Dodaj do ulubionych

Roman Giertych o zdradzie stanu

06.03.22, 13:25
Skopiowane z fb:

"Czy szykowano zdradę stanu?

Coraz więcej informacji zaczyna wypływać wskazujących na to, że Putin od dawna planowal atak na Ukrainę i ustanowienie strefy buforowej pomiędzy NATO, a Rosją, w której to strefie miała być Polska. Być może Polska połączona z częścią Ukrainy.
Częścią tego planu było wsparcie jakie udzielał partiom i osobom, które mogły mu w tym planie pomóc. Wiemy o poparciu, które przesądziło o zwycięstwie Trumpa i wiemy o pisanej cyrylicą, jak mówił Donald Tusk, operacji poparcia PiS, jaką była afera podsłuchowa. Podobnie pewnie było z Orbanem. Wiemy również o wsparciu finansowym Putina dla innych sojuszników PiS skupionych w międzynarodówce proputinowskiej, która spotkała się miesiąc temu w Madrycie. Dzisiaj John Bolton - b. Doradca ds. Bezpieczeństwa Narodowego mianowany przez Trumpa ujawnił, że Putin czekał z inwazją, gdyż było ustalone, że Trump zlikwiduje NATO jak wygra reelekcję. Przypomnę, że Trump jawnie wspierał Orbana i PiS.
Plan Putina się nie powiódł, gdyż wygrał Biden, który zorganizował opór świata zachodniego. Przywództwo USA było tak silne, że zdołało przekonać Andrzeja Dudę do zmiany sojuszu i od zawetowania przejęcia TVN-u, co skłóciłoby nas głownym sojusznikiem. To wypadnięcie Dudy oraz nastroje proukraińskie spowodowane heroicznym oporem Ukraińców spowodowały, że plany PiS-u skorzystania na wojnie Putina z Ukrainą stały się niemożliwe do realizacji. O tym jednak, że były one realizowane świadczy próba przejęcia TVN-u i to już w czasie, gdy Biden poinformował nasz rząd o planach Putina inwazji na Ukrainę. O tym świadczy też spotkanie w Madrycie 29 stycznia tego roku, gdy już rząd wiedział, że wojna zaraz wybuchnie (a Morawiecki sprzedawał działki inwestycyjne, których cena spada przy każdym konflikcie). Spotkanie w Madrycie było próbą ustanowienia międzynarodowej kooperacji partii i rządów, które chciały skorzystać na przemodelowaniu stosunków europejskich związanym z wojną. Na to, że to przemodelowanie stosunków było planowane wskazuje też fakt, że PiS w ogóle nie przejmował się gigantycznymi karami nakładanymi przez TSUE. Gdyby wojna potoczyła się zgodnie z planem Putina nasza część Europy byłaby buforowa, czyli miałaby taką rolę Białorusi z zeszłej dekady. PiS miałby wówczas wolną rękę do rozprawy z sądami i do wprowadzenia pełnego autorytaryzmu. Tę wolną rękę dawałoby mu balansowanie pomiędzy UE, a Rosją. Rosją, która otaczałaby nas już wówczas z trzech stron. Podejrzewam osobiście, że Putin te żarty, którymi testował Sikorskiego ( o podziale Ukrainy i oddaniu nam Lwowa) tym razem na poważnie przedstawiał PiS-owi jako propozycje. To że Kaczyński ma bezpośredni kontakt z Putinem ( nie tylko przez Orbana) to wiem na pewno, bo sam mi to przed laty mówił. Te kontakty z pewnością były uruchomione. Pewnie na to też liczył Orban, że uzyska kawałek Ukrainy (nawet jako twór pozornie niezależny) i na fali patriotycznego wzmożenia znowu wygra wybory.
Te wszystkie plany popsuli Amerykanie dogadując się z Dudą, a póżniej popsuli Ukraińcy nie oddając Kijowa. Operacja wojenna była zaplanowana na kilka dni. Gdyby się ona Rosjanom udała, to żadnych poważnych sankcji by nie było i wszyscy siedliby do stołu z Putinem. PiS mógł wówczas liczyć na to, że za pozostanie w strefie amerykańskiej dostałby wolną rękę do rozprawy z opozycją, albo na to że przejmując kontrolę nad zachodnią Ukrainą i broniąc jej przed Putinem uzyskaliby wzmożenie patriotyczne, które dałoby im władzę w Polsce na lata.
Wszystko to się nie udało. Szykowana zdrada stanu nie weszła w fazę realizacji. I teraz ci, którzy kilka tygodni temu spiskowali z Putinem przebrali się za największych twardzieli (chociaż sankcji ekonomicznych Polska w ogóle nie wprowadziła). Paradują jako najwięksi obrońcy Ukrainy, mimo że jeszcze przed chwilą rozwalali Europę i NATO. Polska na szczęście została częścią Zachodu. Mamy więc szansę, że normalne wybory się odbędą i że praworządność powróci. Musimy tę szansę w pełni wykorzystać.

Roman Giertych"

Co Wy na to?
Obserwuj wątek
  • bib24 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 13:31
   a ja stawiałam że kaczyńskiego szantażują, albo nagraniem rozmowy z bratem w tupolewie albo jakimś pieprznym nagraniem porno. i ty mi tu rozwiewasz złudzenia że to było tylko dla zysku...
   • lauren6 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 13:38
    To jest teoria Giertycha.

    Pamiętam w listopadzie była już mowa, że kryzys uchodźcy na granicy Polski jest tylko elementem większego planu Rosji, która planuje atak na Ukrainę. W tym czasie do Polski przyjechała Marie LePen, Morawiecki poleciał do Madrytu na zlot prokremlowskich polityków. Mieliśmy inbę z koncesją TVN, która na 200% miałaby wpływ na nasze stosunki z USA.
    Przypadek?
    • bib24 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 13:49
     co do tego, że graliśmy antyunijnie i prorosyjsko od dawna to nie mam najmniejszych wątpliwości. pytanie tylko czy z powodu szantażu czy chciwiści.
     • iuscogens Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 13:55
      Raczej z głupoty. Tak się zapetlili w kłótniach z UE, że jedynymi sojusznikami pozostały prorosyjskie szury. Z chciwości to Niemcy.
      • bib24 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 13:57
       o nie, graliśmy prorosyjsko zaniym pokłóciliśmy się z unią. plus stosowaliśmy ruskie strategie zarządzania. i nie zapomnij o macierewiczu, którego wpuścili do wojska, alby je rozwalił od środka. to było wcześniej.
       • iuscogens Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:04
        Ale na czym polegało to granie prorosyjskie wcześniej?? Chyba, że Ci chodzi o Konfederację i tym podobne środowiska, to się zgadzam oczywiście. Oni zawsze byli podejrzani. Co do Macierewicza to cały czas się zastanawiam czy on tak celowo czy po prostu miał jakąś ideę fix. To, że efekty jego działań były na rękę ruskim to oczywiste.
        Ale Wiesz ja jeszcze pamiętam jak w opinii publicznej (na ematce też) głośne były tezy, że piosiory nas z Putinem skłócą, wojnę wywołają i tylko PO nam może zapewnić poprawne kontakty z sąsiadem, nie to co te pisowskiej rusofoby.
        • bib24 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:48
         chociażby na Macierewiczu, ucinaniu wiatraków i na potęgę importu węgla z rosji. kierunek był cały czas taki sam, od początku naprawdę tego nie widzisz?
        • lauren6 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:02
         Jeżeli ktoś zachowuje się jak ruski agent, mówi jak ruski agent, jego inicjatywy są zgodne z linią Rosji to prawdopodobnie jest ruskim agentem. Przynależność polityczna nie ma żadnego znaczenia.
         • bib24 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:05
          doklądnie, patrzysz kto zyskuje na polityce i już wiesz kto jest sponsorem. mechanizm rzeczą wtórną.
        • memphis90 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:38
         Eeeee, w sensie rzekomo ematka twierdziła, że PO zapewni nam wysoce pożądaną, bezpieczną proporsyjską politykę??? Patrz w górę, a z pewnością zobaczysz tam swój balon... uncertain
         • iuscogens Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 16:12
          Przypomnij sobie co się działo w mediach parę lat temu. Przypomnę, że głównym zarzutem w stosunku do PISu była jego antyrosyjskosc w nie prorosyjskosc.
          • alicia033 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 21:06
           iuscogens napisał:

           > Przypomnę, że głównym zarzutem w stosunku do PISu była jego antyrosyjskosc w nie prorosyjskosc.

           serio?
           Podaj jakiś artykuł na tę tezę.
        • anorektycznazdzira Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:42
         Jaką ideę fix, na litość można mieć po prostu ujawniając światu polskich agentów i informatorów??? Jaką rozwalając plany zakupów sprzętowych i nie zastępując tego NICZYM innym, po prostu uwalając?

         A co do wojny z Rosją, którą mogłyby wywołać pisory- ależ oczywiście, cóż byłoby lepszym pretekstem gdyby tu chciały wjechać ruskie czołgi? Co szkodzi ruskiemu agentowi drzeć ryja, że nienawidzi ruskich i robić jakieś pozorne ruchy, które putinowcy będą mogli wykorzystać jako argument, że zostali sprowokowani? Nawet obecnie usiłuje na to grać Orban, najlepszy przyjaciel naszej władzuni w całej Europie, trąbiący, że to Polska wywołała ten konflikt.
    • sophia.87 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:24
     Uważam, że ma rację
     • la_mujer75 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 07.03.22, 08:18
      Sophia, jak się czujesz? To już chyba niedługo?

      Też uważam, że ma rację. Przynajmniej w większości.
      Nie wiem, ilu z pisowskich kretynów świadomie pracowało na rzecz ruskich (czyli zdrajcy), a ilu to "pożyteczni idioci", którzy kierując się prawicową ideologią , a będąc przy okazji miernotami, którzy nie potrafili niczego samemu osiągnąć, gdyby nie stołek w PiS'ie, robiło ruskim dobrze.
      Nie ma wątpliwości, że pierdolenie o tym, jak to suwerenność Polski jest zagrożona przez Unię (złych Niemców- czyli Tuska) było działaniem przeciwko Polsce. I robieniem dobrze Putinowi.
      Wiem, że wielu Polaków prędzej zdechnie niż przyzna się do tego, że zostali wydupieni hasłami o wielkiej, niezależnej, czystej od "ideologii LGBT, etc, Polsce.
      Vide: narracja arweny.
      Wiem, wiem, że głupio teraz się przyznać do tego, że się dało tak wydymać.
      • sophia.87 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 07.03.22, 08:48
       Tak, na dniach, ale małej chyba się nie spieszy na ten świat...
       Może to i lepiej bo w zeszła niedzielę oddałam całą jej wyprawkę dla uchodźców, szwagierka mocno działa w pomocy, i zamówione rzeczy dopiero przychodzą smile
       Dobrze, dziękuję, ale ja ogólnie dobrze znoszę ciążę.
       Staram się nie wiedzieć co się dzieje, ale wtedy denerwują się jeszcze bardziej.
       Dla mnie sprzedaż działek przez Pinokio była jasnym sygnałem, że coś się dzieje. E
       • la_mujer75 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 07.03.22, 09:05
        Wcale się Małej nie dziwię, że się nie spieszy sad
        Jak masz czkawkę, to ja smile Bo często o Tobie myślę teraz.
        Że trudny czas Ci przypadł.
        A z drugiej strony jestem matką dwóch nastolatków. Jeden w tym roku kończy 18 lat, a drugi na dniach 14...
        • sophia.87 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 07.03.22, 09:41
         Czkawki akurat nie mam, chyba, że pęcherza 😂
         Nie tylko mnie, często teraz jestem w szpitalu i jest sporo przerazonych ciężarnych.
         No właśnie, u Ciebie z tym 18latkiem jest nawet dużo gorzej.
         Zresztą obaj wiele rozumieją i wątpię by umieli przetrawic to co się dzieje , skoro ja niemal 35latka nie potrafię sad
      • lauren6 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 07.03.22, 09:26
       > Wiem, wiem, że głupio teraz się przyznać do tego, że się dało tak wydymać.

       Amen.

       arwenia i inne mają teraz pewnie ogromny dysonans poznawczy. Przypominam, że zawsze pozostaje opcja zamilknięcia, żeby nie brnąć dalej w retorykę skazaną na wyśmianie.
       • arwena_11 [...] 07.03.22, 09:36
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • la_mujer75 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 07.03.22, 10:26
         Lech Kaczyński, a Jarosław to zupełnie inna bajka.
         Po drugie - ile razy ci mówiłam, że Tusk nie przybijał żółwika z Putinem po 10.04.2010, ale ty łykałas tą proputinowską retorykę PiSu!
         Po trzecie- mówiłam ci, że zło nadejdzie od ruskich, a nie od zachodniej Europy, która chce demokracji. To nie "ideologia LGBT" zniszczy polskie rodziny, tylko ktoś, komu w głowie nacjonalistyczno- nazistowskie hasła. Ale ty łykałaś ten przekaz.
         Po czwarte- ile razy móiłam, że wszelkie dykatatorkie rządy to zło. A ty się cieszyłaś, jak głupi do sera, że twój "mąż stanu" jest u władzy i dąży do zamordyzmu.
         Mąż stanu! Hahahahah. Taki sam "dzielny" jak Putin. Gdyby mógł to by siedział z Putinem w tym samym bunkrze,
         Po piąte- ile razy Ci mówiłam, że jesteśmy średniakiem wśród krajów i do tego rozpierdolonym przez rządy PiS/u państwem i musimy być w sojuszach? I nie z ruskimi.
         Po szóste- ile razy ci tłumaczyłam, że PiS łamie konstytucję i zmierza do dyktatury?
         Po siódme- nie cieszyłaś się, że chcą zniszczyć TVN??
         Po ósme- ile razy ci mówiłam, że nic dobrego nie wyjdzie z rządów PiS'u? A ty- ślepo im wierzyłaś i te twoje gadki, że nie wszystko ci się podoba , że : "no, owszem są pewne wypaczenia, etc". Retoryka zerżnięta z PRL. I ta narracja : "Może kradną, ale dają innym"- narracja typowa dla zwolennikó PiSu, która była wam była sączona w waszych proputinowskich mediach.
         Po dziewiąte- ile razy ci mówiłam, że nie ma co patrzeć w przeszłość, tylko w przyszłość. I kuźwa, nie podniecać się kim byli przodkowie i co robili dla Polski, tylko zacząć myśleć, co nasze wnuki o nas powiedzą.

         Ja nie mówię, że masz teraz się kajac i mówić: "No, la_mujer miałas rację. O! Ja głupia, oj głupia.
         Otwórz oczy. I zacznij myśleć.
         Można się pomylić, to nic złego. Ale iść w zaparte, to oznaka głupoty.
        • lauren6 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 07.03.22, 11:05
         > Ryży wchodził w d... niemcom, sprzedałby nas im gdyby tylko miał możliwość. Ale wam to pasuje.

         Jakim qrła "wam"? Nigdy nie głosowałam na PO, Tuska. Na PIS też nie. Jako wyborca bramki nr 3, stojący z boku, z czystym sumieniem mogę powiedzieć kto na dzień dzisiejszy jest mniejszym zagrożeniem dla Polski.

         > Nigdy nie ufałam ani niemcom ani ruskim. Znam historię i wiem, że od nich nigdy nas nic dobrego nie spotkało i nie spotka.

         Znaczy, że g... znasz, a nie historię. Nie raz i nie dziesięć zarówno ruscy, jak i Niemcy byli naszymi sojusznikami i ratowali nam dupę. Państwa polskiego pewnie w ogóle nie byłoby dzisiaj na mapie, gdyby w pewnym momencie historii nie przyszło wsparcie ze wschodu lub zachodu.

         Trzeba patrzeć na szerszy kontekst historyczny. Nie kierować się emocjami i uprzedzeniami. II wojna światowa to z dzisiejszej perspektywy prehistoria. Liczy się tu i teraz, z kim łączą nas wspólne cele. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Rosja chce nas widzieć jako kraj zależny we własnej strefie wpływów? Z drugiej strony wierzę w to, że Niemcy nie chcą bezpośrednio graniczyć z krajem zależnym od ruskich i BARDZO odpowiada im sytuacja, gdy to my, nie oni, jesteśmy wschodnią flanką UE i NATO. Nie mam zamiaru obrażać się na Tuska za to, że dbał o poprawne relacje z Niemcami w czasie, gdy opłacani rublami polscy nacjonaliści palili na marszu Niepodległości niemiecką flagę (zgadnij czemu nie rosyjską?).

         > To Lech Kaczyński ostrzegał Europę przed putinem.

         Lech Kaczyński leży na Wawelu od 12 lat. I pewnie przewraca się w grobie jeśli widzi z góry co wyprawia jego brat.
  • profes79 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 13:36
   Że to delikatnie mówiąc bzdura. Jedyne co ma w tym minimum sensu to kwestia ewentualnej aneksji części Ukrainy przez Węgry bo na Zakarpaciu jest bardzo duża mniejszość węgierska a to stosunkowo mały obszar (inna sprawa, że UE jest przesadnie cierpliwa ale chyba w tym miejscu cierpliwość by się skończyła).

   Druga rzecz - na pewno sytuacja inaczej wygląda po zwycięstwie Bidena (swoją drogą sytuacja w USA gdyby prezydentem drugą kadencję był Trump też mogłąby być interesująca); z drugiej strony dla niego to tez jest szansa pokazania się jako silny przywódca (a przypomnijmy, że jeszcze miesiąc czy dwa temu te opinie jakieś rewelacyjne nie były).

   No i oczywiście jasne jest, że opór Ukrainy (który zaskoczył wszystkich) odgrywa tu kluczową rolę.

   Przemodelowanie świata i tak nas czeka; obecny konflikt obawiam się to dopiero początek.

   A co do prezydenta - druga kadencja; trochę casus Kwaśniewskiego który przy drugiej swoje kadencji uniezależnił się w znacznie większym stopniu od Millera i SLD. Też widzi szansę na pokazanie się i na to, że po zakończonej kadencji będzie w Europie traktowany trochę poważniej, niż do tej pory.
  • damartyn Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 13:40
   🤦🤦🤦
  • chococaffe Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 13:42
   Nie dziwi
  • gama2003 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 13:43
   Koszmar.
   Nie mam słów, ohydni cynicy pazerni.
   Pośrednio z obecnie przelewaną krwią na rękach.
  • iuscogens Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 13:57
   Gdzie Roman widział to silne przywództwo Bidena?? Wycofanie z Afganistanu w tragicznym stylu, wycofanie się z Europy, zdjęcie sankcji z NS2 w celu poprawy stosunków z Niemcami i w sumie otwarte mówienie o tym, że muszą się skupić tylko na Chinach.
   • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:29
    Wycofanie z Afganistanu to decyzją Trumpa. O zbliżającej się wojnie w Ukrainie trąbiły najgłośniej Stany.
    • iuscogens Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:39
     No oczywiście, że tak ale ja nie tym przecież piszę. USA wyszły z Afganistanu w żenującym stylu i w świat poszło info, że Bidena to słaby prezydent. Gdzie to silne przywództwo?? Putin pierwsze przymiarki do szantażu militarnego miał wiosną, zgromadził wojsko przy granicy z Ukrainą i co zrobił Biden? Spotkał się z nim w Genewie i zdjął sankcje z NS2 a potem zawarł deal z Niemcami, którego sensem było to że USA wychodzą z Europy i zostawiają kwestie bezpieczeństwa i Ukrainy w rękach Niemców.
     Absolutnie Trumpa bronić nie będę, Trump teraz to byłby horror i dobrze, że Amerykanie zaczęli działać jak zobaczyli jakie będą realne zamiary Rosji ale bądźmy realistami i nie mówmy o silnym przywództwie Bidena.
     • zona_glusia Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 17:34
      Czytałam, że to była strategia kupowania czasu przez Amerykanów.
      • iuscogens Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 17:38
       Zdjęcie sankcji?? Pozwoliło Putinowi zgromadzić więcej wojska, więc w sumie nie wiem czy o to im chodziło.
   • beaucouptrop Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:31
    Roman znowu chętnie dorwalby się do koryta władzy.
    Czy można mieć zaufanie do jego spiskowych teorii? Mam wątpliwości biorąc pod uwagę, że ten człowiek już wiele razy zmieniał poglądy polityczne w zależności jak mu wiał wiatr w żagle.
    • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:43
     Obrończyni Kaczora na posterunku smile
     • beaucouptrop Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:47
      No oczywiście kto nie z nami to przeciwko nam. Bardzo prosty masz sposób rozumowania i nie ma sensu z tobą polemizować.
      • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:09
       beaucouptrop napisała:
       > No oczywiście kto nie z nami to przeciwko nam.

       Nie. Ty się po prostu zawsze w takich momentach aktywujesz.
       • beaucouptrop Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:13
        Aktywuje się w weekend, kiedy nie pracuję.
     • g.r.uu Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:34
      Zapomniałaś komu zawdzieczamy karierę Krzysia Bosaka i towarzystwa?
    • arwena_11 [...] 06.03.22, 14:45
     Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
     • beaucouptrop Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:49
      Otóż to, ale część forum ma amnezje i wystarczy żeby ktoś uderzył w PiS A wszystko będzie mu zapomniane 😉
     • alpepe Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:51
      Widzisz Arweno, niektórzy nie są jak krowy i im się poglądy zmieniają i oni sami się rozwijają. Ja na ten przykład przestałam być katoliczką, przestałam patrzeć prawicowo, dostrzegłam, jak ważny był socjalizm i ruch feministyczny. Dlaczego miałabym nie wierzyć w autorefleksję u Giertycha?
      • arwena_11 [...] 06.03.22, 14:54
       Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
       • lauren6 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:55
        A coś w temacie, poza Roman jest zjebem?
       • alpepe Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:11
        No widzisz, ja go odbierałam jako człowieka inteligentnego, który wyrósł przesiąknięty taką, a nie inną ideologią, a potem się rozwijał. Dla mnie nie był zjebem w żadnym momencie, może zaślepionym, no i urodę ma mocno dyskusyjną, co nie ułatwia odbioru go jako sympatycznego człowieka.
       • fragile_f Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 16:52
        Przynajmniej nie jest onuca, jak pisiory i konfa.
        • arwena_11 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 16:54
         big_grin, big_grin, big_grin.

         Kryształowy Romek big_grin, big_grin, big_grin
         • ariathedevil Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 17:21
          Arwenko, a kim był " długoletni przyjaciel" rodziny morawieckich- gublinowicz ?
         • chococaffe Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 17:29
          Jakoś trudno ci przychodzi komentowanie PiS, Konfederacji, Kukiza i narodowców ...
          • arwena_11 [...] 06.03.22, 17:35
           Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
           • chococaffe Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 17:44
            A co ci się nie podoba w PiS?

            P.S. Nigdy też nie poprę nikogo wspierającego tęczowych - to pominę na razie, może kiedyś wykorzystam w sygnaturce o postawie katolików
            • arwena_11 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 17:52
             Np.wspieranie Rydzyka - ale on mnie zawsze wkurzał. Uważam, że jest przedsiębiorcą a nie zakonnikiem.
             • chococaffe Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 17:55
              I tylko to?
             • ariathedevil Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 18:09
              Nie, on nie jest żadnym przedsiębiorcą, jest ruskim pachołkiem.
            • fragile_f Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 20:00
             Popierając ludzi szczujacych na lgbt, Arwenko, dzialasz w 100% zgodnie z przekazem z Kremla. Nie bierzesz za to bezpośrednio pieniedzy, ale jesli mąż wspolpracuje z ordo siurkami albo konfederacja - musisz pogodzic sie z tym, ze za ostatnie zakupy zaplacilas przynajmniej czesciowo rublami.
    • milva24 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:54
     To, że Roman nie jest dla mnie jakąś wiarygodną osobą to nie znaczy, że nie ma racji w tym przypadku.
    • lauren6 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:54
     Ciekawe czemu PISowskie pożyteczne idiotki atakują autora, a nie odnoszą się do samego tekstu 🤔
     • arwena_11 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:58
      Bo jest kłamstwem. Naprawdę wypociny Romka nie są warte uwagi.
      • lauren6 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:02
       Co konkretnie jest kłamstwem?
       • arwena_11 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:03
        Każde Romka słowo.
        • milva24 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:09
         Każde to na pewno nie. Choćby to wyprzedawanie działek Morawieckiego albo działania Macierewicza, flirt z Orbanem, który nie ukrywa swoich preferencji politycznych.
        • pani_tau Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:12
         arwena_11 napisała:

         > Każde Romka słowo.
         Spójniki też?
        • zona_glusia Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 17:36
         To o Macierewiczu też?
      • myfaith Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:07
       Być może część tak część nie. Jak to u Giertycha

       Jakie masz zatem zdanie o działaniach Antoniego Macierewicza w wojsku a wcześniej kontrwywiadzie?

       .

       arwena_11 napisała:

       > Bo jest kłamstwem. Naprawdę wypociny Romka nie są warte uwagi.
       • bib24 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:09
        dali takiego szkodnika do wojska i jeszcze go tolerowali i wspierali. tu nie ma innej opcji niż dzialanie na zlecenie rosji.
      • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:10
       arwena_11 napisała:
       > Bo jest kłamstwem. Naprawdę wypociny Romka nie są warte uwagi.

       Romans PiSu z ruskimi to fakt.
     • beaucouptrop Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:11
      Bo cokolwiek by nie powiedzieć o PiSie to trudno uwierzyć w tą teorię.
      To PiS był orędownikiem uzależnienia energetycznego Polski od Rosji. To Lech Kaczyński pojechał do Gruzji kiedy Rosjanie tam mieszali. Politycy tej partii wspieraja unijny rozwój Partnerstwa bliskowschodniego. Ciężko mi więc uwierzyć w rusofilska teorię Giertycha.
      • milva24 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:13
       To nie chodzi o to kto co mówi, tylko co robi. Stara sowiecka szkoła, prawdę powiedzą jak się pomylą i PIS właśnie to od lat uprawia.
       • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:21
        milva24 napisała:
        > To nie chodzi o to kto co mówi, tylko co robi. Stara sowiecka szkoła, prawdę po
        > wiedzą jak się pomylą i PIS właśnie to od lat uprawia.

        To typowe dla prawactwa. Ideały na sztandarach a w domciu bunga bungalow i kasiora.
      • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:13
       beaucouptrop napisała:
       > To PiS był orędownikiem uzależnienia energetycznego Polski od Rosji.

       Przypadkowa szczerość? 🤣


       Politycy tej partii ws
       > pieraja unijny rozwój Partnerstwa bliskowschodniego.

       Miesiąc temu z europejskimi faszystami piejąc, że Ukraina to 'rosyjska strefa wpływów?
       • beaucouptrop Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:20
        Poczytaj o unijnej inicjatywie partnerstwa bliskowschodniego. Co to jest, kto tym się zajmuje. Trochę zdywersyfikowanych źródeł informacji poza Wyborczą nie zrobi ci źle.
        • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:23
         beaucouptrop napisała:
         > Poczytaj o unijnej inicjatywie partnerstwa bliskowschodniego.

         Przecież UE jest złaaaa i dobry pisik robi wszystko, żeby nas wywalili 🤣
         • beaucouptrop Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:25
          To wszystko co masz do powiedzenia? Odnieś się do meritum, a nie do propagandowych przekonań.
          • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:26
           beaucouptrop napisała:
           > To wszystko co masz do powiedzenia? Odnieś się do meritum, a nie do propagandow
           > ych przekonań.


           Meritum - DZIAŁANIA PiSu na przestrzeni lat są ewidentnie PRORUSKIE. Działania - nie pitolenie.
          • dyzurny_troll_forum [...] 06.03.22, 17:46
           Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • berber_rock Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 16:35
         beaucouptrop
         eeeeee .. No ale Eastern Partnership to zdaje sie byl pomysl Radka jeszcze w 2008 roku ... Gdzie tam PiS?

         Jak tam nowa praca tak BTW?
         Bo ja sie jeszcze niestety bujam w starej sad
         Bralam udzial w 2 rekrutacjach - obydwie okazaly sie ustawione pod kandydatow lokalnych i robilam za slupa.
      • beaucouptrop Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:16
       He, he zanim mnie zjecie to sprostuje błąd chodzi o uniezaleznienie energetyczne.
       • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:20
        beaucouptrop napisała:

        > He, he zanim mnie zjecie to sprostuje błąd chodzi o uniezaleznienie energetyczn
        > e.

        Przeciez PiSiury właśnie uzależniły nas od ruskich.

        Zaniechanie transformacji energetycznej, zatrzymanie rozwoju OZE, miliardy na górnictwo i elektrownie węglowe, uzależnienie od ruskiego gazu i węgla. TO WSZYSTKO ZROBIŁ PIS.
        • beaucouptrop Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:22
         A jaka jest twoja opinia na temat Nordstream II, czy też uważasz że Niemcy w związku z tym są proputinowscy i prorosyjscy?
         • araceli [...] 06.03.22, 15:26
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • beaucouptrop Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:32
           Czyli nic nie masz merytorycznego do powiedzenia. Tak tylko ordynarnie szczekasz. Czym poza poglądami skierowanymi w inną polityczną stronę roznisz się od zwolenników ekstremalnej prawicy?
           • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:36
            beaucouptrop napisała:
            > Czyli nic nie masz merytorycznego

            Merytoryka to CZYNY. Czego nie rozumiesz?

            Odniesiesz się do CZYNÓW pisiurkow, które rozwaliły nam energetykę?
         • dyzurny_troll_forum Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 17:49
          beaucouptrop napisała:

          > A jaka jest twoja opinia na temat Nordstream II, czy też uważasz że Niemcy w zw
          > iązku z tym są proputinowscy i prorosyjscy?

          Skoro jesteśmy już przy NS II oraz niemieckich zasługach dla pokoju w Europie - krótka lista ludzi odpowiedzialnych za doprowadzenie do obecnej wojny:

        • iuscogens Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:29
         Araceli jeśli chodzi o węgiel masz rację, jeśli chodzi o gaz to akurat zrobiono sporo, żeby się od ruskich uniezależnić. W tym roku kończy nam się kontrakt długoterminowy z Ruskimi i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nowego nie będzie.
         • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:34
          iuscogens napisał:
          > Araceli jeśli chodzi o węgiel masz rację, jeśli chodzi o gaz to akurat zrobiono
          > sporo, żeby się od ruskich uniezależnić. W tym roku kończy nam się kontrakt dł
          > ugoterminowy z Ruskimi i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nowego
          > nie będzie.
          >

          Najpierw wypowiedzieli stare kontrakty nabijając ruskim dodatkowe setki milionów, jak nie miliardy.

          Kontraktu nie będzie a gaz skąd?? Przypominam, że po utopieniu 2 mld w elektrowni węglowej w Ostrołęce pisiurki teraz stawiają tam...GAZÓWKĘ!
          • iuscogens Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:37
           smoglab.pl/2022-dostawy-gazu-z-rosji/
           • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:56
            iuscogens napisał:
            > smoglab.pl/2022-dostawy-gazu-z-rosji/

            No milusio, może zapewnimy sobie 'większość' zapotrzebowania dzisiejszego, tyle że za 2 lata będzie potrzeba wiele więcej.

            Za miliardy wyrzucone na węgiel i miliardy przewalone z CO2 mielibyśmy już minimum 1 elektrownię atomowa.
            • iuscogens Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 16:16
             Jeśli liczysz, że będę broniła polityki energetycznej PIS to się przeliczylas, ale napisałaś że PiS uzależnił Polskę od ruskiego gazu to Ci napisałam, że są robione wysiłki właśnie w odwrotną stronę. Przyznałam Ci rację jeśli chodzi o węgiel, nie wiem o co się wyklocasz.
             • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 18:24
              iuscogens napisał:
              > są robione wysiłki właśnie w odwrotną stronę.


              BYŁY robione wysiłki NIE PRZEZ PIS.
              • iuscogens Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 18:36
               Tak, a Baltic Pipe to się sam wybudował mimo torpedowania go przez PIS.
            • dyzurny_troll_forum Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 17:57
             araceli napisała:

             > Za miliardy wyrzucone na węgiel i miliardy przewalone z CO2 mielibyśmy już mini
             > mum 1 elektrownię atomowa.

             Nie mielibyśmy ponieważ poprzednia polityka Niemiec (ta zmieniona desperacko jakiś tydzień temu) nie pozwalała na wybudowanie w Polsce elektrowni jądrowej oraz stawiała przeszkody na drodze rozwoju czeskiej energetyki jądrowej tzw. nowy blok w Dukovanach.

             Założeniem poprzedniej geopolityki Niemiec było, że wszyscy kupują rosyjski gaz ile wlezie. Albo nawet jeszcze trochę...
             • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 18:23
              dyzurny_troll_forum napisała:
              > Nie mielibyśmy ponieważ poprzednia polityka Niemiec (ta zmieniona desperacko ja
              > kiś tydzień temu) nie pozwalała na wybudowanie w Polsce elektrowni jądrowej


              Troliszcze zalicza kolejny odlot big_grin Nikt nam nie zabraniał stawiać atomówki ale to bardzo wygodna wymówka proruskich działań pisu.
              • ariathedevil Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 18:25
               Szczególnie, że koszt takiej tok 30 mld, gdy na 500 + wydajmy ok 40 rocznie.
              • dyzurny_troll_forum Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 18:32
               araceli napisała:

               > Troliszcze zalicza kolejny odlot big_grin Nikt nam nie zabraniał stawiać atomówki al
               > e to bardzo wygodna wymówka proruskich działań pisu.

               Jeszcze dzień przed wybuchem wojny:

               energetyka24.com/atom/wiadomosci/niemcy-atakuja-polski-atom-uzyjemy-instrumentow-prawnych
               • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 18:42
                dyzurny_troll_forum napisała:
                > Jeszcze dzień przed wybuchem wojny:


                No biedne piśdzielce trzęsące dupkami przed PRAWEM big_grin
             • memphis90 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 07.03.22, 18:57
              >poprzednia polityka Niemiec nie >pozwalała na wybudowanie w Polsce >elektrowni jądrowej
              A dlaczego Polska miałby potrzebować pozwolenia jakiegoś innego kraju na zbudowanie czegokolwiek w Polsce (pomijając kwestie lokalizacji i ew wpływu na ekosystem sąsiadów)...?
          • komorka25 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 19:03
           araceli napisała:


           > ... po utopieniu 2 mld w elektrowni węglowej w Ostrołęce pisiurki teraz stawiają tam...GAZÓWKĘ!

           2 mld to był początek wydatków. Z tzw. źródeł zbliżonych słyszałam o kwocie o wiele większej.
         • lauren6 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:56
          Zgadnij kto renegocjował umowę gazową z Rosją 2 lata temu i uzależnił cenę na rynku polskim od średniej europejskiej? Zgadnij dzięki komu ruskie, teraz w czasie wojny, nabijają sobie kieszenie dzięki wysokim cenom gazu w PL?
          • iuscogens Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 16:18
           Nie muszę zgadywać, bo to przecież wiadome. Nie wiem o co się tak rzucacie, będziecie zadowolone jakby pis podpisał kolejny wieloletni kontrakt z ruskimi???
           • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 16:27
            iuscogens napisał:
            > Nie muszę zgadywać, bo to przecież wiadome. Nie wiem o co się tak rzucacie, będ
            > ziecie zadowolone jakby pis podpisał kolejny wieloletni kontrakt z ruskimi???


            Napisałaś "zrobiono sporo, żeby się od ruskich uniezależnić" co nie jest prawdą. Najpierw zrobiono kardynalny błąd a jak ceny wystrzeliły to ( w pierwszej kolejności z powodów ekonomicznych) zaczęto szukać alternatyw. Gdyby nie skok cen to dalej mielibyśmy kontrakty ruskie.
            • iuscogens Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 16:36
             Napisałam, że jeśli chodzi o gaz to akurat zrobiono sporo, żeby się od ruskich uniezależnić. I oczywiscie, że chodzi tu o Baltic Pipe i gazoport w Świnoujściu. Przecież oba te rozwiązania to nie jest świeża sprawa. Chyba dobrze, że nie będziemy musieli (mam taką nadzieję!) podpisywać kolejnego długiego kontraktu z ruskimi.
             • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 16:41
              iuscogens napisał:
              > Napisałam, że jeśli chodzi o gaz to akurat zrobiono sporo, żeby się od ruskich
              > uniezależnić. I oczywiscie, że chodzi tu o Baltic Pipe i gazoport w Świnoujściu
              > . Przecież oba te rozwiązania to nie jest świeża sprawa.

              No nie są świeże - gazoport otwarto w 2015 więc dlaczego podnosisz to w kwestii odpowiedzialności PiS za uzależnianie nas do Rosji?
              • iuscogens Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 17:41
               Pomysłodawcą gazoportu był rząd PISu, zbudowali za PO.
               Myślę, że w obecnej sytuacji najważniejsze jest to, że przynajmniej w kwestii gazu są duże szanse na to, że przestaniemy być uzależnienieni od ruskich.
               • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 18:26
                iuscogens napisał:
                > Myślę, że w obecnej sytuacji najważniejsze jest to, że przynajmniej w kwestii g
                > azu są duże szanse na to, że przestaniemy być uzależnienieni od ruskich.

                A ogarniasz, że rząd PiSu właśnie sobie wymyślił, że jak już węgiel jeb.ął to przejdą NA GAZ? I tego gazu nie da się w ilości potrzebnej DLA ELEKTROWNI importować drogą morską?
                • iuscogens Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 18:34
                 To akurat wymyślili Niemcy i dlatego chcieli budować NS2.
                 • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 18:39
                  iuscogens napisał:
                  > To akurat wymyślili Niemcy i dlatego chcieli budować NS2.


                  Tak tak - wina Tuska!

                  JPRDL - czy naprawdę nie jesteście w stanie rozliczać RZĄDZĄCYCH z ich decyzji?? No biedny Pisik - nic nie mógł, Niemcy mu kazali! <FACEPALM>
                  • iuscogens Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 18:51
                   Akurat w NS w ogóle nie chodzi o Tuska.
                   • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 18:54
                    iuscogens napisał:
                    > Akurat w NS w ogóle nie chodzi o Tuska.

                    Nie wiesz co oznacza 'wina Tuska'????? Naparawdę??? <facepalm>
                    • iuscogens Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 18:57
                     Zamiast walić facepalmy co post poczytaj trochę o NS2 i ogólnie niemieckiej polityce energetycznej, jej wpływie na sytuację Ukrainy oraz ogólnie bezpieczeństwonw Europie.
                     Już kolejny raz uciekasz od tematu.
                     • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 19:13
                      iuscogens napisał:
                      > Zamiast walić facepalmy co post poczytaj trochę o NS2 i ogólnie niemieckiej pol
                      > ityce energetycznej, jej wpływie na sytuację Ukrainy oraz ogólnie bezpieczeństw
                      > onw Europie.
                      > Już kolejny raz uciekasz od tematu.


                      Tematem są DZIAŁANIA PiSu. Rozumiesz? A Ty i troliczek skamlecie, że nie mogl... bo Niemcy??? Jak zdarta płyta - jak nie tusk winny to Niemcy albo uj wie kto jeszcze big_grin

                      MOGLI ale NIE ZROBILI. Ponoszą pełną odpowiedzialność za swoje DZIAŁANIA. Rozumiesz czy dalej za trudne?
                      • iuscogens Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 19:47
                       Naprawdę doceniam, że nie zostałam potraktowana jako troliczek. Poczytaj na spokojnie, szczerze radzę, nie będę się powtarzała.
                     • lauren6 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 20:04
                      W tym wątku rozmawiamy o Polsce i polskim rządzie. Chcesz sobie pojeździć po Niemcach załóż sobie swój wątek: ***** Niemców za NS2.
                      • iuscogens Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 20:12
                       Prześledzić drzewko to zobaczysz skąd się wziął wątek niemiecki. To Araceli (nieswiadomie) go wywołała.
                       • araceli Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 07.03.22, 07:31
                        iuscogens napisał:
                        > Prześledzić drzewko to zobaczysz skąd się wziął wątek niemiecki. To Araceli (ni
                        > eswiadomie) go wywołała.


                        Nie - nie 'wywołałam'. To obrońcy pisiurów ZAWSZE jak się mówi o działaniach pisiurów przywołują "nie mogli bo..." i tu długa lista winnych, broń borze nie pis odpowiada za swoje czyny i wybory!. Od 7 lat rządzą a skamlenie zawsze to samo... <facepalm>
             • ariathedevil Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 07.03.22, 16:50
              Ok, zrobiono. Tylko, ze to nie był pomysł pisu -Baltic Pipe. Decyzje o gazoporcie podjął Marcinkiewicz, ale wybudowała go platforma tu.swinoujscie.pl/2017/01/08/historia-o-budowie-gazoportu-swinoujsciu/. Natomiast koncepcja Blatic Pipe powstała 1991, w 99 Gudzowaty to udupił, wiadomo dlaczego, do rozmów wrócono w 2009, wtedy Tusk był bardzo chętny, ale walnął światowy kryzys i trzeba było to odłożyć.Tekst linku 2015 budowa ruszyła. A teraz Kowalski niesiony chęcią odwetu, niczym zraniona kochanka biega po mediach i opowiada jaki to Tusk zły. Robi to, ponieważ Tusk wywalił go z platformy "po aferze piaskowej"Tekst linku bredzi o tym, że Tusk nie chciał renegocjować ceny, Tusk nie chciał sądu arbitrażowego itd...czyli jak zwykle w wykonaniu pisu, rzuć gównem, a nóż... rynek-gazu.cire.pl/artykuly/serwis-informacyjny-cire-24/109370-pgnig-zlozyl-pozew-w-postepowaniu-arbitrazowym-przeciw-gazpromowi A tu można sobie poczytać ile pisowskie aparatczyki zarabiały na " budowie" elektrowni Ostrołęka Tekst linku. I jak sobie pomyślę, że budowę atomu ma nadzorować Sasin, to robi mi się słabo. Jeszcze a propos kowalskiego to jest ogólnie ciężki przypadek, nie tak dawno oskarżał prof. Horbana, że ten groził mu nożem. Dziarski staruszek.
              • ariathedevil Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 07.03.22, 16:52
               sorry, nie ten link do afery piaskowej.Tekst linku tu jest właściwy.
         • dyzurny_troll_forum Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 17:59
          iuscogens napisał:

          > Araceli jeśli chodzi o węgiel masz rację, jeśli chodzi o gaz to akurat zrobiono
          > sporo, żeby się od ruskich uniezależnić. W tym roku kończy nam się kontrakt dł
          > ugoterminowy z Ruskimi i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nowego
          > nie będzie.

          Przypomnijmy także:

          "Decyzję o budowie gazoportu podjął rząd Kazimierza Marcinkiewicza w 2006 r. Budowa terminalu LNG została uznana przez Radę Ministrów za inwestycję strategiczną dla Polski. "
          • la_mujer75 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 07.03.22, 08:01
           Przypomnij mi kto był wtedy u władzy?
      • ariathedevil Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:49
       A wiesz ile importujemy z Rosji węgla, ropy, gazu ? Kto rozwalił fotowoltaike i wiatraki?
       • iuscogens Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 16:20
        Bo przecież odniosłam się konkretnie do kwestii gazu, w kwestii węgla nawet napisałam, że Araceli ma rację.
      • zona_glusia Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 17:40
       >To PiS był orędownikiem uzależnienia energetycznego Polski od Rosji.
       Torpedowanie rozwoju OZE przeprowadził właśnie PIS, więc dokładnie był orędownikiem, ale chyba chciałaś napisać coś innego.
  • alpepe Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:14
   tak bardzo oderwane od rzeczywistości to to nie jest.
   • sophia.87 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:25
    Ja bym powiedziała, że to w ogóle nie jest oderwane od rzeczywistości
   • mid.week Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:37
    To w ogóle nie jest oderwane...
   • pierwszychleb Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 17:30
    Nie jest oderwane. Natomiast wg tego wpisu plus dla Dudy.
    Podoba mi sie obecne zachowanie Giertycha i nawet mu kibicuje. Jednakze nie moge zapomniec jego ligi polskich rodzin i ogolnie romansu z prawica (mlodziez wszechpolska) lata temu. I zastanawiam sie czy nawrocenie jest szczere czy nie. Mam nadzieje, ze tak.
    • memphis90 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 07.03.22, 19:14
     Plus dla Dudy ? Dudziaczek zwyczajnie zdal sobie sprawę, że przy aktualnych zasługach nie zatrudnia go nawet na tych uczelniach, na których "profesoruje" Pawłowicz...?
     • pierwszychleb Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 09.03.22, 07:49
      Nie wiem dlaczego tak naprawdę. Czy było jak piszesz czy opamiętał się po informacjach od Amerykanów na temat tego co się stanie w najbliższej przyszłości. Wazne że to zrobil.
  • cruella_demon Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:32
   Ja w to jak najbardziej wierzę.
  • lanola.x Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:44
   Moim zdaniem politycy zamiast filozofować powinni każdy przynajmniej na parę dni popracować jako wolontariusze na granicy, nie widzialam tam ani jednego posla
  • woman_in_love Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:47
   A tymczasem w Serbii, wielotysięczna manifestacja poparcia dla.... no nie, nie dla Ukrainy.

   twitter.com/i/status/1499824488711700484


   Dla Rosji.

   https://bi.im-g.pl/im/f2/e1/1a/z28186610IH,Prorosyjska-manifestacja-w-Belgradzie.jpg   • beaucouptrop Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:51
    A dziwi cię to? Serbia jest bardzo prorosyjska.
   • pepsi.only Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:59
    Tak, wiemy, że Serbowie są za putinem uncertain Nie wszyscy, ale w znaczącym stopniu. uncertain
    • nangaparbat3 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:23
     Ale właśnie nie wszyscy. Oglądacie czasem poslkie marsze niepodległości?
   • cruella_demon Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:02
    Doprawdy zadziwiające, że zbrodniarze wojenni bronią zbrodniarzy wojennych 🤔
    • lauren6 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 15:03
     Prawda? Nie-sa-mo-wi-te!!!
     • profes79 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 20:12
      Serbia ma związki z Rosją sięgające czasów I wojny światowej. Poczytajcie trochę jakie były przyczyny wybuchu wojny i dlaczego przekształciła się ona w światową w takim tempie. Podpowiem - jedną z przyczyn było stanięcie Rosji po stronie Serbii, której AW po niespełnieniu ultimatum po zabójstwie Ferdynanda wypowiedziała wojnę.
      To już dużo bardziej dziwi mnie dosyć powszechna z tego co się słyszy prorosyjska postawa Węgrów, którzy pamiętają pewnie jeszcze 56' i bratnią "operację wojskową".
   • sinlivya Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 07.03.22, 19:33
    Serbia od lat była wykupywana przez kapitał rosyjski. Zaraz po rozpadzie Jugoslawii się tam pchali.
    • triss_merigold6 Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 09.03.22, 08:12
     Podobnie jak Czarnogóra, Lazurowe Wybrzeże, południe Hiszpanii, połowa ekskluzywnego Londynu...
  • ariathedevil Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:48
   Zgadzam się, mam prawie identyczne przemyślenia co mecenas. Giertych jest dla pisuarów bardzo niebezpieczny dużo wie i robią wszystko by go zniszczyć. Nigdy nie zapomnę jak sołtysowa rżnęła głupa w mediach, że nie zna Olgierda L. Później tak samo kłamała w sądzie gdy zeznawała, przeciwko kierowcy seicento. Dzięki aferze podsłuchowej za którą stoi... wiadomo kto, pisuar doszedł do władzy, a niewygodni ludzie jak Kostecki zaczęli popełniać "samobójstwa, leżąc na łóżku pod kocem" albo ginąc z 11 ranami głowy powstałymi w wyniku " koleżeńskiej kłótni" Pegasus i ogólny szaber kraju to już następstwa. Pis to zorganizowana grupa przestępcza.
   • alpepe Re: Roman Giertych o zdradzie stanu 06.03.22, 14:52
    Sołtysowa katalicka załgana menda ze swoim jebiącym nastolatki synalkiem byłym księdzem.