07.11.21, 12:44
14-latka skoczyła z wiaduktu. Dramat pod Warszawą
Znowu dziecko próbowało się zabić sad Kiedy się skończy to wariactwo z wprowadzaniem cnót, nowych historii a zajmą się problemami dzieci i młodzieży? Ten rząd powinien dzieciom zapewnić normalne warunki do życia.
sad
Obserwuj wątek
          • simply_z Re: :( 07.11.21, 15:32
            zapraszamy z merkantylnego punktu widzenia do szkoły, ciekawe ile wytrzymasz.
            Dla mnie to jest skandal, że początkujący nauczyciel zarabia mniej niż ktoś machający szmatą albo pracujący na kasie w Lidlu.
          • saszanasza Re: :( 07.11.21, 16:28
            alewcale napisała:

> ...bo nauczyciele mają interes w tym, żeby cudze dzieci były w dobrej kondycji.
            > Piszę z merkantylnego punktu widzenia. Bo ludzki na mało kogo działa.
            > ..a nie, zapomniałam, że problemy dzieci są tam, gdzie ich oficjalnie nie wida
            > ć a każdy pilnuje swojego widelca. Tzn. zdanie "dzieci są grzeczne" załatwia ws
            > zystko, bo o problemach się nie rozmawia i nie ma koleżeńskiego przekazywania w
            > iedzy i uwag jak to miało miejsce 30lat temu. Gdy nie było takiej rywalizacji.

ależ bełkot!
      • malia Re: :( 07.11.21, 12:56
        Nie wiadomo co tam sie stało temu biednemu dziecku, ale jak ci sie to skojarzylo z podwyżkami dla nauczycieli to chyba tylko twój pokrętny umysł wie
      • manala Re: :( 07.11.21, 12:57
        Wiesz? Nauczyciele też mają NORMALNE rodziny. Też nie wiedzą czy szkoła będzie zamknięta czy nie, czy klasa będzie na kwarantannie czy nie, czy uda mu się ze szkoły połączyć czy nie.
        Nauczyciel, jak chyba każdy, chciałby godnie zarabiać. Zapewnić swoim dzieciom jakieś minimum komfortu życia.

A tak poza tym, to nie bardzo rozumiem jak od pierwszej swojej myśli przeszłaś do podwyżek dla nauczycieli...To, że dzieciakom nie chce się żyć jest składową wielu czynników. Rodziny, szkoły , rówieśników, genów...
            • malia Re: :( 07.11.21, 13:19
              Cos musi byc na rzeczy. Jak juz ktos powiązał smierc dziecka z podwyżkami i wypuścił tak glupie trole to rzont nie ma ani grosza na te podwyzki
              Do autorki - nie wstyd ci tak jechac na tragedii dziecka? Chociaż troche przyzwoitości trzeba miec.
              Proponuje kosz
              • saszanasza Re: :( 07.11.21, 16:30
                malia napisała:

> Cos musi byc na rzeczy. Jak juz ktos powiązał smierc dziecka z podwyżkami i wyp
                > uścił tak glupie trole to rzont nie ma ani grosza na te podwyzki
                > Do autorki - nie wstyd ci tak jechac na tragedii dziecka? Chociaż troche przyzw
                > oitości trzeba miec.
                > Proponuje kosz

Zdecydowanie nie da się jej czytać.
          • manala Re: :( 07.11.21, 13:12
            Nie mają poczucia, że mało zarabiają tylko po prostu mało zarabiają. Dokształcić się z psychiatrii? Ale wiesz, że ludzie się tego uczą 6 lat +. Równie dobrze mogą się dokształcić z kardiologii inwazyjnej. Nauczyciel to nauczyciel. Nie ma uprawnień do diagnozowania i prowadzenia terapii. Większość wie jak reagować w sytuacji kryzysowej, ale to nie jest wina nauczycieli, że psychiatria dziecięca leży i kwiczy, że minister wymyśla kolejne bzdury.
          • izabelka55 Re: :( 07.11.21, 15:40
            No super, bo nauczyciel to ten co ma pracować i nie marudzić, bo miskę ryżu ma. Gratuluję, ten tok myślenia mnie powalił.
          • izabelka55 Re: :( 07.11.21, 15:43
            Kurde płacone mimo zajęć zdalnych. Ja się w życiu tak nie u robiłam jak na zdalnym. Nie mówię już, że internet i prąd był z mojej kieszeni, bo ze szkoły nie dało się połączyć. Weź się zastanów, co piszesz.
      • latarnia_umarlych Re: :( 07.11.21, 13:03
        alewcale napisała:

> Sorry, bo pewnie mnie tu zjadą zaraz, ale podwyżki dla nauczycieli to akurat ni
        > e powinien być gorący temat. Nauczyciele mają umowy o pracę i przynajmniej woln
        > e w święta (bla bla...)

Pomyliłaś wątki czy co?
      • sumire Re: :( 07.11.21, 13:17
        A możesz wyjaśnić, jaki tok rozumowania doprowadził cię do połączenia próby samobójczej dziecka i podwyżek dla nauczycieli? Jestem bardzo ciekawa.
        • paulownia88 Re: :( 07.11.21, 17:52
          sumire napisała:

> A możesz wyjaśnić, jaki tok rozumowania doprowadził cię do połączenia próby sam
          > obójczej dziecka i podwyżek dla nauczycieli? Jestem bardzo ciekawa.
          Dokładnie. Ja każdego dnia widzę, jak fatalny wpływ miało zamknięcie szkół na dzieci i wczesną młodzież. Widzę też, jak mój biedny syn haruje godzinami nad pracami domowymi, bo nauczyciele pędzą z materiałem obawiając się zdalnego, jak wkuwa kretyńskie regułki i tysiące niepotrzebnych rzeczy, jak jest zmuszany do śpiewu na środku sali lekcyjnej na muzyce, czego ja, dorosły człowiek nigdy bym nie zrobiła. Jak marnuje czas spędzając dzień w szkole, do której chodzi tylko po to, żeby dowiedzieć się, co ma zadane, targając dziesięciokilowy często plecak. Pracuje często ciężej ode mnie, bo ja sobie przyjdę po pracy do domu i mam spokój. Dużo można by pisać, ale jeżeli coś się nie zmieni, tylko jeszcze będzie się tym dzieciakom dokładać samobójstw będzie coraz więcej.
    • sabina211 Re: :( 07.11.21, 17:41
      Ale chodzi o przelew podstawowy, czy też nadgodziny i dodatki? Bo ja (n-ciel mianowany) mam co miesiąc cztery przelewy z dwóch miejsc pracy - szk.specjalna i przedszkole ogólnodostępne publiczne w W-wie. Razem to 5800-6100, ale ok.1500 to dodatki i nadgodziny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka