Dodaj do ulubionych

Do kadrowych

19.11.21, 14:21
Czy taki zapis świadectwie pracy dotyczący przyczyny ustania stosunku pracy:

"rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia art. 30 par. 1 pkt 3 KP w związku z art. 52 KP"

bez uszczegółowienia tego art. 52 o paragrafy to błąd do którego może mieć zastrzeżenia inspektor PIP?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: Do kadrowych 19.11.21, 15:40
      Dla mnie to w ogóle jest dziwny zapis bo powinno nastąpić powołanie się bezpośrednio na art. 52 kodeksu. Natomiast według mnie powinno nastąpić odwołanie się do konkretnego punktu par. 1 - bo kolejny pracodawca może chcieć wiedzieć, co pracownik przeskrobał ( a jednak te trzy przesłanki z 52 mają trochę inny według mnie ciężar gatunkowy).
      Dostępne w sieci wzory wskazują jednak, że rozwiązując w ten sposób umowę powołuje się na par. 1 art 52 a nie na konkretny podpunkt.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka