Dodaj do ulubionych

Prezent 🤔

07.12.21, 21:42
Co kupujecie swoim partnerom/mezom/kolegom na prezent pod choinke?
Mam pustke, bo juz tyle lat sie razem bujamy, ze mam wrazenie, ze juz wszystko przerabialismy. W tym roku zakupilam skrzynke na narzedzia, taka duza, pancerna, na ktorej mozna siadac, stawac, itp. ale co jeszcze? Ciuchy, akcesoria do samochodu, perfumy, sprzet do hobby, gadzety, ksiazki, plyty do sluchania, z grami, wszystko to juz przerabialam. Alkohole zapewniaja mu koledzy, bo kolekcjonuje lychacze, wiec tu nie bede sie pakowac.
Cos innego, co mu sprawi radoche bym chciala. Co kupujecie drogie brawo?? 🤷‍♀️
Obserwuj wątek
    • mashcaron Re: Prezent 🤔 07.12.21, 21:56
      Ja w tym roku mam z głowy bo się umówiliśmy, że nie robimy prezentów świątecznych a w zamian za to później kupimy sobie coś zajebistego do nowego domu. Tylko jeszcze nie wymyśliliśmy co to ma być 😅
    • solejrolia Re: Prezent 🤔 07.12.21, 22:01
      Ja dla niego póki co wymyśliłam Kalendarz dla...
      (chodzi o hobby) .
      A mam i imieniny, i urodziny, i prezent gwiazdkowy, więc cieżko, oj ciezko w tym roku....
    • klementyna156 Re: Prezent 🤔 07.12.21, 22:06
      W ubr - hitem w rodzinie był domowy saturator do wody gazowanej (soda stream).
      W tym kupuję głównie rzeczy związane z jedną z pasji męża (szachy). Na Mikołajki był grany kurs szachowy dla zaawansowanych online (kod dostał), pod choinkę wjadą szachy ogrodowe (wielgachne), z planszą oraz ciekawostka - plansza dla 3 graczy oraz poduszki z gryką/innym czymś, co podobno uprzyjemniają spanie. Jeszcze pomyślę, czy coś do tego dołożę.
        • klementyna156 Re: Prezent 🤔 08.12.21, 18:14
          alfa36 napisała:

> No zainspirowałaś mnie. Po co targać do domu te litry lekko gazowanej... Tylko
          > napisz, proszę, jaki się sprawdził.
          Pisałam wyżej - soda stream. Fajny, łatwo się napełnia gazem, ceny różne, ale bez przegięć. Efektowny prezent na pewno
            • klementyna156 Re: Prezent 🤔 08.12.21, 20:24
              alfa36 napisała:

> Ok, nie wiedziałam, że to nazwa🙈. Używacie? Ma to dodatkowe butelki, czy ewent
              > ualnie można dokupic?
              używamy od roku z zapałem. Nie, butelki kupuje się osobno, w ubr. kupiłam soda streamy i butelki hurtem mamie, teściom i mężowi + zestawy fajnych syropów do tego, niektóre smaki są genialne, bezcukrowe w większości, a pyszne, więc idealne dla nas.
              W tym roku nie mam już tak uniwersalnego pomysłu dla każdego, może po wielkiej puszce czekolady pitnej, takiej porządnej, włoskiej czy belgijskiej, podokładam do paczek? Hmmm....
      • chlodne_dlonie Re: Prezent 🤔 08.12.21, 18:42
        klementyna156 napisał(a):

> W ubr - hitem w rodzinie był domowy saturator do wody gazowanej (soda stream).
        > W tym kupuję głównie rzeczy związane z jedną z pasji męża (szachy). Na Mikołajk
        > i był grany kurs szachowy dla zaawansowanych online (kod dostał), pod choinkę w
        > jadą szachy ogrodowe (wielgachne), z planszą oraz ciekawostka - plansza dla 3 g
        > raczy oraz poduszki z gryką/innym czymś, co podobno uprzyjemniają spanie. Jeszc
        > ze pomyślę, czy coś do tego dołożę.

..ale że tak w trakcie rozgrywek na tych poduchach będzie podsypiał..??
        Nie pytam złośliwie, ot, zafrapowało mnie to!
        • klementyna156 Re: Prezent 🤔 08.12.21, 20:21
          chlodne_dlonie napisała:

> ..ale że tak w trakcie rozgrywek na tych poduchach będzie podsypiał..??
          > Nie pytam złośliwie, ot, zafrapowało mnie to!
          Nieeee Do łóżka te poduchy, stare nam się rozwalają już. A takich porządnych w sumie nie mielismy nigdy. Kusi mnie jeszcze kołdra obciążeniowa, z tego samego sklepu, tylko kurdeż, droga jak niewiemco wink Ale może to ja ją sobie zamówię, ponoć dobrze robi na problemy ze snem.
    • jkl13 Re: Prezent 🤔 07.12.21, 22:10
      W tym roku mąż zażyczył sobie fotel. Ten jeden konkretny. Więc taki dostanie.
      A skoro twój mąż pija łyskacze, to może jakieś bajeranckie szklanki? Może granitowe kostki do chłodzenia trunku? Ja za czymś takim rozglądałam się dla swojego męża, ale fotel wygrał smile
    • igge Re: Prezent 🤔 07.12.21, 22:42
      Ja też już chyba wszystko przerabiałam przez tyle lat razem.
      Wyjątkowo w tym roku ten jeden jedyny raz umówiliśmy się, że zamiast niespodzianek sami sobie coś wybierzemy.
      Ja chciałam koszyk z nacomi, a on w Black Friday miał sobie powybierać różne różności bo ma wiele w grudniu okazji, nie tylko gwiazdkę.
      Po kilku dniach wypytywany zdradził, że, cholera, książki sobie zakupił. W dodatku takie jakby trochę związane z pracą zawodową.
      No ok on raczej bardzo lubi tę swoją pracę i ona obiektywnie jest przyjemna. Ale książki???? Dom mamy zasypany książkami i nonstop kupuję książki.
      Liczyłam, że sobie coś kupi bardziej, nie wiem, ekstrawaganckiego i czego sobie skrycie odmawia albo co...coś na co bym sama nie wpadła.
      A i tak nie wytrzymałam i coś mu zamówiłam mimo umowy.
      Ubraniowego. Pod tę choinkę.
      A potem jeszcze coś. I dziecior też coś wybrał od siebie.
      W sumie to mój partner jest najprzyjemniejszą osobą na świecie do obdarowywania bo on się szczerze cieszy że wszystkiego. Z dużych prezentów i z totalnych pierdółek.
      Gdyby nic nie dostał, tak jak było umówione, to też nie byłoby problemu. Albo gdybym zapomniała o prezentach dla niego - żadnego żalu.
      Jest osobą, której radochę sprawić skrajnie łatwo.

Natomiast facetowi, który ma wszystko i to duuużo wszystkiego i który sporo wydaje na siebie i często - radochę szczerą może być trudniej wymyślić pod choinkę.
      Bardziej trzeba się nagłowić.
      Zresztą zawsze ucieszenie obdarowywanej osoby i research w tym celu to fajny wysiłek i szanuję ten wątek i intencje autorki.
      Na bazie Twojej znajomości partnera i jego zainteresowań, hobby zakupiłabym na Twoim miejscu coś, na co Was prawie nie stać🙂
      Czyli coś, co miałoby znamiona luksusu dla tej konkretnej osoby i co sama może by sobie to odmówiła bo wolałaby wydać na extra frajdy dla Ciebie i dzieci.
      Chyba, że żadnych " luksusów" sobie nigdy nie odmawiacie, to wtedy to nieistotne.
      Wtedy coś zabawnego i śmiesznego tylko co?

• sandy_cheeks Re: Prezent 🤔 07.12.21, 23:01
        Chcialam isc w tshirty, bo nosi 365 dni w roku, jakies pocieszne, ale nie znalazlam nic fajnego. Kiedys mial czerwowna skode octavie, ale nie moglam takiego znalezc. Teraz ma nowego forda, to moze cos polukam, tylko przydaloby sie, zeby nadruk byl i ladny i zabawny. To co proponuja w sieciowkach, to jakas padaka...
        • jkl13 Re: Prezent 🤔 08.12.21, 06:22
          Jak chcesz t-shirty, to polecam tę ze strony othertees. Mój mąż kupuje sobie namiętnie, nadruki fajne, w praniu ok (testuje od roku,nic się z nimi nie dzieje, nadruki nie spierają się)
        • bene_gesserit Re: Prezent 🤔 08.12.21, 19:15
          T-shirty optymalne. To znaczy naprawdę można wybrać coś fajnego. Majster, mors, niedźwiedź brunatny - i inne, mniej oczywiste, np ten ze schabowym. Jak lubi, to czemu nie?
          pantuniestal.com/kategoria/koszulki-dla-panow
    • zona_mi Re: Prezent 🤔 07.12.21, 23:54
      sandy_cheeks napisała:

> Co kupujecie swoim partnerom/mezom/kolegom na prezent pod choinke?

Mój sobie wymarzył sweter zrobiony na drutach, więc dziergam.
      Dostanie też koszulkę z zabawnym napisem - taką samą, jak synek.
      I ulubione słodycze.
      • igge Re: Prezent 🤔 08.12.21, 18:25
        Wydziergałam jeden jedyny raz w życiu piękny granatowy sweter dla ukochanego.
        Ale cholera pospieszyłam się bo to był ten poprzedni, przed mężem ukochany.
        Żałuję, że nie dla męża bo już nigdy potem nic nie dziergałam i już zapomniałam jak to się w ogóle robi.
        To raczej prezent z gatunku pracochłonnych.
        • zona_mi Re: Prezent 🤔 08.12.21, 19:22
          igge napisał:

> Wydziergałam jeden jedyny raz w życiu piękny granatowy sweter dla ukochanego.
          > (...)
          > To raczej prezent z gatunku pracochłonnych.

Właśnie robię granatowy.
          Zaczęłam dwa miesiące temu - jeszcze kilka cm rękawa i zszywam.
          • memphis90 Re: Prezent 🤔 08.12.21, 20:44
            Bardzo ładny. Chciałabym umieć robić swetry na drutach, ale jestem w takim dziwnym punkcie, że umiem robić oczka lewe, prawe, ściągacze, dodawać, odejmowac, kiedyś dziergałam nawet szale w warkocze i inne takie, ale nie umiem czytać schematów swetrów. Kursy podstawowe są dla mnie za łatwe, a wykroje- za trudne. Nie mogę znaleźć nic pomiędzy, poza tutorialami "twój pierwszy sweter"- ale 1. takie swetry jak w tutorialach (bez podkrojów na pachy czy dekolt) to robiłam w liceum 2. są one bardzo brzydkie.
            • feiticeira Re: Prezent 🤔 08.12.21, 21:35
              Wejdź na raverly.com (albo ravelry, nigdy nie wiem). Znajdź tam sobie sweter jaki Ci się podoba. Kup/ściągnij "przepis". Większość z nich, zwłaszcza te płatne, jest napisana tak, że prowadzi krok po kroku, a jeśli jest jakaś trudniejsza technika, to często jest link do filmiku autora, gdzie pokazuje jak to zrobić. A nawet jeśli nie, to na youtube znajdziesz wszystko.
              Bardzo łatwy jest islandzki sweter. W swetrach raglanowych też nic nie trzeba zszywać ani podkrawać.
              Ja też tak miałam, że "z domu" wyniosłam oczka lewe, prawe, warkocze i dwa oczka razem na prawo wink Jakieś 10 lat temu postanowiłam odświeżyć umiejętności i zaczęłam od prostych chust. Teraz już umiem bardzo dużo, a wszystkiego nauczyłam się z youtube wink Może nie idą mi tylko dwustronne ażury typu "shetland knitted lace" ale to już sprawa dla zawodowców wink
            • zona_mi Re: Prezent 🤔 08.12.21, 21:53
              memphis90 napisała:

> Bardzo ładny. Chciałabym umieć robić swetry na drutach, ale jestem w takim dziw
              > nym punkcie, że umiem robić oczka lewe, prawe, ściągacze, dodawać, odejmowac, k
              > iedyś dziergałam nawet szale w warkocze i inne takie, ale nie umiem czytać sche
              > matów swetrów. Kursy podstawowe są dla mnie za łatwe, a wykroje- za trudne. Nie
              > mogę znaleźć nic pomiędzy, poza tutorialami "twój pierwszy sweter"- ale 1. tak
              > ie swetry jak w tutorialach (bez podkrojów na pachy czy dekolt) to robiłam w l
              > iceum 2. są one bardzo brzydkie.
              >

Dziękuję.
              Czytanie schematów swetrów to nie jest coś, co umiem - zazwyczaj, jeśli już, to trochę się inspirowałam, ale raczej na zasadzie prób i błędów. Nawet udało mi się wymyślać wzory (choć co najmniej jeden potem zobaczyłam w jakiejś robótkowej gazetce w kiosku).
              Trudniejsze dla mnie są chyba tylko schematy na szydełko.

Zatem robię to bardzo nieprofesjonalnie i z marszu - przymierzam co chwilę, a zaczynam od zrobienia próbki i wyprania jej - wtedy jest szansa, że nie będę pruła, bo się rozwlecze/skurczy w wodzie...
              • memphis90 Re: Prezent 🤔 09.12.21, 18:38
                >Trudniejsze dla mnie są chyba tylko schematy na szydełko.
                To ja szydełkiem wszystko umiem smile Ale wolę schematy graficzne niż opisowe, bo wzrokowcem jestem.
                • zona_mi Re: Prezent 🤔 09.12.21, 22:17
                  memphis90 napisała:

> wolę schematy graficzne niż opisowe, bo
                  > wzrokowcem jestem.

Ja też jestem wzrokowcem, ale chyba mam blokadę na rozumienie takich rzeczy...

Idę zszywać, oby części swetra pasowały do siebie... 😉
    • kaki11 Re: Prezent 🤔 08.12.21, 00:16
      Ja w tym roku celuję w słuchawki, bo ostatnie niestety się zniszczyły smile a jak nie mam pomysłu na rzeczowy prezent - bo żadne z nas nie lubi nadmiaru, więc zbędnych rzeczy staramy się nie kupować- to kupuję voucher, bilet na jakieś fajne przeżycie czy wydarzenie. Chodzi o coś w stylu bilet na koncert czy mecz ulubionego zespołu, lot paralotnią, rafting, nie wiem jakiś lot szybowcem Generalnie jak znam faceta, to wiem jakie przygody lubi, i wybieram właśnie pod to kryterium. To samo staram się robić z kolegami czy innymi znanymi mężczyznami. Pakujesz to w samą kopertę, albo wsadzasz do jakiegoś słoja z czekoladkami i prezent gotowy smile I zwykle sprawia duuużo radości (ja sama takie lubię dostawać)
    • extereso Re: Prezent 🤔 08.12.21, 18:33
      Bilet na koncert, sprzęt sportowy, wyjazd, świeczki ( wiem, że niezdrowe, ale mąż ciągle pali), kurtkę trekkingową, kindla napełnić, torbę skórzana, coś do roweru, zaproszenie na noc saunową - to mi przychodzi na pierwszy rzut, będę jeszcze myśleć i wybierać. Gorzej z rodzicami...
        • memphis90 Re: Prezent 🤔 09.12.21, 19:34
          Tja, ale konsultanci z infolinii to się pewnie łapią za głowę.
          -Dzien dobry, chcę kupić folię do drukarki 3d, ale nie wiem jaką?
          -A jaka to drukarka? Model?
          - Eeee, nie mam pojęcia (żółta, chyba. Albo czerwona... Chyba jednak czerwona- tego oczywiście nie piszę).
          - Może ma pani zdjęcie?
          -Eeee, nie... A czy są folie uniwersalne?
          - Tak, ale trzeba znać rozmiar
          -A, to tak na oko pół kartki A5...
    • kocynder Re: Prezent 🤔 08.12.21, 19:34
      Tylko ty wiesz co twój partner/mąż lubi. Jeździ na rowerze? Gadżety rowerowe, bielizna termoaktywna. Kocha modelarstwo? Model okrętu Victory z 35787432257996433 części, dobra lupą najlepiej na opasce (dobrze jeśli z latarką czołową). Czyta? Kundla i abonament do Storytel. Oraz i tak dalej. Chyba, że twój mężczyzna jedyne co zbiera to łiskacze, pasji i zainteresowań nie posiada i w sumie nie ma o czym z nim gadać...
    • ga-ti Re: Prezent 🤔 08.12.21, 19:44
      Mój dostanie termos na jedzenie (w zeszłym roku dostał na herbatę i się sprawdza), kubek (bo mu ulubiony stłukliśmy), czapkę. Myślałam o bieliźnie termicznej. Ucieszyłby się z jakiś narzędzi, czy innych dziwnych sprzętów, ale ja się na tym nie znam, a mąż kupuje sobie na bieżąco wszystko, czego potrzebuje.
      Ucieszył się z biletu wstępu na strzelnicę i gokarty, może na urodziny pomyślę o karnecie na jakieś jazdy ekstremalne wink
    • leyla76 Re: Prezent 🤔 08.12.21, 21:33
      A podpowiecie gdzie mogę zamówić whisky z personalizowana etykieta? W sumie nie dla męża, a dla taty na urodziny. Ma być dostarczona do Grudziądza.
    • alicia033 Re: Prezent 🤔 08.12.21, 21:57
      od ubiegłego roku wróciłam do książek.
      Wcześniej, przez wiele lat dawałam bilety na koncert, niestety debilni koronahisterycy zlikwidowali możliwość tej opcji.
      • bovirag Re: Prezent 🤔 09.12.21, 20:37
        Mąż dostanie butelkę whisky. Takiej jeszcze nie miał i nie jest to żadna szkocka whisky. Będzie zadowolony bo on uwielbia takie prezenty. Do tego ksiazki, i buty motorowe. Tyle.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka