Dodaj do ulubionych

Tajwan i nie tylko

18.11.21, 00:48
Jeżeli australijscy żołnierze przybędą walczyć w Cieśninie Tajwańskiej, jest nie do pomyślenia, by Chiny nie przeprowadziły potężnego ataku na Australię i ich bazy wojskowe. Więc niech Australia lepiej się przygotuje na poświęcenie za wyspę Tajwan i Stany Zjednoczone - brzmi przetłumaczony przez PAP twit redaktora naczelnego.

I tylko pozornie wydaje sie ze to napiecie, napiecie miedzy Iranem i Izraelem, sytuacja na polskiej granicy z Bialorusia, jak rowniez kryzys energetyczny nie maja zwiazku...

Idzie wojna i mowie to juz od wielu miesiecy.
Obserwuj wątek
    • bi_scotti Re: Tajwan i nie tylko 18.11.21, 01:07
      Poszukaj na mapie miejscowosci Schefferville, Quebec - tam wlasnie moja Najstarsza i jej maz invested w property big_grin Troche crazy ale tez i troche w kontekscie tego, co piszesz. Moj son-in-law, ze wzgledu na jego doswiadczenie & profession, ma raczej pesymistyczna wizje najblizszej przyszlosci ... No comments z mojej strony - moja crystal ball nie dziala juz od dawna wiec ... well ... que sera, sera. Life.
      • piesfafik Re: Tajwan i nie tylko 18.11.21, 01:25
        Sprawdzilam z czytej ciekawosci I znalazlam bar I lotnisko smile.
        A swoja droga gdybym mieszkala na Tajwanie to bym sie rozgladala za alternatywnym miejscem zamieszkania. Chiny zjadly Hongkong I w sumie latwo im poszlo Tajwan jest pewnie nastepny ma liscie.
      • princesswhitewolf Re: Tajwan i nie tylko 18.11.21, 01:26
        No co... ładnie tam latem...zima gorzej...ale jakie kto lubi temperatury.
        Masz alternatywe by uciekac gdzies.

Naleze do wielkich domatorow i w sumie gdyby nie praca w ktorej czasem musze sie fizycznie pojawic, jak i szkola dziecka juz dawno wyprowadzilabym sie tez na jakas tutejsza " Newfundland"
          • bi_scotti Re: Tajwan i nie tylko 18.11.21, 01:35
            Ja sie tam nie wybieram smile To jest inna generation - moja Najstarsza i jej maz. Poza tym oni oboje sa z frakcji "survival" etc. - science + survival, tacy sa. Mnie troszke smiesza ale w sumie ... ten sie smieje, kto sie smieje ostatni - moze sie okazac, ze to ich predictions & preparations beda miec more sense niz moje osobiste laissez-faire attitude wink Dodam, ze do spolki z 3 kolegami posiadaja samolocik i oboje maja pilot license smile A ja? coz ... que sera, sera ... Cheers.
    • tanebo001 Re: Tajwan i nie tylko 18.11.21, 07:36
      Żadnej wojny nie będzie. Po pierwsze Tajwan jest za silny. Nie ma tylu żołnierzy co Chiny ale może się odwinąć i oddać. Samo uderzenie na tamę przełomów w skutkach byłoby porównywalne do uderzenia atomowego. Zresztą mamy przykłady z historii gdzie mała, ale zaawansowana technologicznie armia zwyciężała wielokrotnie silniejszego wroga - wojna Izraela z arabami. Po drugie - China na to nie stać. Atak na Tajwan oznaczałby zerwanie handlu z Europą i Ameryką. Koniec dobrobytu. Żeby to zrobić musieliby dać chińczykom jakąś idee poza bogaceniem się. A tej idei obecnie nie widać.
      • alpepe Re: Tajwan i nie tylko 18.11.21, 12:19
        Tylko wtrącę słówko, jak myślisz tanebo, dlaczego są problemy z zaopatrzeniem w Europie? Podpowiem, embargo amerykańskie na chińszczyznę. USA wykupują Europę, bo nie mogą ciągnąć z Chin. Tyle w temacie dobrobytu.
        • princesswhitewolf Re: Tajwan i nie tylko 18.11.21, 12:28
          >USA wykupują Europę, bo nie mogą ciągnąć z Chin.

narazie nie zaobserwowano zwiekszonego importu do USA z Europy i jest na poziomie jakim byl.

Moze sie to zmienic, fakt, ale niekoniecznie. W 2020 nawet byl spadek stopniowo rosnacego trendu

ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=USA-EU_-_international_trade_in_goods_statistics
    • ichi51e Re: Tajwan i nie tylko 18.11.21, 07:44
      myśle ze Chiny w przeciwieństwie do reszty świata maja politykę obliczona na następne 50 lat a może i więcej. Nie ma żadnego powodu żeby nagle teraz koniecznie musieliby wyciągać łapę po Tajwan. przecież oni wiedza ze w perspektywie i tak do nich wróci.
      • princesswhitewolf Re: Tajwan i nie tylko 18.11.21, 12:22
        no ale oni zapowiadaja ze wyciagna lape i to juz, tuz tuz.
        edition.cnn.com/2021/10/27/asia/tsai-ingwen-taiwan-china-interview-intl-hnk/index.html

Wojska juz sie przygotowywuja. Chiny zapowiadaja konflikt z USA o Tajwan
        • bigzaganiacz Re: Tajwan i nie tylko 18.11.21, 13:34
          No niestety to efekt wyboru twojego idola pierdzacego juzka
          Za trumpa to juz by tam pare okretow usa plynelo ale nie teraz , teraz armia usa zajmuje sie problemem jak byc mjiej bialym i mniej opresyjnym
          • princesswhitewolf Re: Tajwan i nie tylko 18.11.21, 13:39
            >No niestety to efekt wyboru twojego idola pierdzacego juzka

nigdy nie powiedzialabym ze Biden jest moim idolem. Jest za stary. Trump tez byl za stary i do tego oszust.

>Za trumpa to juz by tam pare okretow usa plynelo ale nie teraz , teraz armia usa zajmuje sie problemem jak byc mjiej bialym i mniej opresyjnym

czyli nie masz pojecia co sie dzieje:

ja to bym chciala by bylo mniej opresyjnie ale to mi wyglada na wojne lada miesiac
            • bigzaganiacz Re: Tajwan i nie tylko 18.11.21, 13:48
              Oszust?
              Tak sie skada ze w tym zoo to on byl najuczciwszy
              Juzek bral od chinczykow i siedzi im w kieszeni

U.S. military said the Arleigh Burke-class guided missile destroyer USS Dewey sailed through the narrow waterway that separates Taiwan from its giant neighbour China along with the Canadian frigate HMCS Winnipeg on Thursday and

To jest ta potezna odpowiedz?
              Xi spadl z krzesla jak o tym uslyszal

Ze smiechu

• princesswhitewolf Re: Tajwan i nie tylko 18.11.21, 13:42
            zupelnie nie masz pojecia, a wiadomosci nie nowe:

BEIJING/TAIPEI, Oct 17 (Reuters) - The Chinese military on Sunday condemned the United States and Canada for each sending a warship through the Taiwan Strait last week, saying they were threatening peace and stability in the region.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka