Dodaj do ulubionych

Narty na Chopoku

03.01.22, 00:27
Od pary lat jeździmy w Alpy, wcześniej Bialka. Jednakże w tym roku zastanawiamy się czy nie pojechać blizej. Polecacie? Bardziej przypomina Białkę czy narty w Alpach? Jak ze śniegiem? Jak przygotowanie tras? Kolejki w warszawskie ferie? W jakiej miejscowości szukać noclegow by było w miarę blisko stoku lub z dobrym dojazdem skibussem?
Macie jakieś miejscówki do polecenia?
Obserwuj wątek
    • 71tosia Re: Narty na Chopoku 03.01.22, 00:39
      Trasy Ok, zwykle dobrze ratrakowane wieczorem, wiec rano jeździ się dobrze ale po południu czasami bywają miejscami oblodzone, bo tłumy ogromne. Ceny w hotelach jak w Austrii, setki Polaków. Jezeli będziecie mieszkać w Jasnej I nie hotelu z wyżywieniem, to nie ma zbyt wielu miejsc gdzie można cos zjeść.
    • morekac Re: Narty na Chopoku 03.01.22, 09:56
      Dawno temy byłam, mieszkalismy w Liptowskim Mikulaszu, dojeżdżaliśmy na parking i potem skibusem.
      A kiedyś jeszcze w samej dolinie, w Luckach.
    • swiezynka77 Re: Narty na Chopoku 03.01.22, 10:12
      byłam z 10 lat temu więc mogę mieć nieaktualne dane. nie polecam dojazdów, korki są ogromne i ciężko zaparkować. hoteli przy stoku jest sporo, więc da się coś znaleźć. myśmy mieszkali w hotelu w połowie niebieskiego stoku, był to hotel niskiej klasy i jedzenie kiepskie, ale miał zaletę, że za drzwiami przypinało się narty. góra jest fajna, znacznie lepsza niż Białka, tras dużo, szczególnie polecam nieratrakowane po południowej stronie. wtedy jeszcze nie wszystkie wyciągi były wymienione, ale teraz chyba już jest cała odnowiona. karnety drogie, ludzi multum, podejście do klienta socjalistyczne.
    • 71tosia Re: Narty na Chopoku 03.01.22, 16:33
      No i trzeba na bierząco sprawdzać restrykcje antycovidowe bo często się zmieniają, np małe dzieci który nie objęły szczepienia musza miec testy a wszyscy zaszczepieni przed przyjazdem musza się zarejestrować w specjalnym systemie.
      • homohominilupus Re: Narty na Chopoku 03.01.22, 16:35
        Pamiętam świetne termy w Liptowskim Mikulaszu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka