tacy.
   Jak nie zrobi, kibluje w domu 10 dni od dnia następnego po dostaniu skierowania. Też dostanie info (pewnie automat z sanepidu, chociaż teraz może nawet człowiek dzwoni).
  • mia_mia Re: Covid 23.07.21, 12:18
   Ma nałożoną kwarantannę, a jaki problem zrobić test?
   Jeśli jest zdrowa to nic jej nie grozi, jeśli nie to będzie miała na pół roku świstek, że jest ozdrowieńcem, jeśli nie była szczepiona.
  • tiszantul Re: Covid 23.07.21, 12:30
   "Poszła do rodzinnego z błahym problemem i id razu skierowanie"

   Następnym razem dwa razy się zastanowi, zanim pójdzie do lekarza
    • zerlinda Re: Covid 23.07.21, 17:18
     Serio nie wpadla na to żeby zażyć ibuprofen?
     To jakiś idiota? I ból gardła po wizycie u lekarza od razu nie mija. Teraz niech robi test. Pewnie covid i jest uziemiony. Bardzo dobrze.
        • mamamisi2005 Re: Covid 23.07.21, 18:17
         No ale z tego co piszesz: osoba w immunosupresji ma objawy infekcji, które nie minęły po zastosowaniu OTC. Serio dziwisz się lekarzowi, że na wymaz skierował?
        • eliszka25 Re: Covid 23.07.21, 18:18
         No ale jakich odpowiedzi się spodziewałaś? Jeśli problem jest dla mnie błahy, to nie idę do lekarza. Z bólem gardła, którego nie mogę się pozbyć sposobami domowymi lub lekami dostępnymi w każdej aptece bez recepty poszłabym do lekarza. W aktualnej sytuacji jak najbardziej spodziewałabym się testu na COVID, skoro ból gardła jest jednym z jego głównych objawów. Jedyne, co by mnie zdziwiło to fakt, że lekarz nie zrobił mi testu od ręki tylko musi mnie gdzieś specjalnie zameldować, a ja muszę chora latać po różnych instytucjach. To jest dla mnie bez sensu. Test sam w sobie absolutnie nie.
      • zerlinda Re: Covid 23.07.21, 19:25
       No nie zawsze można brać leki. A lekarz ci miał zapisać? Ziółka? Homeopatię?
       Zaszczepiła się chociaż ta koleżanka po przeszczepie wątroby? Bo jak nie to idiotka podwójna.
        • taniarada Re: Covid 23.07.21, 19:46
         nigdynigdynigdy84 napisała:

         > Hamuj się.
         Ja myślałem że na tym forum kobiety to kwintesencja urody i kultury.Ale tu nie gorsze od mężczyzn.Bluzgi ,wyzwiska pisanie takich rzeczy że czasami ręce opadają.Na forum moderacja wisi parę takich żalów na portal E .I to głownie przez kobiety .
  • demono2004 Re: Covid 23.07.21, 21:30
   Teraz kazde przeziebienie, ktoremu bedzie towarzyszyć ból gardła, katar i kichanie/kaszel, pod deltę podciągną. Strach bedzie do lekarza iść. Cyrk sie zacznie od września, gdy zacznie zmieniac się pogoda, spadnie temp i ludzie zaczną się przeziębiać.
     • monia.i Re: Covid 23.07.21, 22:51
      Częściej chyba fałszywie negatywne, bo test za wcześnie zrobiony. Teraz mało zakażeń, niech robi test, prędzej się uwolni, bo małe prawdopodobieństwo, że ma covid. Może aura jej nie służy, albo wszechobecna klima.
    • demono2004 Re: Covid 23.07.21, 23:00
     memphis90 napisała:

     > Jak niby podciągną, jak testy wyjdą ujemne?
     >     Popytaj pielęgniarek i lekarzy, to ci powiedzą. Te testy, to są do d.py. Taka prawda.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka