26.10.21, 14:42
Okazalo sie ze corka ma ospe. Pytanie teraz co z synem. Czy moze chodzic do szkoly dopoki nie bedzie mial objawow? Czytalam ze objawy moga wystapic od 2-3 tygodni po kontakcie z chorym, wiec to by znaczylo ze w najgorszym wypadku bedzie siedzial w domu 5 tygodni. Czy moze teraz jeszcze nie zaraza i moze chodzic?
Obserwuj wątek
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Ospa 26.10.21, 14:55
      Możesz syna zaszczepić przeciwko ospie teraz.
      Ospa bardzo popularna choroba i choruje się klasami min. dlatego, bo zaraża się dość szybko jeszcze przed wystapieniem wysypki i aż do czasu gdy wysypka się w strupy zamieni.
      U nas był popłoch w pracy jak kolega powiedzial, że dzieci jego ospę mają, zwlaszcza wśród ciężarnych.
      Jak dzieci z jednej szkoły to rodzice będą wdzięczni za puszczanie dziecka do placówki, z drugiej strony córka też jakoś musiała się zarazić.
      Ja syna mam szczepionego praktycznie niezwlocznie po sytuacji u koleżanki gdzie jej 7 letni syn malo nie umarl na sepse jako powiklanie przy ospie.
      • aguar Re: Ospa 26.10.21, 17:51
        "U nas był popłoch w pracy jak kolega powiedzial, że dzieci jego ospę mają, zwlaszcza wśród ciężarnych." Rzygam już tymi popłochami wśród ciężarnych podczas gdy szczepionka jest ponad 20 lat na rynku, dobrze przebadana, sprawdzona, nic się po niej nie dzieje...
        • ga-ti Re: Ospa 26.10.21, 18:08
          Powiedz to mojej koleżance. Całe życie nie złapała ospy, przed planowaną ciążą się zaszczepiła. W trzecim miesiącu ciąży się zaraziła, nie wiadomo skąd i jak. Mało że się nakręciła info z internetu to jeszcze lekarze dołożyli swoje.
    • aguar Re: Ospa 26.10.21, 17:49
      Też zachęcam do szybkiego zaszczepienia. Natomiast nie ma obowiązkowej kwarantanny po kontakcie, mimo, że można zarażać tuż przez wystąpieniem objawów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka