Dodaj do ulubionych

Do dziewczyn z Trojmiasta.Trochę pytań

25.07.21, 16:23
Hej,mam niespodziewanie tydzień wolnego i chciałam pozwiedzać Trójmiasto.
Patrzę sobie na Street View i mam pare pytań.
Czy dworzec Główny w Gdańsku jest remontowany ?
Byłam w Gdańsku jako dziecko i za dobrze nie pamietam wszystkiego.
Czy w tym roku odbędzie się Jarmark Dominikanski?
Na jaka plaże mogę dojechać pociągiem,tramwajem ?
Będę bez samochodu i będę się poruszać tylko na nogach/ autobusemi itd.
Co możecie polecić na 4 dni.
Jeden dzień na plaże,pogoda jest mi obojętna,chciałabym po prostu posiedzieć nad morzem,sama( wiadomo ze będą inni ludzie ) ale ja nie chce się opalać tylko odpocząć.
Gdynia/ Sopot - przeznaczyć po dniu na każde miasto,albo oblece w jeden dzień?
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i rady.
Komunikacja miejska,gdzie się kupuje bilety?
W automacie,w kasie ,w autobusie?
Obserwuj wątek
    • niktmadry Re: Do dziewczyn z Trojmiasta.Trochę pytań 25.07.21, 16:45
      Jarmark wlasnie trwa. Plaza w Sopocie, Orlowie, Gdyni jest na tyle blisko od skm, ze da sie dojsc pieszo z peronu. Z gdanska mozesz doplynac katamaranem na plaze na Westerplatte (lub dojechac autobusem 106). Z Gdyni (i chyba z Sopotu) mozna doplynać na Hel. ( Z Gdyni 60 zl w jedna strone, rejs trwa okolo godziny). Sopot i Gdynie da sie zwiedzic w ciagu jednego dnia ale gdybys przeznazyla na te miasta dwa dni tez mialabyc co zwiedzac. Bilety na komunikacje mozesz kupic w niektorych sklepach, kioskach, w aplikacji, u kierowcy autobusu..na skm (takie naziemne metro) w kasach przy peronach lub w aplikacji.
    • bassino73 Re: Do dziewczyn z Trojmiasta.Trochę pytań 25.07.21, 20:51
      Byłam 4 dni w Gdańsku w maju, gdy już działały hotele, restauracje na zewnątrz. W pierwszy dzień (od 12.00) Amber SKY,rejs na Westerplatte, wieczorny spacer. Drugi dzień przejazd Boltem lub uberem na plażę Brzeźno, tam po kilku fotkach na molo wynajem rowerów i przejazd przez Sopot do Gdyni Orłowo. Powrót rowerami do Brzeźno i stamtąd uber lub boli do centrum. Dzień trzeci był muzealny. Nie było czynne jeszcze muzeum bursztynu, a także spichlerz Baranek oraz muzeum okręt (Narodowe Muzeum Morskie). Zaliczyliśmy Muzeum II wojny światowej, oraz muzeum Ratusza i muzeum Unphagena, kościół Mariacki. Dzieci się znudziły i boltem na plażę Stogi. Dzień czwarty to wyspa Sobieszewska cały dzień. Dostałam się tam Boltem czy Uberem za około 30 zł. Gorzej z powrotem. Żaden nie chciał przyjechać, już miałam kupować bilet komunikacji miejskiej. Musiałam instalować jaką aplikacje. Ale udało się Boltem/ uberem za ok. 24 zł.
      Ostatni dzień tez tylko do 12.00 był poświęcony ostatnim spacerom, szukaniem Lea Heweliusza .
      • bassino73 Re: Do dziewczyn z Trojmiasta.Trochę pytań 25.07.21, 20:56
        I jeśli chodzi o rejs na Hel, to dość męczący. W ten sposób zwiedzałam Gdańsk podczas pobytów w Jastarni- rejs z Helu. Podczas pobytu w Gdańsku gorąco polecam pobyt na wyspie Sobieszewskiej. Jak tam byłam w maju nie działała wypożyczalnia rowerów, ale latem może tak. To można piblazować i pojeździć.
        • feiticeira Re: Do dziewczyn z Trojmiasta.Trochę pytań 25.07.21, 23:01
          Sobieszewo ma przecudne plaże, jak chcesz mieć piękny spacer to w Gdańsku glownym wsiądź w autobusu 112 i jedź do przystanku bodajże Przegalińska( przy promie przez Wisłę) i tam, jak Cię poniesie fantazja, to możesz przepłynąć na drugą stronę do Mikoszewa i odbyć rejs na foki ( jest kilka łodzi, odpływają jak zbierze się odpowiednia ilość osób). Jak już wrócisz na stronę Sobieszewska to albo lasem idź do wejścia na plażę na 1, lub wzdłuż Wisły ( świetna trasa, aczkolwiek dla ludzi bez większych lęków, bo idzie się samiutkim utwardzonym brzegiem, a woda chlupie) dojdź do rezerwatu Mewia Łacha, gdzie z wieży widokowej mozna zobaczyć głównie zgodnie z nazwą mewy i łachy, trochę kormoranów, łabędzie i kaczki. Potem plaża (z początku ciężko się idzie, bo na cyplu jest tzw kopny piach i się człowiek zapada, problem nie występuje w przypadku wyjścia wyjściem nr 1) idź ok 7-8 km do głównego wejścia (poznasz je na 100%, będzie tam najwięcej ludzi na całej plaży, a przy wyjściu będą budy, gdzie można płacić tylko gotówką, bo nie ma tam zasięgu i im terminale nie działają). Później wzdłuż asfaltu prosto do centrum i autobusem do Gdańska.
          Plaża jest szeroka, piaseczek jest biały, jak już miniesz cypel to jest piękny, uklepany piach i idzie się prawie jak po chodniku. Plaża jest niezatloczona, miejscami pustawa. W oddali widać port. Ja uwielbiam tą okolice, jak tylko jestem w Trójmieście, to jak tylko mam czas to przeznaczam pół dnia na ten spacer.
    • indianeczka Re: Do dziewczyn z Trojmiasta.Trochę pytań 26.07.21, 00:34
      Tramwajem dojedziesz na plażę w Brzeźnie, na Stogach i chyba w Jelitkowie.
      Warto odwiedzić Muzeum II WŚ, potem możesz przejść kładką zwodzoną na drugą stronę i zobaczyć Aleję Włazów, koło widokowe i zrobić sobie zdjęcie z napisem GDAŃSK.
      Warto zobaczyć Dwór Artusa, Muzeum Archeologiczne, Europejskie Centrum Solidarności, Żuraw. Idąc ulicami Głównego i Starego Miasta warto patrzeć pod nogi, bo na chodnikach są zamieszczone informacje o przebiegu nieistniejących już ulic, w okolicy Teatru Szekspirowskiego można zobaczyć obrys Wielkiej Synagogi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka