18.09.21, 11:37
Dziubdziuś zastanawia się nad wyborem przedmiotów na maturę, ciągnie go geografia - chociaż akurat nie ma jej w ogóle w planie lekcji, bo jest w klasie mat-fiz. Jednym z kierunków, gdzie liczą geografię w rekrutacji, jest geodezja. Powiedzcie Emamy, czy to jest w ogóle dobry kierunek, z przyszłością, czy lepiej namawiać dziubdziusia, żeby dał sobie spokój? Dziubdziuś boi się matury z fizyki, ale fizyka daje mu więcej opcji. Ech, te dylematy maturzysty sad
Obserwuj wątek
  • asfiksja Re: Geodezja 18.09.21, 11:42
   Znam trochę geodetów. Krzywdy nie mają, studia raczej trudne, ale potem inżynier sobie zawsze poradzi. Ale praca nie dla domatora lubiącego spędzać czas z rodziną.
  • kryzys_wieku_sredniego Re: Geodezja 18.09.21, 16:31
   Niech sobie da siana.
   Chlopaki to najczęsciej robole po prostu, tak są pieniadze z tego ale jestes zacharowany, w kwietniu już zjarany na skwarkę, terminy wiecznie gonią, ludzie chcą za pól darmo, na duzych budowach musisz być często o 6h żeby wytyczyć coś, co dostaleś dnia wczorajszego o 18h, pył, błoto, skwar, deszcz, mróz, i jeszcze co osrodek geodezyjny to inne zasady.
   Kocham geodetów, to cale moje życie, szkola srednia, studia i 20 lat pracy.
   Radość: 50 Rajd Goniometru za tydzień 💪😁.
   • koronka2012 Re: Geodezja 18.09.21, 21:49
    Ludzie może i chcą za pół darmo ale np. podział działki zaczyna się od 2 tys I te ludzie po prostu muszą z tej kasy wyskoczyć jesli chcą załatwić sprawę.
    • lesna.baba Re: Geodezja 18.09.21, 22:22
     To jeszcze odejmij od tych dwóch kółek koszty, żeby ocenić opłacalność pracy w takim trybie jak wyżej opisany. Wiadomo, że to subiektywne i za darmo tego nie robią, ale nie każdy uzna, że warto, szczególnie, jak już trochę popracuje.
   • lesna.baba Re: Geodezja 18.09.21, 22:17
    Dżizas Kryzys, znam temat od podszewki i w życiu bym tego celniej nie opisała. Zrobiłaś mi wieczór. Paola, syn niech to pięć razy przeczyta i wtedy decyduje. A najlepiej synowa do tego.
   • nena20 Re: Geodezja 19.09.21, 08:22
    Geodeta kojarzy mi się z najłatwiejszą kasą na świecie. Słynne mapki za które zgarnia kasę nie będąc nawet na działce. Raz mąż jednego wezwał aby jednak przyjechał na jedną z działek był tak zdziwiony, że miesiąc mu zajęło zanim to zrobił. Nie wiem po co te mapki, skoro i tak drukowane są gotowce😂
  • mamolka1 Re: Geodezja 18.09.21, 16:47
   Mój dziubdziuś jest po tb na profliu geodeta. Po maturze zrobił rok przerwy i pracował w zawodzie ( wprawdzie nie po rodzinie ale w firmie gdzie poleciła go jego nauczycielka).
   Fakt, rok mieszkał w Szczecinie na delegacji - ale mieszkanie, dietę, przejazdy itp miał opłacone. Nie narzekał na zbyt duże zapracowane. To co zarobił to praktycznie odłożył ( a nie była to minimalna).
   Teraz zaczyna studia - wprawdzie nie geodezja ale zastanawia się czy nie pociągnąć jako drugi kierunek..
   Młody absolutnie nie żałuje, planuje kontynuację...no i zawód już ma w kieszeni

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka