01.08.21, 17:00
Mieszkam na małym zamkniętym osiedlu. Schodzę przez chwilą do samochodu, a sąsiedzi z panem stróżem rozwieszają dekoracje, z tyłu na trawie pompuje się zamek do skakania. Dookoła okna. Solenizant ma chyba ze dwa lata, osiedlowe dzieci raczej nie będą gośćmi. Wyprawiłybyście swoim dzieciom urodziny wśród sąsiadów?
Obserwuj wątek
   • cruella_demon Re: Urodziny 01.08.21, 17:33
    triss_merigold6 napisała:

    > Nie rozumiem problemu.

    Eee ja też.
    Tzn. domyślam się że autorkę szlag trafia, że jej bombelek się nie załapie, ale żałować kawałka chodnika?🙄
  • mikams75 Re: Urodziny 01.08.21, 17:30
   Troche zalezy ile jest miejsca, u nas jest sporo przestrzeni i ludzie korzystaja, nikt sie nie czepia, ze ktos rozstawia sobie cos na imprezke na wspolnej przestrzeni.
    • wkswks Re: Urodziny 03.08.21, 12:36
     Nie- żyjesz w społeczeństwie. Cisza mocna obowiązuje miedzy 22-6. Czasem 23-7. Wtedy masz czas na spanie. Niekogo nie obchodzi ze chcesz pospać w dzien. Wtyczki do uszu, słuchawki na głowę.
    • pelissa81 Re: Urodziny 04.08.21, 19:50
     10 osób idzie na plac zabaw i też jest taki sam hałas.
     10 osób idzie na plac zabaw i wyciąga tort. Czym się te zgromadzenia różnią?
  • krokodil123 Re: Urodziny 01.08.21, 18:28
   O kurczę, ostatnio zrobiliśmy taki kameralny obiad na 7 osób z okazji urodzin starszego syna. Też na zamknietym osiedlu we własnym ogródkiem połączone z otwieraniem szampanu, odśpiewaniem 100 lat i tortem.
   Nawet mi do głowy nie przyszło że sąsiedzi się mogą zmartwić.
  • smoczy_plomien Re: Urodziny 01.08.21, 21:13
   U nas ostatnio była impreza urodzinowa na małym zamkniętym osiedlu, na osiedlowym placu zabaw i okolicy. Organizatorka twierdzi, że pytała zarządcę i nie miał nic przeciwko. Zapraszała praktycznie wszystkie dzieci z osiedla, ale tylko jak kogoś spotkała, nie szukała kontaktu specjalnie, nie informowała też na osiedlowej grupie FB czy w inny sposób. Ogólnie goście raczej nie dopisali, była głównie rodzina, 4 dzieci z przedszkola i dwoje z osiedla. Przyjęcie wyszło słabo, jak wszelkie imprezy w plenerze, gdzie dzieciaki się rozbiegają i ciężko je zintegrować. Sama bym nie zrobiła.
   • wkswks Re: Urodziny 01.08.21, 21:20
    Jak słuchają takiej mamusi, ze słabo i w ogóle- to nie dziwne ze nie przyszły. Ja bym swoje puściła. Dzieci musza kiec czas na tzw wilna zabawe, a nie 100 proc czasu zajęte przez animatorów. Ci animatorzy to dla mamusiek są a nie dla dzieci.
    • stara-a-naiwna Re: Urodziny 01.08.21, 21:29
     myślę, ze nie chodzi o animatorów albo ich brak tylko o brak pomysłu na imprezę
     wystarczy kilka gadzetów i można zorganozować zawody (rzucani czymś do celu, skoki w workach, slalom... cokolwiek)
     a przyprowadzenie dzieci na plac i wteierdzenie "są urodziny" tak nie działa
    • smoczy_plomien Re: Urodziny 01.08.21, 23:02
     Twój post zupełnie nietrafiony, żółć w glebę. Po co tak, jak można inaczej?

     Moje dziecko akurat było. Animatorzy też. Z dziećmi zawsze jest tak, że jednemu chce się siku, drugiemu nie podoba się zabawa, trzecie poszło coś zjeść, a czwarte się przewróciło i mamusia musi utulić. Jak przestrzeń jest otwarta, to bardzo ciężko jest te dzieci potem przywrócić do głównego nurtu zabawy. Moje akurat uznało, że temat zabawy mu nie odpowiada i całe 2h bawiło się na placyku.
  • picathartes Re: Urodziny 01.08.21, 23:21
   W ogóle nie rozumiem problemu. Mają prawo wyprawić urodziny dziecku we wspólnym ogródku, i póki ogródek nie jest zdemolowany, śmieci po sobie są posprzątane i cisza nocna zachowana, wara sąsiadom od nich.
   • dr.amy.farrah.fowler Re: Urodziny 02.08.21, 07:19
    Kompletnie nie wyobrażam sobie zrobienia na wspólnym terenie prywatnej imprezy, dla osób z zewnątrz, bez zapraszania mieszkańców. Gdyby to była jakaś wydzielona część, typu jest kącik na grilla czy ognisko i wspólne ustalenia są takie, że można go sobie zawłaszczać na prywatne imprezy pod warunkiem wcześniejszej rezerwacji to oczywiście co innego, ale to chyba nie ten przypadek. Teren wspólny jest wspólny, nie robi się na nim niczego utrudniającego korzystanie innym i nie zawłaszcza się go dla siebie. Można zrobić wspólną imprezę mieszkańców dorosłych/dzieci, pod warunkiem, że jest to przyjęte i że zaprasza się wszystkich.

    My czasem robimy imprezy na wspólnym terenie, ale są to wyłącznie imprezy dla mieszkańców osiedla i zapraszani są wszyscy, po prostu się wywiesza info, że wtedy i wtedy jest impreza dla dzieci / babska impreza / impreza dla dorosłych, zrobienia prywatnej imprezy dla znajomych z zewnątrz sobie nie wyobrażam, mimo że nie jest to żaden teren pomiędzy domami, po którym się chodzi i na który wychodzą okna, to wydzielona, zamknięta działka.
    • kot_filemon88 Re: Urodziny 02.08.21, 09:41
     No więc okazało się, że na osiedlu zamkniętym ktoś kto chce cokolwiek zorganizować musi mieć pozwolenie członków zarządu rady osiedla, wcześniej powinno się odbyć głosowanie mieszkańców i z grzeczności powinny być chociaż dzień wcześniej kartki na drzwiach klatek, że będzie organizowana impreza i może być głośno. Impreza skończyła się o 20:00, w sumie jest czysto. Spotykałam w garażu sąsiada, który mówi że teraz czekają na ewentualne skargi do administracji. To nie była do końca impreza prywatna, bo było parę rodzin z dziećmi z osiedla, którzy to współorganizowali, plus znajomi rodziców solenizanta z zewnątrz.
     • volta2 Re: Urodziny 02.08.21, 12:47
      chcesz na forum dostać błogosławieństwo na złożenie skargi?
      jeśli impreza trwała do 20 i zostało posprzątane, to raczej chwalebne, choć na jematce ostatnio z większym zrozumieniem spotykają się imprezy z dużą ilością agresji, na środku ulicy, i nad ranem. to jednak nie ten poziom, więc możesz śmiało skarżyć.
  • pelissa81 Re: Urodziny 02.08.21, 23:44
   Zupełnie nie rozumiem problemu, chyba nie zamykają tej przestrzeni dla mieszkańców? A gdyby po prostu grupa ludzi się spotkała i ktoś wyciągnął tort? W czym problem? Bardzo dobry pomysł, dwulatek będzie zadowolony a rodzice mają blisko do domu. Problem z d...
  • eliszka25 Re: Urodziny 04.08.21, 22:18
   Kompletnie nie rozumiem problemu. Nie mieszkałam wprawdzie nigdy na zamkniętym osiedlu, ale na naszym osiedlowym trawniku nie raz odbywały się jakieś gry czy zabawy urodzinowe dzieci którychś sąsiadów. Sami też robiliśmy piknik urodzinowy, a kilka razy urodzinowego grilla przy osiedlowym grillu. Kiedyś jedni sąsiedzi wystawili też dmuchany zamek. Nikt nigdy nie robił problemów. Imprezy urodzinowe dla dzieci, to 2-3 godziny zamieszania. Naprawdę da się przeżyć.
  • argentea Re: Urodziny 05.08.21, 12:48
   Jak ktoś wyprawia urodziny we wspólnej części, to powinien być przygotowany, że inni użytkownicy tejże wspólnej części mogą chcieć dołączyć.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka