Dodaj do ulubionych

Pytania specjalistyczne do ogrodniczek

01.08.21, 12:19
Kilka pytań do specjalistek, może macie jakieś pomysły.
1. Dlaczego pomidory mi pękają na krzaku? Tu akurat wersja przejrzała, ale pękają już takie zielono-czerwieniejace, potem wchodzi w to pleśń i po pomidorze. Pomidory są karlowate, nie koktajlowe.
2. Dlaczego klon palmowy Orange dream brazowieje i podsycha, poza tym nie jest orange? Ma wilgotno, ma też drenaż w donicy, więc nie za wilgotno, jest na słońcu (popołudniami tylko), ale to zgodnie z dołączoną ulotką popinno mu to pasować.
3. Dlaczego klon esk sunset (w założeniu z kremowo - różowo - zielone liście) w tym roku poszedł w wersję buro-bordową?
4. Dlaczego truskawki ani poziomki mi nie kwitną? W zeszłym roku były owoce, w tym ani jednego, ewidentnie idą w tworzenie darni.
5. Co zjada mi róże??? Pryskane już było na opuchlaki , żadnych mszyc i gąsienic nie widać. Ślimaki wytłuczone.
6. Sąsiadka za płotem ma werticiliozę w roślinach, czy ten grzyb może migrować przez glebę do mojego ogrodu? Przy plocie od strony sąsiadki mam perukowca akurat.

I jedno pytanie z dziedziny przetwórstwa

1.chcialam zrobić oliwę aromatyzowaną czosnkiem i ona bąbelkuje... Wygląda ok, pachnie ok, ale jak odkręcę zakrętkę, to jest pssssssst i z czosnku unoszą się liczne bąbelki... Boję się to zjeść...
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka